Parná lokomotíva 42...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Parná lokomotíva 422.0 "Arcivévoda Karel" vo veľkosti TT (1:120)

154 Príspevky
8 Užívatelia
0 Reactions
23.9 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

Prepáč Samba, že Ti spamujem tému, chcel som Ti len kamarátsky poradiť. Tiež som makal ako Ty, niekedy aj viac, takže ako kamarát, ak môžem, tak Ti chcem poradiť, naozaj si nájdi čas na oddych. U mňa to začínalo tak, ako teraz u Teba... Nepodceňuj to...

Viem, že to myslíš dobre a aj tak to beriem a tuším, že tento môj zhon už nebude dlho trvať a vyrieši sa to nejako asi samo (vďaka zákonu o autoškolách), len ľudia si budú musieť veľa vecí uvedomiť. Zatiaľ to nie je nič čo by som nezvládol, len včera to na mňa nejako doľahlo, tak som mal blbec deň. to sa stáva. Ale samozrejme nič nepodceňujem a ďakujem, viem že všetko myslíš len a len v dobrom.


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
 

No kamarátik ,sedím na stoličke a len s užasom prechádzam fotenky "Arcivévodu Karela" čo povedať opiať mlčím :ohmy: a pozerám -super- krásny model.Tak a teraz už viem že budem odkladať roztrhnuté struny -odložím ti neboj tak ako si mi to opísal cez telefon tak už chápem. :cheer: :cheer: :cheer: super detail a ako obohatí krásne model. 🙂
R&R


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

Statusak: ďakujem za pochvalu, trochu som sa s tým natrápil, ale výsledok myslím stojí za to. teraz nemám čas sa venovať modelu, lebo neustále cez týždeň makám 12-ky v práci a cez víkend už musím konečne fotiť modely čo som doviezol pre e-shop. Takže Arcivévoda musí počkať, aj keď som tomu nie rád. potom budem pokračovať a samozrejme aj zakvačím nejaké fotky. Len potom neviem, či bude mať význam písať o stavbe článok na samba-vlaky.eu ? Ale článok samozrejme bude, veď táto stavba si to zaslúži.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Statusak: ďakujem za pochvalu, trochu som sa s tým natrápil, ale výsledok myslím stojí za to. teraz nemám čas sa venovať modelu, lebo neustále cez týždeň makám 12-ky v práci a cez víkend už musím konečne fotiť modely čo som doviezol pre e-shop. Takže Arcivévoda musí počkať, aj keď som tomu nie rád. potom budem pokračovať a samozrejme aj zakvačím nejaké fotky. Len potom neviem, či bude mať význam písať o stavbe článok na samba-vlaky.eu ? Ale článok samozrejme bude, veď táto stavba si to zaslúži.

Každý model si zaslúži článok a obdiv, fórum je na pokecanie článok a kompletná fotogaleria je nenahraditeľná. Takže článok prosím nevynechaj... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

Tak nie veľký, ale predsa nejaký postup na Acivévodovi. Pribudli doplnky z plastových tabuliek (tienidlá nad oknami a nové dno zásobníka ne uhlie) a prerobil som predok kotla (predné kotlové dvierka boli opatrené novým madlom a novým kolečkom uzáveru dvierok) a boli doplnené madlá na stanovišti strojvedúceho, aby sa posádke lepšie nastupovalo. Takže nie je toho veľa, ale prplačka to bola poriadna. Takže Vám prinášam najaktuálnejšiu fotku z doterajšej stavby.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Tak nie veľký, ale predsa nejaký postup na Acivévodovi. Pribudli doplnky z plastových tabuliek (tienidlá nad oknami a nové dno zásobníka ne uhlie) a prerobil som predok kotla (predné kotlové dvierka boli opatrené novým madlom a novým kolečkom uzáveru dvierok) a boli doplnené madlá na stanovišti strojvedúceho, aby sa posádke lepšie nastupovalo. Takže nie je toho veľa, ale prplačka to bola poriadna. Takže Vám prinášam najaktuálnejšiu fotku z doterajšej stavby.

Vyzerá to naozaj super. Teším sa na výsledok. B)

Ešte som zabudol, to otváranie dymnice je tam dobre. Dobre si sa rozhodol. A už je prilepené, alebo to prilepis až potom, ako si vravel?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Vidím, že postupuješ síce pomaly ale presvedčivo a neustále si bližšie a bližšie k cieľu. 😉
P.S. Tie cievky by sa nedali schovať do kasničky ?

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Bavkáš sa, kukám, bavkaš. Len tak ďalej, bude to skvost

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

Ivor: to skrytie tých cievok asi možné nebude, ale preverím to, ešte je to možné urobiť, ale mal som v pláne streknúť to na čierni, tak by sa to opticky stratilo myslím, že by to aj doplnilo úplne nemodelový pojazd, takže by to asi bolo jedno.

Dedo: ďakujem za pochvalu, len by som ťa trochu poopravil zábavu si pri tomto modely veľmi neužívam, lebo neviem kde mi hlava stojí z povinností v e-shope a v autoškole, ale je pravdou, že pri stavbe si dokážem oddýchnuť a prísť na iné myšlienky. To či to bude skvost neviem, to nechám na posúdení iných, ktorí sa budú na môj model pozerať nezávislým okom. Každému rodičovi sa jeho dieťa páči, tak ako sa aj mne páči tento model "Malého býčka" ako ho tiež prezývajú.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

No a aby reč nestála, včera som mal znovu chvíľku, tak som ručne - zručne vytvaroval predný rám s nárazníkmi a svetlami a tak isto aj zadný rám s nárazníkmi a pribudli už aj schodíky, aby to obsluha pri nastupovaní mala ľahšie. Už nechýba veľa a mašinka bude pripravená na základovanie a následne na nástrek laku (samozrejme značne matného laku). 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

No a aby reč nestála, včera som mal znovu chvíľku, tak som ručne - zručne vytvaroval predný rám s nárazníkmi a svetlami a tak isto aj zadný rám s nárazníkmi a pribudli už aj schodíky, aby to obsluha pri nastupovaní mala ľahšie. Už nechýba veľa a mašinka bude pripravená na základovanie a následne na nástrek laku (samozrejme značne matného laku). 🙂

Nádherná práca Samba. Už teraz to vyzerá skvele. Tvoje poňatie doplnkov a detailov je skvelé, dodáva modelu šmrnc a to ešte ani nie je nastriekaný. Chcem sa opýtať na tie obruče na kotli, myslím že aj fotka môže skreslovať, ale ideš ich aj nejako zvýrazniť? Síce ich je vidieť, viem že to je v TT, takže to sa len pýtam, lebo neviem si to presne predstaviť, ako to vyzerá naživo. Ja len preto, lebo by bola škoda, keby po nástreku matnou farbou zanikli.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

Marek: tie obruče na kotli sú na originálnych fotkách tejto lokomotívy nie veľmi výrazné, ale samozrejme ich je vidieť. Ja ich už nijako nejdem zvýrazňovať a dúfam že po jemnom nástreku základom a následne farbou nezaniknú úplne. No bude treba striekať opatrne, ale snáď sa mi to podarí, keď som sa tak potrápil z detailovaním. A to ešte nie je koniec, nejaké detaily ešte pribudnú, ale už som nie ďaleko od dokončenia detailovania. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Marek: tie obruče na kotli sú na originálnych fotkách tejto lokomotívy nie veľmi výrazné, ale samozrejme ich je vidieť. Ja ich už nijako nejdem zvýrazňovať a dúfam že po jemnom nástreku základom a následne farbou nezaniknú úplne. No bude treba striekať opatrne, ale snáď sa mi to podarí, keď som sa tak potrápil z detailovaním. A to ešte nie je koniec, nejaké detaily ešte pribudnú, ale už som nie ďaleko od dokončenia detailovania. 🙂

Síce to máš pravdu, navyše striekaš airbrushom a nie sprejom ako ja. Takže to bude v pohode. Naozaj sa teším na výsledok, po tom Komárkovi Tvojom viem, že to bude bomba. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

Marek: tie obruče na kotli sú na originálnych fotkách tejto lokomotívy nie veľmi výrazné, ale samozrejme ich je vidieť. Ja ich už nijako nejdem zvýrazňovať a dúfam že po jemnom nástreku základom a následne farbou nezaniknú úplne. No bude treba striekať opatrne, ale snáď sa mi to podarí, keď som sa tak potrápil z detailovaním. A to ešte nie je koniec, nejaké detaily ešte pribudnú, ale už som nie ďaleko od dokončenia detailovania. 🙂

Síce to máš pravdu, navyše striekaš airbrushom a nie sprejom ako ja. Takže to bude v pohode. Naozaj sa teším na výsledok, po tom Komárkovi Tvojom viem, že to bude bomba. 🙂

No či to bude bomba, ešte nevuiem, ale robím si radosť a skúšam nové techniky detailovania a tým aj pre mňa nové materiály v modelovani. Po dokončení stavby pribudne aj článok ba samba-vlaky.eu, kde budem podrobnejšie samotnú stavbu aj s bohatšou fotodokumentáciou popisovať. A trochu sa teším aj na fotenie v dedovej dioráme, lebo skúšam nové režímy mojej zrkadlovky a dúfam, že fotky budú o niečo lepšie ako do teraz. Ale tiež neviem s akým výsledkom. Necahme sa prekvapiť. Ešte ťa poopravím, tento model bude striekaný sprejmi a nie airbrushom. Myslím, že toto zvládnu aj spreje. Teda aspoň dúfam.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

No či to bude bomba, ešte nevuiem, ale robím si radosť a skúšam nové techniky detailovania a tým aj pre mňa nové materiály v modelovani. Po dokončení stavby pribudne aj článok ba samba-vlaky.eu, kde budem podrobnejšie samotnú stavbu aj s bohatšou fotodokumentáciou popisovať. A trochu sa teším aj na fotenie v dedovej dioráme, lebo skúšam nové režímy mojej zrkadlovky a dúfam, že fotky budú o niečo lepšie ako do teraz. Ale tiež neviem s akým výsledkom. Necahme sa prekvapiť. Ešte ťa poopravím, tento model bude striekaný sprejmi a nie airbrushom. Myslím, že toto zvládnu aj spreje. Teda aspoň dúfam.

Neviem, aké spreje používaš, ale radím jemne strieknuť a radšej viac tenkých vrstiev. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

Marek: 🙂 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Marek: 🙂 😉

Máš pravdu, vajce učí sliepku... Máš viac skúseností, to si vedel určite aj bez mojich rád. Veď ja len tak, pre iných návštevníkov, ktorí by to možno nevedeli... 😉 :whistle:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek: 🙂 😉

Máš pravdu, vajce učí sliepku... Máš viac skúseností, to si vedel určite aj bez mojich rád. Veď ja len tak, pre iných návštevníkov, ktorí by to možno nevedeli... 😉 :whistle:

Keď budem raz striekať mašinku, určite si na Marekove slová spomeniem... 😉

SAMBA:
tie cievky neschováš do bužírky ? Inak PARÁDA. :cheer:

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

Marek: 🙂 😉

Máš pravdu, vajce učí sliepku... Máš viac skúseností, to si vedel určite aj bez mojich rád. Veď ja len tak, pre iných návštevníkov, ktorí by to možno nevedeli... 😉 :whistle:

Marek, v pohode, len som sa pousmial ako som aj naznačil smajlíkmi. Nič v zlom som nemyslel a viem, že aj ty mi máš čo poradiť, veď ak sa pamätáš radil si mi aj pri Komárkovi. Takže naozaj ďakujem a ospravedlňujem sa za možné zlé vypálenie mojich smajlíkov.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Marek, v pohode, len som sa pousmial ako som aj naznačil smajlíkmi. Nič v zlom som nemyslel a viem, že aj ty mi máš čo poradiť, veď ak sa pamätáš radil si mi aj pri Komárkovi. Takže naozaj ďakujem a ospravedlňujem sa za možné zlé vypálenie mojich smajlíkov.

V pohode, ja som si neskoro uvedomil, komu sa snažím radiť, niekomu, kto ma veľmi posunul vpred v modelovaní... 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

Ivor napísal:
SAMBA:
tie cievky neschováš do bužírky ? Inak PARÁDA. :cheer:

Ivor: tie cievky pod odliatok nedostanem, ale mne to osobne nevadí. SOm totiž vyznávačom a zberateľom starých modelov BTTB/ZEUKE a k týmto pojazdom to už nejako patrí. Mne to až tak nevadí, lebo je to typický pojazd BTTB, ale neviem, či tieto čínske motory vlastne cievky potrebujú a či majú nejaký význam. Tu by ste mi Vy do elektriky zdatní vedeli poradiť. Tak MAREK a IVOR, čo myslíte, sú tam tie cievky nutné??!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Ivor napísal:
SAMBA:
tie cievky neschováš do bužírky ? Inak PARÁDA. :cheer:

Ivor: tie cievky pod odliatok nedostanem, ale mne to osobne nevadí. SOm totiž vyznávačom a zberateľom starých modelov BTTB/ZEUKE a k týmto pojazdom to už nejako patrí. Mne to až tak nevadí, lebo je to typický pojazd BTTB, ale neviem, či tieto čínske motory vlastne cievky potrebujú a či majú nejaký význam. Tu by ste mi Vy do elektriky zdatní vedeli poradiť. Tak MAREK a IVOR, čo myslíte, sú tam tie cievky nutné??!!

Ja by som ich nechal... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ivor napísal:
SAMBA:
tie cievky neschováš do bužírky ? Inak PARÁDA. :cheer:

Ivor: tie cievky pod odliatok nedostanem, ale mne to osobne nevadí. SOm totiž vyznávačom a zberateľom starých modelov BTTB/ZEUKE a k týmto pojazdom to už nejako patrí. Mne to až tak nevadí, lebo je to typický pojazd BTTB, ale neviem, či tieto čínske motory vlastne cievky potrebujú a či majú nejaký význam. Tu by ste mi Vy do elektriky zdatní vedeli poradiť. Tak MAREK a IVOR, čo myslíte, sú tam tie cievky nutné??!!

Cievky mali pôvodne slúžiť pre plynulejší rozbeh motora, neviem nakoľko presne bola pôvodná indukčnosť navrhnutá ku konkrétnym parametrom pôvodného motora. Treba vyskúšať....
Ja som myslel len navlečenie káblovej bužírky na cievky, aby mala hladký tvar pred konečnou úpravou... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Ale zase keď sa nad tým zamyslím, tak odrušovací kondenzátor by mal stačiť na ten motor. Ja ich používam tiež a sú dobré aj bez cievok iba s keramickým kondenzátorom... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

ďakujem za odpovede, ale teraz už naozaj neviem. Keramický kondenzátor nad motor už nestrepem a keď aj áno, neviem ako by som ho na kontakty pripojil, lebo práve tam je málo miesta, ale zároveň nechcem mať v kabíne nejaké ďalšie káble a súčiastky. motor dám na čierno, čo trochu zamaskuje motor v kabíne a tie cievky dám na čierno a potom uvidím. Tie bužírky by boli iste fajn, ale nijaké teraz nemám, ale tiež určite nie je problém kúpiť. No neviem páni, nejako sa s tým vysporiadam, ale ako hovorím na pojazdoch BTTB boli tieto cievky bežné a viditeľné, takže nechcem sa za nič skrývať, ale mne nejako naozaj nevadia. Tak neviem. :blink: :S :unsure:


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 7

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá