dotaz na barevné ro...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

dotaz na barevné rozlišení

11 Príspevky
5 Užívatelia
0 Likes
2,227 Zobrazenia
Tomáš Mencl
(@tomass)
Aktívny člen Registered
Pripojený: pred 7 rokov
Príspevky: 6
Topic starter  

Ahojky, chtěl bych se Vás zeptat jestli je možné takhle za sebe seřadit tuto soupravu , a jestli by bylo možné u přípojného/měřícího vozu otočit barvy, Byl by modrý se žlutým pruhem aby k sobě pasovali , děkuji


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Ahojky, chtěl bych se Vás zeptat jestli je možné takhle za sebe seřadit tuto soupravu , a jestli by bylo možné u přípojného/měřícího vozu otočit barvy, Byl by modrý se žlutým pruhem aby k sobě pasovali , děkuji

Ahoj. Krásne modely. Ťažko povedať, väčšina modelárov tu modeluje pre radosť, keby som toto robil ja osobne, tak by som to určite urobil tak, aby sa to páčilo hlavne mne. Je síce pekné mať modely podľa skutočnej predlohy, ale ak si si všimol moju fotogalériu alebo niektoré články, tak si určite zistil, že nie všetky modely tu prezentované sú presné. Ja osobne si často upravujem modely podľa seba a teda niečo také, ako prehodenie farieb by mňa osobne netrápilo. Takže, môj názor je taký, že pokiaľ to tak chceš urobiť, tak hor sa do toho... 😉 🙂 a ak sa to niekomu nebude páčiť, tak je to jeho osobný názor a problém. 🙂 Navyše, určite môže existovať veľa farebných mutácií, niektoré môžu byť naozaj iba jeden-dva kusy a teda nemusia byť tak známe

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Tomáš Mencl
(@tomass)
Aktívny člen Registered
Pripojený: pred 7 rokov
Príspevky: 6
Topic starter  

děkuji, myslím s totéž


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Tomass: ja svojím názorom len potvrdím už vyrieknuté. Ak máš už hotové modely v tých farebných prevedeniach ako si nám ukázal, tak sa vôbec netráp s prestrekom prípojného vozňa. Ak si však len ideš tieto modely farbiť, tak to urob podľa toho ako to sám cítiš. Tak ako napísal Marek, ja tiež nemodelujem pre nikoho iného ako pre seba. Keby som vo svojej zbierke takéto modely, kľudne by som ich aj na koľajisku prevádzkoval tak ako sú. Myslím, že prefarbením by si si dal zbytočnú prácu navyše, a neviem ako ty, alebo ostatní, ale ja vždy pri nejakom rozoberaní už hotového modelu niečo poškodím, alebo ulomím a potom mám s tým viac roboty, a zvyknem si povedať, že radšej som to mal nechať tak. Ale modelovanie ponúka veľa, preveľa možností a preto ho máme všetci tu prítomní radi a tešíme s každého modelu, ktorý je tu prezentovaný. Aj keď nie je vždy podľa ozajstnej predlohy. Inak neviem či som to spomenul, máš naozaj pekné modely ak sú tvoje.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1401
 

Ahojky, chtěl bych se Vás zeptat jestli je možné takhle za sebe seřadit tuto soupravu , a jestli by bylo možné u přípojného/měřícího vozu otočit barvy, Byl by modrý se žlutým pruhem aby k sobě pasovali , děkuji

je to predovšetkým na tebe Tomass, realita a skutočnosť je jedna vec a druhá vec je ako sa to páči tebe 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Tomáš Mencl
(@tomass)
Aktívny člen Registered
Pripojený: pred 7 rokov
Príspevky: 6
Topic starter  

Děkuji moc. Máte pravdu. Snažím se dělat kolejiště podle vas. Posílal jste mi kdysi nakresy. Ale stale jsem jeste v prepocitavaní do TT.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Děkuji moc. Máte pravdu. Snažím se dělat kolejiště podle vas. Posílal jste mi kdysi nakresy. Ale stale jsem jeste v prepocitavaní do TT.

Ja osobne by som sa nebál ísť aj do prerábky. Ono model bude Tvoj a hlavne aby sa páčil Tebe. Aj ja mám napríklad jednu prerábku podľa svojej fantázie, ako sa mi páči...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1401
 

Děkuji moc. Máte pravdu. Snažím se dělat kolejiště podle vas. Posílal jste mi kdysi nakresy. Ale stale jsem jeste v prepocitavaní do TT.

máš pravdu .... podľa teba ... posílal si mi .... 🙂 🙂 🙂 tykáme jo 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Kľudne si vyber farbu podľa seba..bude to tvoj model a tebe bude robiť radosť. A či už bol v reále taký alebo nie,tu to nikto nerieši.
Ja som si spravil kocúra podľa predlohy prvého elektronika. Farba je rovnaká s predlohou ale niektoré veci som si upravil podľa seba ako napríklad zábradlie alebo niektoré biele linky..a som rád, že mám taký model

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Presne tak, tu nikto nerieši farebné prevedenie alebo iné prevedenie detailov, všetci sa len tešíme na výsledok stavby 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Tomáš Mencl
(@tomass)
Aktívny člen Registered
Pripojený: pred 7 rokov
Príspevky: 6
Topic starter  

To je pravda


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá