Přestavby vznikajíc...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Přestavby vznikající drobnou úpravou

516 Príspevky
11 Užívatelia
16 Likes
103.8 K Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Předělávka dalšího továrního Pao. Tentokrát jsem zkusil relativně "novou" podlahu

Tá podlaha je excelentná, nádhera ! 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Ivor: Děkuji ti, ale nepovedla se, cca uprostřed mi vylezlo nahoru lepidlo, takže tuto část jsem musel vyměnit a jde to dost vidět.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Na Zazove vagóny to síce nemá, ale chcem pridať fotku netradične sfarbeného Baai. Poskladaný z posledných troch vrakov týchto vagónov, ktoré som ešte mal a chcel som ho dať do netradičného náteru. Síce nekvalitná fotka - mobilom, ale hádam poteší... Viem, že červené asi nikdy neboli, ale keď už mám taký aj 4-osový, tak prečo nie 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

V tomto se tedy nevyznám, ale pro radost či na ježdění? Proč by nemohl být červený? Civil ví prdky s prominutím

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

u nás asi nie, ale soudruzi na západe ho mali červený 😉
dedovo vozopark 1:160

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

No vida, byl červěný 🙂

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Marek,vagón je naozaj pekný a je jedinečný. Pozri čo nedávno vyrobil jeden český modelár. Vagón,ktorý nikdy neexistoval a predsa vyzerá v jeho podaní perfektne

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Vau, tak ten nemá chybu. Je super. Ja sa už vôbec nebojím rátačov nitov a robím podľa seba dosť často, ale toto ma dostalo. Je dokonalý... :woohoo: Ďakujem rzvlaky

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Tento vraj neexistujúci vagón (neviem prečo by niečo také nemohlo existovať) je dôkazom o tom, že modelujem pre potešenie seba. O tom je predsa modelovanie. A navyše tento model potešil aj moje srdiečko, tak nech si hovorí kto chce čo chce, mne sa naozaj páči. Nech aj naďalej vznikajú modely tejto "neexistujúcej" kategórie. Keď sú takto precízne prevedené, tak nech "rátačov nitov" , lepšie povedané tých ktorým vadia aj najmenšie odchylky od reality, aj roztrhne od zlosti, ja dávam klobúk dole a hlboko sa klaniam, pred takýmto umením. BRAVÓÓÓ !!!


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

rzvlaky:
Vagónik vypadá naozaj pekne a zaujímavo.
...... a keby si nenapísal, že ten vagón je len fantázia modelára premenená na realitu, ani by som to nevedel, veď nepoznám ani zďaleka každý jeden typ koľajových vozidiel a o individuálnych úpravách už ani nehovorím....... a myslím, že takých by nás bolo určite viac. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

V balíku od Sambu - NFmodely.sk bolo aj zopár "šrotíkových" vagónikov. Tento jeden konkrétny nemal žiadne madlá, nárazníky, dvojkolia a ani plošiny. Tak som sa trochu pozabával, nakoľko zvyšok vrátane popisov bol vo veľmi dobrom stave a trochu ho upravil...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Marek: si naozaj kúzelník, ten vagónik ti bol poslaný, lebo som myslel, že z neho použiješ nádoby na nejaký plošiňák, alebo ako zásobník na Vápno - Cement niekde ku skladisku, alebo ku nejakej stavbe. Priznám sa, že som tajne dúfal, že tento pekný vagónik zachrániš a nesklamal si. vagónik si dal do dokonalejšieho stavu, ako ho vo vtedajšej dobe sám veľký PIKO vyrobil. Zaujímalo by ma ako si vyrobil to tretie chýbajúce uchytenie dvojkolia. Nebudem sa pýtať na plošiny a zábradlia, lebo je to pekne vidieť z obrázkov. Tak teda možno ťa ešte poteším, že na tento vagónik robí p.Jíran originálny popis "Rj - Stalinovy závody" v správe ČSD.

Predpokladám, že vo februári by som ti ho mal doviesť ?! Alebo nie?!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Ďakujem Samba. To chýbajúce uchytenie nápravy som vybrúsil zo starého šrotu zo starých zásob. Opatrne vyrezané a pracne vybrúsené, aby to tam zapadlo pekne. A čuduj sa svete, podarilo sa... 🙂 Vau, tie popisy by boli super, ale ak ich budeš brať, tak by som poprosil dva kusy pre istotu. Ďakujem.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Jeje, vůz Staliňáku, krásná práce!

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Jeje, vůz Staliňáku, krásná práce!

Ďakujem Zaza, ja som ho ale nestaval, iba opravil z nepojazdného stavu. 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Marek: a dosť bolo skromnosti !!! Ten vagón bol úplný šrot !!! Chýbali obidva čelá (predné a aj zadné) na ktorých sú plošiny s nárazníkmi a so zábradliami. Neboli dvojkolia. Chýbalo jedno uloženie dvojkolia (taký malý prekliaty detail, bez ktorého by sa dvojkolia nedali osadiť. A na nádobách všetky detaily, ako háčiky, madlá, zábradlia. Škoda že nemám fotku ako vyzeral pre tým ako si ho domodeloval.
Takže práce na spojazdnený tohoto maximálneho šrotu bolo neúrekom a vyžadovalo to poriadnu modelársku zručnosť a trpezlivosť. Tie popisy si tento vagónik určite zaslúži a doveziem ich koľko budeš chcieť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Ďakujem Samba 🙂 Dva kusy budú v pohode stačiť 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Tak podle toho co tady čtu, tak Marek na tom málem nechal ruce. Tak to si je nech pozlatit a pojistit pane kolego, já bych to nedal!

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Tak podle toho co tady čtu, tak Marek na tom málem nechal ruce. Tak to si je nech pozlatit a pojistit pane kolego, já bych to nedal!

Ale hej Zaza, dal by si ho. Ty určite ľavou zadnou 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Kolego, ono to tak na fotkách nevypadá, ale já mnoho detailů pouze naznačím - za jízdy to totiž není vidět a já mám modely primárně na ježdění 🙂

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Zaza: ja som sa s tým tiež "nepáral", radšej som to poslal Marekovi. :S


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Zaza: tak to si ma dostal, pritom Tvoje modely vyzerajú dokonale. Naznačené detaily som si fakt nevšimol. Chcel by som vlastniť aspoň jeden model Tvojej výroby, tie plošinové na kontajnery sú fakt super (prepáč, označenie si nepamätám)
Samba: takéto šrotíky môžeš kľudne posielať v akýchkoľvek množstvách 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Povzbudený úspechom poslednej opravy vagónu na cement som pred chvíľou "dokončil" opravu BR80, z ktorej bude ČSD s číslom 317.053. Kasnička bola prasknutá, opravená, ale po skompletizovaní znovu vidieť pôvodnú prasklinu na pravej strane. Proste lepidlo a tmel to neudržali. Taktiež pravá strana mala vylámané okienka, takže Evergreen profily to poriešili. Ešte som dnes písal pánovi Bankovi, ktorý mi už pred tým robil leptané čísla na Gorilu, objednal som si u neho leptané tabuľky s číslom na túto lokomotívu. Samba: napísal som mu, že mi ich vyzdvihneš na Pražskej burze, neopýtal som sa Ťa, dúfam, že sa nehneváš a nie je to problém. Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

... B) ...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Neskutocne,tvoris to ako na beziacom pase :ohmy:

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 21

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá