BCe "ČSD" z presavb...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice.

71 Príspevky
5 Užívatelia
16 Likes
10.4 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Na tieto Tvoje modely sa extra teším. Som zvedavý na výsledok, budú to určite krásne modely :woohoo:

... Ďakujem za dôveru, ale rob si priveľké ilúzie, lebo air brusch som nedržal v ruke takmer dva roky a dnes som sa len zaúčal. Nemotornosť ma neopúšťala, ale nič čo by som zatiaľ nezvládal .... Uvidíme, ako povedal slepý.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Kompletný pojazd v matnej čiernej. Osadný lúčovými dvojkoliami, kinematikami PEHO a spriahadlami TILLIG.
1.celkový pohľad na pojazd

2. ... trochu detailov... osadenie kinematík so spriahadlom

3. ... lúčové kolieska vagóniku dodávajú autentický vzhľad ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Nádhera Samba. A teraz povedz, že to nie je umenie. Krásne detailné a tie kolieska sú naozaj super, krásne to dotvárajú... :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Kasničky dostali farebný nástrek, takže pomaly (ale naozaj pomaly) sa modely dotvárajú. Viem, že to nie je úplne dokonalé, ale keď si predstavím, že tieto vagóny budem mať asi ako jediný, tak som s nimi spokojný. Ale do konca ma čaká ešte strašne dlhá cesta. Tak som sám veľmi zvedaví ako to dopadne.

... z jednej strany ...

...z druhej strany ...

... a obidva v súpravičke ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Samba, tie vagóny sú úplne skvelé. Ja som to vedel, že sa bude na čo pozerať. Krásna súprava. Som ešte viac zvedavý na finále, ako predtým, Tvoja prestavba je jedinečná, ako píšeš, už asi nikto iný takéto vagóny nemá 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Marek: ďakujem za pochvalu a uznanie. Veď ty sám najlepšie vieš, koľko námahy dá stavba a prestavba. Vagóniky mi zatiaľ robia radosť a prestavba prebieha úplne v poriadku. Teraz je to už ľahšie keď sú vagóniky v tomto štádiu. Na začiatku bolo veľa merania, pasovania a vymýšľania. Popisy ešte nemám, takže ich dokončenie sa odkladá na neurčito. Ale napriek tomu ešte je na nich veľa modelárskej práce. Tak snáď budú niekedy aj dokončené.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Teraz veľmi nenapredujem, lebo nemám popisy a už je najvyšší čas na popisy a následné zalakovanie matným lakom. Popisy budú od p.Rosenauera, ale sú na teraz v nedohľadne, lebo teraz sa do Čiech nechystám. Možno to vyrieši pošta. Potom už "iba" zasklenie a napevno usadenie skrine na rám s podvozkami a nalepenie rebríkov a bude hotovo. ale ...??!!
Dnes prinášam len málo noviniek. Vymaľovanie strešných doplnkov a skúšobné jazdy s parnou lokomotívou 312.0 "ČSD". Jazdy dopadli vynikajúco a malá para si poradila aj s mojimi nemodelovými stúpaniami. Trochu obrázkov na predstavu ako im to spolu pristane.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Skvelá práca, tie vagóniky k tej tristodvanástke sú ako stvorené pre parné jazdy po koľajisku....;)

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Ivor: ďakujem veľmi pekne za povzbudivé slová. Viem, že ma ešte čaká veľký boj s dokončovačkami, ale verím, že to zvládnem. Vagóniky jazdia krásne, len škoda toho večného rozpájania súpravy s týmito nepodarenými spriahadlami.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ivor: ďakujem veľmi pekne za povzbudivé slová. Viem, že ma ešte čaká veľký boj s dokončovačkami, ale verím, že to zvládnem. Vagóniky jazdia krásne, len škoda toho večného rozpájania súpravy s týmito nepodarenými spriahadlami.

Ja som postupne vymenil už takmer všetky "očkové" spriahadlá za nové Tillig, resp. Kuehn, ktoré majú navyše aj malý poisťovací "háčik" a som s nimi spokojný na 90%....., je pravdou, že spriahadlá sú náročné na presnú geometriu položenia koľajníc, potom fungujú naozaj spoľahlivo.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Po dlhom, predlhom čase som sa trochu pohol dopredu s dokončievaním týchto pekných vagónikov. Po dlhom a predlhom presviedčaní sa mi konečne podarilo presvedčiť môjho veľmi dobrého výrobcu obtiskov, ktorý dokáže aj nemožné, k výrobe popisu na BCe v správe ČSD v II.epoche. Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou a ja som si konečne mohol popísať svoje vlastnoručne vyrobené vagóniky. Prinášam Vám priatelia len jeden obrázok náhľadu umiestnenia popisov, ešte pred záverečným lakovaním. Zaujímavý je aj popis rámu, pri čom som sa teda trochu aj zapotil. Pomaly, ale isto sa blížim do finále.

DSC 0518

   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Veľmi pekný vagón, popisy robil pán Rosenauer? Dotvorili ho naozaj skvele 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Tak kamaráti modelári, dielo je dokonané !!! Hoci na svete je zatiaľ len jeden vagónik úplne dokončený, druhý je ešte v štádiu bez popisov a bez zasklenia. Ale pracujem na ňom. Dnes Vám prinášam obrázky hotového modelu. Keď sa spätne obzriem za celou stavbou, tak som prešiel riadne tŕnistou cestou, aby som vyrobil tieto modely. Nakoniec výsledok môžete posúdiť sami. 

DSC 0665
DSC 0666
DSC 0667
DSC 0668

   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Samba, vagónik je nádherný, skvele prepracovaný, nemá chybu. A keď dokončíš aj druhý, bude pekná súprava za nejakú malú paru 🙂 Len dúfam, že potom pridáš aj nejaké fotky súpravy aj s lokomotívou

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Marek: ďakujem za pochvalu. Bola to fuška, ale stálo to zato. Teraz už len dokončiť ten druhý a paráda. Som presvedčený, že toto je tá pravá modelárska práca, kde nejde len o obyčajné poskladanie stavebnice, ale kde je potrebné preukázať trochu modelárskeho myslenia, cítenia a techniky. Cesta bola tŕnistá, ale výsledok je pre mňa uspokojivý. Za malé parné lokomotívy v správe ČSD, ktoré sa mi v poslednej dobe dostali do zbierky, som takéto vagóniky potreboval. Tak som si ich vyrobil. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@samba

pekný model, ktorému tá strešná lávka pridala na príťažlivosti. Už len aby ich bolo viacej za nejakou parnou lokomotívou a romantická jazda môže začať.....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Po dlhej, predlhej dobe som sa konečne "dokopal" k dokončeniu aj druhého vagónika BCe v ČSD. Včerajšie upršané počasie prispelo k tomuto rozhodnutiu. Som rád, že som túto prestavbu dokončil. No a aké vagóniky z tejto prestavbe vznikli Vám priblížia lepšie obrázky. Prvý vagónik som už uverejnil v predchádzajúcich obrázkoch, dnes prinášam obrázky druhého a nakoniec sú odfotené aj obidva naraz, aby mi modelárska obec verila. Vo veľkosti TT nie príliš bežné vagóniky.

DSC 1979
DSC 1980
DSC 1981
DSC 1982
DSC 1983

   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Neodolal som dnešnému slniečku a vagóniky som odfotil vonku. Jednu fotku, ako návnadu, uverejním na našom fóre, ostatné už čoskoro v článku na Samba-vlaky.

DSC 1990

 


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Samba, vagóny a súprava sú dokonalé, veľmi pekná práca. Určite si článok prečítam 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Článok je už zverejnený http://samba-vlaky.eu/osobny-vagon-rady-bce-v-sprave-csd-ii-epocha/   Možno to niekoho inšpiruje, možno niekoho pohorší, ale napriek tomu si modelujem pre vlastnú radosť. Tak dozmodelovania priatelia!!!


   
Marek and Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:

Pekné vozne, ktoré je potešením ťahať za akoukoľvek parnou mašinkou....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá