Stavba -Telgartska ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavba -Telgartska slucka v N-ku

583 Príspevky
8 Užívatelia
0 Reactions
54.3 K Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

staré popisky jednoducho idú dole odlakovačom na nechty..namočiť do toho tyčinku do ucha jemne stierať a popisky pekne zmiznú bez poškodenia laku

Rado,dakujem,skusim,vyskusam,ak to dokalicim,jednoducho ju prestriekam


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Ja na odstraňovanie starých popisov z vagónov, alebo lokomotív používam trochu jemnejší materiál a to je lieh. Trvá to trochu dlhšie ako radikálny odlakovač, alebo riedidlo (to inak vôbec neodporúčam), ten to robí rýchlejšie, ale môže ľahko (takmer vždy) poleptať podkladovú umelú hmotu a aj farbu. Lieh je oveľa šetrnejší a ešte ani raz sa mi nestalo, že by naleptal umelú hmotu, alebo farbu. Ale poleptanie farby pripúšťam, ak je riediteľná liehom. Aj také totiž niekedy modelári používali, alebo možno aj používajú. Chcem však upozorniť, že nie všetky popisy (tamponprint) pôjdu ľahko odstrániť, Niekedy sa z odstránením popisov veľmi natrápite, ale veď modelovanie je o trpezlivosti. Alebo sa mýlim? Samozrejme aj preznačovanie lokomotív a vagónikov nie je ľahká práca s modelmi, ako všetko ak to chcete urobiť poriadne. Obyčajné prestriekanie popísaného vagónika, alebo lokomotívy nedoporučujem, lebo tie neodstránené popisy bude vždy vidieť aj po viacerých vrstvách. Chcem zdôrazniť, že zle urobený popis vie riadne pokaziť model a celú prácu modelára, ktorú na tom svojom modely odviedol. Ja osobne si myslím, že s popismi má z nás všetkých najväčšie skúsenosti Marek, ktorý v posledných rokoch pracoval s popismi asi najviac, koho osobne poznám. Ja mám len malé skúsenosti s popismi, ale niečo som už predsa popísal a tiež preznačil.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Odstraňovač laku na nechty obsahuje látky, ktoré narušujú aj veľa druhov farby, ten osobne neodporúčam, ale lieh, ako píše Samba je skvelý. Ten používam aj ja. A čo sa týka prestriekania bez odstránenia popisov tiež nie je dobrá voľba, ja keď idem striekať model s popismi, tak ich zvyknem zbrúsiť veľmi jemným brúsnym papierom, minimálne 300 zrnitosť alebo tiež liehom, ten nedoškriabe kasničku ale popis pekne zbrúsi dolu 🙂 Dúfam, že som poradil
Mimochodom, neviem, či mám najviac skúseností s partie s popismi, to si nedovolím tvrdiť, ale tak je pravda, že ich používam často. Veď od Sambu ich kupujem takmer každý mesiac niekoľko 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pani,dnes som mal prilezitost,taksom ju vyuzil.Na ceste ku mne je tento zaujimavy zlaty model Arnold s tzv.zlatej edicie.Proste som neodolal.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Mam velku radost,vcera mi dosiel tento prekrasny model z edicie Vergoldet od firmy Arnold,je to parny motoracik tzv.Kittel typ DV08.Musim napisat,ze urcite neostane sam v mojej vitrine,z tejto edicie Arnold.Tymto sa so mna stava z modelara, zberatel.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Krása, ako jazdí?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Krása, ako jazdí?

Marek,jazdi pekne,na to ze tento model bol vyrobeny v roku 1990-niet mu co vytknut


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

No ,este dam dve foto,sice nie moc vydarene,fotene teraz vecer.Myslim si,ze Zlatusikovi to medzi ostatnymi modelmi celkom sekne,ale budem mu musiet zohnat aspon este jedneho,aby mu nebolo smutno.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Zberateľstvo a modelárstvo majú k sebe veľmi blízko.
Tak držím palce nech sa darí v oboch. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Dnes som hladal nejake veci,a dostali sa mi do ruk,moje gumokolesaky,tak som si ich hned nafotil.No niektore by mali navstivit umyvarku.No este mi ich par chyba,hlavne Wartburgy.Snad ich niekde najdem,nemal som ich na ociach,ako sme skoncily s modulovkou.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,tak dnes mi v ramci programu Tovar za Tovar,prisli tieto 3 prekrasne kusky.Nevadi mi,ze su Zssk a nie CSD,ale ich prevedenie ma milo prekvapilo.Na to ze su v N-ku,vypadaju skutocne luxusne.Normalne si viem predstavit ucelenku 10-12 ks z tychto vagonov.Ved,posudte sami.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

No,az dnes som si vsimol dvojkolia.Potvorky maju znizene okolky,a vypada to skvele.Trosku som sa bal prejazdu cez vyhybky,ale zbytocne.A este nieco k detailom,napr.rozne paky nie su len naznacene farbou,ale su i plasticky vyhotovene.Proste tieto vagony,su najlepsie v mojej zbierke-a ze vraj v N-ku sa nedaju robit poriadne modely.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,tak po takmer roku,somzahajil dalsie stavebne prace na Telgartskej slučke.Konecne somdorobil zvisle vystuhy na viadukte.Chcelsomichdnes i nafarbit,ale necham to na inokedy.Pomalickyuz vidno i rysujuci sa relief kolo viaduktu-bude fukany pomocou Pur peny,a preto sommusel urobit tie vystuhy,bo ked bude krajina,bolo by to velmi obtiazne.Tak,prvy kročik uz mam za sebou,tak snad cez zimu s kolajiskom pohnem.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Pekné detailné kúsky. Myslím, že na eNko je tam tých detailov skutočne dosť a sú aj precízne vyhotovené.
Tak nech Ti robia radosť, a nech sa im často točia nápravy po koľajniciach ... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Vidím, že pokračuješ v stavbe koľajiska, tak nech príde čo najskôr vonku snehová fujavica a u teba fujavica Pur-penová ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1407
 

Až to raz bude hotové, bude to neskutočná paráda... držím palce a dúfam že si sa rozbehol na dlhší čas ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Chlapiii,dnes som po 8 rokoch strkoval,a rovno na viadukte,este to neni ono,pride tam burina,nater kolaji a dotvorenie kriedami.Fotil som to hned po zakvapkani lepidlom.Jednoducho som zabil cas,kym mi zaschne dekel,pod krajinu za viaduktom-zeleny styrodur.Tak budte milosrdny ku novacikovi 😉 😉 😉 Posledna foto je fotena v inom rezime.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1407
 

Kukam, že ťa krajinkovanie chytilo... To je dobre, tož nech sa darí a máš to čím skôr hotové...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Kukam, že ťa krajinkovanie chytilo... To je dobre, tož nech sa darí a máš to čím skôr hotové...

Dedo,mna krajinka bavila vzdy,no akosi nebolo kde a hlavne kedy.No toto je len take male liznutie,ale dufam ze ma to uznastartuje do poriadneho sprintu.Do vianoc alebo cez sviatky,by som uz chcel mat hotovy relief kolo viaduktov,zelen uz caka v krabici


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Kukam, že ťa krajinkovanie chytilo... To je dobre, tož nech sa darí a máš to čím skôr hotové...

Dedo,mna krajinka bavila vzdy,no akosi nebolo kde a hlavne kedy.No toto je len take male liznutie,ale dufam ze ma to uznastartuje do poriadneho sprintu.Do vianoc alebo cez sviatky,by som uz chcel mat hotovy relief kolo viaduktov,zelen uz caka v krabici

Tak na ten reliéf horskej krajinky som naozaj zvedavý. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

A este raz viadukt a jeho prve zastrkovanie+Kocur s par vagonmi-ale za lepsieho svetla,v mojom brlohu 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

To svetlo robí zázraky. Pekné fotky.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Nádhera modeln, ešte domalovať zvyšok viaduktu a dotvoriť krajinu okolo a bude to ako skutočné 😉 Krásna práca a to zaštrkovanie tiež nemá chybu :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MODEL N:
Prvé dve fotky už naznačujú, ako záblesk budúcnosti, že to bude naozaj veľkolepé dielo. Tak takéto "zložité" koľajisko možno urobiť v bežných priestorových podmienkach naozaj len v mierke 1:160. Pekne sa Ti to rysuje, tak nech majú Tvoji robotníci preplatené aj nadčasy, lebo to naozaj stojí za to. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

MODEL N:
Prvé dve fotky už naznačujú, ako záblesk budúcnosti, že to bude naozaj veľkolepé dielo. Tak takéto "zložité" koľajisko možno urobiť v bežných priestorových podmienkach naozaj len v mierke 1:160. Pekne sa Ti to rysuje, tak nech majú Tvoji robotníci preplatené aj nadčasy, lebo to naozaj stojí za to. 🙂

Dakujem vam za povzbudenie do dalsej prace,snad to do konca roku dam-myslim na relief kolo viaduktov,aspon do srvitkovej dobyKed sa to podari,budem moct rozdelit ramy,a budem pracovat v rohu za Chramosskym viaduktom,to je najhorsie pristupne miesto,tu bude urobena nakomplet krajinka ako prva.PS:na foto inkriminovany usek,tu bude urobena prva modelova krajina

.A Ivor,co sa tyka nadcasov,nic im nebudem platit,cez cele leto mali fajront,tak budu makat teraz v zime 😆 😆 😆


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 21 / 24

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá