Stavba -Telgartska ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavba -Telgartska slucka v N-ku

583 Príspevky
8 Užívatelia
0 Likes
54.2 K Zobrazenia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

...co sa tyka nadcasov,nic im nebudem platit,cez cele leto mali fajront,tak budu makat teraz v zime 😆 😆 😆

Správny postoj, aj tých svojich doma držím na krátko 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pani,po 19 mesiacoch od zaciatku stavby Telgartskej slučky,sa nanej objavila prva Pur-pena,dnesny den vyhlasujem za oficialny zaciatok stavby krajiny-som neskutocne rad,aaz dnes zacina prava modelarcina,aspon pre mna.Par foto po nastriekani peny.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Tak nech nasneží dostatok peny a potom už len fúra voľného času a s radosťou tvarovať krajinu.... 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Tak nech nasneží dostatok peny a potom už len fúra voľného času a s radosťou tvarovať krajinu.... 🙂 🙂 🙂

dakujem,dnes som zacal s orezavanim,ale kym som nieco poriadne orezal,som si skor stihol poriadne zarezat do ruky-darmo Babraaaak,ale nastastie,som to nemusel ist zasivat 🙁 Dnes dam len jedno foto,rezal som hlavne pravu stranu.Zajtra sa s penou presuniem za viadukt,a v piatok konecne budem moct rozdelit ramy,a budem pokracovat hlavne na lavustranu,za oblukovym viaduktom.Este to pride

doladit-myslim na foto


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Neviem kam to zaradit,ale dostal som dnes info,mosadzne doplnky na Pomaranc v N-ku,idu do predaja.Autor leptiku Martin Simkovic.Cena je 12 eur.Foto mam od autora doplnkov,po osadeni na odliatok od p.Ciza.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,tak ake ste mali vianoce,pochvalte sa.U mna sa uz zastavil,a nechal mi par veciciek:leptik na Pomaranca,par odliatkov,vagonik+kasnicku,2 vagoniky Zssk-uz mam 5 ks v ucelenke.Tie dva kuskz som stihol i nafotit v kompletnej supravicke,este k nim dorobim modreho okuliarnika,abude suprava ako lusk.No par veciciek uz sa mu nezmestilo do vreca,ze niekedy nabuduce-tak uvidime


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Paráda,teším sa s tebou 😉

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

modeln: tak to mal poriadne vrece. Parádne Vianoce a darčeky. Niekto asi poslúchal celý rok.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

ModelN:
Krásne modely, tie sa budú určite vynímať na Tvojom "Viaduktovom" koľajisku. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,u mna Vianoce pokracuju.Vcera sa u mna znova zastavil ten hajzlik Nazaretsky,a cosika mi tu nechal-asom sa tomu veru poriadne potesil.Takze zabudol si u mna leptanu stavebnicu postoveho vagona Fa 2x+leptane mriezky ,so zasuvkami dialkoveho riadenia na T 478.4xxx a hlavne Motorovy utočny vozik vzor 69 s rukou,inak povedane MUV 69-ale ten nazov sa mi moc paci,vsetko od uz v inej teme spominanej firmy ModelyMasinek.No a od MM sa tesim na leptanu stavebnicu plosinaku Kns,ktora by mala prist na trh koncom januara,no chcel by som,ovsem ak majitela ukecam,aby pre nas mikromodelarov urobil i 4-napravovy vagon Gags-samozrejme ako stavebnicu.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Aleši, Aleši... mal by si reklamovať slušné správanie u výrobcu ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,opat nieco odo mna.V minulych dnoch bol na navsteve u mna kamarat z Ciech-po prvy raz,no nie naposledy,Zdenek Sochor,a cosika mi tu nechal.Dostal som od neho 2 pekne vagoniky a+ doniesol mi i parveci od dalsieho znameho.Su to nejake popisy,kasnicku Zamracenej od MTB,a tiez odliatok Zamracenej a tiez komplet zasklenie na okuliarnik.A mimochodom,prerusil som prace na Telgartskej slucke,a to z dovodu,rekonstrukcie celej casti pod Podbrezovou,vsetko ide dole,a samotnu stanicu Podbrezova i so skrytakom Bystrica postavim na preglejke hrubky tusim 9 mm,proste styrodur nie je vhodny na tak velku plochu,a rozhodol som sa i preto,ze v pripade stahovania by asi doslo k poskodeniu.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

modeln: ten krytý vagón s búdkou je velmi zaujímavý. Krásny model.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

modeln: ten krytý vagón s búdkou je velmi zaujímavý. Krásny model.

Mas pravdu,je naozaj krasny.No este krajsia je Zdenkova zbierka pivnych,vinnych vagonov v N-ku.Ma niekolko desiatok kusov vagonikov,no pre iste dovody ,nemozem poskytnut foto,ktore mam.No napisem,ze ma vzbierke raritne kusky,ktore az tak velmi nevidno.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

veru krásne darčeky, no ten na pivečko je TOP, gratulujem

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

veru krásne darčeky, no ten na pivečko je TOP, gratulujem

... súhlasím DEDO, tiež sa mi tento typ krytého vagónika s brzdárskou búdkou veľmi páči, má svoje čaro,
🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

modeln: v každej zbierke by mali byť raritné, dnes už bežne nezohnateľné kusy. Inak by to predsa žiadna zbierka nebola !!!


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

dakujem,za chvaly,no dostal som navrh,ten vagonik prestreknut,a urobit z neho nejaky reklamny vagonik z čias CSD,ale necham ho tak ako je


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

V piatok mi prisli i maskovacie pasky z prospektor.sk,takze odliatky obleciem postupne do farebnych kabatikov,a cakam na dodaniemotorcekov Mashima,takze budu i pojazdy,a koncom februara i dodanie min.10 ks leptanych stavebnic Kns od ModelyMasinek,takze roboty bude neurekom


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte.Tak uz je to tu.Od pondelka zacala distribucia leptanej stavebnice plosinaku Kns.Ocakavaqm zasielku 20 ks-to bude roboty.Foto som si pozical od kamarata.Inak,objednal som si 80 ks dvojkoli RP25 s dlzkou osky 13.85mm


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

No je to celkom maličké 😀 Teším sa na túto výzvu

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

No je to celkom maličké 😀 Teším sa na túto výzvu

Neboooj,ma to az 75 mm nadlzku.Inak,dnes ku mne dosla skvela sprava.Mam na ceste 80 sad N-ovych popisov na rozne vagony,zel.sprava CSD.Popisy na rychlikace su v zltej i bielej farbe.Sice trochen neplanovana investicia,ale budem mat na cas pokoj.Foto len na ukazku.Neskor nafotim ked budem mat doma.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

No par foto,od autora popisov,len narychlo nahadzane,kvoli kontrole.Asi este sabudu trochen upravovat,ale na N-ko slusny vysledok.A ake typy budem mat k dispozicii?Teda rychlikove A,AB,B,Bds,Bai,Eas,Vsa atd...zoznam dodam .Foto len ilustracne,lepsienafotim,ked ich budem mat doma,ocakavam v pondelok.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pani,tak dnes padlo rozhodnutie.Na mojom kolajisku je dnesnym dnom vyhlasena STAVEBNA UZAVERA,ktora potrva minimalne do leta.Podam vysvetlenie,proste sa vyskytli nejake nepredvidatelne veci,ktore ja neovplyvnim,No nebojte sa,nie je to koniec Telgartskej slucky,proste ma caka modelovanie v mierke 1:1,a to je momentalne pre mna priorita ,doteraz som mal malo volneho casu,a uz nebudem mat asi ziadny,kym nedokoncim stavbarske prace,tak poprosim o strpenie,pride cas,ked budem pokracovat.Dakujem za priazen.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Pani,tak dnes padlo rozhodnutie.Na mojom kolajisku je dnesnym dnom vyhlasena STAVEBNA UZAVERA,ktora potrva minimalne do leta.Podam vysvetlenie,proste sa vyskytli nejake nepredvidatelne veci,ktore ja neovplyvnim,No nebojte sa,nie je to koniec Telgartskej slucky,proste ma caka modelovanie v mierke 1:1,a to je momentalne pre mna priorita ,doteraz som mal malo volneho casu,a uz nebudem mat asi ziadny,kym nedokoncim stavbarske prace,tak poprosim o strpenie,pride cas,ked budem pokracovat.Dakujem za priazen.

... ono to modelovanie 1:1 nás čaká viacerých. A nie len teraz, ale aj do budúcna. Mňa možno aj modelovanie 1:22,5, ak pôjde všetko ako po masle. Ale myslím, že to ešte tento rok asi nestihnem, lebo mám aj iné príjemnejšie povinnosti. Tak modeln, nech sa darí.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 22 / 24

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá