Stavba lokomotív z ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavba lokomotív z leptu

217 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
31.5 K Zobrazenia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Jééé, to som videl nedávno naživo 🙂 chalani je to paráda, len škoda že také maličké... takaá nejaká divná mierka 😉 že-by tutu, či tété ...:lol: 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

rzvlaky: "Muflóna" musí mať asi každý, kto modeluje epochu IV., V., VI. Je to krásny model. Jedného mám aj ja, ale bude len ako statický model.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Táto bude ako náklad na vagón 😉

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Táto bude ako náklad na vagón 😉

iba škoda, že ten vagon nemá kde chodiť...;) 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Zaujimavy napad.Motorovy utočny vozik vzor 69 mam i ja:lol: ,ale v N-ku,sice je zatial v plochom stave,ako moje nohy ha-ha-ha,ale pride cas,ked bude v 3D.Inak Rado,uz sa ti blizi praca,coskoro ta zavalim plosinakmi,ale o tom neskor.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Jedno malé nahliadnutie do dielne

RZvlaky:
MUV-ka vypadá naozaj rozkošne.... 🙂 🙂 🙂
Ak sa Ti podarí ( čo predpokladám ) aj kvalitný nástrek, tak to bude naozaj malý skvost v Tvojej zbierke Table-Top modelov a možno raz aj na koľajisku ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Muvka sa pomaličky farbičkuje,plánoval som vyblednutý náter,no po 2 dnoch striekania a rôznych pokusov som nedospel k uspokojivému výsledku takže to bude asi nakoniec novotinka.. Spravil som aj žlté prúžky na boky,ešte by to chcelo aj na čelá.. Tento krát niesu striekané,kto tipne ako boli spravené?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

je to krásavica ! že by žlté pásiky z 3D 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Veru tu 3d tlač nepomohla, iba interier som tlačil.. Ale na fotke ho nevidno.. Na fotke je aj malá pomôcka.. Bolo to robene maskovacou páskou, na ktorú som natrel farbu a potom narezal na tenký prúžok

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Veru tu 3d tlač nepomohla, iba interier som tlačil.. Ale na fotke ho nevidno.. Na fotke je aj malá pomôcka.. Bolo to robene maskovacou páskou, na ktorú som natrel farbu a potom narezal na tenký prúžok

Vypada to super.No len mala pomocka,aby si nemusel pracne rezat tie pruzky.Kupil som si maskovacie pasky sirky 0.4 a 0.7 mm .Kupoval som ich na prospektor.sk tu https://www.prospektor.sk/vysledky-hledani-a327?q=maskovacie+pasky


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Muvka sa pomaličky farbičkuje,plánoval som vyblednutý náter,no po 2 dnoch striekania a rôznych pokusov som nedospel k uspokojivému výsledku takže to bude asi nakoniec novotinka.. Spravil som aj žlté prúžky na boky,ešte by to chcelo aj na čelá.. Tento krát niesu striekané,kto tipne ako boli spravené?

RZvlaky:
Nádherne spracovaný model či už do vitrínky, alebo na koľajisko. 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Myslím,že hotovo.. Teraz je otázne,či ju naložím na vagón ako som plánoval alebo bude iba ako maketa niekde na diorámu alebo do stanice

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Veľmi pekná MUV-ka. Ja osobne by som ju nechal na stanici a nie na vagóne. Ale to je iba môj názor, rozhodnutie je Tvoje 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

rzvlaky: ja si tak isto myslím, že do depa, alebo na odstavnú koľaj na stanici. Ale keďže nebude niekde napevno, tak ju môžeš niekedy previesť aj na vagóne.

To som ti ale pomohol v rozhodovaní - čóó´?!


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

keby bola vo väčšom merítku a tak z roku 1940, vedel by som čo s ňou 🙂
postav si koľajisko 😛 😉 a máš to vyriešené ....
inak dnes som ti nafotil krásne lampy na drevených stožiaroch, aby ta tvoja 3D kmotra nezahálala ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

RZvlaky:
Brilantne spracovaný model MUV-ky,
jednoznačne by som ju dal na odstavnú koľaj niekam do stanice, určite nie na vagón....
Ale je to len môj názor.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Plánoval som ju dať na ten vagón ale asi ju tam naozaj nedám lebo sa mi páči takto ako je.. Vidím že aj vaše názory sa zhodujú a dali by ste ju skôr do stanice

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Trochu málo obrázkov z pokroku na mojej "KARCOOLKE". Len tak ako si trochu volného času dokážem utrhnúť, len tak pomaly postupujem dopredu na mojich rozpracovaných projektoch. Pustil som sa do výroby (úpravy) zábradlí na leptanú kasnišku. Doplnkový lept je od DH-LOCO, ale vôbec nesedí s pôvodnými madlami, ktoré boli pôvodne ma leptanej kasničke. Všetko je o trochu väčšie ako pôvodné zábradlia. Všetky madlá museli prejsť úpravami, aby sa ako-tak hodili k modelu. Sám priznávam, že nie som dokonale spokojný, ale nemal som inú možnosť, ako upraviť doplnky od DH-LOCO. Ak si myslíte, že je ľahké vyrobiť zábradlia z drôtu, tak nech sa páči, každý si to môže vyskúšať. Ja som to skúšal, ale všetky pokusy skončili na smetisku mojich modelárskych dejín. Možno som neschopný, ale nedokázal som to. Tak som bol nútený k tomuto riešeniu a takto to dopadlo. Obrázky napovedia viac.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Vyzerá to celkom fajn,Ako si skúšal robiť tie zábradlia z drôtikov? Ja ich robím tak,že si nakreslím alebo namerám rozmery ako majú byť,nastriham si jednotlivé drôtiky,poukladam ich na drevenu podložku a každy drôtik prelepím tenkým prúžkom papierovej pásky aby sa nehýbal. Doladím finálny tvar. Na miesta spájania dám neutrálnu kvapalinu a horúcou pájkou s troškou cínu precínujem v krátkosti spoj. Pokiaľ nebudeš pájku dlho držať na jednom mieste tak sa ti nebudú topiť ani ostatné spoje a ostane všetko pekne pokope 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Vyzerá to celkom fajn,Ako si skúšal robiť tie zábradlia z drôtikov? Ja ich robím tak,že si nakreslím alebo namerám rozmery ako majú byť,nastriham si jednotlivé drôtiky,poukladam ich na drevenu podložku a každy drôtik prelepím tenkým prúžkom papierovej pásky aby sa nehýbal. Doladím finálny tvar. Na miesta spájania dám neutrálnu kvapalinu a horúcou pájkou s troškou cínu precínujem v krátkosti spoj. Pokiaľ nebudeš pájku dlho držať na jednom mieste tak sa ti nebudú topiť ani ostatné spoje a ostane všetko pekne pokope 🙂

Presne ako píšeš rzvlaky. Ja to robím v podstate takmer tak isto. Tak to ide krásne. Skúšal som tak aj rebríky, ale tie už tak nešli 😉
Samba, vyzerá to skvele, bude to krásny model. Normálne si ma navnadil niečo tvoriť :woohoo: Teda myslím z leptu. Škoda, že okrem doplnkov na moju šelmu žiadny nemám 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Kamaráti, je to tak ako píšete. Nastrihané drôtiky priemeru 0,4mm, Spoje potreté kyselinou a malé množstvo cínu. Dokonca mám pájkovačku s voliteľnou teplotou, ale všetko to bolo na "milú kedveš" ako sa u nás hovorí. Mne sa to rozpájkovavalo na susedných spojoch a nikdy som to nemal pekné rovno. Ak som aj jeden diel urobil, nočná mora nastala pri ich pasovaní do predvŕtaných dierok na kasničke. Nič zrazu nesedelo. Keď si poriadne pozriete aj tieto zábradlia, tak Vám určite neušlo, že ani tieto až tak pekne nesedia, ale aspoň trochu sa to podobá. Jediné čo mi vadí viac je to, že sú hranaté a viac hrubé ako by mali byť. Ale znovu pripomínam, táto mašinka je pre moje jazdenie na mojom koľajisku a neplánujem ju niekde vystavovať na súťažiach, alebo výstavách. Uvidím, ako to ešte dopadne s náterom, popisom a maskami podvozkov, ktoré ešte stále nemám. Asi odliatky od Molatu, alebo možno samo-domo. Ešte neviem, ale viem, že s mojím voľným časom to bude poriadny "MARATÓN" !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Kamaráti, je to tak ako píšete. Nastrihané drôtiky priemeru 0,4mm, Spoje potreté kyselinou a malé množstvo cínu. Dokonca mám pájkovačku s voliteľnou teplotou, ale všetko to bolo na "milú kedveš" ako sa u nás hovorí. Mne sa to rozpájkovavalo na susedných spojoch a nikdy som to nemal pekné rovno. Ak som aj jeden diel urobil, nočná mora nastala pri ich pasovaní do predvŕtaných dierok na kasničke. Nič zrazu nesedelo. Keď si poriadne pozriete aj tieto zábradlia, tak Vám určite neušlo, že ani tieto až tak pekne nesedia, ale aspoň trochu sa to podobá. Jediné čo mi vadí viac je to, že sú hranaté a viac hrubé ako by mali byť. Ale znovu pripomínam, táto mašinka je pre moje jazdenie na mojom koľajisku a neplánujem ju niekde vystavovať na súťažiach, alebo výstavách. Uvidím, ako to ešte dopadne s náterom, popisom a maskami podvozkov, ktoré ešte stále nemám. Asi odliatky od Molatu, alebo možno samo-domo. Ešte neviem, ale viem, že s mojím voľným časom to bude poriadny "MARATÓN" !!!

Samba, to zábradlie je úplne v pohode. Je dosť ťažké to ručne urobiť dokonale. Väčšina "modelárov" by to nedala vôbec (modelárov je naschváľ v uvodzovkách, všetci vieme, ako to myslím). Najjednoduchšie je kúpiť hotový model, trochu ťažšie je postaviť stavebnicu ale úplné umenie je model alebo doplnky vyrobiť vlastnoručne. Kto si to nikdy neskúsil, nemá právo kritizovať a kto si to skúsil to kritizovať nebude, lebo vie, čo sa za tým skrýva. Za mňa super, palec hore, klobúk dole a ako som písal, bude to krásny model. Možno raz budem mať aj ja Karkulku v zbierke. Keď vidím Tvoju, tak by som určite chcel 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Tak kamaráti nie je to závratná rýchlosť, ktorou posupujem, ale predsa sa trochu hýbem dopredu. Úprava masiek podvozkov z Hektora, následný nástrek základom na plasty. Kasnička osadená zábradlím. trúbami a základný nástrek. Tentoraz som sa rozhodol AirBrusch obísť a použil som základný sprej. Nejako sa v poslednej dobe nekamarátim z AirBruschom. Trochu obrázkov na predstavu akými malými krôčkami postupujem.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Krásny model Samba, už teraz v základe vyzerá super. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Krásny model Samba, už teraz v základe vyzerá super. :woohoo:

... prezradím, že už je vo višňovej farbe a zajtra nastane maskovanie striekanie rámu s ochozmi. Alebo možno napozajtra, alebo možno cez víkend, alebo možno ... Sám neviem ako a kedy budem pokračovať. Napíšem len jedno, višňová jej naozaj pristane. Veď uvidíte ...;)


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 7 / 9

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá