Prestavba V36 BTTB ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Prestavba V36 BTTB na V20

25 Príspevky
5 Užívatelia
0 Likes
3,945 Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Dovoľujem si založiť novú tému v rubrike prestavba lokomotív. Napriek tomu, že času nemám nazvyš, rozhodol som sa pre prestavbu dieselovej lokomotívy (tzv.lokotraktora) V36 v správe "DR" v modelovej veľkosti TT od výrobcu môjmu srdcu najbližšiemu BerlinerTTBahn (BTTB). Tieto modely lokomotív sú dosť bežne dostupné a boli niekdajšou firmou vyrábané v 10-tisícových sériách. Hneď na začiatok chcem upozorniť, že sa nebude jednať o úplne detailný model, kde môžu nastať proporčné odchylky od originálu. Viac mi išlo o to či je možné s tohoto, medzi TT-čkármi, bežného modelu postaviť malý lokotraktor V20 v správe "DR", alebo "DB". Len tak na okraj, tieto modely V36 sú tak isto vhodné, bez väčších úprav, len s bežným preznačením upraviť na model lokomotívy rady T344.0 (1940), ktorá sa nachádza aj medzi exponátmi v Lužnej u Rakovníka.

Na začiatku môjho nápadu bol tento model v nie veľmi super stave...

...po prestavbe došlo k jeho celkovému skráteniu pri zachovaní motora a prevodov BTTB, čo je pre mňa podstatné...

... a tu to vyzerá, že ma navštívila "Majka z Gurunu" a moje modely rozmnožila. Pravda je taká, že model v žltom ste už na stretnutí mohli vidieť aj naživo a zelený som sa rozhodol urobiť teraz, lebo ... "ve dvou se to táhne líp" sa spieva v jednej českej pesničke. 🙂


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Tak toto budú krásne modely Samba. Mne sa V36 páčia veľmi, voľakedy som mal aj ja jednu, ale daroval som to kamarátovi. A ako tak pozerám, páči sa mi aj V20. Teším sa s Tebou na krásne modely a ďakujem, že si sa rozhodol pre túto tému na tomto fóre 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
 

Teším sa z toho, že si si urval kúsok času a zasa nám niečo predvedieš zo svojho umu... vzhľadom na to, že som posledných pár mesiacov venoval "štúdiu" dovoľujem si upozorniť na malú chybičku ... nie T344, ale T334 je správne 😉 áno táto V36 mala u ČSD rovnaké označenie ako o pár rokov neskôr známa rosnička... v HO ju v januári uvedie na trh Brawa, no žiaľ na Slovensku sa nevyskytovala, takže som si na ňu prestal brúsiť zuby... ale vnútorne som sa s tým ešte nevyrovnal, je totiž v digitálnej verzii aj s digitálnym spriahlom a do depa by mi pasovala ako .iť na šerbel ...
Joj, ako som narástol, že som si mohol dovoliť s tebou aspoň takto maličko zasúperiť 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Teším sa z toho, že si si urval kúsok času a zasa nám niečo predvedieš zo svojho umu... vzhľadom na to, že som posledných pár mesiacov venoval "štúdiu" dovoľujem si upozorniť na malú chybičku ... nie T344, ale T334 je správne 😉 áno táto V36 mala u ČSD rovnaké označenie ako o pár rokov neskôr známa rosnička... v HO ju v januári uvedie na trh Brawa, no žiaľ na Slovensku sa nevyskytovala, takže som si na ňu prestal brúsiť zuby... ale vnútorne som sa s tým ešte nevyrovnal, je totiž v digitálnej verzii aj s digitálnym spriahlom a do depa by mi pasovala ako .iť na šerbel ...
Joj, ako som narástol, že som si mohol dovoliť s tebou aspoň takto maličko zasúperiť 😆

🙂 SAMBA:
Gratulujem k voľnému času, ktorý sa pri tebe pozastavil, lebo viem ako si vyťažený.... Prajem veľa takých momentov, ktoré potom dokážeš premeniť na modelárske kúsky.... 🙂
🙂 ... DEDO, vidím, že Tvoje obzory sa naozaj znásobujú... takže už viem, kde sa mám pýtať, keď mi niečo nebude jasné...... 😉
Predpokladám, že si myslel tento stroj:

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Dedo: mne tie číslice a písmenká stále všelijako preskakujú. Nič si s toho netreba robiť. Hlavne, že opäť niečo robím aj pre seba. No neviem do kedy mi to vydrží. Mám toho poriadne veľa rozrobeného a neviem sa dokopať aby som tie projekty aj dokončil. Tak snáď tu pri tomto malom lokotraktore mi to vyjde a aj to dokončím.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
 

Samba: veru občas to preskakuje, ale ja to musel využiť 🙂 , veď koľko tých príležitostí medzi vami profíkmi mám ....
Ivor: presne! je úžasná však....

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Samba: veru občas to preskakuje, ale ja to musel využiť 🙂 , veď koľko tých príležitostí medzi vami profíkmi mám ....
Ivor: presne! je úžasná však....

Všetkým nám to občas preskakuje 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Všetci máte pravdu. Kým som presne nedopiloval skracovaný rám, aby presne dosadlo spodné závažie, ktoré zároveň dotláča dvojkolia s ozubením k šneku, tak mi niekedy preskočilo ak dvojkolie. Dokonca !!! :silly:


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Vidím,že sa ti na stole rodí další,teda rodia dalšie pekné modely.. mále posunovacie mašinky maju vždy svoje čaro a aj takáto mašinka vie pekne spestriť prevádzku na koľajisku
Tuto jeden pán z čiech prerábal presne túto bttb verziu na našu t334 no s trošku väčším zásahom do pojazdu a s pridaním osvetlenia

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

rzvlaky: je to tak ako píšeš. Ja som už videl (naživo) a mal som možnosť aj poobracať v rukách všelijaké prerábky týchto V36 BTTB na T334.0, ale o to mi práve nešlo. Inak ja mám v zbierke tieto mašinky T334.0 v prevedení modrom, aj zelenom od TILLIGa. Takže tento počin nechávam možno do ďalekej budúcnosti. Teraz mi ide viac o vyskúšanie skrátenia podvozku, úpravu prevodov s ponechaním originálneho motorčeka BTTB.

Ale napriek všetkému, ešte raz upozorňujem, že sa nejedná o proporčne dokonalý model V20. Ja som ich už mal pustených na koľajisku a veľmi ma teší pohyb takých malých mašiniek na koľajničkách. Tá žltá už dokonca ťahala dva vagóniky rady Z a vládala aj do mojich nemodelových stúpaní, tak zatiaľ je na mojej tvári úsmev. Som zvedaví dokedy tam vydrží. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

rzvlaky: je to tak ako píšeš. Ja som už videl (naživo) a mal som možnosť aj poobracať v rukách všelijaké prerábky týchto V36 BTTB na T334.0, ale o to mi práve nešlo. Inak ja mám v zbierke tieto mašinky T334.0 v prevedení modrom, aj zelenom od TILLIGa. Takže tento počin nechávam možno do ďalekej budúcnosti. Teraz mi ide viac o vyskúšanie skrátenia podvozku, úpravu prevodov s ponechaním originálneho motorčeka BTTB.

Ale napriek všetkému, ešte raz upozorňujem, že sa nejedná o proporčne dokonalý model V20. Ja som ich už mal pustených na koľajisku a veľmi ma teší pohyb takých malých mašiniek na koľajničkách. Tá žltá už dokonca ťahala dva vagóniky rady Z a vládala aj do mojich nemodelových stúpaní, tak zatiaľ je na mojej tvári úsmev. Som zvedaví dokedy tam vydrží. 🙂

Samba, držím palce a viem, že Ti vydrží dlho, lebo to určite zvládneš k spokojnosti. Škoda len, že v H0 nie sú dostupnejšie 🙁

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
 

rzvlaky: je to tak ako píšeš. Ja som už videl (naživo) a mal som možnosť aj poobracať v rukách všelijaké prerábky týchto V36 BTTB na T334.0, ale o to mi práve nešlo. Inak ja mám v zbierke tieto mašinky T334.0 v prevedení modrom, aj zelenom od TILLIGa. Takže tento počin nechávam možno do ďalekej budúcnosti. Teraz mi ide viac o vyskúšanie skrátenia podvozku, úpravu prevodov s ponechaním originálneho motorčeka BTTB.

Ale napriek všetkému, ešte raz upozorňujem, že sa nejedná o proporčne dokonalý model V20. Ja som ich už mal pustených na koľajisku a veľmi ma teší pohyb takých malých mašiniek na koľajničkách. Tá žltá už dokonca ťahala dva vagóniky rady Z a vládala aj do mojich nemodelových stúpaní, tak zatiaľ je na mojej tvári úsmev. Som zvedaví dokedy tam vydrží. 🙂

Samba, držím palce a viem, že Ti vydrží dlho, lebo to určite zvládneš k spokojnosti. Škoda len, že v H0 nie sú dostupnejšie 🙁

V analogu bude v januári od Brawy za cca 200€, ale niekde som videl aj bazárový starší model, tuším od Piko ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Dedo: bolo to Rivarossi a bolo to za niečo vyše 2000,-Kč (analóg) a už je predaný. Inak tie Rivarossi sú tiež celkom dobré modely, ale na Brawa to nemá.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Dedo: bolo to Rivarossi a bolo to za niečo vyše 2000,-Kč (analóg) a už je predaný. Inak tie Rivarossi sú tiež celkom dobré modely, ale na Brawa to nemá.

To je lepšia cena tých 2000Kč, ale ja som narážal na dostupnosť v mierke TT - tých je asi omnoho viac a za zlomok ceny... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

POZOR vybral so air brusch !!! Zatiaľ len v prevedení "albín" čiže základný biely nástrek. Objavili sa miesta potrebné na pretmelenie spojov po rezaní a následnom lepení pri skracovaní. Potom už môže ísť do laku. Snáď čoskoro.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Super Samba, teším sa, že si sa dostal k modelovaniu a budeme opäť vidieť Tvoje umenie... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Super Samba, teším sa, že si sa dostal k modelovaniu a budeme opäť vidieť Tvoje umenie... 🙂

... no umenie ???!!! Ja by som to tak nenazval, skôr nejaký pokus o prestavbu "drobnou" úpravou. Ale nech si každý aspoň raz vyskúša. Veď ty najlepšie vieš o čom točím.:blink:


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Kasnička už vo farbe, ale pojazd ešte treba dokončiť. Takže maličké kroky dopredu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Nádherné. Je to krásny model, skvelé Samba :woohoo: Ja som Ti hovoril, že Tvoje modelovanie je umenie 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Marek: aj tento model ešte čakajú dokončovacie práce, ale najskôr musí prejsť pojazd tmelením, brúsením a natieraním. Popisy na tento modelu už mám, takže jeho dokončenie by mohlo byť v dohľadne. No uvidíme, ako to bude ďalej. Stále však nie som spokojný a tento model je len "pokus-omyl", ale ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Tak kamaráti a som vo finále. Prestavba je dokonaná. Aj keď to nie je úplne dokonalý model (proporčne a detailovo), pre mňa určite splnil úlohu pokusu tejto prestavby. Malý lokotraktor už prešiel aj skúškami pri posune v stanici a dokonca si už zajazdil aj na šírej trati a odtiahol bez akýchkoľvek problémov dve dvojosé cisteničky. Pre mňa je tento model dobrým pokusom pri skracovaní pojazdu, pílení a skracovaní kasničky, pri tmelení a vybrusovaní a v nalepovaní malinkatých popisoch (mimochodom autorom je p.Rosenauer a pracovalo sa s nimi bálejče). Výsledok v nasledovných fotkách.

Kto má chuť, nech si takúto prestavbu vyskúša. Trochu prťavá a piplavá prácička.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Krásny model Samba, Fakt pekná práca. Vedel som, že sa bude na čo pozerať, ale toto je ešte lepšie ako som čakal. Po tejto prestavbe už nemôžeš povedať, že si amatérsky modelár. Paráda. :woohoo: Krásny jedinečný model

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Krásny model Samba, Fakt pekná práca. Vedel som, že sa bude na čo pozerať, ale toto je ešte lepšie ako som čakal. Po tejto prestavbe už nemôžeš povedať, že si amatérsky modelár. Paráda. :woohoo: Krásny jedinečný model

Ďakujem za pochvalu, ty sám najlepšie vieš koľko dá práce a modelárskeho umu takáto prestavba. Nechcem napísať jednoduchá prestavba, lebo vôbec nebola jednoduchá. Ale ja si myslím, že sa moja predstava splnila a model je plne funkčný a vyzerá celkom k svetu. Ako ja už známe, mám rozpracovaný ešte jeden takýto model, už len aby som ho niekedy dokončil. Snáď aj na neho príde čas. Ešte raz ďakujem za pochvalu, vážim si to.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

SAMBA.
Gratulujem k voľnému času, ktorý si zároveň dokázal takto naozaj "plodne" využiť.
Model vypadá pekne a obohatí Tvoju zbierku. Ak má naozaj dobré jazdné vlastnosti, tak je potom radosť z nového prírastku určite dvojnásobná. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

SAMBA.
Gratulujem k voľnému času, ktorý si zároveň dokázal takto naozaj "plodne" využiť.
Model vypadá pekne a obohatí Tvoju zbierku. Ak má naozaj dobré jazdné vlastnosti, tak je potom radosť z nového prírastku určite dvojnásobná. 😉

... samozrejme jazdné vlastnosti v medziach pojazdu BTTB. Ale ja som naozaj spokojný a ďakujem za uznanie. Do zbierky sa mi naozaj hodí. Nie každý v TT-čku má tento model v zbierke.


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá