Modely LGB (Lehmann...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Modely LGB (Lehmann G Bahn) - mierka 1:22,5

92 Príspevky
8 Užívatelia
2 Likes
19.3 K Zobrazenia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Norbi! Všetci dobré vieme že akú náročnú úlohu si si vybral. To nie je ako navariť fajnový gulášik. Takže všetci držíme palce a tešíme sa s tebou...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Skvelé Samba, takže pri ďalšej súdružskej návšteve sa môžeme tešiť na premávku okolo altánku? Bude vlak rozvážať aj guláš? 😉 🙂 Veľa zdaru pri tejto namáhavej fáze, ako aj pri všetkých ďalších fázach projektu 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

Gratulujem Norbi, a som rád že sme tu dvaja, ktorí budeme strašne dlho rozprávať o našich projektoch a pritom realizácia je v nedohľadne 😆
ja o moraviaJetu a ty o záhradnej ... 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Držím palce so všetkým, čo sa týka realizácie pekného sna. Podľa mňa realizácia začína už prvou myšlienkou, keď sa človek pre niečo skutočne nadchne, začne si predstavovať, kombinovať, plánovať, merať a začne robiť všetko preto, aby svoj sen "zhmotnil" ... 🙂 🙂 🙂
Tak neprestaňte snívať, priatelia.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Ani tento rok nebude chýbať moje klasické zasnežovanie. Hoci tento rok mi počasie trochu pomohlo. Jedna pracovná, len tak na okraj. Originálne aj so sviatočným prianím po mojej úprave, dostane každý z mojich kamarátov a aj zákazníkov z e-shopu a samozrejme aj rodina. Myslím, že nepoviem nič nové, ale !!! VIANOCE SA BLÍŽIA !!!


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

Jéééé 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

mhm chutnučké,nie je tá návesť nejaká vysoká? alebo to robí že je iba položená na snehu?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

rzvlaky: to či je návesť (jednoremenné návestidlo) vysoké, alebo nie to naozaj neviem. Nejako sa v technických predpisoch vôbec nevyznám a priznám sa ti, že ma ani veľmi nezaujímajú, hlavne nateraz, keď na takéto veci vôbec nemám čas. Nejako som sa nad tým nikdy nezamýšľal a nehľadal som nijaké rozdiely voči skutočnosti, lebo je to len model. Pokiaľ je to originálny výrobok firmy LGB a lokomotíva, vagóny a koľajnice sú tak isto originál LGB, tak by ma nikdy ani nenapadlo merať a porovnávať to so skutočnosťou. Pokiaľ ide o montáž návestidla, tak je jeho prestavník (základňa) namontovaný presne podľa návodu. priamo na pražce priloženými samorezkami. Tak neviem kde sa stala chyba. Možno je niekde "na trase", ako sa hovorilo niekedy v inej totalitnej dobe. Možno je vysoké, možno nie. Neviem, veď o nič nejde. 🙂 🙂 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Každopádne sa teším na vianočný pozdrav ako je u teba zvykom..a výšku môže kľudne skreslovať fotka,tažko povedať cez počítač.. Dočkáme sa aj nejakej zimnej parnej jazdy na videu?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Tieto navestidlá boli aj v skutočnosti dosť vysoké, aby ich videli už z diaľky. Takže úplne v pohode, krásna fotka. A video by nás viacerých potešilo 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ani tento rok nebude chýbať moje klasické zasnežovanie. Hoci tento rok mi počasie trochu pomohlo. Jedna pracovná, len tak na okraj. Originálne aj so sviatočným prianím po mojej úprave, dostane každý z mojich kamarátov a aj zákazníkov z e-shopu a samozrejme aj rodina. Myslím, že nepoviem nič nové, ale !!! VIANOCE SA BLÍŽIA !!!

... a kedy dáš tomu peknému vláčiku návesť na " voľno" ???

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Ivor: on tam musí čakať kým na neho nenasneží. Alebo, že by už nasnežilo??!! Skontrolujem to a potom keď nasneží budem fotiť a potom už môže odísť. Zatiaľ bude návestidlo v polohe stoj.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Zaujalo ma !!! všetci dobre viete, že mám záujem o stavbu záhradnej železnice od LGB. Snažím sa už o to dosť dlho a nemálo času venujem aj samotnej príprave. Je to presne tak ako to niekedy nedávno opísal Dedo pri príprave na jeho stavbu v modelovej mierke H0. Pri bádaniach som už narazil na všeličo, ale nedávno ma zaujala táto (pre niekoho veľmi pre niekoho vkusne) patinovaná mašinka LGB. Väčšina videí a fotografií LGB v záhradách stvárňuje nepatinované modely. Preto som rád, že nie som jediný, ktorý o patinovaní v tejto veľkosti uvažujem. Posúdenie nechám na každom z Vás osobne. Obrázky napovedia.

... a trochu detailov


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Vau, tak to je naozaj krásne. Nemá to chybu :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

niečo úžasné !!! až budem v tomto štádiu - budem vysmiaty ako lečo 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Konečne sa po Covid-šialenstve rozbehli naplno aj burzy v Európe a na poslednej v Drážďanoch (tento víkend) mi moja manželka dovolila kúpiť si nádhernú súpravičku do mojej záhradnej železničky (to mím ale dobrú manželku - čóó??!!). Samozrejme kúpa bola s podmienkou, že musím z mojich modelov do záhrady niečo predať. To nie je žiadny problém, lebo som sa pevne rozhodol, že u mňa budú jazdiť iba výlučne parné lokomotívy, tak predám dve dieselové lokomotívy a zopár zbytočných vagónikov, čo mi vytvára ešte aj rezervu pre ďalší nákup na burzách. Keďže na mojom záhradnom koľajisku bude priemysel (zlievareň) nemohol som odolať súprave parnej lokomotívy so šiestimi výsypnými vagónikmi s nákladom surového železa. Lokomotíva je pekne dodetailovaná mosadznými potrubiami a celá súprava postavičkami. Dokonca je na niektorých vagónikoch maximálne modelové spriahadlo, presne ako to bolo v skutočnosti. ale dosť bolo písmeniek, poďme k obrázkom.

20220523 165808
20220523 170108
20220523 170136
20220523 170210
20220523 170323
20220523 170400
20220523 170414

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Vau, to je nádherná súprava, tak to bude bomba, keď to bude u Teba jazdiť 🙂

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 4 / 4

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá