Zberateľská vášeň
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Zberateľská vášeň

339 Príspevky
11 Užívatelia
76 Likes
39.3 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Tento nekompletný vagónik som mal v šuplíku už viac ako dva roky, ale pandemická situácia v Európe a svete mi zabránila vycestovať a tým zohnaž chýbajúce časti na dokončenie modelu. Našťastie v tento rok som sa do Nemecka dostal a chýbajúce diely zabezpečil a model dokončil. Konečne som niečo modeloval po dlhom čase. Navyše model mám o polovicu lacnejší ako stojí nový v obchode. Takže aj takáto úšpora poteší. Ak budem niečo stavať, alebo modelovať tak to rád zverejním. Myslím, že mám ešte nejaké "esá v rukáve". 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Marek: posielam novú fotku už dokončeného modelu vagónu na prepravu kyselín - žieravín, ktorému som po tvojom upozornení doplnil brzdové špalíky, nakoľko sa jedná o brzdenú verziu, nakoľko má brzdársku búdku, ako si ma veľmi decentne upozornil v telefonickom rozhovore. Ďakujem za takúto kritiku, ktorú považujem za konštruktívnu. Špalíky som mal samozrejme v šuflíku ako originál diel od TILLIG-u, len som na ne zabudol. Tak tu je obrázok už dokončeného a kompletného vagónu.

20211127 081412

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@samba ďakujem za fotku, ten model je dokonalý. Upozornenie nebolo myslené zle, len je logické, že keď má brzdovú búdku, tak by potreboval aj špalíky 😉 Už len urobiť koľajisko a poriadne ho aj s ďalšími modelmi prehnať 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Marek: ... ja viem, že si mi to pripomenul v dobrom a ja som to tak aj zobral. Ja som proste taký, že keď niečo zmodelujem mám pocit, že je to už v poriadku, ale takéto kamarátske rady od teba, alebo od Ivora (napr. pri stavbe "Arcivévodu Karla", "Komárka" a teraz aj pri tomto "kyseliňáku") ma posunú vždy správnym smerom. Viem, že som nedokonalý a hlavne môj pohľad na vlastný model je väčšinou nedokonalý, ale vďaka takýmto radám potom model vyzerá lepšie. Názory iných modelárov sú preto pre mňa vždy dôležité a rád si nechám poradiť. Preto sú na svete takéto fóra, kde lepší modelár vie poradiť menej skúsenému modelárovi. Preto za takéto upozornenia všetkým čo to myslia dobre ďakujem !!!


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@samba Máš pravdu. Toto fórum nie je slávne, nie je ani tak známe ako napríklad iné nemenované fórum, ale ľudia sme tu skvelí. Ja mám tiež rád rady, ktoré ma posunú vpred bez toho, aby tu bol jediný zákerný "modelár" alebo rátač nitov. Želám pevnú ruku pri modelovaní 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Na víkendovej akcii v Maďarsku som znovu niečo dokúpil do mojej zbierky. Vďaka dobrému kurzu forintu to ani tak finančna nebolelo.

1. Otvorený vagón Es "AWT" - Tillig.

20220911 171420

2. Dvojset otvorených vagónov Eanos-x "DB" - Roco. Každý vagón iné číslo. A to hneď dva sety.

20220911 171552

3. Trojset vagónov na sypké hmoty Tds " CZ-Včs" (Vápenka Čertovy schody a.s.) - Tilig. Každý vagôn iné číslo.

20220911 171820

4. Trojset vagónov na sypké hmoty Uc-v "DR" -Tillig. Každý vagón iné číslo.

20220911 172036

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@samba krásne modely. Tie Čertove schody som videl teraz prvý krát a vyzerá super. Teším sa s Tebou 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Marek: ... ďakujem za pochvalu modelov, aj ja som sa im potešil, aj keď na druhej strane výrobcovia a hlavne predajcovia už pomaly nevedia čo za takéto modely pýtať. Ten sypák rady Tds je nazaj pekný model a v TT-čku, ale aj v H0-ke by bol určite zaujímavý. Možno v budúcnosti (možno aj blízkej) by si ho mohol skúsiť. Ale viem, že máš toho nateraz plno. Ja len tak, že aj mne sa páči.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@samba viem si ho predstaviť kresliť. Takéto vozne ma bavia, možno naozaj raz bude v ponuke. Teraz mám ale dosť práce s rozpracovanými, ktoré ma dosť nepočúvajú 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Dnes mi dorazili dva modely "vyprošťovacích tankov" od Netbis.s.r.o. Pre mňa ich Marek aj nafarbil a poviem Vám je to naozaj precízna práca. Naložil som ich na plošinové vagóny a budú zaradené do súpravy vojenského vlaku. Ale obrázky opäť viac napovedia.

20221124 164812
20221124 164950
20221124 165042
20221124 165124

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@samba veľmi sa teším, že sa Ti páčia. Tie vagóny, na ktorých sú vyzerajú super.  Budem ešte robiť aj Jančimu, ktorému som sľúbil, ale to asi až na budúci týždeň. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Včera som bol vykúpiť jednu zbierku modelov TT od jedného starého pána, ktorý sa rozhodol že si svoje modely predá. Podarilo sa mi v jeho zbierke naraziť na jeden raritný model "zlatý grál" V70 od firmy HERR. Boli tri prevedenia. Zelená bez popisu (vlastním), zelená s popisom ( mám ale potrebje trochu lásky a bude v poriadku) a nakoniec hnedá s popisom (od včera mám). Ale bude potrebovať doplniť izolátor a  vedenie na streche, to zvládneme však Marek?!

20230520 193427
20230520 193252
20230520 193207

 


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@samba nádhera. Včera si mi aj písal, ale až do večera sme makali v kúpeľni - sekali, ťahali novú vodu a tak, veď vieš, už druhý víkend po sebe. 

Jasné, že to zvládneme, dohodneme sa telefonicky čo a ako. 

Pozdravuj si doma, voláme si. 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Dnes som do svojej zbierky doplnil model dieselovej lokomotìvy Traxx 762 v železničnej správe ČD TILLIG.

 

20230530 172039
20230530 171751
20230530 171916

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 14 / 14

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá