Modely LGB (Lehmann...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Modely LGB (Lehmann G Bahn) - mierka 1:22,5

92 Príspevky
8 Užívatelia
2 Likes
19.4 K Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ivor: ja tie lokomotívy a vagóniky ešte doma nemám, lebo až na budúcu sobotu idem opäť do Európy a doveziem si aj tieto krásavce, ale bude toho aj viac a prezradím ti ešte jedni tajomstvo, ja si budem môcť vyberať z 5ks lokomotív, tak uvidím, čo si pre seba ešte nechám. Horšie je to z vagónikmi, lebo tých bude okolo 20ks a to mi naozaj netreba všetko, takže to bude tvrdší oriešok, čo si pre seba nechám. Ostatné modely pôjdu do odpredaja. Samozrejme doveziem aj koľajivo, takže je možné, že budúci víkend u mňa za altánkom už bude jazdiť železnica LGB. Už sa teším. 🙂 😆 :silly: 😆 🙂

Tak prajem šťastnú ruku pri výbere, podľa toho čo tu vidím, to bude ale dosť náročné, lebo všetky modely lahodia oku...........a verím, že nielen môjmu. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Norbi ja viem že vieš že som srandoval. Majte sa tu krásne, ráno frčíme...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Norbi ja viem že vieš že som srandoval. Majte sa tu krásne, ráno frčíme...

....od železničného fandu by som čakal vetu: ... ráno nastupujeme do vlaku .... 😛 😉

😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Norbi ja viem že vieš že som srandoval. Majte sa tu krásne, ráno frčíme...

....od železničného fandu by som čakal vetu: ... ráno nastupujeme do vlaku .... 😛 😉

😉

Aká kočka, skoro ako moja Evka 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Tak kamaráti, záhradná železnica LGB je už u mňa doma a prezradím Vám, že vyzerá naozaj fajnovo. Statusak bol pre ňu so mnou, takže určite potvrdí moje tvrdenie. Fotky budú až pozdejšie, lebo počasie u nás neumožňuje poradovať sa s LGB na tráve. PRŠŠÍÍ - ako z krhly. Takže až sa vyčasí a hlavne až si nájdem trochu viac času.


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
 

No kamarátik možem potvrdit len jedno -že si mal kupiľ ešte toho čmeliaka a ja by som ti ho zrepasoval a práškoval by tvoje láne za domom a zhora by sledoval ešte záhradnu železničku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .Chaloši to by ste neverili čo všetko sa dá kupiľ v zapadnutej dedinke pri Moste .Predajna bazarových vecí a medzi nimi skutočný model práškovacieho lietadla Zlín Z-37 Čmeliak - neverili sme vlastným očiam :cheer: :cheer: :cheer: ale čo sa týka železničky LGB tak to naozaj nemá chybu .Pri nakladaní do auta som si prezrel všetky mašinky a su prepracovane do abnormálneho detailu - ešte len tak pre zaujímavost že nabuduce už bude kamarátik jazdiľ pre modely s dodávkou lebo len taktak sme to nápraskali do auta-celých 7 hodín jazdy nám to štebotalo za chrbátom ako keby sme prevážali andulky :cheer: :cheer: :cheer: .Ked položíte polystyrenove krabice na seba a v aute to trošička naskakuje tak výsledok je štebotanie vtáčikov 🙂 🙂 🙂
Tak len tolko -veru máme sa načo tešiľ ked ťa raz prídem navštíviť a v záhradke ti bude jazdit mašinka -teším sa.
R&R


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Viem si predstaviť páni, musí to byť nádherné. Teším sa na fotky a prípadnú osobnú návštevu 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

No kamarátik možem potvrdit len jedno -že si mal kupiľ ešte toho čmeliaka a ja by som ti ho zrepasoval a práškoval by tvoje láne za domom a zhora by sledoval ešte záhradnu železničku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .Chaloši to by ste neverili čo všetko sa dá kupiľ v zapadnutej dedinke pri Moste .Predajna bazarových vecí a medzi nimi skutočný model práškovacieho lietadla Zlín Z-37 Čmeliak - neverili sme vlastným očiam :cheer: :cheer: :cheer: ale čo sa týka železničky LGB tak to naozaj nemá chybu .Pri nakladaní do auta som si prezrel všetky mašinky a su prepracovane do abnormálneho detailu - ešte len tak pre zaujímavost že nabuduce už bude kamarátik jazdiľ pre modely s dodávkou lebo len taktak sme to nápraskali do auta-celých 7 hodín jazdy nám to štebotalo za chrbátom ako keby sme prevážali andulky :cheer: :cheer: :cheer: .Ked položíte polystyrenove krabice na seba a v aute to trošička naskakuje tak výsledok je štebotanie vtáčikov 🙂 🙂 🙂
Tak len tolko -veru máme sa načo tešiľ ked ťa raz prídem navštíviť a v záhradke ti bude jazdit mašinka -teším sa.
R&R

Ako vidím, tak modelár prevážajúci veľa modelov sa môže za určitých podmienok zmeniť aj na ornitológa ... 😛

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

No daj tie fotky Norbi, nenapínaj ma už !!!!!!!!!!!!!!!! Aj tak ma z toho dzigne, tož nech to mám za sebú 👿

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Dedo: viem, že ste všetci napätý a hlavne ty. Ale nehnevajte sa na mňa nejako nestíham ani fotiť a navyše najviac to tejto železnici pristane na čerstvo pokosenej tráve, tak si budete musieť trochu počkať. Ešte raz sa ospravedlňujem, ale naozaj nestíham. Prezradím len toľko, že všetko čo som doviezol z LGB sú dva Štart sety (jedna para a dva dvojklaničiare na prepravu dlhých klád dreva a druhý je diesel lokotraktor s dvomi vagónmi na prepravu autíčok, samozrejme aj s napájačmi a trochou koľajníc a nejaké postavičky sú pri tom), potom tie dve pary čo som už uverejnil obrázky a tiež tých trinásť vagónikov čo už ste obrázky videli. K tomu som doviezol ešte ďalších 6ks vagónikov a trochu koľajiva, výhybiek a mostov. no a nakoniec jedno prekvapenie, ale to nebudem prezrádzať teraz, to si nechám ako čerešničku na torte. Rád konštatujem, že všetko je v naprostom poriadku a všetky lokomotívy sú plne funkčné. Jazdí to božsky a pekne plynule a ticho, tak ako sa na LGB patrí. najradšej by som s toho všetkého nič nepredal a nechal si to pre seba, ale poznáte ma som aj obchodník, nie len zberateľ. HOCI !!!??? teraz by sa ľahko u mňa mohla prejaviť viac zberateľská vášeň ako srdce obchodníka. No ešte uvidíme. Ešte je to stále všetko u mňa a čas ukáže. Myslím, že záhradu mám dosť veľkú a nejako sa nám v poslednej dobe v nej nechce nič sadiť, takže uvidíme. Ale vedel by som si predstaviť ako mi tam budú jazdiť vlakové súpravy úzkochodnej záhradnej železnice LGB. 🙂 :cheer: 😆 :silly: 😆 :cheer: 🙂 :kiss:


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Dedo: viem, že ste všetci napätý a hlavne ty. Ale nehnevajte sa na mňa nejako nestíham ani fotiť a navyše najviac to tejto železnici pristane na čerstvo pokosenej tráve, tak si budete musieť trochu počkať. Ešte raz sa ospravedlňujem, ale naozaj nestíham. Prezradím len toľko, že všetko čo som doviezol z LGB sú dva Štart sety (jedna para a dva dvojklaničiare na prepravu dlhých klád dreva a druhý je diesel lokotraktor s dvomi vagónmi na prepravu autíčok, samozrejme aj s napájačmi a trochou koľajníc a nejaké postavičky sú pri tom), potom tie dve pary čo som už uverejnil obrázky a tiež tých trinásť vagónikov čo už ste obrázky videli. K tomu som doviezol ešte ďalších 6ks vagónikov a trochu koľajiva, výhybiek a mostov. no a nakoniec jedno prekvapenie, ale to nebudem prezrádzať teraz, to si nechám ako čerešničku na torte. Rád konštatujem, že všetko je v naprostom poriadku a všetky lokomotívy sú plne funkčné. Jazdí to božsky a pekne plynule a ticho, tak ako sa na LGB patrí. najradšej by som s toho všetkého nič nepredal a nechal si to pre seba, ale poznáte ma som aj obchodník, nie len zberateľ. HOCI !!!??? teraz by sa ľahko u mňa mohla prejaviť viac zberateľská vášeň ako srdce obchodníka. No ešte uvidíme. Ešte je to stále všetko u mňa a čas ukáže. Myslím, že záhradu mám dosť veľkú a nejako sa nám v poslednej dobe v nej nechce nič sadiť, takže uvidíme. Ale vedel by som si predstaviť ako mi tam budú jazdiť vlakové súpravy úzkochodnej záhradnej železnice LGB. 🙂 :cheer: 😆 :silly: 😆 :cheer: 🙂 :kiss:

To by potom človeka asi viacej bavilo aj to kosenie trávy či spravovanie záhonkov .... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

zatiaľ budem jazdiť, len na provizórnom "koľajisku" s položených koľají na čerstvo pokosenej tráve, tak ako si zvyknem pojazdiť s mojou Tatrou 148 4x4 Trial RC. Ale mojou predstavou je urobiť naozajstné koľajisko v skalke, kde už bude treba len pravidelná údržba vo forme vytrhávania burín z náletových semien, zalievania skalkových, ale určite aj letných kvetov a následné kochanie sa v jazdení vlakových súprav v tejto sklakovej nádhere. No ale to je hudba budúcnosti a sám neviem ako ďalekej budúcnosti. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

zatiaľ budem jazdiť, len na provizórnom "koľajisku" s položených koľají na čerstvo pokosenej tráve, tak ako si zvyknem pojazdiť s mojou Tatrou 148 4x4 Trial RC. Ale mojou predstavou je urobiť naozajstné koľajisko v skalke, kde už bude treba len pravidelná údržba vo forme vytrhávania burín z náletových semien, zalievania skalkových, ale určite aj letných kvetov a následné kochanie sa v jazdení vlakových súprav v tejto sklakovej nádhere. No ale to je hudba budúcnosti a sám neviem ako ďalekej budúcnosti. 😉

Na to sa tešíme asi všetci. Držím palce, nech sa to podarí podľa predstáv 🙂 potom prídeme kuknúť 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

To ja sa ne géčko teším najmä kvôli stavbe budov, kde sa chystám doslova "vyřádit"... mňo ale eNko je zatiaľ na prvom mieste, aj keď v poslednom čase zaspávam s géčkom 😆 Robíte mi chute 👿

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

To ja sa ne géčko teším najmä kvôli stavbe budov, kde sa chystám doslova "vyřádit"... mňo ale eNko je zatiaľ na prvom mieste, aj keď v poslednom čase zaspávam s géčkom 😆 Robíte mi chute 👿

Len si kľudne rob chute je to naozaj VEĽKÉ SÚSTO tá záhradná železnica.


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Norbi: Teším sa s tebou. Dúfam že sa mi ujde lístok aspoň na to tvoje G-éčko kdeže si ma tvoje koľajisko zatiaľ kuknúť nevolal...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Majo:velmi rád ťa vo svojej "modelgaráži" privítam, ale až keď ju dám trochu do poriadku, ale to bude určite ešte dlhšie trvať,lebo na teraz nič nestíham.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Zrejme sa nebudem môcť porovnať s Norbim a jeho záhradnými modelmi, keď začne stavať, alebo len tak fotiť na tráve, lebo moja 64 predsa len nie je mercedes a v porovnaní s obrázkami LGB zázrakov, ktoré nám boli predstavené trošku zaostáva...
Nič menej dnes som si zajazdil ako ďas 👿 👿 👿

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Zrejme sa nebudem môcť porovnať s Norbim a jeho záhradnými modelmi, keď začne stavať, alebo len tak fotiť na tráve, lebo moja 64 predsa len nie je mercedes a v porovnaní s obrázkami LGB zázrakov, ktoré nám boli predstavené trošku zaostáva...
Nič menej dnes som si zajazdil ako ďas 👿 👿 👿

DEDO, krásna mašinka, to je potom radosť kosiť trávu .... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Dedo: veľké poďakovanie za také krásne zábery zo záhradnej železnice. Tej mašinke to náramne pristane a verím, že pôžitok z jazdenia bol veľký, Sám môžem potvrdiť, lebo po celovíkendovom kosení dvora s záhrady som aj ja rozložil koľajový ovál a prejazdil nejaké vlakové súpravy. Neviem kde a ako si rozkladal koľajničky, ale videl som aj podklady pod koľajnicami, ktoré sú veľmi dôležité. Bez nich by sa koľaje pod váhou lokomotívy prehýbali a v dôsledku toho by sa súpravy rozpájali. To som zažil na vlastnej koži pri prvom mojom dnešnom jazdení. Po podložení problémových častí to už potom bola jedna báseň a moje modelárske srdiečko pookrialo. Fotky doplním, hneď ako ich spracujem a vytriedim. Dedo ešte raz veľká vďaka a lokomotíva vyzerá naozaj famózne v trávičke jej to pristane viac ako na poličke. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Nádherná lokomotíva, verím, že si si skvele zajazdil. A Samba, teším sa na Tvoje fotky. 🙂 Dúfam, že bude aj nejaké video.. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Marek: fotky triedim a upravujem a videá sú taktiež natočené, len dúfam, že ich budem vedieť dať na youtube. :S


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Uvádzam fotky z dnešného jazdenia u nás na dvore v čerstvo pokosenej tráve. Dedo snáď sa na mňa nenahneváš, ale ver mi nebol v tom, žiadny úmysel, naozaj som nevedel, že si aj ty dnes jazdil so svojou lokomotívou.
Na jazdné vlastnosti môžem uviesť, že jazda týchto lokomotív je úplne tichá (motor takmer vôbec nepočuť) a viac "rámusu" robili vagóny, ako lokomotívy. Jazdenie v malých rýchlostiah im pristane najviac. Kochal som sa v pomalých pohyboch rozvodov na kolesách parných lokomotív. Po týchto skúsenostiach by som najradšej z mojich nemalých zásob LGB nič nepredal. Ale naozaj si nemôžem nechať všetko. V obrázkoch prinášam len zábery na súpravy, ktoré som na koľajovom oblúku dnes prebehol. :kiss:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Nádhera :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Norbi: tak sme sa s Veronikou od srdca nasmiali :silly: :silly: :silly: , lebo cieľ dnešného dňa bol - rýchlo nafotiť a zverejniť obrázky skôr ako Norbi :silly: :silly: :silly: a ty sa bojíš aby som sa nenahneval :silly: :silly: :silly:
Nádherné súpravy !!!! Úžasné !!!!!

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 4

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá