BCe "ČSD" z presavb...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice.

71 Príspevky
5 Užívatelia
16 Likes
10.5 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Chvíľu som rozmýšľal,že prečo píšeš o zásobniku na plyn..Potom si to objasnil.. Toto som napríklad nevedel,že na akom princípe zásobovania palivom fungovali tieto lampáše. Bol som v tom,že to malo len nejaký zásobník ako dnešné pretrolejky a vždy to obsluha doplnila.. Ďakujem za cennú informáciu.. Teraz k vagónu.. tento vagón sa dá naozaj označiť za modelársku prácu lebo vznikol rezaním,meraním a lepením.. Veľmi sa mi to páči keď si niekto dokáže prispôsobiť vagon iného typu na vagón podľa jeho požiadaviek.. Tak ako to robí napríklad aj Marek a jeho diela sú vždy pozoruhodné.. Verím,že keď budú tieto vagóny hotové,budú to naozaj oku lahodiace malé skvosty

Plne s Tebou súhlasím, ale mám jednu pripomienku... Moje amatérske modelovanie sa so Sambom nedá porovnávať. Samba a jeho modely sú minimálne o dva levely vyššie 😉

Tu naozaj nesúhlasím, lebo ja sa s tým neuveriteľne trápim, aby to trochu vyzeralo k svetu. To čo ja dám za mesiac, Marek ty to máš za víkend. Ale takéto modelovanie je pre mňa a určite aj pre teba Marek to pravé orechové. Inak bacha, lebo čo dokazuje rzvlaky a dedo v poslednej dobe prestavbami (podotýkam nových modelov), to asi len tak ľahko nedáme. Ja by som nový model len tak ľahko neprestavoval. Ale nikdy nehovor nikdy !!!

To bude tým, že som na maródke, a Ty chodíš do roboty... A prestavby nových modelov mne nehrozia, žiadne nové modely totiž nemám 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Po dlhom skúšaní výroby plynových lámp na strechu vagónikov som konečne dosiahol to čo som chcel. Viem sám, že nie sú úplne presné ako v skutočnosti, ale táto modelová veľkosť neumožňuje úplné stvárnenie originálu, alebo lepšie povedané, ja to lepšie v tejto maličkosti asi nedokážem. Horné lávky sú zatiaľ len položené,pre predstavu ako to na streche týchto vagónikov bude asi vyzerať. Každý z Vás si môže aspoň trochu urobiť predstavu.
Fotky snáď napovedia viac:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

No vidíš. Vyzerá to skvele. Nevedel som si to presne predstaviť, keď sme spolu volali, ale toto je fakt skvelé. Vznikajú nádherné modely v Tvojej dielni 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

No vidíš. Vyzerá to skvele. Nevedel som si to presne predstaviť, keď sme spolu volali, ale toto je fakt skvelé. Vznikajú nádherné modely v Tvojej dielni 🙂

Ďakujem za pochvalu, Marek: Ale ešte uvidíme, či hovoríš pravdu o tých skvelých modeloch z mojej dielne. O chvíľu sa dokončeniu môjho striekacieho boxu a následného skompletovania AirBrusch-u nevyhnem. Mám toho pred náterom habadej. To sa potom nebudem vedieť asi dostriekať !!! 🙂 😆 :silly: 😆 🙂 :blink:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Hádam si len nemyslíš, že by som Ťa klamal? Ja vždy hovorím pravdu... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

dobrý samba, dobrý, parádička... super si to vymyslel 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

dobrý samba, dobrý, parádička... super si to vymyslel 😉

... a vymýšľam ďalej ... Aj keď sa s tým trochu trápim. No nejde mi to tak od ruky ako tebe s tvojou točňou. Majster je proste majster, ja sa len učím, ako dosiahnuť niečo podľa skutočnosti. Prezradím, že to aj tak nebude presne podľa skutočnosti. Ale stále postupujem dopredu a to je dobre.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

dobrý samba, dobrý, parádička... super si to vymyslel 😉

... a vymýšľam ďalej ... Aj keď sa s tým trochu trápim. No nejde mi to tak od ruky ako tebe s tvojou točňou. Majster je proste majster, ja sa len učím, ako dosiahnuť niečo podľa skutočnosti. Prezradím, že to aj tak nebude presne podľa skutočnosti. Ale stále postupujem dopredu a to je dobre.

... buď v pokoji, aj ja sa trápim s točničkou, neboj ...;)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Napriek tomu, že som dokončoval striekací box, našiel som si čas aj na moje vagóniky. Vyrobil som konštrukcie na horné plošiny, tak isto konštrukcie na dlhé lávky na streche, zdvojil schodíky k rebríkom a našiel v mojich zásobách vhodné rebríky k plošinám. Neodolal som a nafotil som "nástrel" ako to asi bude vyzerať. Horné dlhé lávky len položené. Tak isto horné plošiny a rebríky sú len tiež priložené. Ale myslím, že sa už vagóniky celkom pekne tvarujú. Ale je na nich ešte roboty neúrekom. Tak snáď budem mať čas a silu dotiahnuť to do finále.
Zatiaľ sú vagóniky v tomto štádiu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Už teraz vyzerajú úžasne. Krása, neviem sa dočkať finále... :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Už teraz vyzerajú úžasne. Krása, neviem sa dočkať finále... :woohoo:

... ani ja Marek, sa už neviem dočkať finále, ale to je ešte veľmi ďaleko. Možno, že pre niekoho to vyzerá veľmi obyčajne, ale ten kto mal tú česť stavať model podľa nejakého (aj keď nie presného) vzoru, tak vie, že to je trochu náročné. Priznám sa bez mučenia, že son hrdám vlastníkom doplnkových leptov na Be od pána Bc.Šurina (leptané modely), ale predsa rozhodol ísť touto "neprebádanou" cestou. Možno nie všetci postrehli, ale obidva vagóniky sú robené z pozostatkov a šrotových vagónikov LPH (nebol na to použitý ani jeden diel z nových stavebníc). Skoro ako ty Marek, keď produkuješ niečo pekné zo štrotíkov odo mňa.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Obdiv a hlboká poklona :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Obdiv a hlboká poklona :ohmy: :ohmy: :ohmy:

... óóóóó ĎAKUJEM !!!! Vážim si každú kritiku a ešte viac každú pochvalu.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Obdiv a hlboká poklona :ohmy: :ohmy: :ohmy:

... óóóóó ĎAKUJEM !!!! Vážim si každú kritiku a ešte viac každú pochvalu.

Na kritiku nemám, toto sa dá iba obdivovať a žasnúť...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
vypadá to veľmi zaujímavo.
Prečo sú tam tie tri farebné zvislé pruhy ?

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

SAMBA:
vypadá to veľmi zaujímavo.
Prečo sú tam tie tri farebné zvislé pruhy ?

Tipujem, že to ešte nie je nastriekané 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
vypadá to veľmi zaujímavo.
Prečo sú tam tie tri farebné zvislé pruhy ?

Tipujem, že to ešte nie je nastriekané 😉

... MAREK, tak to by ma naozaj ani len nenapadlo..... :silly:

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Ivor: tie zvyslé farebné pruhy sú vlastne lišty na týchto "drevákoch", len som nemal jednofarebné umelohmotné prúžky. Nejako neverím uchyteniu tých drátikov na umelej hmote lepidlom. Skúška mi to aj dokázala. Tieto odpadli tak som ich nahradil týmito. Umelá hmota lepená modelárskym lepidlom na umelú hmotu drží lepšie ako kov na umelú hmotu. To je myslím problém aj tých modelárov, ktorí lepia lepty a nespájkujú. To myslím, že životnosť takto poskladaných leptov je krátka. Aj výstuhy a prakticky všetko okrem rebríčkov, madiel a všeliakých iných doplnkov sú z plastu. Madlá nie sú problém, lebo sa lepia do predvŕtaných dierok a to je trochu iné ako lepiť naplocho.

Všetci: Inak by som chcel upozorniť aby ste nečakali nejakú ultra kvalitu prevedenia týchto vagónikov, VEĎ ICH STAVIAM IBA JA , NIE ŽIADNY ODBORNÍK. Robím ich pre svoju radosť a kto sa teší so mnou, tak privítam a kto sa neteší, tak mi to nijako nevadí aj tak ho mám rád. Ako som už napísal niekde "kto ma len chváli, je môj priateľ". Kritika je stále dobrá, aj keď nie všetko je v mojich silách. Kto staval niečo svoje vlastné, tak vie.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ivor: tie zvyslé farebné pruhy sú vlastne lišty na týchto "drevákoch", len som nemal jednofarebné umelohmotné prúžky. Nejako neverím uchyteniu tých drátikov na umelej hmote lepidlom. Skúška mi to aj dokázala. Tieto odpadli tak som ich nahradil týmito. Umelá hmota lepená modelárskym lepidlom na umelú hmotu drží lepšie ako kov na umelú hmotu. To je myslím problém aj tých modelárov, ktorí lepia lepty a nespájkujú. To myslím, že životnosť takto poskladaných leptov je krátka. Aj výstuhy a prakticky všetko okrem rebríčkov, madiel a všeliakých iných doplnkov sú z plastu. Madlá nie sú problém, lebo sa lepia do predvŕtaných dierok a to je trochu iné ako lepiť naplocho.

Všetci: Inak by som chcel upozorniť aby ste nečakali nejakú ultra kvalitu prevedenia týchto vagónikov, VEĎ ICH STAVIAM IBA JA , NIE ŽIADNY ODBORNÍK. Robím ich pre svoju radosť a kto sa teší so mnou, tak privítam a kto sa neteší, tak mi to nijako nevadí aj tak ho mám rád. Ako som už napísal niekde "kto ma len chváli, je môj priateľ". Kritika je stále dobrá, aj keď nie všetko je v mojich silách. Kto staval niečo svoje vlastné, tak vie.

SAMBA:
1) Z mojej strany sa v tomto prípade nejedná o kritiku, ale o zvedavosť ...
2) Moje životné skúsenosti sú v protiklade s tým, čo si napísal: "kto ma len chváli, je môj priateľ"
3) Prajem veľa trpezlivosti a tiež dostatok voľného času na dokončenie týchto vagónikov.
4) Pracovne naplno vyťažený ľudia si skôr kúpia nový model, pretože to nie je až taký problém, ako nájdu čas na stavbu modelu, a ten kúsok voľného času venujú stavbe koľajiska, čo je aj môj prípad .... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Ivor: tie zvyslé farebné pruhy sú vlastne lišty na týchto "drevákoch", len som nemal jednofarebné umelohmotné prúžky. Nejako neverím uchyteniu tých drátikov na umelej hmote lepidlom. Skúška mi to aj dokázala. Tieto odpadli tak som ich nahradil týmito. Umelá hmota lepená modelárskym lepidlom na umelú hmotu drží lepšie ako kov na umelú hmotu. To je myslím problém aj tých modelárov, ktorí lepia lepty a nespájkujú. To myslím, že životnosť takto poskladaných leptov je krátka. Aj výstuhy a prakticky všetko okrem rebríčkov, madiel a všeliakých iných doplnkov sú z plastu. Madlá nie sú problém, lebo sa lepia do predvŕtaných dierok a to je trochu iné ako lepiť naplocho.

Všetci: Inak by som chcel upozorniť aby ste nečakali nejakú ultra kvalitu prevedenia týchto vagónikov, VEĎ ICH STAVIAM IBA JA , NIE ŽIADNY ODBORNÍK. Robím ich pre svoju radosť a kto sa teší so mnou, tak privítam a kto sa neteší, tak mi to nijako nevadí aj tak ho mám rád. Ako som už napísal niekde "kto ma len chváli, je môj priateľ". Kritika je stále dobrá, aj keď nie všetko je v mojich silách. Kto staval niečo svoje vlastné, tak vie.

SAMBA:
1) Z mojej strany sa v tomto prípade nejedná o kritiku, ale o zvedavosť ...
2) Moje životné skúsenosti sú v protiklade s tým, čo si napísal: "kto ma len chváli, je môj priateľ"
3) Prajem veľa trpezlivosti a tiež dostatok voľného času na dokončenie týchto vagónikov.
4) Pracovne naplno vyťažený ľudia si skôr kúpia nový model, pretože to nie je až taký problém, ako nájdu čas na stavbu modelu, a ten kúsok voľného času venujú stavbe koľajiska, čo je aj môj prípad .... 😉

OPRAVA: "kto ma len chváli, je môj nepriateľ" Asi mám už toho dosť za sebou tento víkend, tak som to preklepol, lepšie povedané nedoklepol. Ospravedlňujem sa.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

No ale už naozaj stačilo, Nejako mi prestávajú stíhať očičká. Čím je to asi?! Ale madlá sú už tiež na mieste. Podotýkam horné dlhé lávky opäť len položené, tak isto horné plošiny a rebríky.

Tak dobrú noc, priatelia. Kto pozrie ráno, tak dobré ráno priatelia, kto cez deň, tak dobrý deň priatelia.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Paráda,tie madlá vyzerajú super,ani leptané doplnky ti netreba.. Som zvedavý na pokračovanie

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Paráda,tie madlá vyzerajú super,ani leptané doplnky ti netreba.. Som zvedavý na pokračovanie

Ďakujem za pochvalu. Viem velmi dobre, že ty si v prestavbách ovela väčší macher. Ak si všimneš, tak moje prerábky sú len zo starých šrotov. Ty, Marian a Dedo ste iní prestavovači čo si dovolíte úplne nový model rozobrať, rozrezať, upraviť a potom nastriekať a ja sa len divím. K tým leptaným doplnkom, nepamätám si, že by som ich niekedy použil. Ale viem, že to nebude dlho trvať a lept.doplnky určite pri nejakej prestavbe použijem. Modelárykych plánov a materiálu na stavbu mám velmi vela. Snáď si už nájdem aj na toto pekné hobby aj čas.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

POZOR vybral so air brusch !!! Zatiaľ len v prevedení "albín" čiže základný biely nástrek. Na moje prekvapenie celkom dobre pripravené, takže môžu ísť do laku. Snáď už čoskoro.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Na tieto Tvoje modely sa extra teším. Som zvedavý na výsledok, budú to určite krásne modely :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá