Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

TT výhybky

29 Príspevky
5 Užívatelia
0 Likes
4,926 Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Neviem či sa chápeme,možno si ty pochopil výrobu modelov..ale aj tak by som chcel počuť niečo viac o vyrobe tých spojok..podľa mňa to len stroj ohýba do daného tvaru a rovno to seka na malé kúsky..aspoň tak si myslím že to je..alebo sa to robí inak?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Pokiaľ to nie je nevyhnutné, je potrebné sa vyhýbať kombinovaniu rôzneho koľajiva na koľajisku. Výsledné jazdné vlastnosti sú dané najmä kvalitou a presnosťou použitého koľajiva ale aj jeho presným a dôsledným poskladaním. No a v prípade kombinovania koľajiva Kuehn a Tillig ( čo už mám za sebou ), sa šance na postavenie koľajiska s perfektnými trakčnými vlastnosťami znižujú.... 😉
Osobne doporučujem stavať koľajisko len z jedného typu koľajiva.
Ohýbanie spojky je síce chytrý nápad, ale použil by som ho len v prípade nutnosti, či časovej tiesne v jednom či dvoch prípadoch, ale urobiť z toho štandard pri stavaní koľajiska , to asi nie ..... :huh:
( Aj nabúrané auto sa dá vyklepať, vytmeliť,prebrúsiť, nalakovať a bude vypadať ako nové..... ale už nikdy nebude mať vlastnosti nového auta )

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

dnes som osadil prvú výhybku do skryťáku,na miesto EW2,použil som tieto ohnuté spojky,všetko mi pekne lícuje,spoje som preletoval a "šmirglom" hrúbky 1200 jemne prebrúsil,skúšal som prejazdy s "B-čkom" od tilliga,v plnej rýchlosti aj do roviny aj do odbočky,žiadne podskakovanie ani nič,krásny prechod aj cez spájané miesta..keď si dá človek záležať,je dobré riešenie..výhybku som ešte podložil tvrdým papierom,aby nebola vo vzduchu a následne prilepil.A pokial sa to zaštrkuje,tak poznať rozdiel bude problém..

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Neviem či sa chápeme,možno si ty pochopil výrobu modelov..ale aj tak by som chcel počuť niečo viac o vyrobe tých spojok..podľa mňa to len stroj ohýba do daného tvaru a rovno to seka na malé kúsky..aspoň tak si myslím že to je..alebo sa to robí inak?

Nepochopil si podstatu, ale to je v poriadku, lebo ešte potrebuješ trochu vyzrieť. Samozrejme to vidíš správne, ale svojimi očami. Máš naprostú pravdu, že ten stroj to len ohýba a seká na kusy. Ale možno si sa nezamyslel nad veľmi podstatnou vecou ako je to, že ten stroj niekto musel kúpiť, niekde ho umiestniť, navrhnúť a vytvoriť prototyp daného dielu (čiže vývoj), získať povolenia, patent, nakúpiť materiál, zaplatiť ľudí okolo výroby, balenia expedície a v neposlednej rade zaplatiť nie malé poplatky (dane, odvody a iné finančné zaťaženie). Ale ako som už uviedol chápem, že ešte musíš trochu dozrieť aby si pochopil veci v širších súvislostiach. Takže v konečnom dôsledku je toho okolo toho pliešku viac ako len naohýbať a nasekať. :huh: :huh: :huh: :huh: :huh:


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá