Trať mládeže podľa ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Trať mládeže podľa Mareka... H0 samozrejme

427 Príspevky
7 Užívatelia
186 Likes
31.7 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Ďakujem páni. Tiež sa čudujem, lebo baníci, ktorých poznám osobne nie sú lenivý, sú to šikovní, pracovití ľudia, teda títo moji sa vymykajú 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Keďže modul bane sa dá nazvať "dokončený", tak Vás pozývam si prečítať naozaj krátky článok a pozrieť kompletnú fotodokumentáciu: https://marek-vlaky.eu/index.php/novinky-a-clanky-2/83-bana-na-zlato-a-striebro-h0
Teším sa na prípadné komentáre či už tu, alebo priamo pri článku... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Keďže modul bane sa dá nazvať "dokončený", tak Vás pozývam si prečítať naozaj krátky článok a pozrieť kompletnú fotodokumentáciu: https://marek-vlaky.eu/index.php/novinky-a-clanky-2/83-bana-na-zlato-a-striebro-h0
Teším sa na prípadné komentáre či už tu, alebo priamo pri článku... 🙂

Tak teraz som naozaj zvedavý, čím budeš pokračovať . 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Zaujímavé, ako trolejové vedenie oživí fotku s elektrickou lokomotívou 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Voľný deň a vypĺňanie času... 🙂 ...dokončovanie depa s presuvňou... Neviem, či to niekedy použijem, ale možno v pracovni na fotenie modelov... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Trochu som predbežne premýšlal a rozmiestňoval koľajnice. Keďže v novej pracovni budem mať na dĺžku minimálne 6m priestoru, ak nie aj viac, tak si môžem dovoliť tam umiestniť aj väčšie depo, ako som pôvodne plánoval. Kľudne aj 3m dlhé. Takže len tak predbežne pre predstavu, ako to asi, možno, bude vyzerať.... B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek:
Gratulujem k takému priestoru.
Na 6m dĺžke sa už dá v H0 vybudovať naozaj slušné depo...
Takže priestorový potenciál máš závideniahodný...
Držím palce. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Marek:
Gratulujem k takému priestoru.
Na 6m dĺžke sa už dá v H0 vybudovať naozaj slušné depo...
Takže priestorový potenciál máš závideniahodný...
Držím palce. 😉

Ďakujem Ivor. A to je len pracovňa - menšia časť povaly. Dom je do tvaru L a tá väčšia časť bude koľajisko - približne 15x4,5metra po obvode 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek:
Gratulujem k takému priestoru.
Na 6m dĺžke sa už dá v H0 vybudovať naozaj slušné depo...
Takže priestorový potenciál máš závideniahodný...
Držím palce. 😉

Ďakujem Ivor. A to je len pracovňa - menšia časť povaly. Dom je do tvaru L a tá väčšia časť bude koľajisko - približne 15x4,5metra po obvode 🙂

V takom priestore vybudovať koľajisko v mierke H0 bude určite potešením.
Takže váš dom sa zmení na Koľajisko s obytným priestorom pre personál. 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Trochu som predbežne premýšlal a rozmiestňoval koľajnice. Keďže v novej pracovni budem mať na dĺžku minimálne 6m priestoru, ak nie aj viac, tak si môžem dovoliť tam umiestniť aj väčšie depo, ako som pôvodne plánoval. Kľudne aj 3m dlhé. Takže len tak predbežne pre predstavu, ako to asi, možno, bude vyzerať.... B)

3 m je myslím dostatočné, aj mne to tak vyšlo.... ale kedy sa k nemu zasa dostanem - to netuším...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Rodí sa rotunda 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

zadrž chlape, prečo ma predbiehaš :sick: šak rotundu som mal na túto zimu v pláne ja... a to si kamarát? 😉
inak ta točna vyzerá chrumkavo....

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

zadrž chlape, prečo ma predbiehaš :sick: šak rotundu som mal na túto zimu v pláne ja... a to si kamarát? 😉
inak ta točna vyzerá chrumkavo....

Ďakujem dedo. Áno, hovorím si kamarát, lebo inak by som sem dal až fotky hotovej 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Nechcem zakladať novú tému, tak to dám sem. Včera sa mi podarilo vyhrať v aukcii posledný vagón, ktorý mi chýbal do súpravy za BR01 za super cenu. Za 7€ :). Nie je to ČSD, ale aj tak sa veľmi teším, už mám všetkých 7 vozňov na komplet súpravu. Síce ešte neprišiel, ale už je na ceste...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: poznám tieto vagóny a dobre viem, že ich cena sa pohybuje najmenej o 35% vyššie ako si zaplatil ty. Vagónik sa ti do súpravy určite hodí, veď špajza musí byť!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Marek: poznám tieto vagóny a dobre viem, že ich cena sa pohybuje najmenej o 35% vyššie ako si zaplatil ty. Vagónik sa ti do súpravy určite hodí, veď špajza musí byť!

Viem Samba. Aukcie sú niekedy fajn. Tento vagón sa nie často objavuje a to len náhodou som naň natrafil. Bol som jediný, kto naň prihadzoval, keby v posledných sekundách neprihodil niekto iný, tak by som ho mal za 1€... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Je to zaujímavé, ale z Nemecka mi prišiel balík skôr, ako napríklad zvykne z Čiech. To som nečakal, že keď prídem dnes domov, tak ma môj posledný vozeň do súpravy bude čakať. A musím povedať, bál som sa, že bude niečo na ňom zlé, keď bol tak lacný, ale neoprávnene. Je v naozaj super stave... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... nejako sa to vo tvojej zbierke, rozrastá!!! To aby som sa začal obávať najhoršieho 🙂 Ale nie, naozaj. Potešenie je aj na mojej strane, lebo ja som ozajstne rád, keď sa teší aj niekto iný. Tak uži v zdraví a súpravičke nech ti slúži k potešeniu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Marek: ... nejako sa to vo tvojej zbierke, rozrastá!!! To aby som sa začal obávať najhoršieho 🙂 Ale nie, naozaj. Potešenie je aj na mojej strane, lebo ja som ozajstne rád, keď sa teší aj niekto iný. Tak uži v zdraví a súpravičke nech ti slúži k potešeniu.

Ďakujem Samba. Zajtra skúsim nafotiť celú súpravu na dennom svetle komplet aj s lokomotívou 🙂 Veď prvých 6 vozňov mám iba vďaka Tebe. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... nejako sa to vo tvojej zbierke, rozrastá!!! To aby som sa začal obávať najhoršieho 🙂 Ale nie, naozaj. Potešenie je aj na mojej strane, lebo ja som ozajstne rád, keď sa teší aj niekto iný. Tak uži v zdraví a súpravičke nech ti slúži k potešeniu.

Ďakujem Samba. Zajtra skúsim nafotiť celú súpravu na dennom svetle komplet aj s lokomotívou 🙂 Veď prvých 6 vozňov mám iba vďaka Tebe. 🙂

... ale veď ja som ti ich iba predal v e-shope. Normálne ako každému inému zákazníkovi. Ale som rád, že ťa takto vedia stále potešiť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Ja viem Samba, ale nebyť Tvojho eshopu, tak súprava na týchto fotkách by neexistovala 🙂 Škoda len, že sa mi zatiaľ nepodarilo zistiť, ako to bolo radené, teda v akom poradí... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: tak to je naozaj supersúprava. Páči sa mi ako sú vagóniky blízko pri sebe, aj keď sa jedná o vagóniky PIKO. Toto je skôr známe u vagónikoch ROCO, kde sú použité kinematiky. Máš to naozaj veľkolepú súpravu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Marek: tak to je naozaj supersúprava. Páči sa mi ako sú vagóniky blízko pri sebe, aj keď sa jedná o vagóniky PIKO. Toto je skôr známe u vagónikoch ROCO, kde sú použité kinematiky. Máš to naozaj veľkolepú súpravu.

Sú tam klasické spriahadlá, a takto super to vyšlo. Som tejto súprave naozaj rád, lebo určite nie veľa ľudí má takto komplet súpravu so 7 vozňami, ako jazdili.. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek:
Takáto dlhá súprava vyžaduje nazaj kráľovský priestor na jazdenie.
P.S.
Akú má dĺžku celá súprava ?

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 5 / 18

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá