Lodné modelárstvo
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Lodné modelárstvo

31 Príspevky
5 Užívatelia
9 Likes
4,019 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Kto ma lepšie pozná, vie, že okrem železníc mám rád aj lode, hlavne plachetnice. Preto sa nesmierne teším, že som si pod stromčekom našiel model lode z prvej polovice 17.storočia - Mayflower. Ide o plastikovú stavebnicu s 369 dielmi, takže mám čo robiť... B) 🙂 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Paráda Marek: tieto úlety od železničného modelárstva môžu len prospieť. Platikové modelárstvo je dnes na vysokej úrovni a keď som na výstavách, tak ma udivuje, ako vedia do detailov znázorniť veci, ktoré ani nie je možné znázorniť. No a plastikový modelári sú patinoví virtuózí. Teším sa ako sa vysporiadaš s touto výzvou. Pekné sviatočné a zároveň aj modelárske dni Marek a samozrejme aj iní priatelia modelári. Ešte raz všetkým krásne Vianočné sviatky a aj Vašim krásnym rodinám. Do zmodelovania priatelia.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Ďakujem. No keby som sa nevenoval vlakom, tak priorita by boli určite lode. Voľakedy som mal toho viac, ale teraz toto je moja druhá loď čo mám... Prvá je Cutty Sark, takže zbierka sa za pár týždňov rozšíri...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Ešte pred vláčikmi som aj ja skladal plastikové modely..Lietadiel som mal plnú izbu. Je to pekné odvetie modelárstva ale nevýhodou je,že keď to postavíš tak dáš model na poličku a tam už len stojí..Preto sú vlaky jednoznačne u mňa top.. nedávno mi kamarát doniesol na nástrek stíhačku sukhoi su-34,tak som mu to strekol do požadovanej kamufláže ale to už je trocha mimo tému.. Teším sa na tvoj postup s loďou a dúfam,že budeš dávať aj fotky počas stavby

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Lietadlá ma nikdy veľmi neoslovili, aj keď som ich mal tiež viacej. Tento model je ale fakt pekný. Jasne, že budem dávať občas fotky, preto som založil túto tému, aj keď teda vôbec nesúvisí so železnicami 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

RZvlaky:
Je to naozaj pekný stroj, mal som tú česť vidieť ho aj naživo a môžem potvrdiť, že jeho sila a manévrovateľnosť je úplne iného levelu, ako všetky konkurenčné "stíhačky".... 😉
Pekný model. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Loď už celkom fajn pokročila... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Aj keď to nie je vlak, bude to naozaj model krásnej lode 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: rád ťa pochválim aj za tento model, lebo je naozaj krásna. Ja som človek, ktorého všetky modely bavia (aj doma mám zbierku modelov motocyklov a aj autíčok) a som aj ich obdivovaťeľom. Bol som už dva krát aj na veľkej súťaži plastových a papierových modelárov v Nitre a bolo sa na čo pozerať. aj tieto modely sú krásne a majú svoje čaro. Ale predsa u mňa sú jednotkou vlaky.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Marek: rád ťa pochválim aj za tento model, lebo je naozaj krásna. Ja som človek, ktorého všetky modely bavia (aj doma mám zbierku modelov motocyklov a aj autíčok) a som aj ich obdivovaťeľom. Bol som už dva krát aj na veľkej súťaži plastových a papierových modelárov v Nitre a bolo sa na čo pozerať. aj tieto modely sú krásne a majú svoje čaro. Ale predsa u mňa sú jednotkou vlaky.

Ďakujem Samba. U mňa sú tiež vlaky na prvom mieste, ale lode sú v tesnom závese za vlakmi 😉 A občas malé uskočenie na stranu nezaškodí 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Tak môj Vianočný darček je dokončený... Idem naspäť k vlakom... 🙂
Samba, môžem sa tešiť na balík? 😉

Sorry za kvalitu fotiek, fotené telefónom 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: tak konečne k poriadnemu modelovaniu. Či sa môžeš tešiť na balík? Mám to práve pred sebou a s miernym odporom (lebo si viem aj lepšie predstaviť tráviť nedeľu) to pripravujem. Je toho neúrekom a zo záplavy šrotov možno (MOŽNO !!!) aj niečo pekné vyskladáš. Ale ako sme sa už rozprávali šroty sú hlavne na dostatočné množstvo náhradných dielov, čo ocení každý kto skladá svoje výtvory. Samozrejme už vieš, že tam budú aj hodnotné modely a aj stavebnice a niečo aj gumokolesové v tej velikánskej kráľovskej mierke.:) Niečo aj v tej prťavej dedovmu srdcu blízkej mierke.
Ale určite viem, že aj keď dnes zabalím, Lucka pôjde na poštu až v utorok, lebo v pondelok to bude na pošte nebité, lebo sú podpory a navyše u nás navalilo a stále naváľa poriadnu snehovú nádielku, tak nechcem aby preto ťahala zo dvoru auto.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Marek: tak konečne k poriadnemu modelovaniu. Či sa môžeš tešiť na balík? Mám to práve pred sebou a s miernym odporom (lebo si viem aj lepšie predstaviť tráviť nedeľu) to pripravujem. Je toho neúrekom a zo záplavy šrotov možno (MOŽNO !!!) aj niečo pekné vyskladáš. Ale ako sme sa už rozprávali šroty sú hlavne na dostatočné množstvo náhradných dielov, čo ocení každý kto skladá svoje výtvory. Samozrejme už vieš, že tam budú aj hodnotné modely a aj stavebnice a niečo aj gumokolesové v tej velikánskej kráľovskej mierke.:)

Ďakujem Samba. Mrzí ma, že nedeľu zabíjaš balením môjho balíka namiesto modelovania, ale ani si nevieš predstaviť, ako sa teším. Ešte raz ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: tak konečne k poriadnemu modelovaniu. Či sa môžeš tešiť na balík? Mám to práve pred sebou a s miernym odporom (lebo si viem aj lepšie predstaviť tráviť nedeľu) to pripravujem. Je toho neúrekom a zo záplavy šrotov možno (MOŽNO !!!) aj niečo pekné vyskladáš. Ale ako sme sa už rozprávali šroty sú hlavne na dostatočné množstvo náhradných dielov, čo ocení každý kto skladá svoje výtvory. Samozrejme už vieš, že tam budú aj hodnotné modely a aj stavebnice a niečo aj gumokolesové v tej velikánskej kráľovskej mierke.:)

Ďakujem Samba. Mrzí ma, že nedeľu zabíjaš balením môjho balíka namiesto modelovania, ale ani si nevieš predstaviť, ako sa teším. Ešte raz ďakujem 🙂

Ale, no čo by som pre kamaráta neurobil, hlavne keď už poslal na účet peniažky. Potešenie je aj na mojej strane. Už len trpezlivosť.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1401
 

Nádherná loď Marek, kedysi som aj ja robil lodičky, no o niečom takomto sa mi mohlo iba snívať ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Nádherná loď Marek, kedysi som aj ja robil lodičky, no o niečom takomto sa mi mohlo iba snívať ...

Ďakujem dedo 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Podarila sa ti na 1*.. Krásna čistá práca

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Podarila sa ti na 1*.. Krásna čistá práca

Ďakujem rzvlaky. Lode sú moje druhé najobľúbenejšie hneď po vlakoch 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Pekná loď, ktorá sa bude určite veľmi dobre vynímať a skrášľovať Tvoje prostredie.
( Kedysi dávno, boli súčasťou tejto stavebnice aj figúrky... )

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

MAREK:
Pekná loď, ktorá sa bude určite veľmi dobre vynímať a skrášľovať Tvoje prostredie.
( Kedysi dávno, boli súčasťou tejto stavebnice aj figúrky... )

Ďakujem Ivor. Aj súčasťou tejto stavebnice bolo 5 figuriek, ale 1 dopadla ako dedove koleso na traktore a nechcel som ich dávať, lebo v skutočnosti bolo na lodi omnoho viac ľudí ako 4.... 😉 Bez ľudí sa mi páči, aj Cutty Sark mám bez ľudí 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Adam sa trochu zabáva s loďkou, ktorú si sám postavil. Z polystyrénu a elektroniky z pokazenej helikoptéry 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: Adam je šikovný po tebe, to je bez pochyby! Vynaliezavosť mu tiež nie je cudzia.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Po dlhom čase ďalšie "odskočenie" od železníc... V Lidli som našiel v akcii modely Revell a neodolal som lodi Titanic, a to hneď v dvoch mierkach. Nie je to plachetnica, ale Titanic je veľmi ikonická a historická loď, ktorá naučila staviteľov lodí veľa. 🙂

IMG 20211030 083404

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: ... neboj sa nie si jediný čo sem-tam pokukuje aj po iných ako železničných modeloch. Mňa tak isto veľakrát láka postaviť si niečo iné ako železničný model. Ale zatiaľ sa držím a svoj vzácny voľný čas radšej venujem len a len železničným modelom. Ale samozrejme TITANIC je najznámejšia loď na svete a jej model zláka veľa modelárov a to nie len lodných. Vidím, že aj ty si sa stal "obeťou" tejto ikony oceánov. Tak nech sa darí pri jej stavbe a nezabudni sa pochváliť s výsledkom. Prajem veľa radosti pri stavbe. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Trojdňový víkend mi umožnil celkom pekný postup na Titanicu... 🙂

IMG 20211101 093624

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá