Trať mládeže podľa ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Trať mládeže podľa Mareka... H0 samozrejme

417 Príspevky
7 Užívatelia
179 Likes
31 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek:
Takáto dlhá súprava vyžaduje nazaj kráľovský priestor na jazdenie.
P.S.
Akú má dĺžku celá súprava ?

S priestorom problém nie je, respektíve nebude. Dĺžka súpravy je bez pár centimetrov 2 metre... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Moja banská trať cez zimu dostane svoju prvú funkčnú lokomotívu. Pojazd som konečne našiel pod 20€, ide o pojazd Kato originál pre mierku N. Dĺžka pojazdu je 50mm, čo je super, lebo lokomotíva po prepočte do mierky má mať 54mm 🙂 Kasňa bude mojej vlastnej výroby podľa originál predlohy lokomotív, čo sa používali v regióne Banská Štiavnica. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: tak to je naozaj super cena. Držím palce pri stavbe.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ďakujem Samba. Vieš mi prosím zohnať ešte popisy ČSAD? Aj na 4-5 vozov? Ďakujem. Budem Ti písať mail, lebo budem chcieť aj na Hadgs dva vagóny a tak.... Dík

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Dnes mi príde ten pojazd na banskú lokomotívu, ale som riadne zvedavý. Ktovie, či tam bude 12V motor... Ak nie, nevadí, aj tak to bude ovládané mimo hlavnej trate

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Pojazd na banskú lokomotívu je už doma a dokonca aj otestovaný. Jazdí krásne, plynule aj pri pomalej jazde. Aj jeho hmotnosť je v pohode, bál som sa, že to bude horšie, keďže je plastový, ale celý spodok je kovovy. Spolu s motorčekom je to dostatočná hmotnosť. Navyše aj kasňa bude kovová. Už teraz sa neviem dočkať stavby.
Mimochodom, pojazd nesedí úplne presne s tým, ako by mala byť lokomotíva DH70, ktorú chcem stavať, ale to ma až tak veľmi netrápi. Nápravy sú trochu ďalej od seba ako by mali byť, ale pri týchto rozmeroch je obdivuhodné, ako to vedeli všetko do toho napratať. A ešte jeden detail, je tam 12V motor 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: ... ten pojazd vyzerá úplne famózne a je naozaj dokonalý, ako naň pozerám. navyše ma zaujal výrobca, ak som správne videl je to Japonsko. To je ďalší dôvod na úsmev. No a ťe ja na 12V je skvelé. Proste paráda. Koľko Japonských jenov si zaň vysolil??


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek: ... ten pojazd vyzerá úplne famózne a je naozaj dokonalý, ako naň pozerám. navyše ma zaujal výrobca, ak som správne videl je to Japonsko. To je ďalší dôvod na úsmev. No a ťe ja na 12V je skvelé. Proste paráda. Koľko Japonských jenov si zaň vysolil??

Dobre vidíš, výrobca je Kato Japonsko. Ich modely sú predávané na celom svete. Jazdí krásne tichúčko. Nebudeš mi veriť, ale stál iba 2597 yenov. (20,15€) aj s poštovným. Čiže o 10€ menej ako stojí napríklad v Čechách a bez poštovného. Síce som čakal skoro 2 týždne, ale aj tak to prišlo veľmi rýchlo. Ak sa podarí vyrobiť kasňa na mieru (nikto to nevyrába, musím svojpomocne), tak to bude úžasný model. A vyzerá to tak jednoducho. Roco sa môže svojimi precitlivenými pojazdami schovať... 🙂 (ospravedlňujem sa všetkým fanúšikom Roco)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Vďaka Radkovi bude mať čoskoro môj model bane aj banskú lokomotívu. Dlho som rozmýšlal, ako ju vyrobiť, potom ma napadlo počas rozhovoru s Radkom, že by sa mohla dať vytlačiť na 3D tlačiarni. Preto som sa s ním dohodol a sen sa pomaly stáva realitou. Dokonca Radko navrhol v počítači 3D model presne na mieru pre pojazd. Lokomotíva je mierne upravená kvôli pojazdu, aby všetko pasovalo ako má, ale celkové rozmery by mali sedieť. Sú tam iba mierne úpravy, ktoré nezbadá niekto, kto banskú lokomotívu nepozná. Inak sa krásne podobá na svoj veľký vzor, DH70. Touto cestou chcem verejne poďakovať Radkovi za jeho skvelú prácu, model síce ešte nemám doma, ale už na fotkách vyzerá neskutočne dobre. Veľmi sa teším a Ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek a rzvlaky: prvé čo ma napadlo, keď som to videl s tou 1-centovkou, že aké je to maličké. Vyzerá to naozaj výborne a už teraz je vidieť, že to bude naozaj ako skutočná banská mašinka. Pozerám, že vrstvenie po tryske na 3D tlačiatni je takmer neviditeľné. Paráda a ste šikovné modelári. Radko si pašák.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek a rzvlaky: prvé čo ma napadlo, keď som to videl s tou 1-centovkou, že aké je to maličké. Vyzerá to naozaj výborne a už teraz je vidieť, že to bude naozaj ako skutočná banská mašinka. Pozerám, že vrstvenie po tryske na 3D tlačiatni je takmer neviditeľné. Paráda a ste šikovné modelári. Radko si pašák.

Veru, Radko je šikovný. To vrstvenie nie je takmer vôbec viditeľné, nakoľko Radko vymenil trysku v 3D tlačiarni za lepšiu, ako býva štandardne dodávaná. Už sa teším, kedy to postavím. Ešte raz ďakujem rzvlaky 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Som rád,že som mohol Marekovi pomôcť. Mašinka je naozaj malinká a keď bude v laku a na pojazde tak bude určite vyzerať krásne

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Dnes mi prišla kasnička na DH70 od RZVlaky,. Je skvelá a teším sa, že konečne budem mať funkčnú banskú lokomotívu. Ďakujem RZVlaky 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Vybrúsená, pridané mreže pred okná a v základnej farbe... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Už som viacmenej spokojný... Tieto lokomotívy sú veľmi jednoduché a nemajú nič, čo by vytŕčalo alebo zavadzalo, aby sa zmestili aj do úzkych chodiem rudných baní 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek tak to vyzerá naozaj famózne. Modelárov, ktorí majú na svojom koľajisku funkčnú úzkokoľajku je ako šafránu a táto tvoja banská lokomotíva je jedineční, lebo priznám sa ešte som ju v modelovej veľkosti nevidel. S Radkom ste to zvládli obidvaja na jednotku s hviezdičkou. Tu je vidieť veľkosť modelára. Mám na mysli obidvoch, veď navrhnúť, nakresliť tento model a následne ho vytvoriť a opojazdniť je naozaj kumšť. Keď túto lokomotívu budeš mať na koľajisku, bude to nepriehľadnuteľný funkčný detail a lákadlo pre oči pozorovateľov. Gratulujem k ďalšej lokomotíve vo veľkosti H0e (ak sa nemýlim).


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ďakujem Samba. Nemýliš sa, je to H0e, ja to ale volám stále H0... iba koľaje sú trochu užšie 😉 Dnes som ju testoval na Ocinovom N-ku, nakoľko baňa má koľaje, ale musím ich pripojiť a myslím, že aj vyčistiť. Jazdí krásne, aj keď to bolo trochu divné, H0 banská lokomotíva jazdiaca na Ocinovom N-ku. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: tak toto vyzerá famózne. Takmer som na tvoj modul banskej železnice zabudol. Ako reálny svet !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek: tak toto vyzerá famózne. Takmer som na tvoj modul banskej železnice zabudol. Ako reálny svet !!!

Ďakujem Samba. Ešte špekulujem, lebo mi tam stále niečo chýba, ale neviem čo. Navyše to nechcem preplácať.... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Dnes som bol načerpať trochu inšpirácie v bani. Popozeral som si huntíky, osobné banské vozne aj klanicové na podpery, tak som zvedavý, čo z toho vznikne. A budem mať aj zlato, ktoré prisypem do hlušiny do huntíkov... 🙂 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Marek naozaj ako skutočné. Pridávam sa k Sambovi. Pozná sa veľkosť a šikovnosť modelára.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek naozaj ako skutočné. Pridávam sa k Sambovi. Pozná sa veľkosť a šikovnosť modelára.

Nepreháňajte chlapci 😀 ale vďaka, poteší, keď sa niekomu páči 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Našiel som krásne video z Trati mládeže s parnou lokomotívou 422 🙂
https://www.youtube.com/watch?time_continue=38&v=oIbgkGKLn78

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: ... krásne video a ešte krajšia akcia s "Malým býčkom" (mám podobného, vlastnoručne vymodelovaného). No a to vraj u Vás nie sú žiadne akcie??!!


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 6 / 17

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá