Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Ocinove N-ko

836 Príspevky
9 Užívatelia
1 Reactions
82 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Dnes som si kúpil polystyrén a už je aj nalepený na ráme. Samozrejme nie celý balík je nalepený, iba nejaké platne. Kvôli budúcim terénnym úpravám som dal až 2x 5cm vrstvu, ešte pribudnú nejaké poschodia, lebo ako všetci viete, robím rodnú dedinku môjho ocina, Kopanice. Fotky budú naraz s prvým článkom... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: tak už si sa do toho riadne pustil. Teraz ťa čaká pekná modelárska práca v mini veľkosti. Držím palce a verím, že to zvládneš na výbornú.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Marek: tak už si sa do toho riadne pustil. Teraz ťa čaká pekná modelárska práca v mini veľkosti. Držím palce a verím, že to zvládneš na výbornú.

Ďakujem Samba, no budem sa snažiť na 110%, aby som Ocinove N-ko nepokazil, aby mohol byť na mňa hrdý. Stále mi je za ním veľmi smutno... stále myslím na to, že sa to nemalo stať, že by som radšej jeho prácu zverejňoval. Veľmi ťažko sa s tým zmierujem. Tak sa tešil a nedožil sa toho... 🙁

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: práve preto si tu ty, aby si jeho myšlienku naplnil. Zmierenie príde až s veľkým časovým odstupom, aj to nie úplné zmierenie. To, že stále na neho myslíš je prirodzené a aj dobré. Nemôže to byť inak, je to už proste tak a verím, že stavba koľajiska ti ho bude pripomínať len a len v dobrých myšlienkach. Tak hor sa do toho a predveď nám a aj jemu aký si dobrý.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

110% je málo, daj 200% ... aj tak budete robiť dvaja 🙂
držím palečky a súčasne sa teším ako sa s tým budeš pasovať, no nepochybujem o tom, že by sa ti niečo nepodarilo... skúsenností plné vrece, iba že je to trošku menšie B)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

110% je málo, daj 200% ... aj tak budete robiť dvaja 🙂
držím palečky a súčasne sa teším ako sa s tým budeš pasovať, no nepochybujem o tom, že by sa ti niečo nepodarilo... skúsenností plné vrece, iba že je to trošku menšie B)

Ďakujem dedo, aj keď viem, že to neurobím tak, ako Ty, ale Tvoje povzbudenie padne veľmi dobre. Stále platí to, čo som Ti vravel aj osobne pred týždňom, budem Ťa určite občas otravovať prosbami o radu. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

110% je málo, daj 200% ... aj tak budete robiť dvaja 🙂
držím palečky a súčasne sa teším ako sa s tým budeš pasovať, no nepochybujem o tom, že by sa ti niečo nepodarilo... skúsenností plné vrece, iba že je to trošku menšie B)

Ďakujem dedo, aj keď viem, že to neurobím tak, ako Ty, ale Tvoje povzbudenie padne veľmi dobre. Stále platí to, čo som Ti vravel aj osobne pred týždňom, budem Ťa určite občas otravovať prosbami o radu. 😉

teším sa B)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Dám aspoň jeden záber, nech sa tešíte so mnou. Zatiaľ len polystyrén... B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

...dobrý začiatok, je to ako čistý zatiaľ nepopísaný list papiera na stole spisovateľa...
veľa šťastia.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

To budeš teraz dlabať, či prečo až 10 cm?

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

To budeš teraz dlabať, či prečo až 10 cm?

Asi to tak bude, trochu čudné aj pre mňa, ale bude asi dlabať. Myslím, že viem o čo ide. Táto plocha bude mať aj prevýšenia, ale aj priehlbiny. Teším sa na pokračovanie. Len do toho, plocha dostatočne veľká v porovnaní s tými knihami a s tou diorámkou H0.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Inak Ivor to vystihol, som zvedavý na tú báseň. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

To budeš teraz dlabať, či prečo až 10 cm?

Áno, presne. Budem tam aj niečo dlabať. Toto bude pomyselne najnižšia časť koľajiska, ale cesta a výpusť z hrádze pôjde ešte nižšie. Preto som to takto urobil, lebo smerom na Kopanice nie je na ceste takmer žiadna rovinka, je to stále do kopca. Keby som dal iba jednu vrstvu 5cm, tak by som sa bál pri dlabaní o to, aby som to vôbec dal po rám, aby som neznížil pevnosť koľajiska. Bude to celé dosť kopcovité, v tejto úrovni bude aj jazero - hrádza, trať bude ešte kúsok vyššie. Ja to mám presne v hlave, nemám žiadny plán, je to podľa fantázie upravená realita. Strávil som tam veľa krásnych chvíľ ako malý, spolu aj s ocinom a celou rodinou, preto som to nekreslil, aby som neprezradil úplne všetko dopredu. Teda máte obaja pravdu, budem dlabať, ale nie veľkú plochu, v podstate len cestu a výpusť. Kopcovitý terén to vyžaduje.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

To budeš teraz dlabať, či prečo až 10 cm?

Áno, presne. Budem tam aj niečo dlabať. Toto bude pomyselne najnižšia časť koľajiska, ale cesta a výpusť z hrádze pôjde ešte nižšie. Preto som to takto urobil, lebo smerom na Kopanice nie je na ceste takmer žiadna rovinka, je to stále do kopca. Keby som dal iba jednu vrstvu 5cm, tak by som sa bál pri dlabaní o to, aby som to vôbec dal po rám, aby som neznížil pevnosť koľajiska. Bude to celé dosť kopcovité, v tejto úrovni bude aj jazero - hrádza, trať bude ešte kúsok vyššie. Ja to mám presne v hlave, nemám žiadny plán, je to podľa fantázie upravená realita. Strávil som tam veľa krásnych chvíľ ako malý, spolu aj s ocinom a celou rodinou, preto som to nekreslil, aby som neprezradil úplne všetko dopredu. Teda máte obaja pravdu, budem dlabať, ale nie veľkú plochu, v podstate len cestu a výpusť. Kopcovitý terén to vyžaduje.

Oki, no fajn, tak do toho! teším... :silly:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Momentálne začala fáza hrubého formovania terénu, hrubé črty už mám, ešte tunely vymyslieť otváracie, ale to urobím podobne ako mi poradil dedo. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Momentálne začala fáza hrubého formovania terénu, hrubé črty už mám, ešte tunely vymyslieť otváracie, ale to urobím podobne ako mi poradil dedo. 😉

foť, foť, foť

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Momentálne začala fáza hrubého formovania terénu, hrubé črty už mám, ešte tunely vymyslieť otváracie, ale to urobím podobne ako mi poradil dedo. 😉

foť, foť, foť

Fotím, len ešte nezverejnujem. Vydrž, aj to bude. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Momentálne začala fáza hrubého formovania terénu, hrubé črty už mám, ešte tunely vymyslieť otváracie, ale to urobím podobne ako mi poradil dedo. 😉

foť, foť, foť

Fotím, len ešte nezverejnujem. Vydrž, aj to bude. 😉

Držím, to teraz idem zapíjať dedovo enko 👿 👿 👿

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: FOŤ !!! FOŤ !!! FOŤ !!! a ZVEREJŇUJ !!! 👿


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Marek: FOŤ !!! FOŤ !!! FOŤ !!! a ZVEREJŇUJ !!! 👿

FOŤ !!! FOŤ !!! FOŤ !!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Tak teda na "veľký nátlak" kamarátov modelárov zverejňujem dve priebežné fotky hrubej stavby terénu.... Rozmýšľal som rôzne, ako to rozmiestniť, či dať stanicu do zadnej časti a most do prednej, alebo podobne, ale verte mi, toto rozmiestnenie vzhľadom na to, že v zadných rohoch potrebujem dva kopce, je asi najlepšie riešenie aké sa mi podarilo vymyslieť. Neskôr pochopíte, že prečo... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Tak som dal dokopy prvý článok ohľadne Ocinovho N-ka, takže ak chcete prečítať a pokukať zopár fotiek, tak môžete tu: http://marek-vlaky.eu/index.php/ocinovenko/46-ramovanie-a-zacatie-stavby-kolajiska-ocinove-n-ko
Postupne sa dozviete veci, o ktorých som Vám nehovoril, tak isto ako aj dôvody, prečo som sa rozhodol pre takýto na prvý pohľad "opačný" pohľad na koľajisko, čo je momentálne zjavné, ale v budúcnosti plne pochopíte, prečo to tak je... 🙂
Príjemné pokukanie...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Postupne pridávam "terén" a dokonca už aj skúšobne stúpajúcu cestu. Na tejto fotke som skúšobne rozmiestnil koľajnice, ešte sa rozhodujem, ako a kam umiestnim kusú koľaj.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: tak si sa do toho poriadne pustil, už aby som ti zaslal ďalšie koľajivo ako vidím. Plocha naozaj dostatočne veľká na stvárnenie krajiny. Teším sa :woohoo:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Marek: tak si sa do toho poriadne pustil, už aby som ti zaslal ďalšie koľajivo ako vidím. Plocha naozaj dostatočne veľká na stvárnenie krajiny. Teším sa :woohoo:

Presne ako píšeš. Nebudem Ti klamať Samba, zásielka od Teba by mi momentálne nesmierne pomohla, pretože som zistil, že nemám dosť koľajníc. Tie flexi koľaje naozaj potrebujem pre pokračovanie, ale nakoľko viem, že máš práce vyše hlavy, nebudem na Teba tlačiť a pekne civilizovane počkám. Aj tak práve začínam kresliť v krivkách tunelový portál z kameňa, ktorý pôjde na laserovú kúru cez týždeň, ak sa zmestí na niektorý z tých zvyškov. Potrebujem 4 portály, takže toto je lepšie riešenie ako teraz zháňať 4 N-kové... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 34

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá