Vozy na přepravu ko...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Vozy na přepravu kontejnerů

115 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
17.4 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Rzvlaky: veľmi pekná stavebnica, naozaj skvelý model. Bola by to pekná súprava aj s nákladom dreva. Super. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Tomáš Mencl
(@tomass)
Aktívny člen Registered
Pripojený: pred 7 rokov
Príspevky: 6
 

Áno,to bude,bez toho by bol ten vagón taký nezaujímavý.bude to niečo takéto


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

No, jasné Tomass, poznám ho. Je to fakt pekný vozeň. Som zvedavý, v akej správe ho urobí 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Hop,Tomass je ten nový člen ako som spomínal,nešlo sa mu prihlásiť,tak som to skúsil ja..(asi kvôli telefónu)
Príspevok je teda ako keby odo mňa 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Vnitřek vozu je již také v barvě, zvenku je to ještě flekaté, měl by to spravit další (třetí) nástřik. Přestože do lakboxu svítím dvěma LED žárovkami 18 a 21W, světelné podmínky na focení jsou stále špatné.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

rzvlaky: laserCut sa dostáva takmer všade v modelárstve a nie len v modelárstve. Táto technika je technika 21.storočia a pribúdajú ďalšie techniky. Myslím, že táto technika je najdostupnejšia a postačí "len" vlastniť vypaľovačku, mať dobrý kresliaci program a vedieť s nám pracovať a nakoniec taká "maličkosť" mať presné technické výkresy, rozmery alebo fantáziu. Stavebnice v tejto technológii sú naozaj veľmi prepracované, aj keď ako Zaza trefne poznamenal, sú trochu hrubšie a nedovoľujú totálne vyniknutie detailom, ako je to napríklad pri odliatkoch, alebo leptoch (dobre spracovaných).
Mne osobne ani tie podvozky nevadia, veď patria k tomu vagóniku zo stavebnice a som rád, že rzvlaky nám takto ukázal ako vyzerá originál model od Malej železnice kompletne postavený bez modelárskych vychytávok ako sú lepty, odliatky, alebo iné samodomo vylepšenia. Vagónik je naozaj podarený, aj keď pre mňa krute moderná epocha. Ako už Zaza napísal, je možné podvozky vymeniť za datailnejšie a lepšie spracované. Vidím, že v H0 si naozaj doma Zaza, tak je si dovolím, len doplniť veľkosť TT a mne sa celkom pozdávajú podvozky typu Y 25 od SDV. Stavebnice mám už doma, budú aj v mojom e.shope o chvíľu dostupné, ale tie čo mám doma si nechávam vo svojich zásobách. Možno sa k nejakým stavbám aj niekdy dostanem. "Provokujete" ma chlapci svojimi stavbami, ale zatiaľ statočne odolávam !!!


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Máš pravdu,sú tie podvozky trošku hrubšie ale keď poviem pravdu,kto si to všimne na tom vagóne keď stojí niekde v stanici alebo akurát jazdí. Pre diváka je ten podvozok najmenej podstatná vec a skôr ho zaujíma to čo je naložené alebo ako celkový model. Takže v tom problém nevidím. Dali by sa použiť tie podvozky od sdv ale na moje domáce jazdenie je to úplne v pohode. Aj s tou epochou máš pravdu,ja robím čsd ak väčšina tu ale to že je tento vagón čd mi vôbec nevadí a keď neosadím logo ČD na prvý pohľad ani nikto nezistí že nieje čsd a aj keby je mi to jedno,lebo je hlavné,že mi ten vagón robí radosť a pekne spestrí prevádzku na koľajisku

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Máš pravdu,sú tie podvozky trošku hrubšie ale keď poviem pravdu,kto si to všimne na tom vagóne keď stojí niekde v stanici alebo akurát jazdí. Pre diváka je ten podvozok najmenej podstatná vec a skôr ho zaujíma to čo je naložené alebo ako celkový model. Takže v tom problém nevidím. Dali by sa použiť tie podvozky od sdv ale na moje domáce jazdenie je to úplne v pohode. Aj s tou epochou máš pravdu,ja robím čsd ak väčšina tu ale to že je tento vagón čd mi vôbec nevadí a keď neosadím logo ČD na prvý pohľad ani nikto nezistí že nieje čsd a aj keby je mi to jedno,lebo je hlavné,že mi ten vagón robí radosť a pekne spestrí prevádzku na koľajisku

rzvlaky: presne si to vystihol, napísal si to presne, ako to vidím aj ja. A v tom je podstata tohto fóra (na rátanie nitov sú iné fóra), modelujeme pre radosť hlavne svoju a také detaily, doslova drobnosti sú zanedbateľné, keď sa tešíme z vlastnoručne postaveného modelu. Takže nech Ti model robí radosť aj naďalej, želám veľa šťastných modelových kilometrov. Je naozaj skvelý. B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Jelikož zde sleduji hlad po obdobných vozech z éry ČSD, zkoukl jsem dostupné materiály na netu a začal konat. Volba padla na Sgs, protože na Sgjs jsem nedohledal foto podlahy a navíc, Sgs stále brázdí naše koleje, ve čtvrtek jsem zaregistroval dva kusy přímo tady na mostecku.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Jelikož zde sleduji hlad po obdobných vozech z éry ČSD, zkoukl jsem dostupné materiály na netu a začal konat. Volba padla na Sgs, protože na Sgjs jsem nedohledal foto podlahy a navíc, Sgs stále brázdí naše koleje, ve čtvrtek jsem zaregistroval dva kusy přímo tady na mostecku.

Zaza.office, ani nevieš, akú radosť si mi práve spôsobil. To by bola úplná bomba, keby si začal robiť tieto vozne. Nesmierne sa teším. Vieš sem napísať aj približnú cenu hotového vozňa prosím? Veľká vďaka B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Nevím, jak vůz dopadne, na bocích je velké množství různých upínacích elementů, u kterých nevím, jestli se je podaří ztvárnit a pokud ano, tak do jaké míry. Nicméně pokud se povede přivést na svět životaschopný model, tak jeho cena jistě nebude 40 Euro jako u obdobných továrně vyráběných vozů.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nevím, jak vůz dopadne, na bocích je velké množství různých upínacích elementů, u kterých nevím, jestli se je podaří ztvárnit a pokud ano, tak do jaké míry. Nicméně pokud se povede přivést na svět životaschopný model, tak jeho cena jistě nebude 40 Euro jako u obdobných továrně vyráběných vozů.

Neboj, to zvládneš 😉 a navyše, nie som rátač nitov a ani nikto tu na fóre 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

První pokus o Sgjs

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

První pokus o Sgjs

Asi si chcel dať obrázok, ale Ti ho nezobralo? Možno máš v názve nejaké atypické znaky, alebo niekedy mu vadí aj medzera 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Už máme aj článoček.
http://rzvlaky.eu/index.php/2017/05/21/stavebnica-vozna-roos-od-malej-zeleznice/

pridám aj nejaké fotečky
Drevo moho byť trošku tenšie,ale 2x som ho menil a aj tak sa mi zdalo hrubé,toto sa mi už zdalo ok,na fotke vyzerá celkom hrubo ale pri norlmálnom pohľade je to fajn

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Tak ještě jeden pokus o fotku pokusu

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Začiatok super, vyzerá to veľmi sľubne 🙂 Teším sa na pokračovanie 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Pozitivní je, že v tomto případě je dost místa pro balast, takže o jízdní vlastnosti nemám nejmenší strach. Podvozky budou samozřejmě Bramos v kombinaci s dvojkolími od p. Šátka, která jsou velmi kvalitní, ale hlavně o polovinu levnější než Bramos.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Tak nakoniec som vymenil drevo na mojom poslednom vytvore za tenšie a pridal som aj gurtne

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Napsal jsem už něco i na FB, tady jen doplním, že mi vůz přijde čistý. Jedná se pouze o můj názor a v tomto ohledu se dost projevuje deformace z důlního prostředí.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Napsal jsem už něco i na FB, tady jen doplním, že mi vůz přijde čistý. Jedná se pouze o můj názor a v tomto ohledu se dost projevuje deformace z důlního prostředí.

Je možné, že je ešte len krátko v službe. Vozne sú aj v skutočnosti či už veľmi opotrebované, alebo aj nové. Celkovo na mňa model pôsobí dobre, je pekne urobený, na mňa akurát tie gurtne pôsobia trochu krikľavo. Ale ináč parádička 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Pri mojom pohľade je vagón úplne v poriadku aj s nákladom a tie gurtne sú presne tak ako ich v tejto modernej dobe používajú na zaistenie nákladu.

rzvlaky: zvládol si to naozaj bravúrne, tvoja šikovnosť je naozaj na vysokej úrovni. Dúfam, že aj v budúcnosti potešíš naše staré oči takýmito kúskami. Patina je už naozaj len a len tvojou vecou, ak ostane aj takto čistý, mne osobne to nevadí.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ako sa darí so stavbou Sgs resp. Sgjs v ČSD? Bude z toho niečo?
Už sa teším, lebo by som potom jeden chcel 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Zatím jsem s ním nepohnul, řeším velké množství úchytných elementů na podélníku vozu. Teď jsem toho měl trochu moc a v pár volných chvilkách jsem se pověnoval kolejišti

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Zatím jsem s ním nepohnul, řeším velké množství úchytných elementů na podélníku vozu. Teď jsem toho měl trochu moc a v pár volných chvilkách jsem se pověnoval kolejišti

Fíha, tak to je ťažší vozeň, ako som si myslel. Ale tak Ty to určite dáš a v Tvojom ponímaní bude určite super. 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 4 / 5

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá