Marek-Vlaky.eu Novinky a články XII. modelárske stretnutie, boli sme v Dedinkách

XII. modelárske stretnutie, boli sme v Dedinkách

XII. modelárske stretnutie, boli sme v Dedinkách post thumbnail image

 Tohtoročné stretnutie sa konalo prvý augustový víkend, teda iba pár dní dozadu. Organizoval ho Norbi s Luckou, Lucinkou, Haničkou a Paľkom. Vybrali krásnu lokalitu v južnom cípe Slovenského Raja, v obci Dedinky. Lokalita bola naozaj krásna, príroda je tam nádherná, aj počasie nám v podstate vyšlo výborne, aj napriek nepriaznivým predpovediam.  Bol to skvelý víkend s priateľmi, na ktorý sme sa veľmi tešili a na ktorý budem ešte dlho spomínať. 

Program nebudem veľmi podrobne rozpisovať, veď aj z fotiek si viete urobiť predstavu. V piatok sme na chatu prišli prví, ak teda nerátame organizátorov, u ktorých je to samozrejmosťou. Privítali nás v ľudových klobúkoch, Hanka aj chlebom a soľou, čo bolo veľmi milé a príjemnejšie ako napríklad prípitkom. Je to taký detail, ktorý nám pripomenie naše korene a ktorý sa už málokedy vidí a zažije. Ďakujeme.

Norbi už varil guláš, ktorý bol vynikajúci, trochu netradičný, pripomínal mexický, ale bol výborný. Dal som si aj veľkú dupľu, taký bol dobrý. Medzitým prišli aj ďalší účastníci stretnutia, Majo s Jankou a Kubkom a taktiež Ivor. Marian so Zdenkou a Maťkom mali smolu, lebo už boli iba pár minút pred cieľom, asi 7km, a stala sa pred nimi vážna nehoda. Cesta mala byť niekoľko hodín uzavretá, tak si dali obchádzku, ktorá v tomto prípade bola približne 2 hodiny, ale asi lepšie ako byť ešte dlhšie v rade na uzatvorenej ceste. Boli sme sa prejsť k Palcmanskej maši, dali sme si kofolu a pivo, posedeli a podebatovali. Deti boli aj na veľkom vodnom bicykli, my sme sa zatiaľ hrali s RC loďkou, železničným trajektom v mierke H0, ktorý bol prekvapením, o ktorom vedel iba Norbi. Niekoľko týždňov som to kreslil, tlačil, dolaďoval a testoval. Síce bola plne funkčná, tak jej kvôli dĺžke 80cm a nedostatku času som ho nestihol dodetailovať. Večer sme mali premietanie, spomienkové filmy vytvorené z fotografií minulých stretnutí v chronologickom poradí. Všetci sme navyše dostali fotoknihu v tom istom duchu, ktorá mňa osobne neskutočne prekvapila a potešila. Ďakujem veľmi krásne.

Sobota sa niesla v znamení turistiky. Po rannom daždi a raňajkách sme sa vybrali do Dobšinskej ľadovej jaskyne. Je to krásna jaskyňa, len cena je trochu vysoká vzhľadom na dĺžku prehliadky. Človek tam nechodí každý deň, tak sa to dá ešte zvládnuť. Následne obed, teda guláš, grilovanie a potom turistika okolo obce Dedinky a prechádzka na Stratenskú pílu. Až na jeden strmší úsek je to nenáročná trasa, za tú krásu prírody to však stojí. Večer sme sa zabavili spoločenskými hrami, bolo to veľmi zábavné. Bavila nás hlavne slovná hra Bomba, sme sa všetci riadne bavili. Taktiež sme sa zabavili partičkami šachu, kde nás naša šampiónka Lucka všetkých porazila, ako sa hovorí ľavou zadnou. 

Nedeľa bola trochu “iná káva”, ako sa hovorí. Počasie bolo dosť zlé, už od predchádzajúceho večera pršalo. Po raňajkách sme sa vybrali pozrieť Slavošovský tunel. Tu tá horšia časť víkendu začala, nakoľko sa nám pokazilo auto. Našťastie sme neboli sami, keďže máme partiu tých naj kamarátov, tak nám pomohli, odtiahli nás z hlavnej cesty. Podarilo sa nám amatérsky opraviť auto, ale rozhodli sme sa neriskovať a ísť domov. Navyše to všetko komplikoval silný dážď a rozvodnená rieka Slaná. Boli zaplavené polia, domy a niektoré cesty boli zatvorené. Keďže auto sa nám podarilo opraviť, tak niektorí z partie ešte využili čas a išli pozrieť Slavošovký tunel podľa plánu. Dúfali sme, že prejdeme, že auto vydrží, ale márne. Po 13km sa pokazilo znovu, naša amatérska oprava problém nevyriešila. Takže odťahovka do Rožňavy, kde sme auto nechali, rozdelili batožinu do viacerých áut a išli domov. Ivor odviezol chalanov a my sme išli s Marianom, Zdenkou a Maťkom. Ešte sme sa zastavili sa najesť vo Veľkých Teriakovciach na Salaši pod Maginhradom. V pondelok mi volal dohodnutý pán zo servisu v Betliari, že auto je už tam a že hľadá chybu. Týmto by som chcel zároveň poďakovať Evkinej kolegyni z Rožňavy za jej ochotu a pomoc s vybavením, ako aj jej mužovi za vybavenie odťahu do servisu a samozrejme vybavenie opravy. Ďakujem aj všetkým kamarátom z partie, ktorí nám veľmi pomohli v ťažkej situácii takmer 200km od domova. Ste všetci super. Táto kombinácia situácií a udalostí však celkový dojem zo stretnutia nepokazili. 

Ďakujem všetkým zúčastneným za super víkend, za pomoc v ťažkej chvíli (v núdzi spoznáš priateľa). Takže ďakujem organizátorom Norbimu, Lucke, Lucinke, Hanke a Paľkovi, ako aj ostatným účastníkom Majovi, Janke, Kubkovi, Ivorovi, Marianovi, Zdenke a Maťkovi. Bolo nám s Vami dobre a tešíme sa na každé ďalšie stretnutie s Vami. 

Marek Duda, autori fotografií Marek, Norbi, Lucky a Ivor

Doplnenie k článku: Auto už je opravené, už je aj doma, bol som ho dnes vziať. Píšem to iba kvôli záplave otázok zo strany rodiny a čitateľov. Ďakujem za podporu a pozdravujem všetkých

Marek

Značky:
0 0 Hlasov
Article Rating
2 Comments
Najstaršie
Najnovšie Najhorúcejšie
Riadkové hodnotenie
Zobraz všetky komentáre
Samba
10 mesiacov dozadu

Marek: … bolo nám krásne !!! Tu by môj komentár mohol končiť, ale ja budem v komentovaní pokračovať. Celé stretnutie bolo veľmi príjemné a ako organizátor chcem všetkým zúčastneným poďakovať za účasť. Bolo to už 12-te stretnutie a tretie ktoré organizovala naša rodina. Preto sme sa rozhodli urobiť ho rochu nostalgicky, čo sa všetkým zúčastneným aj páčilo. Trochu nám počasie pokazilo program, ale aj alternatívny program bol dobrý. Tvoja loď (trajekt) bola a je perfektná a plne funkčná, pre mňa zážitok vidieť jej plavbu. Nakoniec porucha tvojo auta to skomplikovala, ale našťastie si v tom neostal sám a obetavosť nás všetkých Vám pomohla. Všetko nakoniec dobre dopadlo a stretnutie v ničom nezaostalo za tými doterajšími. Ešte raz vďaka všetkým za krásne stretnutie.

Podobné články