Trať mládeže podľa ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Trať mládeže podľa Mareka... H0 samozrejme

427 Príspevky
7 Užívatelia
186 Likes
31.7 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

@samba nájdem, ale to nie sú hodiny denne ako v minulosti, ale minúty... Všetko to vzniká veľmi pomaly a postupne 🙂 A  aby som nezabudol, ďakujem za pochvalu

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Kúpil som si dve stavebnice Hadgs od Bramosu, jedna je pôvodná forma a druhá je nová forma. Zaujíma ma totiž, aké tam budú rozdiely a čo to vlastne pre modelárov prinesie. Článok zo stavby bude čoskoro

IMG 20230721 075104063

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Nový článok z tohtoročného stretnutia modelárov a priateľov si môžete prečítať tu: https://marek-vlaky.eu/xii-modelarske-stretnutie-boli-sme-v-dedinkach/  

Ďakujeme všetkým zúčastneným za krásny predĺžený víkend a pomoc v ťažkej chvíli. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Po veľmi, veľmi dlhom čase som sa rozhodol urobiť si radosť a kúpil som si novú lokomotívu. Konkrétne T678.0002 ČSD Pomaranč od MTB. Tým som si splnil dlhoročný sen mať aspoň jednu lokomotívu od tohto výrobcu. Samozrejme, ako inak, mierka H0

Inak jazdí krásne, aj pomaly aj rýchlo, vyzerá úžasne, dokonca predajca z Trnavy pribalil dodací list, kde boli políčka - kontrola motora, svetiel.... všetko ok. Tomu sa hovorí služba zákazníkovi, alebo to robia všetci predajcovia? Predpokladám, že keby niečo nebolo ok, tak mi pošle inú...? 

IMG 20240104 081807472 HDR
IMG 20240104 081812395

Inak @ivor ďakujem za odporučenie tohto obchodu, majú skvelé služby a rýchle dodanie. Taktiež komunikácia s p.Antalom nemá chybu. 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Krátke video z jazdy Pomaranča 🙂

https://youtu.be/eSCzvfQXc1o

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Už čoskoro vznikne tretia Rosnička, tentokrát opäť odliatok od p.Číža a pojazd od p.Pletichu. Ďakujem Lucka a Samba za stály prísun stavebného materiálu 🙂

IMG 20240110 173342680

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Pred niekoľkými rokmi som postavil niekoľko Awepe stavebníc v H0 aj v N-ku, stavebnice boli pekné a dobre prepracované. Zároveň boli dosť jednoduché aj pre menej zdatných modelárov. 

Pred pár dňami mi dorazila ďalšia Awepe stavebnica v mierke H0 - staničné kadibúdky. Musím povedať, že Awepe zapracovalo na kvalite stavebníc ako aj na materiály. Ide stále o kartón, ale má zaujímavú povrchovú úpravu, pevný, nedeformovaný, dobre sa lepí a aj maľuje. Taktiež vyzerá, že investovali do lepšieho laseru, nakoľko rezy a gravírované detaily sú tenké a veľmi dobre urobené, navyše bez opálenia okolia. 

Celkovo už veľmi dobré stavebnice doviedli do takmer dokonalých stavebníc, naozaj ma to milo prekvapilo a určite si ešte niečo od nich kúpim. Viem, že robím reklamu "konkurencii", nakoľko aj ja pracujem na uvedení laser-cut produktov na trh, ale každý zákazník má právo sa sám rozhodnúť, čo kúpi. 

IMG 20240111 184743199
IMG 20240111 184750074
IMG 20240111 184808414

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Zbyněk and Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@marek 

...nejaké stavebnice od AWEPE som skladal aj ja, boli zakúpené nfmodely.sk a môžem potvrdiť, že sa jedná o stavebnice, ktoré sú po farebných úpravách plnohodnotné pre akékoľvek koľajisko.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Keďže mi z toho ležania už začína preskakovať, tak si občas odbehnem do pracovne a niečo málo urobím. Popri všetkom momentálne pracujem aj na tretej, tentokrát modrej Rosničke v mierke H0. Tiež 3D tlač a pojazd p.Pleticha, mám však aj ešte jeden odliatok od p.Číža. Tá príde na rad neskôr a pravdepodobne na pojazde Piko. 

IMG 20240120 172006462 HDR

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Zbyněk reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Popri oddychovaní na PN som si zväčšil moju Rosničku na mierku 0 (1:45), táto mierka sa ešte zmestí do mojej najnovšej tlačiarne. Vypálilo to dobre, síce trochu opravovania a brúsenia, ale sú to len drobnosti, ktoré sa dajú opraviť. Zabralo to dosť rezinu, takže znovu to tlačiť nejdem. Už len koľajnice v mierke a zopár Talbotov a bude pekná záhradná železnica. Samozrejme musím vymyslieť pojazd, ale v tejto mierke by to nemal byť vôbec problém

IMG 20240209 164343955
IMG 20240209 164320166
IMG 20240209 164324344
IMG 20240209 164315764
IMG 20240209 164251462

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Zbyněk reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

MAREK: ... tak to je poriadna mašina v 0. Rosnička v 0-ke?! PARÁDA!!! Tlačiareň to zvládla na jedničku s hviezdičkou. Ty veľmi dobre vieš ako mám Rosnička rád. V 0-ke to bude niečo úplne iné. Si šikovný a s 3D tlačou si naozaj rozumieš. 

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Super to vyzerá 💣 

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Ďakujem chalani. Teší ma, že modelári ako Vy dvaja mi pochválili moju rosničku. Už je vo farbe a už sú aj dva Talboty k nej vyrobené. Chcel by som sa už dostať k pojazdu, ale tento víkend mám dosť naplánované, tak sa mi to asi nepodarí... Mimochodom, Talboty majú dočasné 3D tlačené dvojkolia, Rosnička je ešte položená na "bruchu" 

IMG 20240305 160726952

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Zbyněk reacted
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Škoda len, že nezodpovedá skutočnosti. Marek, zabudol si na dosť podstatný detail a to okienko pri vstupných dverách do kabíny.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

@igi Tu sa nity nerátajú, na to je iné, viac známe forum 😉 . Hej, zabudol, ale veľmi ma to momentálne netrápi 🙂 Ďakujem za upozornenie...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Marek, tu nejde o nity, ale dosť podstatný nedostatok, obzvlášť v tejto veľkosti. Už v TT to zbytočne kazí model. Škoda pretože pri 3D návrhu by to zabralo len trochu času navyše.😉


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

@igi Veď píšem, že som zabudol... 🤣  Podľa mňa to nie je podstatný nedostatok, staviam to pre seba, nie na predaj 😉 Okienka tam dorobím za pár minút, ak by to malo niekedy ísť na predaj, ale pri kvalite odliatkov od p.Číža to zatiaľ nie je potrebné a ani v pláne.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

ste ma rozosmiali s tými nitmy 🤣 🤣 🤣

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Aké okienka? Veď drahé rosničky od Tillig-a nemali v poriadku ani dvere na kasni. Model je model a skutočná mašina je skutočná mašina. Kto toto ešte stále rieši, tak ten sa raz s toho zblázni. Ja mám v zbierke veľa nepresných modelov a predsa som rád, že ich vlastním. Ale je vecou každého ako sa na model pozerà. Ja obdivujem hlavne to, źe modelàr dokàźe postaviť model ktorÿ nie je bežne dostupný v obchodoch a tým mi pripadà jedinečnÿ.  Iný sa zase pozerá na model a snaží sa nájsť chybu, alebo nedokonalosť. Bol som na veľa burzách, výstavách, modelových jazdeniech v Európe (nie len na " modelový dokonalom" Slovensku) a videl som aj krásne veci a aj nedokonalosti. Ale nikdy som si tým nenechal pokaziť umelecký dojem. Nedávno som bol u nemenvaného modelára, ktorý roky študoval detaily jednotlivých epôch aby jeho diorámy boli dokonalè. Napriek tomu som tam videl aj minimálne chyby, ale ani by ma nenapadlo niečo mu vyčítať. Veď to mal krásne a bolo vidieť, že je na svoju prácu patrične hrdý. Prečo kaziť modelárom radosť?! Ale v poslednej dobe je to na Slovensku typické. V Maďarsku, v Nemecku som to nezažil. To už skôr v Čechách a tu na Slovensku. Je mi z toho trochu smutno, ale čo už. Ja si modely užívam najviac ako viem. V  poslednej dobe sa až bojím ako budú ľudia reagovať na trať čo staviam v Haliči. Teda bojím sa skôr modelárov ako obyčajných ľudí, tým sa to určite bude páčiť.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

K tejto téme, ohľadne T334 som tu aj ja písal pred pár dňami príspevok, ale nevidím ho tu.... Bol zmazaný ?

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Áno, bol vymazaný, lebo porušoval podmienky fóra

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Tak už sa tu maže za názory?


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

@igi za názory nie

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Pre uvedenie na správnu mieru, toto sú pravidlá fóra platné od začiatku vzniku: 

  • neurážať, neponižovať ani neosočovať iných modelárov, na fóre sa správame slušne k sebe aj ostatným
  • fórum nie je určené pre “rátačov nitov”, preto nie všetky modely sú podľa skutočnosti. Pre “rátačov nitov” je určené iné nemenované fórum, toto fórum je aj pre menej náročných a menej zdatných modelárov
  • fórum slúži na prezentovanie svojej modelárskej práce, pre rady, návrhy, názory a podobne ohľadom modelovania

Celé to vzniklo kvôli totálnej blbosti, zabudol som na okienka pri dverách na Rosničke. Igi ma na to upozornil, vysvetlil som mu, že som zabudol - som si to ani neuvedomil. Tým to mohlo byť celé ukončené, obyčajný omyl z nepozornosti. 

Nevidím dôvod, aby to bolo celé dookola rozmazávané a už vôbec nie štýlom fóra vlaky.net na ktoré už roky presne z tých istých dôvodov neprispievam. Ivorov rozsiahli príspevok ma urazil, navyše príspevky toho typu môžu modelárov, ktorí sú menej skúsení a zdatní, odradiť od uverejňovania a teda sa nedozvedia často podstatné informácie, ktoré by možno aj chceli. Mali by sme si všetci uvedomiť, že naozaj ide o hračky a žiadny model nie je presnou kópiou predlohy. 

Igiho aj Ivora si vážim ako modelárov a kamarátov, ale nemôžem tolerovať osočovanie slabších modelárov, ako sú oni. Toto fórum je robené hlavne pre amatérskych modelárov, často mi píšu aj začínajúci modelári, mám aj nejaké pekné fotky, ktoré nie sú dokonalé, ale je to momentálne maximum, čo dokážu postaviť a ja to rešpektujem a akceptujem. Modelárstvo je hlavne o tom, že je to koníček a má robiť radosť práve modelárom, nie je na to, aby sme boli sklamaní a osočovaní na internete a báli sa niečo zverejniť. Na to je iné fórum. 

Ďakujem za pochopenie a pevne verím, že ste plne pochopili moje dôvody a prečo som dva zbytočné príspevky bez vecných informácií k téme vymazal. 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Môj príspevok bol myslený v dobrej viere upozorniť na nedostatky a návod ako sa im v budúcnosti vyhnúť. Vidím, že po obsahovej stránke ho Marek pochopil úplne inak. ( Príspevok mám samozrejme archivovaný).

Je to po prvý krát, čo mi bol v rámci modelárskej komunity za dlhé roky na internete môj príspevok vymazaný...

Tak sa Ti teda Marek touto cestou ospravedlňujem.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 17 / 18

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá