BCe "ČSD" z presavb...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice.

71 Príspevky
5 Užívatelia
16 Likes
10.4 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Pri triedení mojej zbierky v "Modelgaráži" som narazil na jednu zaujímavú prestavbu osobného vagónika Be od LPH na osobný vagónik BCe v správe ČSD. Rok výroby okolo 1916 až 1930 (približne). Jedná sa vagón oddielový v jednej tretine 2.trieda a v dvoch tretinách 3.trieda.
Prestavba skrine spočíva v jej skrátení a prerobení okien v dvoch tretinách skrine. Celková dĺžka skrine modelu BCe je 8,5cm, oproti pôvodnej dĺžke skrine Be 9,8cm. Tak isto muselo dôjsť aj k skráteniu strechy a prebrúseniu do hladka. Nad skrátené okienka bolo potrebné dorobiť vetráky. Pri výrobe bočnice skrine bolo potrebné 6x rezať pôvodnú bočnicu LPH a tým dosiahnuť terajší vzhľad skrine vagóniku. Keďže sa jedná o vagónik s plynovým osvetlením, nemôže na streche vagóniku chýbať naznačenie plynových lámp a tiež lávok s bočnými rebríkmi pri krytých nástupištiach. To ma však ešte čaká. Tak isto ma ešte čaká skrátenie a upravenie pojazdu. Všetko sa znovu postupne dostáva do fáze náteru, takže sa použitiu môjho AirBrusch už určite v blízkej dobe nevyhnem. Pomaly, ale isto sa mi na stole hromadia modely pred náterom. Takže to bude o chvíľu nevyhnutné.

Pre lepšiu predstavivosť prinášam aj zopár obrázkov na moje dve prerobené skrine. Všetko sa to chystá za moju parnú lokomotívu 412.8500, ktorú som dostal od "ježiška" (ďakujem Ivor) na Vianoce.


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Zaujímavý model, teším sa na pokračovanie. Držím palce 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
 

to vyzerá zaujímavo, keby to bolo väčšie mohlo by sa to preháňať aj cez žilinu 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

SAMBA:
Vidím, že Tvojej romantickej parnej mašinke, ako píše Peter Smutek ( JACEK ) : " v tej správnej mierke ",
budú sekundovať skutočne ojedinelé a veľmi pekné vozne.
Držím palce pri náročnej prestavbe a teším na finálne pózovanie výnimočnej vlakovej súpravy pred Tvojím objektívom. 🙂 🙂 🙂 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
 

SAMBA:
Vidím, že Tvojej romantickej parnej mašinke, ako píše Peter Smutek ( JACEK ) : " v tej správnej mierke ",
budú sekundovať skutočne ojedinelé a veľmi pekné vozne.
Držím palce pri náročnej prestavbe a teším na finálne pózovanie výnimočnej vlakovej súpravy pred Tvojím objektívom. 🙂 🙂 🙂 😉

... v správnej mierke? hmm ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Je víkend, tak som si utrhol trochu času a upravil (prispôsobil) som pojazdy pre vagóniky. Nasledovať bude ich detailovanie, ako sú spodné výstuhy, nádrž na plyn a brzdové valce, atď ...
Toť jeden obrázok ako dôkaz, že aj ja niečo málo modelujem.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Podľa seba usudzujem, keď si časove vyťažený človek nájde čas na relax a akú má modelár radosť, keď sa dostane k modelovaniu...... Paráda !
Držím všetky palečky a teším sa na výsledok, lebo tieto vagóniky sa priamo pýtajú k nejakej malej parnej mašinke..... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Podľa seba usudzujem, keď si časove vyťažený človek nájde čas na relax a akú má modelár radosť, keď sa dostane k modelovaniu...... Paráda !
Držím všetky palečky a teším sa na výsledok, lebo tieto vagóniky sa priamo pýtajú k nejakej malej parnej mašinke..... 🙂

ďakujem Ivor a prezradím, že mám vo výhľade a v pláne aj kratšie vagóniky Ci s otvorenými nástupnými plošinami, ale ....


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Zatiaľ to vyzerá veľmi sľubne,teším sa na finále

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Zatiaľ to vyzerá veľmi sľubne,teším sa na finále

Finále je zatiaľ v nedohľadne, ale pomaly sa dostávam ďalej. Koketujem aj z interierom a možno aj vnútorné osvetlenie, ale ... ???!!! Uvidíme. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Zatiaľ to vyzerá veľmi sľubne,teším sa na finále

Finále je zatiaľ v nedohľadne, ale pomaly sa dostávam ďalej. Koketujem aj z interierom a možno aj vnútorné osvetlenie, ale ... ???!!! Uvidíme. 🙂

SAMBA:
Tvoje "koketovanie" je mi veľmi sympatické.
Ver, že každý osobný vagónik si zaslúži aj pekný interiér. Osvetlenie je už len nadstavba počas večerných jázd.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Zatiaľ to vyzerá veľmi sľubne,teším sa na finále

Finále je zatiaľ v nedohľadne, ale pomaly sa dostávam ďalej. Koketujem aj z interierom a možno aj vnútorné osvetlenie, ale ... ???!!! Uvidíme. 🙂

SAMBA:
Tvoje "koketovanie" je mi veľmi sympatické.
Ver, že každý osobný vagónik si zaslúži aj pekný interiér. Osvetlenie je už len nadstavba počas večerných jázd.

Ivor: to osvetlenie nie je ešte úplne isté, ale interier asi áno. Uvidíme...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Zatiaľ to vyzerá veľmi sľubne,teším sa na finále

Finále je zatiaľ v nedohľadne, ale pomaly sa dostávam ďalej. Koketujem aj z interierom a možno aj vnútorné osvetlenie, ale ... ???!!! Uvidíme. 🙂

SAMBA:
Tvoje "koketovanie" je mi veľmi sympatické.
Ver, že každý osobný vagónik si zaslúži aj pekný interiér. Osvetlenie je už len nadstavba počas večerných jázd.

Ivor: to osvetlenie nie je ešte úplne isté, ale interier asi áno. Uvidíme...

Tiež som cca pred týždňom osvetľoval svoje tri vagóniky od Schirmera, ale s výsledkom nie som spokojný, budem to musieť prerobiť, lebo interiér som nevymaľoval a osvetlenie je príliš silné a ...

a jedná sa samozrejme o neriadené osvetlenie, tak uvidím ako ďalej .....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Cez pracovný týždeň som laboroval a skúšal s interiérom do vagónikov. Po večeroch som meral, počítal a skúšobne (nanečisto som niečo vyrobil.

Prvý pokus sa mi celkom pozdával, ale po vložení do vagónika som zistil, že niečo nesedí a v tretej triede sa mi nepáčili vysoké steny pri sedadlách, tak som sedadlá zostrihol a hneď to vyzeralo inak.

Po celkom úspešnom pokuse som sa pustil do modelovania "načisto" a použil som 1mm kartón. Po skúškach vo vagóne som ešte zvýšil výšku sedadiel (operadiel sedadiel), lebo v skúšobnom pokuse sa mi zdali nízko. Teraz je to už myslím celkom v poriadku. Tento interiér ponúka 30 miest na sedenie a jedno WC-ko.:)


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Ešte som urobil záber na interier vo vagóniku. No sám neviem, či ten interier aj má význam, lebo veľa z neho v tých okienkach nie je vidieť. Určite to oživia cestujúci a asi bude nevyhnutné aj osvetlenie. Tak to som si poriadne naložil na plecia, ako sa hovorí. Sám som zvedavý ako sa táto stavba bude uberať ďalej?!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Samba, budú to krásne modely. Ten interiér nemá chybu. Predpokladám, že sa ideš aj zabávať s farbením. Nádhera :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Samba, budú to krásne modely. Ten interiér nemá chybu. Predpokladám, že sa ideš aj zabávať s farbením. Nádhera :woohoo:

Už sa aj farbia, ale len štecovaním.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Samba, budú to krásne modely. Ten interiér nemá chybu. Predpokladám, že sa ideš aj zabávať s farbením. Nádhera :woohoo:

Už sa aj farbia, ale len štecovaním.

Veď to je v pohode na interiér. Navyše Robo robí aké super modely a tiež iba štetcuje... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

SAMBA:
S tým interiérom Ti to ide naozaj dobre.
Ak ho namaľuješ, osadíš cestujúcich bude to pekný model.
Bude aj osvetlený ?

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

SAMBA:
S tým interiérom Ti to ide naozaj dobre.
Ak ho namaľuješ, osadíš cestujúcich bude to pekný model.
Bude aj osvetlený ?

Ďakujem Ivor. Veľmi koketujem s osvetlením interiéru. Čas ukáže, ale určite sa o to pokúsim.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Včera som makal v e-shope, ale keďže dnes je nedeľa (a ja svoje novoročné predsavzatia chcem plniť) našiel som si "trochu" času a vymodeloval podvozky na obidvoch vagónikoch. Možno sa to niekomu bude zdať jednoduché, ale kto modeluje vlastné modely vie, že to nebola prechádzka ružovým sadom. Len tak pre poriadok pripomeniem čo to obnášalo: výstuhy rámu, nádrž na plyn, vzduchojem, čelníky s nárazníkmi, a nakoniec osadenie schodíkov už s predprípravou na rebríky k strešným ochodzom, lebo vagóniky majú plynové lampy. Zatiaľ všetko na surovo, pripravené na náter matnou čiernou, ktorá to pekne zjednotí.

Ale fotky predsa napovedia viac, tak malé nahliadnutie na to v akom stave sú vagóniky k dnešnému dňu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Klobúk dole a palec hore Samba. Vyzerajú suprovo :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Chvíľu som rozmýšľal,že prečo píšeš o zásobniku na plyn..Potom si to objasnil.. Toto som napríklad nevedel,že na akom princípe zásobovania palivom fungovali tieto lampáše. Bol som v tom,že to malo len nejaký zásobník ako dnešné pretrolejky a vždy to obsluha doplnila.. Ďakujem za cennú informáciu.. Teraz k vagónu.. tento vagón sa dá naozaj označiť za modelársku prácu lebo vznikol rezaním,meraním a lepením.. Veľmi sa mi to páči keď si niekto dokáže prispôsobiť vagon iného typu na vagón podľa jeho požiadaviek.. Tak ako to robí napríklad aj Marek a jeho diela sú vždy pozoruhodné.. Verím,že keď budú tieto vagóny hotové,budú to naozaj oku lahodiace malé skvosty

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Chvíľu som rozmýšľal,že prečo píšeš o zásobniku na plyn..Potom si to objasnil.. Toto som napríklad nevedel,že na akom princípe zásobovania palivom fungovali tieto lampáše. Bol som v tom,že to malo len nejaký zásobník ako dnešné pretrolejky a vždy to obsluha doplnila.. Ďakujem za cennú informáciu.. Teraz k vagónu.. tento vagón sa dá naozaj označiť za modelársku prácu lebo vznikol rezaním,meraním a lepením.. Veľmi sa mi to páči keď si niekto dokáže prispôsobiť vagon iného typu na vagón podľa jeho požiadaviek.. Tak ako to robí napríklad aj Marek a jeho diela sú vždy pozoruhodné.. Verím,že keď budú tieto vagóny hotové,budú to naozaj oku lahodiace malé skvosty

Plne s Tebou súhlasím, ale mám jednu pripomienku... Moje amatérske modelovanie sa so Sambom nedá porovnávať. Samba a jeho modely sú minimálne o dva levely vyššie 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
Topic starter  

Chvíľu som rozmýšľal,že prečo píšeš o zásobniku na plyn..Potom si to objasnil.. Toto som napríklad nevedel,že na akom princípe zásobovania palivom fungovali tieto lampáše. Bol som v tom,že to malo len nejaký zásobník ako dnešné pretrolejky a vždy to obsluha doplnila.. Ďakujem za cennú informáciu.. Teraz k vagónu.. tento vagón sa dá naozaj označiť za modelársku prácu lebo vznikol rezaním,meraním a lepením.. Veľmi sa mi to páči keď si niekto dokáže prispôsobiť vagon iného typu na vagón podľa jeho požiadaviek.. Tak ako to robí napríklad aj Marek a jeho diela sú vždy pozoruhodné.. Verím,že keď budú tieto vagóny hotové,budú to naozaj oku lahodiace malé skvosty

Plne s Tebou súhlasím, ale mám jednu pripomienku... Moje amatérske modelovanie sa so Sambom nedá porovnávať. Samba a jeho modely sú minimálne o dva levely vyššie 😉

Tu naozaj nesúhlasím, lebo ja sa s tým neuveriteľne trápim, aby to trochu vyzeralo k svetu. To čo ja dám za mesiac, Marek ty to máš za víkend. Ale takéto modelovanie je pre mňa a určite aj pre teba Marek to pravé orechové. Inak bacha, lebo čo dokazuje rzvlaky a dedo v poslednej dobe prestavbami (podotýkam nových modelov), to asi len tak ľahko nedáme. Ja by som nový model len tak ľahko neprestavoval. Ale nikdy nehovor nikdy !!!


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá