Vozy na přepravu ko...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Vozy na přepravu kontejnerů

115 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
17.4 K Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Nechal som sa trochu inšpirovať a mám rozostavaný jeden vagón pre nadrozmerné náklady. Je z 1mm kartónu a HPS. Zatiaľ hrubá stavba, pre zistenie prejazdnosti zákrut a výhybiek - úplne bez problémov. Už som ho aj vyvážil, samozrejme som rátal aj ešte s ďalším materiálom. Na to, že kolieska sú plastové jazdí naozaj skvele. Dúfam, že sa mi ho podarí dodetailovať a pekne oživí zbierku. Ďakujem Zaza.office za inšpiráciu. Vzniká naozaj jedinečná súprava. 🙂

MAREK:
Vozne tohto typu sa priamo pýtajú po tzv. " vyšperkovaní", teda osadení čo najviac rôznych detailov, ktoré takéto vozne robia zaujímavými. Takže držím palce 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ďakujem Ivor. To aj mám v pláne. Zaza mi poslal rozkreslene podvozky, takže budem makať 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Tak po nějakém čase opět kontejneráček. Tentokráte zelený Sgns žel společnosti GySev. Vůz poputuje do Sokolova. Stav vozu po 4hod práce. Podvozky jsou pouze "naoko", nemají v čem držet.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Fotku předlohy jsem zapomněl...

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Zaza: pekná stavba, ako vždy v tvojom prevedení. Kreslíš stále ručne? Nevidím poriadne na podvozky. Predpokladám že Y-25 čo je vidieť, ale od koho sú- BRAMOS ?? Vedel by si ich zverejniť detailnejšie? Zaujímali by určite aj iných modelárov vo veľkosti H0.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Zaza, tak opäť pribudne nový vagón z Tvojej dielne. Paráda. Aj zelená mutácia je pekná, dúfam, že sa podelíš aj o fotky hotového modelu.
Ešte aby som nezabudol, upravil som Tvoj príspevok, odkaz na photobucket som odstránil a pridal tam priamo fotku, čo si tam pridal, je to z dôvodu ochrany našich emailových adries pred spamom. Od včera večera mi totiž prišlo 7 hlásení o pokusoch robotov o získanie údajov o užívateľoch a kvôli práve tej externej bezplatnej, plnej reklám stránke. Preto prosím, keď budeš chcieť pridať fotky, prípadne aj iní, tak radšej priamo fotku a pokiaľ je zdroj niekto iný, tak ho kľudne môžeš napísať k fotke. Ďakujem za pochopenie. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Marku, za ten link se omlouvám, budu pamatovat.

K modelu: Kreslím v Corelu, řežu ručně. Ano, podvozky používám výhradně Bramos. Fotky podvozků samozřejmě dám.

Dnešní postup. Osazeny "blatníky", vyvrtány otvory pro nárazníhy, vlepeny balasty a první základ.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

V pohode, nemusíš sa ospravedlňovať, nemal si odkiaľ vedieť. 😉

Vyzerá to neskutočne dobre, raz si niečo od Teba aj ja objednám :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Zaza: tak ako píše Marek, vagónik, ako aj ostatné už hotové modely z tvojej produkcie vyzeraju naozaj dobre. Aj keď pre mňa je to krute moderná epocha, ale ako pre zberatela určite zaujímavé, len v menšej modelovej velkosti.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Zaza: tak ako píše Marek, vagónik, ako aj ostatné už hotové modely z tvojej produkcie vyzeraju naozaj dobre. Aj keď pre mňa je to krute moderná epocha, ale ako pre zberatela určite zaujímavé, len v menšej modelovej velkosti.

Pre mňa je to tiež moderná epocha, ale tak hádam niečo podobné jazdilo aj vo IV. epoche pod ČSD... Nejako sa k ničomu takému neviem dopátrať... Asi neviem robiť s internetom... :silly:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Tak další postup. Osazeny drobotiny typu stupačky a výložníky pro kotvičky, snad poslední nástřik základem. Mimo záběr byly rovněž osazeny příčníky pro uložení podvozků.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Videl som už rôzne funkčné modely vozňov z papiera alebo kartónu, ale Tvoje sú naozaj jedinečné. Nemajú chybu, tie detaily a všetko je dokonalé, Až neuveriteľné, že je to z kartónu a ručne robené... :woohoo: Budem musieť niekedy ozaj našetriť a nejaký si u Teba objednať. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Pokusné sestavení, vše se tváří dobře., můžeme na lakovnu. Nemám ponětí o správném odstínu, takže metodou PO nejprve použiju odstín Tamiya XF-5

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Z lakovny je venku, první vrstva je vždy všelijaká, primárně se snažím dostat barvu do koutů a malých prostor, pak teprve stříkám plochy. Na pořed přijdou ještě 3 - 4 nástřiky

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Parádička Zaza.office, nemá to chybu. Myslím, že aj odtieň si trafil celkom dobre. Provokuješ vagónom, ja by som to ale takto skvele nedal, v tomto si proste majster :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Zase opatrně s tou chválou. Otázkou je, jak se bude líbit budoucímu majiteli. Černý Sgnss PKP, modré ITL a bílé AEE dvojčata Sggmrss se líbila, tak snad bude i tento.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Zase opatrně s tou chválou. Otázkou je, jak se bude líbit budoucímu majiteli. Černý Sgnss PKP, modré ITL a bílé AEE dvojčata Sggmrss se líbila, tak snad bude i tento.

Určite bude, ja by som hrozne chcel takéto niečo v ČSD 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Tak z ČSD bych mohl nabídnout asi jen Sgs a Sgjs....nemám zpracováno ani jedno, ale zkusím na to mrknout co by se dalo dělat...

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Tak z ČSD bych mohl nabídnout asi jen Sgs a Sgjs....nemám zpracováno ani jedno, ale zkusím na to mrknout co by se dalo dělat...

No, tie by boli fajn. Sgs sa mi páči viac, ale oba sú super. Ak raz budeš robiť aj také, tak potom by som chcel aj ja... A podľa ceny, možno aj viac kusov 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Vůz po druhém nástřiku, fotka poněkud zkresluje, je světlejší.Příští nástřik asi vezmu zevnitř vozu.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Zaza: čumím ako vždy a čistá paráda. Z vnútra by sa nástrek fakt hodil, lebo presvitá dosť neprirodzenej sivej farby.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Samba: Jak jsem psal. Fotka zkresluje, on je to bílý základ. 🙂 Určitě přijde nastříkat i zevnitř, u těch kontejneráků je to nutnost. Dělám to u všech.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Paráda zaza.office, nemá to chybu. Takáto ručná práca je omnoho krajšia ako hocijaký továrenský model :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Nebudem zakladať novú tému a ak sa Lukáš nenahnevá dám to sem. Dnes som sa vrátil z týždnovej dovolenky v Španielsku a mal som tú chuť niečo postaviť. Pozrel som do zásob a našiel som stavebnicu klanicového vagónu Roos od malej železnice. Kúpil som si ju dávnejšie,že vyskúšam stavbu kartónového modelu a celkovo skúsim akú kvalitu stavebníc má malá železnice. Dnes nastal jeho čas. Pri stavbe som si krásne oddýchol a za hodinku som mal vagón na svete. Všetko je postavené z laserom vypalovaného kartónu. Diely pekne sedia a na žiaden problém som nenarazil. Predávajú sa 2 verzie a to základ a komplet. Vo verzii základ je čisto len torzo vagónu a podvozky. Ja mám verziu komplet kde je všetko okrem kinematík. Teda stavebnicu,popisky,dvojkolia,a mosadzné ložiská. Na vagón ešte príde nástrek a potom náklad. Stavebničku hodnotím celkom fajn ale niektoré kartónové doplnky by som vymenil radšej za leptané. Sú to napríklad stupačky,madlá,háky a kotvičky... Inak je dlhý skoro 16cm čo je dosť ale bude sa mi hodiť do krátkeho manipuláku vezúceho 1 alebo 2 tieto vagóny s drevom z lokálky do hlavnej stanice.

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

rzvlaky: Nene, v pořádku. Stavebnice vypadá velice dobře, z mého pohledu mám jedinou výhradu.Tu mám však ke všem stavebnicím laser cut vozů - nelíbí se mi podvozky. Abych to upřesnil tak se jedná o ploché pružiny a víka ložiskových domků. Sám jsem dělal ploché masky, takže vím, o čem mluvím. Já osobně bych podvozky nahradil v H0 od Bramos či Fleschmann, v TT nevím, jaké jsou možnosti.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 5

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá