Lodné modelárstvo
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Lodné modelárstvo

31 Príspevky
5 Užívatelia
9 Likes
4,029 Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... vidím, že je to celkom rozsiahla stavba, keď za tri dni si tento model nedokončil. Čo hovorí o peknom prevedení stavebnice. Aj označenie na krabici uvádza obtiažnosť 4, čo je z 5-urovňovej stupnici dosť. Ale stavba sa ti darí celkom pekne a čisto. Bude to pekná model do vitrínky. Teším sa s tebou, že môžeš opäť modelovať. Len tak ďalej. Ešte otázočka z tohto balenia, vieš postaviť aj druhý model TITANIC-u v inej mierke, ako uvádzajú na krabici? 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ďakujem Samba. Áno je to veľmi pekný a dosť zložitý model, ale nie obtiažnosťou ale drobnými dielmi. Presne ako píšu, sú tam dva modely, jeden veľký a druhý menší. Ten malý je veľmi jednoduchý, ten už mám hotový... Keď som popri práci čakal na schnutie lepidla (čo aj tak schne dosť rýchlo - Revell lepidlo), tak som popri ňom stihol stavať aj ten malý... 🙂 Fotky dám naraz, keď bude aj veľký dokončený... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... tak som to pochopil správne. Tak si uži ešte dokončenie stavby. teším sa na obrázky obidvoch dokončených modelov.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Samba, pochopil si to správne. Celkovo približne 35 hodín čistého času bolo potrebné na vyhotovenie modelov. Už len chýba ceduľka na stojane menšej verzie... Veď kuknite, nie sú ako na výstavu, ale ja som nadmieru spokojný 🙂

IMG 20211102 181710
IMG 20211102 181620
IMG 20211102 181630
IMG 20211102 181636
IMG 20211102 181642

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba and Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... ďakujem za zverejnenie fotiek. Je vidieť ako veľkosť modelu rozhoduje o detailoch. Parádna stavba tej väčšej krásavice. Detaily lán sú pekne prevedené. Chcem sa opýtať možno bizarnú otázku. Bolo potrebné diely aj farbiť? Pekné modely, ale ten väčší sa mi páči viac. Asi je jasné prečo. Tu je vidieť ako na veľkosti záleží. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@samba ďakujem za uznanie. Modely bolo potrebné farbiť, boli lisované z bieleho plastu, okrem trupu menšej verzie, to bolo z čierneho plastu. Ale išlo o darčekové balenie, tak všetky farby (okrem mosadznej na lodné skrutky-tú som našťastie mal doma) boli obsiahnuté v balení. Tie laná boli voliteľné, hlavne tie, ktoré držia komíny, ale ja som ich proste musel urobiť 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá