Vozy na přepravu ko...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Vozy na přepravu kontejnerů

115 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
17.3 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Našiel som zaujímavé vagóny, boli by to skvelé modely. Pre inšpiráciu pridávam fotky...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Marku, to jsou vozy RoLa pro vysoké kamiony (4m) myslím že jejich přeprava byla nemožná přes Gothardský tunel

Samba, Ivor: no ještě zdaleka není hotový, a v papírových pražcích žádný skrytý záměr nehledejte, potřeboval jsem poloměr 380mm a tyto oblouky jiného poloměru ani nebyly, takže když otevřu krabici s kolejovým šrotem a chytnu tyto koleje, tak na 100% mám v ruce R380 B)

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Padli mi do oka, sú zaujímavé. Páči sa mi, ako sa spájajú do jedného celku, myslím, že toto je prvý krát, čo som ich videl. A hneď si ma napadol Ty, keď robíš také super vagóny z lepenky, že toto by mohol byť zaujímavý model. To skladacie čelo je tiež veľmi zaujímavé riešenie a prenesené do modelov by to mohol byť trhák 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Tak s těmito vozy je jeden obrovský problém - dvolkolí - stejně jako v reálu mají tyto vozy kola malém průměru, když to vezmu v H0 tak by odpovídala kola na Nko

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Tak s těmito vozy je jeden obrovský problém - dvolkolí - stejně jako v reálu mají tyto vozy kola malém průměru, když to vezmu v H0 tak by odpovídala kola na Nko

Na to som myslel aj ja. Ale možno by bolo možné nalisovať N-kové kolieska na H0 osky? Teoreticky áno, alebo sa mýlim? Niekedy to otestujem, veď modelovanie je často o improvizácii.. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Celá moje modelařina je o improvizaci a kompromisech, stejně jako kolejiště a velmi dobře na mě platí "Děláme co umíme s tím co máme"

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Celá moje modelařina je o improvizaci a kompromisech, stejně jako kolejiště a velmi dobře na mě platí "Děláme co umíme s tím co máme"

Myslím, že si trafil klinec po hlavičke, tá veta platí na každého z nás.... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Ivor: Jsou tací, kteří si mohou koupit na co si vzpomenou

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ivor: Jsou tací, kteří si mohou koupit na co si vzpomenou

Presne tak. Plne súhlasím. Ale osobne by som sa asi nudil, keby som si všetko kupoval. Najradšej mám svoju výrobu... 🙂 Ale Ty to poznáš zaza.office, určite aj Tebe robia väčšiu radosť svoje modely ako kúpené. A to platí na všetkých skutočných modelárov. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Ano, přesně tak, největší radost mám z vlastní práce, i když na 770.063 jsem se těšil jako malý kluk. Dalším koupeným modelem je pak Traxx Railpool, toho jsem pořídil, protože s ním jezdí UniDo a oba dva najaté kusy parkují na kolejišti mateřského závodu. Ale není pro mě nic lepšího, než když si model "uplácám" sám, pak mohu bez obav říct, že je to MŮJ model

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Vyrobiť si niečo sám sa nedá vyrovnať niečomu, čo si len kúpim. Aj keď musím priznať, že ja mám vo svojej zbierke viac nakúpeného, ako vyrobeného - "hold zberateľ" !!! Musím sa priznať, že ja veľmi ťažko odolávam keď vidím nejaký pekný model a veľmi často sa stáva, že si ho hneď aj kúpim. samozrejme som zberateľom starých modelov vlakov, nie tých drahých modelrných, hoci sa u mňa už nachádzajú aj tie od novších výrobcov. Ale keď si postavím nejakú lokomotívu, alebo vagónik (aj keď len prerábka) cítim väčšiu radosť, ako keď si ho len kúpim. PREČO ASI ??!! To je asi preto, že nie som len zberateľ, ale aj tak trošku modelár. V porovnaní s Marekom a s tebou Zaza som však len maličký modelár.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vyrobiť si niečo sám sa nedá vyrovnať niečomu, čo si len kúpim. Aj keď musím priznať, že ja mám vo svojej zbierke viac nakúpeného, ako vyrobeného - "hold zberateľ" !!! Musím sa priznať, že ja veľmi ťažko odolávam keď vidím nejaký pekný model a veľmi často sa stáva, že si ho hneď aj kúpim. samozrejme som zberateľom starých modelov vlakov, nie tých drahých modelrných, hoci sa u mňa už nachádzajú aj tie od novších výrobcov. Ale keď si postavím nejakú lokomotívu, alebo vagónik (aj keď len prerábka) cítim väčšiu radosť, ako keď si ho len kúpim. PREČO ASI ??!! To je asi preto, že nie som len zberateľ, ale aj tak trošku modelár. V porovnaní s Marekom a s tebou Zaza som však len maličký modelár.

Samba, mal by si si popozerať svoju stránku, hlavne články o stavbe Komárka alebo Arcivévodu Karla a potom tvrdiť, že si maličký modelár 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: tak to je už tak dávno, že si už ani nepamätám, že som niečo také modeloval. :blink: :huh:


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ivor: Jsou tací, kteří si mohou koupit na co si vzpomenou

To platí čiastočne o modeloch a niektorých zberateľoch. Ale určite nie o diorámach či koľajiskách....
Automobilové modelárstvo je o tvorbe modelov áut, letecký modelári robia nádherné modely lietadiel a lodný modelári stavajú lode, vodné klzáky a plastikový modelári ak sa neuspokoja len s modelom samotným, ale osadia ho do peknej diorámy, sa trošku približujú železničným modelárom........ale.....
Jedine železničné modelárstvo je komplexne zamerané na celú problematiku železnice. Od stavby funkčného koľajiska, cez stavby funkčných modelov, stavby železničných objektov, stavby ostatných budov, tvorba krajiny, teda stromy, vodné plochy......atď.....to je už o niečom inom, mešec peniažkov je určite výhodou, ale určite nestačí, je potrebná ešte truhlica nápadov, desať jemných prstov a more času..........
asi tak...... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Ivor: Nemohu jinak než souhlasit

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Zaza.office: neviem, či si videl môj najnovší prírastok do zbierky, ktorý mi daroval Majo, ale tak ma to nakoplo, že idem vyskúšať urobiť nejaký vagón Tvojou skvelou technikou. Teda z kartónu. Neviem ešte presne aký, ale niečo vymyslím. Možno aj taký podobný, ako robíš Ty, alebo niečo na vysokotonážne náklady... Ďakujem za skvelú inšpiráciu 🙂
Takéto niečo, alebo podobné:

Ale zase k ostravskému vlaku by sa hodilo aj takéto niečo s nákladom železa:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Taky možnost... 🙂

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Super. Tak nejako som to aj ja myslel. Bomba. Vidím, že si v tom už ako doma... Nie som veľmi kamarát Windowsu, aký program to používaš? Ja budem kresliť asi ručne, nakoľko nie som si istý, či moja tlačiareň zobere kartón/lepenku cez valce. Ak by sa dalo vsunúť papier zo zadnej strany tlačiarne, tak by to šlo.
Ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Na kreslení dílů používám CorelDraw, ale když např potřebuji srovnat křivý typový výkres (většinou vada na horizotále) tak sáhnu i po Zoneru....

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Pridal som odkaz na Tvoju stránku: http://marek-vlaky.eu/index.php/odkazy - na konci (najstaršie hore) 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Nechal som sa trochu inšpirovať a mám rozostavaný jeden vagón pre nadrozmerné náklady. Je z 1mm kartónu a HPS. Zatiaľ hrubá stavba, pre zistenie prejazdnosti zákrut a výhybiek - úplne bez problémov. Už som ho aj vyvážil, samozrejme som rátal aj ešte s ďalším materiálom. Na to, že kolieska sú plastové jazdí naozaj skvele. Dúfam, že sa mi ho podarí dodetailovať a pekne oživí zbierku. Ďakujem Zaza.office za inšpiráciu. Vzniká naozaj jedinečná súprava. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Pokud by jsi chtěl, mohu ti poskytnout adekvátní mezirámy na tento vůz, jsou stejné pro více typů. Tvůj vůz vanou připomíná Uaais, ten má stejné mezirámy jako Uaaikks, který jsem dělal já.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Pokud by jsi chtěl, mohu ti poskytnout adekvátní mezirámy na tento vůz, jsou stejné pro více typů. Tvůj vůz vanou připomíná Uaais, ten má stejné mezirámy jako Uaaikks, který jsem dělal já.

To by bolo super. Ďakujem. To máš nakreslené? Vieš mi to poslať mailom? Ešte raz díky 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Ano, mám to nakreslené, vůz Uaaikks mám rozpracovaný....někde jsem tady už dával foto

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ano, mám to nakreslené, vůz Uaaikks mám rozpracovaný....někde jsem tady už dával foto

Foto som videl, presne viem, ktorý myslíš 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 5

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá