Stavba lokomotív z ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavba lokomotív z leptu

217 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
31.5 K Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

kde ty na ty zázraky chodíš ... ešte ma ovplyvníš a ja sa nakoniec rozhodnem pre TéTé 😆

... ešte pár návštev TT-modulovkárov .... a 🙂 🙂 🙂
( vieš, aké koľajisko by si mohol mať v TT na ploche 8 x 4 metra ???

viem Ivor, excelentné 🙂

No tak, zaujmi miesto v ZLATOM STREDE. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

chlapci, mám na vás jednu otázočku... máte niekto skúsenosti? poznáte kvalitu KuBera ???
- má v ponuke zrejme lepty lokomotív, ktoré sa po vojne preháňali cez Žilinu 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

chlapci, mám na vás jednu otázočku... máte niekto skúsenosti? poznáte kvalitu KuBera ???
- má v ponuke zrejme lepty lokomotív, ktoré sa po vojne preháňali cez Žilinu 🙂

Ja mám od neho Hurvínka aj s prípojným vozňom a kvalita v pohode. Detaily tiež, celkom pekné modely 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

o ktorý model sa ti konkrétne jedná? do hotového modelu od Kubera by som asi nešiel..ale svojou stavbou by sa dal z toho postaviť slušný model

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

o ktorý model sa ti konkrétne jedná? do hotového modelu od Kubera by som asi nešiel..ale svojou stavbou by sa dal z toho postaviť slušný model

okrem 464 jazdili v ZA všetky ostatné čo má v ponuke, ako stavebnice... hotové modely tam nevidím...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

o ktorý model sa ti konkrétne jedná? do hotového modelu od Kubera by som asi nešiel..ale svojou stavbou by sa dal z toho postaviť slušný model

Presne ako píše rzvlaky, hotový nie, iba doma postavený. Aj ja som to tak staval a Hurvínek je pekný 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Dedo: myslím, že v pohode. Z jeho stavebníc vychádzajú celkom pekné modely.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

aha,ako teraz pozerám autorom je Igor zahrádka jeho lepty sú perfektné.
odporúčam pozrieť video jeho 477
https://www.youtube.com/watch?v=k5m_8seZOpk

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Krásne, krásne, krásne, Ďakujem rzvlaky.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

super díky vám všetkým, už som si aj pozrel stránky autora a iné jeho spriatelené.... super kvalita !!!

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Zatiaľ som neotváral novú tému, ani nebudem, lebo sa nejedná o moju stavbu, ale o dostavbu. Kasnička lept v podaní pána Petra Smutka (Jacek TT) pojazd Pleticha so špičkovým motorom Mashima, zotrvačník a celý v mosadzi. Samozrejmosťou je u tohoto motora digitalizácia, čo ja asi ťažko využijem. Jazda jedna báseň, plynulý a koordinovaný, trochu hlučný (mosadz). Zatiaľ v "pancierovej" verzii, ale keď sa začervená, tak to bude "KAR-cool-KA" ako sa patrí. Čo sa týka doplnkou tak sú samozrejme pribalené. Kasnička a rám už boli vo farbe, ale nech sa na mňa nikto nehnevá, jedna hrúza, tak som ju odlakoval a trochu vybrúsil. Spájkovanie na vysokej úrovni. No ale obrázky napovedia lepšie, tak nech sa páči, pozrieť sa čo mi dnej jazdilo na mojom koľajisko. Apropó: nikde, nezastala, išlo jej to aj v najnižšej rýchlosti a bez trhania. Proste Pleticha !!!


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Vyzerá parádne,tiež by som si ju chcel raz postaviť. Pojazd vyzerá slušne a motor mashima ma dodá tie správne jazdné vlastnosti. Masky máš z odliatku alebo tiež lept?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Masky k tomu neboli, takže budú odliate od pána Molatu. Alebo možno vytvorím niečo sám z toho čo doma a medzi štrotíkmi mám. Ešte uvidím akou cestou sa vydám. Model je to parádny a jeho jazda mi vždy vylúdi úsmev na tvári, keď s ňou jazdím. Pri jej jazde nevadia ani koľajničky BTTB, ani výhybky BTTB a ani nie úplne rovná trať. Pleticha je proste pleticha. Ale ako som napísal hneď na začiatku, toto nie je moja stavba, len dostavba.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Viem, že to sen do tejto témy asi nepatrí, lebo sa nejedná o model u "fotoleptu" ako je názov témy, ale predsa niečo majú spoločné. Ak si niekto myslí, že modely z mosadzných plechov sú vyslovene vecou 21.storočia, tak sa ohromne veľmi mýli !!!! Modelári krajín bývalého východného bloku boli (a ešte aj teraz sú) veľmi vynaliezaví a snažili (snažia) sa vyrobiť si ich obľúbené "vláčiky" vlastnoručne, keď už im ich nevyrobili v továrňach. Tak vznikali veľmi zaujímavé stavby a jeden taký výtvor sa mi na potulkách po Európe dostal do rúk a samozrejme som ho musel kúpiť. Moja zberateľská vášeň mi nedovolila inak. Trochu škoda, že som ho neodfotil v pôvodnej verzii, ako som ho kúpil. Všetky súčiastky, prevody a motorček je od ZEUKE a ja som sa ich aj rozhodol zachovať a model len dostať do farieb ČSD. Takže Vám prinášam fotky už rozobratého a vybrúseného skeletu modelu (znovu v pancierovej verzii, asi sa už nevyhnem dokončeniu môjho striekacieho boxu), ale pri pohľade naň bude určite všetkým jasné o aký model sa jedná. Samozrejme vo veľkosti TT. V H0 by to predsa nebol problém, keď ich bývalé PIKO chrlilo na tisíce kusov.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Krásny Lietajúci Hamburčan... Aj ja mám v ČSD farbách, aj s päť-ročnicou 🙂 Gratulujem a držím palce pri striekaní 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Krásny Lietajúci Hamburčan... Aj ja mám v ČSD farbách, aj s päť-ročnicou 🙂 Gratulujem a držím palce pri striekaní 🙂

Aj tento bude s "päťročnicou". :cheer:


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
motoráčik vypadá naozaj veľmi zaujímavo.
Pred časom som pokukoval po jednotkách "Hamburčan" a "Stetin" od firmy KRES, ktorá ich pre TT-čkárov vyrobila, avšak cena bola dosť vyšpičkovaná, nakoľko sa jednalo ( vo farbách ČSD ) o limitovanú edíciu, myslím, že len 100 kusov. Posledný kus "Stetin" sa predal napriek vysokej cene na jeseň v Žiline, a dnes je v predaji už asi posledný kus "Hamburčana".
Takže som naozaj veľmi zvedavý na výsledok a držím Ti palce pri jeho renovovaní.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Kamaráti, napriek všelijakým očakávaniam výsledku tohoto modelu, chcem ešte raz upozorniť, že sa jedná o poriadne starú ručnú prácu modelára, ktorý si predpokladám zobral kus mosadzného plechu, pravítko s začal niečo kresliť. Potom to vystrihol a spájkoval do bezvedomia (hlavne strehu a predky so svetlami. Potom to osadil vtedy bežne dostupnými komponetmi z čias nadvlády pána ZEUKEHO (1959-1969). Ja nechcem nič prerábať, len ho chcem dostať do farieb ČSD. Hoci priznám sa, že som už prepájkovával stĺpky na predných oknách, bolo to trochu mimo, takto sa dá na to aspoň trochu pozerať. Mne sa hlavne páči, že takýto raritný model s tej doby asi v zbierke nemá nikto. Ako už spomínal Ivor o tých modeloch novodobých výrobcov za nezrozumiteľné ceny s mojími možnosťami s tento model nebude dať vôbec zrovnávať. Už teraz je isté, že dvere nie sú tak ako majú byť, okná, svetlá, atď... ale to ma naozaj netrápi, lebo tento model je výnimočný úplne inak ako to berú iní modelári. Tak snáď už oživím aj môj airbrusch so striekacím boxom. Potom to bude iná muzika.....


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Tak predsa sa mi podarilo v mojej korešpodencii vypátrať obrázok, ako vyzeral ten "Hanburčan" v originále, ako som ho kúpil. Viem, že som niekde mal fotku s ponukami od predajcov.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Je to pekný model. Ktoré nápravy sú poháňané?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Tak predsa sa mi podarilo v mojej korešpodencii vypátrať obrázok, ako vyzeral ten "Hanburčan" v originále, ako som ho kúpil. Viem, že som niekde mal fotku s ponukami od predajcov.

Poháňané sú len dve nápravy v strede a zber prúdu je dve nápravy v predu a dve nápravy v zadu. Na strednú nápravu chcem vymeniť dvojkolia s bandážami, ktpré sa budú dať ľahko vymeniť za nové ak sa opotrebujú. Bandáže budú prepotrebné a rátam s ich častejším opotrebením, lebo celkovo to bude dosť ťažký model, keď si predstavíte, že je robený z mosadzného plechu hrúbky 1mm. Strecha je samozrejme dutá a v modely je ešte poriadne jedno závažie aby dotláčalo hnacie nápravy v strede.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Tak to je fajn. Môj má poháňané stredné nápravy a zber prúdu je tiež z nich, preto nemôže mať bandáže... Super, teším sa s Tebou.. Dúfam, že ho potom ukážež aj hotový 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Tak to je fajn. Môj má poháňané stredné nápravy a zber prúdu je tiež z nich, preto nemôže mať bandáže... Super, teším sa s Tebou.. Dúfam, že ho potom ukážež aj hotový 🙂

... ukážem, ukážem... no snáď si dám už dokopy striekací box a začnem aj striekať modely, lebo mám toho pripravené viac. Niečo mám ešte v príprave, tak uvidím...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Jedno malé nahliadnutie do dielne

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Vyzerá to super :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 6 / 9

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá