Moja "zašivárňa"
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Moja "zašivárňa"

74 Príspevky
6 Užívatelia
65 Likes
4,759 Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Majstri dorazili a stavba novej modelárskej miestnosti - zašivárne, ako to trefne nazval Marek, začala. No skôr nastáva búranie ako stavba. Stará budova drevárne s chlievami uvolní miesto pre novú novučičkú zašivárňu, trucovňu, oddychovisko, modelásku miestnosť, modelárske útočisko, atď ... Nech to nazveme akokoľvek chceme, vždy je to sen každého modelára (ak sa teda môžem nazvať modelárom ?!) a mne sa práve tento sen začína plniť. Vznikne priestor o predbežnej rozlohe cca 3,5mx7m čo je na TT-čko krásny priestor. Zatiaľ to vyzerá takto ... 🙁

DSC 0664
DSC 0663
DSC 0662

   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Teším sa s Tebou Samba, to je naozaj skvelý priestor pre TT. Dokonca aj H0 koľajisko menej zložité by som si tam vedel predstaviť. Držím palce, nech stavba ide podľa plánov a nech čoskoro začneš budovať koľajisko 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@samba

Gratulujem k tomu prvému kroku, ktorým si vykročil k vytúženému snu každého modelára. Priestor 3,5 x 7 metrov je skutočne adekvátnym pre pekné a zmysluplné koľajisko v mierke TT, kde nebudeš nútený preháňať svoje vlakové súpravy po električkových oblúkoch  a pojem šíra trať môže pri vhodne zvolenom layoute simulovať akýkoľvek výsek krajiny z našich reálnych tratí....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Najnovší stav v budovaní mojej novej miestnosti. Búracie práce sú dokončené a dokončený je aj výkop nových základov pre rozšírenie celkovej plochy miestnosti. 

DSC 0836
DSC 0780

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

No paráda Samba, bude to riadna miestnosť, ako sa patrí 🙂

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Kým sme boli na modelársko stretnutí vo Vyhniach, tak majstri makali na mojej modelárskej miestnosti a urobili betónovú platňu. Takto je lepšie predstaviť si aká veľká miestnosť to bude. Je potrebné ešte odrátať hrúbku obvodových múrov. 

DSC 0955
DSC 0954

   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Vau, riadna.. Dvere budú tu vľavo v rohu?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: zatiaľ je úplne jasná stena zadná, bočná ľavá a časť prednej steny v ľavo. Hoci mám jasnú predtstavu o dverách a oknách, nemusí to byť presne podľa mojich predstáv. Ešte sa poradám s majstrami. No viem, že chcem čo najviac priestoru pre vitrínky a dlhé segmentové koľajisko. Ako povedal slepý "uvidíme"!!! 🙂


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Možno by boli dvere fajn tam vľavo pri tom múriku, vznikol by Ti aj priestor za dverami na U koľajisko 😉 a z druhej strany dverí pracovný stôl

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Jeden z mála modelárov, ktorý môžu povedať, že pre svojho koníčka postavili samostatnú stajňu ! Bravo SAMBA !

Na takom priestore bude radosť navrhovať a potom i stavať segmentové koľajisko v mierke TT. Držím palce !

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Kolegovia: ďakujem za povzbudivé slová. Priznám sa, že sa teším na nový priestor pre moje modely a verím, že sa mi podarí postaviť pekné a účelové segmentové koľajisko vo veľkosti TT. Ešte je pred mojimi majstrami a aj pre mnou samotným dlhá a tŕnistá cesta, kým si poviem, že to stálo za to. Verím, že to nebudú zbytočne vyhodené peniaze a že miestnosť splní svoj účel.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Po dlhšej prestávke sa opäť pracuje na realizácii môjho sna. Na novej platni sa objavili tehly na obvodové mury a konečne sa začala hrubá stavba. Myslím, že teraz je už úplne jasné, že kde budú dvere a kde budú dva okná.Takto som to rozhodol a tak to už aj bude. Snažil som sa to urobiť tak aby ostalo veľa priestoru na vitrínky, na koľajisko, úložné priestory a pracovný stôl. Tiež tak aby som na pracovnom stole mal dostatok denného svetla. Poviem Vám kamaráti, že to bude pekný a dôstojný priestor pre moje modely, koľajisko a vystavenie zbierky ZEUKE/BTTB. Ale obrázka opäť napovedia viac ako text.

DSC 0956
DSC 1133

   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Paráda, som zvedavý na rozloženie vo vnútri, keď to bude hotové. Budeme čakať dalšie fotky priebežne 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Paráda ! Vidím, že tepelno-izolačné vlastnosti budú mať skutočne dobrý základ. Ešte kvalitné okná, bezpečnostné dvere a  bude to skutočné Kráľovstvo železnice !

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ivor: ... verím, že tepelne bude táto miestnosť dobre odizolovaná, lebo na betónovú platňu príde ešte izolácia, podlahový polystyrén a finálny poter. Konečná úprava bude plávajúca podlaha. Celá miestnosť bude ešte zateplená 10cm polystyrénom a kúrenie bude dvomi elektrickými teplovzdušnými telesami, ktoré aj v čase mojej neprítomnosti zabezpečia v zimných mesiacoch temperovanie, ktoré neklesne pod 16 stupňov. Okná sú už objednané a aj dvere. Sú vyrábané na zákazku. Ale to mňa a mojich majstrov čaká ešte dlhá, predlhá cesta. Ale už sa aspoň stavia, takže sa blížim ku svojmu cieľu. 


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Po útrapách s majstrami, ktorý chodili na moju prístavbu ako sa im chcelo, som trochu zasiahol a dohovoril som im. Veď za viac ako mesiac som nemal dokončené ani obvodové múry!!! Našťastie si dali povedať a odrazilo sa to aj na stavbe. Prinášam dnešnú podobu stavby. Sú dokončené obvodové múry, je zabetónovaný veniec, je už urobený krov aj s paropriepustnou fóliou, kompletné fasádne zateplenie a môj brat urobil kompletné elektrické vedenie. Všetko je pripravené na namontovanie strešnej krytiny a na kompletné hrubé a následne aj jemné omietky v interiéry. Ale fotky opäť napovedia lepšie.

DSC 1741
DSC 1733
DSC 1734

 


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

No Samba, vyzerá to fajne. Konečne sa Ti to pohlo, mal si im dohovoriť už dávnejšie. Budeš mať skvelú modelársku miestnosť 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Gratulujem SAMBA k postupu pri stavbe. Ak dokážeš dostať stavbu pod strechu ešte do zimy, budeš môcť na nej pracovať aj počas zimných mesiacov. Vidím, že sieťky pre vnútorné omietky sú už pripravené, takže po osadení okien a dverí sa môžu majstri predviesť, čo dokážu ....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 
Publikoval: @marek

No Samba, vyzerá to fajne. Konečne sa Ti to pohlo, mal si im dohovoriť už dávnejšie. Budeš mať skvelú modelársku miestnosť 🙂

Máš úplnú pravdu, ale nie je to také jednoduché. Oni tí majstri pracujú kvalitne, ich práca je naozaj dobrá. Preto som sa s nimi musel trochu porozprávať a prišli sme na kompromis. Som presvedčený, že teraz to už pôjde ako po masle a pevne verím, že zime už budem na steny mojej "trucovne" montovať vitrínky. Na jar by som chcel pomaly zahájiť stavbu "obrieho" segmentového koľajiska. Ale radšej nechcem predbiehať, len som vyslovil svoje želanie.

 


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 
Publikoval: @ivor

Gratulujem SAMBA k postupu pri stavbe. Ak dokážeš dostať stavbu pod strechu ešte do zimy, budeš môcť na nej pracovať aj počas zimných mesiacov. Vidím, že sieťky pre vnútorné omietky sú už pripravené, takže po osadení okien a dverí sa môžu majstri predviesť, čo dokážu ....

Je to presne tak ako píšeš Ivor. Strešná krytina (škridla-plech) príde budúci týždeň, ale napriek tomu majstrom nič nebráni v montáži okien a dverí a následnému omietaniu interiéru. Tak ako som už písal Marekovi, verím, že v zimných mesiacoch už bude prístavba kompletne dokončená a ja sa budem môcť venovať najkrajšiemu hobby na svete, navyše v mierke zlatého stredu (1:120) vo veľkosti TT. Hoci na takejto ploche by to už išlo aj v trochu väčšej veľkosti, ale ja svoju krvnú skupinu TT nezradím. Pri stavbe segmentov môjho koľajiska my budeš určite veľkým vzorom, hoci viem, že sa k tvojej kvalite len ťažko priblížim, ale budem sa veľmi snažiť.


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Tak majstri sa pochlapili a so stavbou mojej "trucovni" pokročili. Zateplenie dokončené a pripravené na stierku. Vnútorné steny už plne opravené vyrovnané a hrubé omietky dokončené. Už to začína vyzerať. Poviem Vám, že si tento týždeň poriadne "mákli". S vnútornými stenami mali poriadnu robotu, keď si predstavám, že to boli steny bývalej drevárne a chlievov. Ani jedna stena nebola rovná a bola murovaná zo všelijakých materiálov. Klobúk dole pred nimi. Ale obrázky opäť napovedia viac.

DSC 1745
DSC 1744
DSC 1743
DSC 1742

   
Ivor, Marek and Lucipuk reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

To bude riadne, ako sa patrí. Len aby si mal dosť elektrických zásuviek 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Elektrických zásuviek tam bude 16ks a to pod koľajiskom 10ks, pri pracovných stoloch 4ks a 2ks pre výhrevné telesá. To snáď bude dosť.


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Tak túto stavbu Ti bude závidieť nejeden modelár !!!

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ivor: ďakujem za uznanie, ale nerobím to preto aby mi niekto závidel. Robím to pre svoje Hobby, ktoré je najkrajšie na svete. Inak nie je čo závidieť, stačí si uvedomiť finančné zaťaženie, potom nervové zaťaženia, ale nakoniec to verím bude paráda. Teším sa na finále, keď už naozaj budem montovať vitrínky a pomaly stavať pekné a veľké koľajisko.


   
Marek and Ivor reacted
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá