Trať mládeže podľa ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Trať mládeže podľa Mareka... H0 samozrejme

427 Príspevky
7 Užívatelia
186 Likes
31.2 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Pred pár týždňami som na eBay našiel vozeň Talbot v mierke H0 za 9€ (16€ aj s poštovným), čo je stále menej ako samotný vozeň tu u nás. Je síce bez krabičky a písal, že používaný v dobrom stave, ale predčil moje očakávania. Je skvelý, nemá nič ulomené ani podobne, akurát je mierne ošúchaný a zaprášený.

IMG 20220629 101031
IMG 20220629 101019
IMG 20220629 101035
IMG 20220629 101025
IMG 20220629 101049

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Malý článok z tohtoročného stretnutia, https://marek-vlaky.eu/historicky-xi-modelarske-stretnutie-tentokrat-v-spanej-doline/

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Vznikjú celkom pekné súpravy... 🙂 Vozne Vtr sú prototypy, potrebujú ešte nejaké drobné úpravy. Tieto sú nepredajné, ale dostatočne dobré do mojej skromnej zbierky. Nebudem predsa po toľkých pokusných výtlačkoch robiť pre seba z predajných kusov 🙂

IMG 20220914 163145
IMG 20220915 134813

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... je vidieť, že si svoj priestor rekonštruoval. E479 vyzerá parádne a pri pohľade na tvoje ucelené súpravy mi je trochu smutno, že nemáš koľajisko. Už by si mal na ňom s čím jazdiť. Ale viem že všetko má svoj čas. Tie vagòny rady Vtr teraz vyzerajú veľmi dobre. Na fotkách je vidieť malé nedokonalosti ( veď si to aj písal), ale je to presne ako si spomínal ,pre vlastné použitie nemajú chybu. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Reštaurovanie "šrotíku" vozňa Fa od starého Pika prebieha podľa plánu. Dorábal som viacej chýbajúcich detailov a celkom som spokojný. Ešte popisy a patinu a bude hotovo. 

IMG 20220926 124254
IMG 20220926 151204
IMG 20220926 151157
IMG 20220926 151210

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Mimo mierky, fantazijná lokomotíva podľa kníh, Hogwardský Expres, papierová skladačka z Lidla. Ako ozdoba alebo doplnok celkom pekné 🙂

IMG 20221013 073815
IMG 20221013 073810

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Stavba vojenského transportu ČSĽA pokračuje. Nie je to presný model, lebo náklad (tanky a dopravné prostriedky) je zostavený zo širšieho časového obdobia, ale celkom sa teším. Posledných 7 vozňov je mojej výroby, chcel som minúť rezin nevhodný na vozne na predaj - vodou umývateľný, ktorý už nekúpim. Podvozky sú tlačené z "ABS" rezinu, spriahla sú mojej výroby magnetické a taktiež klasické NEM... 

Teraz ma čaká ešte patina a nejaké detailovanie, ale to je na dlhšie 🙂

transport (1)
transport (2)
transport (3)
transport (4)
transport (5)
transport (6)
transport (7)
transport (8)
transport (9)
transport (10)
transport (11)
transport (12)
transport (13)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... tak to máš už poriadne dlhý vojenský vlak. To aby ho ťahali dva sergeje. To bude pekné.


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@samba ďakujem. No už som spokojný so svojim vojenským transportom. Je to lepšie, ako keď to boli len 4 vozne, teraz ich je 12 s vojenskou technikou, jeden osobný a ešte pribudne cisterna v budúcnosti. Ale nie je vylúčené, že ešte nebudú aj ďalšie, keď bude niečo, čo sa mi bude páčiť 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Práce na vojenskom transporte pomaly pokračujú. Vežičky boli nalakované lesklým lakom kvôli popisom, následne budú celé tanky nastriekané matným lakom a dotvorené "bežnou prevádzkovou špinou"

IMG 20221205 184307
IMG 20221205 184259
IMG 20221205 184304

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  
vianoce2022marek

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  
pf2023

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Sivý tiež nevyzerá zle, som zvedavý, ako to "vypáli" pri patine...

WIN 20230109 06 40 28 Pro

Kvalita fotky nie je naj, len testujem webkameru nasmerovanú na diorámu a musím to ešte doladiť. Toto je len výrez, preto nižšia kvalita... ale hádam sa to dá vidieť

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... máš pravdu, aj sivá mu pristane. V tej zimnej dioráme to vyzerá útulne. Pri tomto pohľade je krásne vidieť čo tohtoročnej zime chýba. !!! SNEH !!! Pokiaľ ide o obrázok z web kamery, tak si myslím, že úplne postačuje. Určite to nie je parádny záber zo zrkadlovky, ale na to čo potrebuješ web kamerou pokryť to určite postačuje.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@samba ďakujem. Pôvodne som s ňou chcel robiť zábery nového tovaru, ale bez zásahu do optiky to nepôjde. Takže ju rozoberiem a skúsim to upraviť 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Moja zimná fotodioráma v pracovni pomaly pokračuje. 

IMG 20230109 194445
IMG 20230109 194454
IMG 20230109 194441
IMG 20230109 194517
IMG 20230109 194509
IMG 20230109 194513

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... pekný kus krajiny v okulahodiacej bielej farbe. V osvetlení je to ozajstná zimná idylka.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@samba ďakujem. A nechcem sa chváliť, ale v zahraničí má dosť úspech, teda tieto fotky. Škoda len, že tu je málo modelárov, ktorí vedia oceniť aj modelovanie na nižšej úrovni... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

@marek Netreba sa chváliť. Tie fotky to urobili samé za teba. 😉


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@igi ďakujem 👍

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ďalšie 4 Talboty do mojej súpravy... fotka "v noci" a "cez deň". Sú to síce chybné výtlačky, ale tie chyby sú tak malé, že mne nevadia, ja si ich opravím, len na predaj nie sú. 

WIN 20230120 19 40 14 Pro
WIN 20230120 19 40 37 Pro

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Originálny darček od manželky 

IMG 20230616 061647

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Urobil som si na narodeniny radosť aj ja. Už sa to stáva pomaly tradíciou, že si kupujem darček každý rok aj ja... 🙂
Ešte nie je postavený, len som ho poukladal na seba, aby som ho vedel odfotiť... 🙂

Je síce v AWT farbách, ale to mi nevadí. Mala by to byť nová forma, ale keď mám pravdu povedať, rozdiel tam oproti starej nejaký nie je, dokonca rebríky mi prídu horšie urobené, ako v pôvodnej forme. Podvozky ale jazdia bezchybne

IMG 20230619 172427
IMG 20230619 182532

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Trochu to tu oživím a pochválim sa novým nasvietením mojej zimnej diorámy 🙂

IMG 20230715 141400352
IMG 20230715 141404527

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: dosť hodnú chvíľu som tu nebol a ty máš toľko noviniek. Poukaz na cyklodrezinu je fajn a originálny darček od tvojej manželky. Vagónik Raj ti pekne spestrí súpravu Raj- ek čo už máš. No a nakoniec tvoja zimnà dioràma je naozaj peknà a s osvetlenìm tam budeš mať pekné fotky. Obdivuhodné je že napriek tvojmu zaneprázdneniu si  vieš nájsť čas aj na hobby.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 16 / 18

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá