Modely LGB (Lehmann...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Modely LGB (Lehmann G Bahn) - mierka 1:22,5

92 Príspevky
8 Užívatelia
2 Likes
19.4 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Dedo: tak to som rád, že som ťa nejako nenahneval. Pri rozhovore na návšteve u Vás som ti povedal, že za aké dobré ceny som to nakúpil, bol by to "modelársky hriech" nezobrať to všetko ako to v Nemecku predávali. Tak keď sa ťa to nijako nedotklo a Marekovi sa to páči, tak Vám ešte doprajem trochu detailov LGB. :kiss:


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Zrejme sa nebudem môcť porovnať s Norbim a jeho záhradnými modelmi, keď začne stavať, alebo len tak fotiť na tráve, lebo moja 64 predsa len nie je mercedes a v porovnaní s obrázkami LGB zázrakov, ktoré nám boli predstavené trošku zaostáva...
Nič menej dnes som si zajazdil ako ďas 👿 👿 👿

DEDO to nemá chybu!!!!!


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

NORBI PARÁDA !!!!!!!!!!!!
Teším sa do tvojej MODELGARÁŽE no tiež do ZÁHRADNÉHO DEPA!!!!!!!!!!! :silly: :silly: :silly:


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Majo: ešte stále trochu strpenia. Určite a rád ťa pozvem do mojej "modelgaráže" a tak isto do záhradnej železničky, ktorú by som chcel začať stavať na jar budúceho roku. zatiaľ len trávičkové jazdenie, ale neuveriteľne som sa potešil a poriadne si zajazdil. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Jedno video z dnešného "trávičkového jazdenia" nájdete na tomto odkaze. https://youtu.be/5ofPlGwlDh8


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Jedno video z dnešného "trávičkového jazdenia" nájdete na tomto odkaze. https://youtu.be/5ofPlGwlDh8

Ďakujem SAMBA za video a dodávam:
Chceme pokračovanie.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Ivor: bol to len skúšobný ovál. Trochu som pochopil, aké je dôležité pevné podložie pod koľajnice v tekto mierke. Mašinky majú totiž dosť veľkú hmotnosť a keď nie je pevné podložie, pod tiahou lokomotívy sa koľajnice prehýbajú a dochádza k rozpájaniu súprav. Tak isto je dôležitý aj náklon trate v zákrutách. ešte jedno video je na svete, ale asi ho nezverejním, lebo kvalita mojej kamery vôbec nestojí zato. Navyše youtube mi môj nahrávaný formát zmenil, čím vzniklo toto nie veľmi pekné video. Takže až niekedy nabudúce. Možno až na jar, keď by som chcel začať s výstavbou záhradnej železnice. Materiálu na stavbu mám viac než dosť, aj vlakové súpravy a dokonca mám už aj miesto kde bude moja "vlaková skalka", ale čo mi ešte stále chýba je voľný čas.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Trochu Ti to tu zaspamujem, ale jedná sa tiež o záhradu. Dnes sme mali neohlásenú návštevu a skoro ráno, ktorá mi ale vôbec nevadila... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Trochu Ti to tu zaspamujem, ale jedná sa tiež o záhradu. Dnes sme mali neohlásenú návštevu a skoro ráno, ktorá mi ale vôbec nevadila... 🙂

MAREK:
Uvedom si, že žiješ v prostredí o ktorom si väčšina ľudí netrúfne ani len snívať, že by tak mohli žiť.....
Gratulujem.... 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

V mojej dušičke stále krásne znejú spomienky na tohtoročné stretnutie spriatelených rodín modelárov aktívnych na tomto fóre, tak neviem odolať a prinášam aspoň jeden záber na rozloženú a spojazdnenú záhradnú železnicu LGB, ktorá spestrila toto stretnutie. Zainteresovaní vedia presne, že ešte stále som len "jednoruký" a dokonca bez pravej ruky, tak prosím ešte o strpenie ak netrpezlivo čakáte na článok. Určite v dohľadnej dobe článok uverejním na svojej stránke, ale určite iní členovia zverejnia svoje dojmy zo stretnutia vo svojich článkoch.
Ale veľmi by som chcel aj touto formou na tomto ešte stále mladom, ale výbornom fóre (ja už veľmi dobre viem, že je aj v obzore iných modelároch, ktorí ho už sledujú ale zatiaľ z obďaleč) poďakovať všetkým prítomným na stretnutí a aj pozvaným hosťom, ktorí nás poctili svojou návštevou. Vytvorili ste neopísateľnú atmosféru a obrazne ste moje batérie nabili na maximum, za čo Vám všetkým patrí veľké ĎAKUJEM !!!

Ďakujem kamaráti !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Samba, bolo nám potešením. Ja by som tam vydržal ešte aj ďalší mesiac, tak tam bolo super. Ale ako sa hovorí, všetko dobré raz musí skončiť, ako skončilo aj naše stretnutie. Stále spomíname aj my, a tešíme sa na spoločné stretnutie o rok. 🙂 Ďakujeme krásne za neopísateľný zážitok.
Čo sa týka mojho článku a fotiek, tak by to teoreticky mohlo byť dnes večer, prípadne zajtra v priebehu dňa, mám vyše 700 fotiek na zotriedenie a úpravu na vhodnú veľkosť do článku... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ešte aby som nezabudol, Ivor mi poslal dve upravené fotky medzi inými, tak ich uverejňujem. Ďakujem Ivor, som rád, že si sa zastavil, keď len na chvíľu, ale bolo mi cťou spoznať Ťa aj osobne, rovnako ako aj Peťo a Robo, ďalší dvaja skvelí modelári, ktorí sa zastavili. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

kukám, príspevok od Mareka, ale tie upravené obrázky mi k tomu nejako nešli (ešte som sa s tým u Mareka nestretol) ... no jasné! Ivor! Samozrejme! zasa ma niekto prebehol :S
Ale krásne :silly:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

kukám, príspevok od Mareka, ale tie upravené obrázky mi k tomu nejako nešli (ešte som sa s tým u Mareka nestretol) ... no jasné! Ivor! Samozrejme! zasa ma niekto prebehol :S
Ale krásne :silly:

Bolo mi cťou, 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Tak páni, zverejňujem odkaz na článok, fotogalériu a videogalériu z nášho úžasného stretnutia. Ešte raz Vám všetkým ďakujem, že sme sa mohli takto stretnúť a za vynikajúcu atmosféru. Takže tu je ten sľúbený odkaz: http://marek-vlaky.eu/index.php/novinky-a-clanky/57-historicky-v-stretnutie-modelarov-s-rodinami-na-ktorom-to-para-tlacila

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
 

Len smutne štastne pozerám 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁
Všetkým velká vdaka a hlavne kamarátik moj tebe.
R&R


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Chalani ešte už len krátko, všetkým Vám ďakujem a bolo mi veľkou cťou, že ste moje pozvanie všetci prijali a tým vytvorili tú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá sa niesla týmto úplne dokonalým stretnutím.

VŠETKÝM VĎAKA !!!


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Chalani ešte už len krátko, všetkým Vám ďakujem a bolo mi veľkou cťou, že ste moje pozvanie všetci prijali a tým vytvorili tú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá sa niesla týmto úplne dokonalým stretnutím.

VŠETKÝM VĎAKA !!!

SAMBA:
Aj za tú chvíľku ktorú som s vami bol, som mohol vidieť, že si vynikajúci organizátor 🙂 🙂 🙂 skvelej partie modelárov
A ako som už kdesi napísal, si lokomotívou vlaku modelárov.......ale teraz ma napadá, že Tvoja Lucka bude asi tým tendrom energie pre lokomotívu........ 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Chalani ešte už len krátko, všetkým Vám ďakujem a bolo mi veľkou cťou, že ste moje pozvanie všetci prijali a tým vytvorili tú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá sa niesla týmto úplne dokonalým stretnutím.

VŠETKÝM VĎAKA !!!

SAMBA:
Aj za tú chvíľku ktorú som s vami bol, som mohol vidieť, že si vynikajúci organizátor 🙂 🙂 🙂 skvelej partie modelárov
A ako som už kdesi napísal, si lokomotívou vlaku modelárov.......ale teraz ma napadá, že Tvoja Lucka bude asi tým tendrom energie pre lokomotívu........ 😉

Myslím že Ivor to napísal úplne presne. Víkend bol SUPER! Norbi ešte aj to počasie zabezpečil nádherné...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Majo a ostatní zúčastnení na stretnutí: všetky pochvaly, ktoré tu píšete (dokonca aj na výber počasia) patria mojej zranenej manželke, ktorá sa nemohla zúčastniť stretnutia pre úraz, ktorý sa stal dva dni pred stretnutím. Ona totiž všetko zabezpečila, ja som to už len vykonal a privítal Vás na jednom krásnom stretnutí, kde nám aj počasie prialo. Ešte raz ďakujem za Vašu účasť, ako aj Vašim krásnym rodinkám.


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Zdravím páni
Dnes som pozaral jednu reláciu, ktorá síce nesúvisí z vláčikmy ale zaujme minimálne dvoch členov tohoto fóra.

https://novazahrada.joj.sk/archiv/2016-11-20-nova-zahrada

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Marian: veľmi pekne ďakujem za ten link, pozrel som si to pozorne. Neviem, čo na to napíše náš Dedo, ale ja si dovolím zopár postrehov. S poľutovaním musím priznať, že jediné čo sa mi na tom celom páčilo, bol ten "profesionálny" návrh trate. Mali to naozaj premakané. Ďalej je vidieť, že vo vlakoch a v koľajive mali vložené poriadne peniaze, ale to bolo všetko. Tí "šuflikanti" čo im tú záhradnú železnicu stavali urobili samé chyby. Takto sa predsa záhradná železnica nestavia !!! Takto to môže vydržať nanajvýš do prvej zimy, potom sa to celé zosype, ako domček z kariet. Základ pod koľajnice predsa treba betónovať aj so základmi najmenej do hĺbky 30cm, aby tomu zima neublížila. Ďalej úplné nedokonalé fixovanie koľajníc na nezaistených tehlách - čistá hrôza. Nezaistený most len položený na nejakých podstavcoch. No pre mňa čistá hrôza a zničenie viac ako 1500€ ako nakoniec vyčíslili náklady na stavbu. Navyše doslova "zbúchať" takúto stavbu za dva dni je samo o sebe neskutočná hlúposť. Proste stavba takého pekného koľajiska LGB ako mali domáci naprojektované trvá niekoľko rokov. Nemôžem si pomôcť, ale ja by som ich hnal zo svojej záhrady kade ľahšie, hneď ako by som ich videl ťahať tú neskutočne zbytočnú netkanú textíliu (ktorá je vhodná tak na dve veci, ale vôbec nie proti burine, ktorá ju ako nič prerastie) a na ňu klásť koľajničky. Rád by som toto dielo, čo vykonali videl tak o dva roky, to bude ale spúšť. U mňa totiž prepadli na celej čiare. Škoda, mohla to byť pekná a dlhoročne funkčná záhradná železnica.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marian:
Ďakujem pekne za ten link. 😉
Aj ja som si so záujmom pozrel to video ( tie reklamy by ozaj nemuseli byť tak často ) s mnohým čo už napísal SAMBA súhlasím a len sa mi potvrdilo, že je toho treba vidieť čo najviac, pokiaľ sa človek rozhodne do niečoho pustiť.
Takže "záhradkári" : držím vám palce. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Marian, díky... vždy si rád pozriem niečo pekné o mašinkách 🙂 ... pravda až to budem niekedy stavať, pôjdem na to inak 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Prišla jar a s ňou aj ideálny čas na stavbu záhradnej železnice. Ak si myslíte, že práve začínam so stavbou, tak sa veľmi mýlite. Ale pravde je niekde uprostred. Stavba takého projektu ako je záhradní železnica vo veľkosti G (mierka 1:22,5) si vyžaduje najskôr poriadnu prípravu. Dôležité je všetko, od výberu miesta kde ju budem stavať, cez úpravu a prípravu prostredia a okolia v ktorom budúca železnica bude, cez perfektný návrh trate a celého koľajiska, cez nákup potrebných komponentov a modelov, až po samotnú realizáciu stavby. Všimnite si, že realizácia stavby je u mňa úplne na konci.

Takže výber miesta kde budem mať svoju záhradnú železničku je už za mnou. Železnička bude v okolí a blízkosti altánku, kde s rodinkou trávime spoločné chvíle, keď máme čas oddychovať, hlavne keď cez leto v altánku raňajkujeme, obedujeme, večeriame, Dnes som začal s ďalšou fázou stavby (ak som to tak v úvode nazval) a tou je úprava okolia v ktorom bude železnička umiestnená. Pustil som sa do brúsenia a následného maľovania celého altánku, lebo drevené časti altánku to už po 9-tich rokoch naozaj potrebovalo. Takže zatiaľ som v druhej fáze stavby záhradnej železnice. Tým slávnostne vyhlasujem že u mňa už začala stavba záhradnej železnice vo veľkosti G. 🙂

P,S.: LEN DO KEDY MI TO BUDE TRVAŤ ??? !!! !!! !!! :S


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 4

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá