Stavba Kocúra T466....
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavba Kocúra T466.2 zo základu od MTB

18 Príspevky
4 Užívatelia
0 Likes
3,337 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Nikam sa mi to nehodilo, tak vytváram novú tému... Tento predĺžený víkend som sa rozhodol začať stavbu Kocúra. Kasňu a rám som dostal od Maja na stretnutí - ďakujem Majo. Chýbala však kabínka. Momentálne som ju vytvoril, vytmelil a strekol základnou farbou, aby som videl, čo treba ešte brúsiť. A poviem, že základná farba toho ešte veľa odhalila... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

... a dalsie tmelenie a brusenie...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: si proste frajer. Veľmi ma teší, že si sa do tejto stavby pustil. Som presvedčený, že to určite zvládneš a do tvojej rozsiahlej zbierky pribudne krásny model "Kocúr", tak známa lokomotíva z našich tratí. Držím palce a verím, že popisy z burzy pre teba doveziem. Snáď to pán Rosenauer stihne. Zatiaľ ma ešte nikdy nesklamal. Tak verím, že popisy prídu ku tebe načas.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: si proste frajer. Veľmi ma teší, že si sa do tejto stavby pustil. Som presvedčený, že to určite zvládneš a do tvojej rozsiahlej zbierky pribudne krásny model "Kocúr", tak známa lokomotíva z našich tratí. Držím palce a verím, že popisy z burzy pre teba doveziem. Snáď to pán Rosenauer stihne. Zatiaľ ma ešte nikdy nesklamal. Tak verím, že popisy prídu ku tebe načas.

Ďakujem Samba. Veru som si riadne naložil, hádam bude výsledok stáť za to... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Na rám to pasuje pekne, kocúrik sa pomaly rysuje... B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Super,som zvedavý na pokračovanie

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Kabína síce nie je dokonalá, teda ani z ďaleka nie, ale nakoľko je vyrobená z ničoho, tak je v podstate dobrá. Toľko brúsenia a tmelenia, ako na tej kabíne, som už dávno nerobil... 😉 🙂
Našiel som viacej variant tejto verzie, niektoré mali červené madlá, iné biele, mne sa viac páči táto s bielymi... Bude to ČSD, aj s bielym pruhom... ako na poslednom obrázku...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: tak teraz som spadol na zadok (...iť) !!! Úplná paráda, ako si to zvládol. Hneď na začiatku som napísal, že nepochybujem o tvojom modelárskom umení, pred ktorým sa hlboko skláňam. Tento kocúr je krásny a jeho sfarbenie si vybral bravúrne. Na tomto fóre je osadenstvo naozajstných modelárov (okrem mňa, ktorý som viacej zberateľ, ale tiež niečo kedy-tedy aj vymodelujem), ktorý sú v niečom úplne výnimočný. No tvoja výnimočnosť spočíva v tom, že dokážeš s ničoho vyrobiť krásny model, ako bratia Česi hovoria "z prdu, kuličku". Je to podľa mňa jedno z najväčších modelárskych umení a pre mňa si jednoznačne umelec.

Ešte raz KRÁSNY MODEL KOCÚRA. Niekto si ho surovo kúpi, ale ty ho dokážeš vymodelovať BRAVÓÓÓ !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: tak teraz som spadol na zadok (...iť) !!! Úplná paráda, ako si to zvládol. Hneď na začiatku som napísal, že nepochybujem o tvojom modelárskom umení, pred ktorým sa hlboko skláňam. Tento kocúr je krásny a jeho sfarbenie si vybral bravúrne. Na tomto fóre je osadenstvo naozajstných modelárov (okrem mňa, ktorý som viacej zberateľ, ale tiež niečo kedy-tedy aj vymodelujem), ktorý sú v niečom úplne výnimočný. No tvoja výnimočnosť spočíva v tom, že dokážeš s ničoho vyrobiť krásny model, ako bratia Česi hovoria "z prdu, kuličku". Je to podľa mňa jedno z najväčších modelárskych umení a pre mňa si jednoznačne umelec.

Ešte raz KRÁSNY MODEL KOCÚRA. Niekto si ho surovo kúpi, ale ty ho dokážeš vymodelovať BRAVÓÓÓ !!!

Ďakujem Samba za pochvalu. No nie je to až taká paráda. Ešte ma určite vytrápy pojazd, nakoľko nepasuje do toho rámu. Budem musieť rám píliť a brúsiť, následne vymyslieť uchytenie. No uvidíme, ako to skončí... A mimochodom, ešte presne neviem, ako urobím zábradlie, aby vyzeralo dobre... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: rozumiem, že pojazd je ďalší rébus v tejto stavbe. Viem, že aj s tým si poradíš. Apropó zábradlie?
Lept DH Loko http://dh-loko.cz/33-zabradli 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: rozumiem, že pojazd je ďalší rébus v tejto stavbe. Viem, že aj s tým si poradíš. Apropó zábradlie?
Lept DH Loko http://dh-loko.cz/33-zabradli 🙂

Aha, super. Je tam aj presne to, čo potrebujem. Vieš mi to prosím zohnať? :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: rozumiem, že pojazd je ďalší rébus v tejto stavbe. Viem, že aj s tým si poradíš. Apropó zábradlie?
Lept DH Loko http://dh-loko.cz/33-zabradli 🙂

Aha, super. Je tam aj presne to, čo potrebujem. Vieš mi to prosím zohnať? :woohoo:

Áno, DH LOKO je vždy na burze v Prahe, takže by nemal byť problém. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: rozumiem, že pojazd je ďalší rébus v tejto stavbe. Viem, že aj s tým si poradíš. Apropó zábradlie?
Lept DH Loko http://dh-loko.cz/33-zabradli 🙂

Aha, super. Je tam aj presne to, čo potrebujem. Vieš mi to prosím zohnať? :woohoo:

Áno, DH LOKO je vždy na burze v Prahe, takže by nemal byť problém. 🙂

Super, ďakujem krásne 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
 

Krása krása krása!

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Krása krása krása!

Ďakujem. No na Tvojho Čmeliačika to nemá 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Lidl je skvelá vec, nakoľko od dnes majú v akcii modelársku brúsku. Síce ešte neviem, koľko toho zvládne, ale za 20€ si myslím, že sa oplatí... Ešte nerozbalená, kúpená ráno cestou do práce 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: dnes mi prišlel mail od pána Rádla z DH-LOKO. Citujem "Doplnky k T466.2, 740, 741, 742 - (H0) 1x mám připraveno". Takže si budeš môcť konečne dokončiť svojho "kocúra". Už len aby pán Rosenauer stihol vyrobiť obtisky a budeš mať ďalšiu krásnu mašinku vo svojom depe. 😉
V sobotu budem múdrejší a dám ti vedieť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: dnes mi prišlel mail od pána Rádla z DH-LOKO. Citujem "Doplnky k T466.2, 740, 741, 742 - (H0) 1x mám připraveno". Takže si budeš môcť konečne dokončiť svojho "kocúra". Už len aby pán Rosenauer stihol vyrobiť obtisky a budeš mať ďalšiu krásnu mašinku vo svojom depe. 😉
V sobotu budem múdrejší a dám ti vedieť.

Super, ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá