Upozornenia
Vyčistiť všetko

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice.  

Stránka 4 / 4

Samba
(@samba)
Slávny člen

Po dlhom, predlhom čase som sa trochu pohol dopredu s dokončievaním týchto pekných vagónikov. Po dlhom a predlhom presviedčaní sa mi konečne podarilo presvedčiť môjho veľmi dobrého výrobcu obtiskov, ktorý dokáže aj nemožné, k výrobe popisu na BCe v správe ČSD v II.epoche. Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou a ja som si konečne mohol popísať svoje vlastnoručne vyrobené vagóniky. Prinášam Vám priatelia len jeden obrázok náhľadu umiestnenia popisov, ešte pred záverečným lakovaním. Zaujímavý je aj popis rámu, pri čom som sa teda trochu aj zapotil. Pomaly, ale isto sa blížim do finále.

DSC 0518
OdpovedaťCitácia
Publikované : 6. mája 2020 20:23
Ivor a Marek sa páčilo
Marek
(@marek)
Člen Admin

Veľmi pekný vagón, popisy robil pán Rosenauer? Dotvorili ho naozaj skvele 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...

OdpovedaťCitácia
Publikované : 7. mája 2020 5:55
Samba sa páčilo
Samba
(@samba)
Slávny člen

Tak kamaráti modelári, dielo je dokonané !!! Hoci na svete je zatiaľ len jeden vagónik úplne dokončený, druhý je ešte v štádiu bez popisov a bez zasklenia. Ale pracujem na ňom. Dnes Vám prinášam obrázky hotového modelu. Keď sa spätne obzriem za celou stavbou, tak som prešiel riadne tŕnistou cestou, aby som vyrobil tieto modely. Nakoniec výsledok môžete posúdiť sami. 

DSC 0665
DSC 0666
DSC 0667
DSC 0668
OdpovedaťCitácia
Publikované : 12. mája 2020 9:46
Ivor a Marek sa páčilo
Marek
(@marek)
Člen Admin

Samba, vagónik je nádherný, skvele prepracovaný, nemá chybu. A keď dokončíš aj druhý, bude pekná súprava za nejakú malú paru 🙂 Len dúfam, že potom pridáš aj nejaké fotky súpravy aj s lokomotívou

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...

OdpovedaťCitácia
Publikované : 12. mája 2020 18:26
Samba
(@samba)
Slávny člen

Marek: ďakujem za pochvalu. Bola to fuška, ale stálo to zato. Teraz už len dokončiť ten druhý a paráda. Som presvedčený, že toto je tá pravá modelárska práca, kde nejde len o obyčajné poskladanie stavebnice, ale kde je potrebné preukázať trochu modelárskeho myslenia, cítenia a techniky. Cesta bola tŕnistá, ale výsledok je pre mňa uspokojivý. Za malé parné lokomotívy v správe ČSD, ktoré sa mi v poslednej dobe dostali do zbierky, som takéto vagóniky potreboval. Tak som si ich vyrobil. 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 13. mája 2020 7:06
Marek sa páčilo
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Slávny člen

@samba

pekný model, ktorému tá strešná lávka pridala na príťažlivosti. Už len aby ich bolo viacej za nejakou parnou lokomotívou a romantická jazda môže začať.....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂

OdpovedaťCitácia
Publikované : 14. mája 2020 14:58
Samba sa páčilo
Samba
(@samba)
Slávny člen

Po dlhej, predlhej dobe som sa konečne "dokopal" k dokončeniu aj druhého vagónika BCe v ČSD. Včerajšie upršané počasie prispelo k tomuto rozhodnutiu. Som rád, že som túto prestavbu dokončil. No a aké vagóniky z tejto prestavbe vznikli Vám priblížia lepšie obrázky. Prvý vagónik som už uverejnil v predchádzajúcich obrázkoch, dnes prinášam obrázky druhého a nakoniec sú odfotené aj obidva naraz, aby mi modelárska obec verila. Vo veľkosti TT nie príliš bežné vagóniky.

DSC 1979
DSC 1980
DSC 1981
DSC 1982
DSC 1983
Tento príspevok bol zmenený pred 6 dní 2 krát užívateľom Samba
OdpovedaťCitácia
Publikované : 18. októbra 2020 10:20
Ivor a Marek sa páčilo
Samba
(@samba)
Slávny člen

Neodolal som dnešnému slniečku a vagóniky som odfotil vonku. Jednu fotku, ako návnadu, uverejním na našom fóre, ostatné už čoskoro v článku na Samba-vlaky.

DSC 1990

OdpovedaťCitácia
Publikované : 18. októbra 2020 11:00
Ivor a Marek sa páčilo
Marek
(@marek)
Člen Admin

Samba, vagóny a súprava sú dokonalé, veľmi pekná práca. Určite si článok prečítam 🙂

OdpovedaťCitácia
Publikované : 18. októbra 2020 11:04
Ivor a Samba sa páčilo
Samba
(@samba)
Slávny člen

Článok je už zverejnený http://samba-vlaky.eu/osobny-vagon-rady-bce-v-sprave-csd-ii-epocha/   Možno to niekoho inšpiruje, možno niekoho pohorší, ale napriek tomu si modelujem pre vlastnú radosť. Tak dozmodelovania priatelia!!!

OdpovedaťCitácia
Publikované : 18. októbra 2020 19:55
Marek a Ivor sa páčilo
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Slávny člen

SAMBA:

Pekné vozne, ktoré je potešením ťahať za akoukoľvek parnou mašinkou....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂

OdpovedaťCitácia
Publikované : 18. októbra 2020 22:06
Samba sa páčilo
Stránka 4 / 4

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá