Moja "zašivárňa"
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Moja "zašivárňa"

74 Príspevky
6 Užívatelia
65 Likes
4,811 Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Prinášam obrázky s týždňového pokroku na mojej modelárskej miestnosti. Strecha komplet zakrytá (škridlaplech), zatiaľ som nefotil (ospravedlňujem sa) na budúce odfotím.

Izolácia podlahy

DSC 1991

Pokládka podlahového polystyrénu a kari rohož, ako zateplenie podlahy a spevnenie finálneho betónu podlahy

DSC 1994

Zabetónovanie podlahy s finálnym poterom

DSC 1998

Dokončenie zateplenia domu (časti kde je WC) a finálne zastierkovanie pred farebnou omietkou

DSC 1999

Pred mojimi majstrami je posledný týždeň pred pred odovzdaním stavby. Tak si veľmi držím palce aby som na konci budúceho týždňa vedel poskytnúť fotky hotového diela. Verím, že počasie nám bude priať a obmedzenia zákazu vychádzania sa mojich majstrov týkať nebudú a budú môcť prísť do práce. Trochu sa aj na koniec teším, ale nie veľmi, aby mi to vyšlo, tak ako si prajem. Vždy keď sa teším veľmi, tak mi to väčšinou nevyjde. Preto sa teším iba trochu. Tak snáď to vyjde. 


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Samba, vyzerá to parádne, riadne veľké. To bude koľajisko, už teraz sa teším na fotky zo stavby 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: veď nerobím nič iné, len dávam fotky zo stavby !!!! 🤗 🤗 🤗 😉 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ja viem, ale ak chceš, nebudem Ti to komentovať 🙂 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

😊 😊 😊 


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Keďže bol dnes pondelok, tak moji majstri opäť prišli do práce a pekne postúpili k môjmu vysnívanému cieľu. Dnes a vrhli na zateplenie strechy, stavby konštrukcie pre sadrokartón a nakoniec sa im podarilo aj založiť okná. Zateplenie strechy ja dvojité. Jedna vrstva zatepľovacej hmoty je priamo pod paropriepustnou fóliou a druhá priamo na konštrukcii pre sadrokartón. Ale obrázky opäť napovedia lepšie., Keďže vďaka zákazu vychádzania nemôžem prevádzkovať svoju živnosť, tak som ostal doma a priebežne fotil. No a odfotil som aj zakrytú strechu, tak ako som sľúbil.

DSC 2062
DSC 2063
DSC 2064
DSC 2065
DSC 2066
DSC 2067
DSC 2068

 


   
Marek and Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Toto by bola vysnívaná miestnosť každého modelára. Som rád, že aspoň niekto z nás bude mať miestnosť určenú iba čisto pre vlaky, aj keď teda asi aj Ivor má miestnosť čisto modelársku (predpokladám). Držím palce pri posledných krokoch stavby, vidieť, že majstri sa snažia  z celých síl 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ďakujem za komentár. Ja si tiež myslím, že Ivor má svoju miestnosť len a len pre vlaky. Ale Ivor je trochu iný frajer, ale to uzná každý čo vidí jeho segmentové koľajisko, hoci aj cez videá a fotografie. Mňa aj po dokončené miestnosti, keď mi ju "slávnostne" odovzdajú, ešte bude čakať veľa, preveľa práce, kým sa k stavbe koľajiska prepracujem. Bude potrebná pokládka plávajúcej podlahy, príprava (výroba) vitrínok, lebo tých ktoré mám je žalostne málo. Zariadenie pracovným stolom, pomocným stolom, nábytkom (skrinky, šuflíky), striekacím boxom, fotoboxom, a nakoniec aj montážou držiakov rámu koľajiska. Potom by už bolo možné pristúpiť k samotnej stavbe koľajiska. Takže ešte aj po dokončení prác mojich majstrov je to beh na dlhú, predlhú trať. Ale napriek tomu sa toho už neviem dočkať a teším sa.  


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Gratulujem SAMBA k Tvojmu postupu, pekne sa na to pozerá ako dielo v mierke 1:1 nadobúda svoje budúce kontúry. A keď to bude v jeho interiéri cítiť všetko novotou, to bude radosť tam začať budovať koľajisko !

P.S. Máte pravdu, koníček s názvom modelová železnica mi zaberá 1,5 miestnosti....Ale už mi je tam akosi tesno...

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Marek and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Kamaráti, modelári, trochu som sa odmlčal, lebo som sa rozhodol, že Vám ukážem už len hotovú stavbu, keď mi ju majstri odovzdajú. Vysnívané sa dnes popoludní stalo skutočnosťou. Moja "trucovňa" je už dokončená. No nie tak úplne, lebo zajtra ešte príde môj brat zapojiť elektriku a nainštalovať vypínače, zásuvky, svietidlá a dva elektrické teplovzdušné kúrenia. To potom už bude naozaj hotovo. Ale majstri už neprídu, tak Vám prinášam aj obrázky. Vnútorné rozmery miestnosti sú 7,5m x 3,5m a výška je 2,75m. Takže celkom pekný a dôstojný priestor pre vystavenie mojej s(ú)kromnej zbierky a stavbu segmentového koľajiska v modelovej veľkosti TT.

DSC 2458
DSC 2459
DSC 2461
DSC 2462
DSC 2463

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Samba, vyzerá to, akoby to odjakživa patrilo k domu. Naozaj parádička. A ten priestor nemá chybu, snáď iba jednu, že nepatrí k môjmu domu. Ale neboj sa, nezávidím Ti to, práve naopak, teším sa s Tebou

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ďakujem Marek za pochvalu. Keď som si kupoval tento dom, ešte som o modelárstve ani nesníval. Venoval som sa vtedy úplne inému Hobby. Ale nakoniec som presedlal, lebo ma situácia donútila a postupne som sa v modelárstve začal orientovať, až dokonca pomáham iným modelárom ako najlepšie viem. Je to nádherné HOBBY a preto som sa rozhodol, že v mojom dome budem mať jednu miestnosť vyhradenú len a len pre modely a modelovanie. Prvou bola čiastočne zrekonštruovaná garáž "Modelgaráž" a po rokoch som sa rozhodol pre rekonštrukciu a celkovú prestavbu starej drevárne s chlievami. Ono tento priestor bol odjakživa súčasťou domu, ale potrebovalo to úplnú prerábku. V "modelgaráži" to nebolo celkom v poriadku, lebo nebola poriadne zateplená a v lete tam bolo neskutočne horúco a v zime som musel kúriť a udržiavať prijateľnú teplotu. Ale v novučičkej, zateplenej "Trucovni" to už je niečo iné. No a garáž bude konečne slúžiť tomu účelu, ktorému má slúžiť. Kým však nemontujem prvú vitrínku a položím prvú koľajiničku na koľajisko pretečie v Ipli ešte veľa vody. Teraz musí stavba poriadne vyzrieť, hlavne sušiť, sušiť a sušiť. Takže ďalšie kroky najskôr až na jar. No ale krok od drevárni k "Trucovni bol obrovský. Veď posúdte sami podľa obrázkov pre tým a teraz.

DSC 2458
DSC 0662

   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA !

Tak to je skutočná paráda v priamom prenose !

Myslím, že je mnoho ľudí, ktorých príbytky nie sú na takej technickej úrovni, ako budú mať Tvoje mašinky....

Ja tu modelujem celé mesiace budovy 120-krát zmenšené a Ty vymodeluješ taký parádny priestor v mierke 1:1, ( žiadnu patinu v tomto prípade nedoporučujem ! ) .... hodné pojmu Múzeum Modelovej Železnice....

Držím palce v plánovaní a ďalších etapách budovania MMŽ....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ivor: ďakujem za uznanie. Ako píšeš, takáto miestnosť je sen každého modelára. Máš pravdu, ale ako ja viem väčšina modelárov aj svoju miestnosť, alebo nejaký svoj priestor na modely má, aj keď nie takú veľkú ako ja. Nás takto šťastných je určite malá hŕstka. Ale veľkosť modelára nie je závislá od veľkosti priestoru. Preto ešte mám pred sebou velikánsku modelársku cestu, aby miestnosť modelmi aj ožila. Veľa krásnych a veľkých projektov ostalo na pol ceste nedokončených, preto mám veľký rešpekt pred tým, čo som si zaumienil a dúfam, že sa mi podarí tento môj veľký sen doviesť až do konca, keď táto nová modelárska miestnosť bude plná modelov vo vitrínkach a bude mať aj plne funkčné koľajisko, na ktorom budú v prevádzke modely v modelovej veľkosti TT. Samozrejme ma to zaväzuje k tomu, aby som svoje myšlienky a sny aj reálne naplnil. Chcem len pripomenúť, že zároveň budujem nie malé funkčné koľajisko vo veľkosti "G" Garden. Takže aj je nejaký modelársky boh, tak nech mi pomáha, lebo teraz som si ukrojil poriadne sústo. Ničoho sa však nebojím a priznám sa, že sa na to všetko neskutočne teším. Zima bude plná príprav, plánovania a na jar sa chcem pustiť do modelovania v miestnosti, ale aj v okolí altánku. 


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Kamaráti, kolegovia. Prinášam posledné fotky už elektricky zapojenej a sfunkčnenej modelárskej miestnosti. Elektrické, teplovzdušné kúrenia už fungujú a miestnosť dostatočne temperujú. Zapojené sú aj svetlá, ktoré sú urobené tak, že osobitne viem zapínať stredné dva svietidla, alebo krajné štyri svietidlá, alebo všetkých šesť naraz. Pri rozsvietení všetkých svietidiel je miestnosť krásne osvetlená a nie sú tam takmer žiadne tiene, čo je úplná paráda, hlavne potom pri tvorbe fotografií, alebo videí. No a nakoniec je v miestnosti naozaj dosť zapojených zásuviek. Ale fotky opäť napovedia najlepšie. Takže dnes sa vytúžené naozaj stalo skutočnosťou.

DSC 2468
DSC 2467
DSC 2466
DSC 2465
DSC 2464

   
Marek and Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:

Tvoja miestnosť "MMŽ" vypadá reprezentatívne a keby Tvoje modely tušili, čo pre ne chystáš, roztancujú sa v krabičkách....

BRAVO !

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Vyzerá to úžasne Samba, ako napísal Ivor, až reprezentatívne. Paráda

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Kamaráti, ďakujem za slová uznania. Bola to dlhá a strastiplná cesta. Teraz je všetko pripravené pre zariaďovanie a prípravy na spustenie stavby koľajiska. Ale, ale, ale .... Veď to každý pozná. Ešte stále mám pred sebou veľa, aby som mohol položiť prvú koľajničku. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Prinášam ďalšie zábery z mojej novej modelárskej miestnosti. Po dostatočnom vyschnutí podlahy a omietok, čo som dosiahol naozaj poctivým kúrením a vetraním celú zimu, som sa mohol pustiť do montovania vitrín, plávajúcej podlahy a postupného zariaďovania potrebným nábytkom. Teraz je už miestnosť pripravená a plne funkčná a môžem začať so stavbou veľkého segmentového koľajiska. Ale to už potom v inej téme. 

MM065
MM066
MM069
MM070
MM072
MM082
MM083

   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@samba už dávno si nepridal fotky svojej "zašivárne"... Tak pridám ja, ako som si znovu vylepšil svoje pracovisko (aj práca aj hobby) 🙂

IMG 20210822 142713
IMG 20210823 175012

...pozornejšiemu oku určite neuniklo, kde mám umiestnený jeden zo svojich TOP najobľúbenejších darčekov, ktoré som kedy dostal...

IMG 20210828 162515

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: teraz v mojej zašivárni sa nič nedej, lebo makám na interiéri nášho rodinného domu a to som si ukrojil poriadne sústo. Snáď to do mesiaca aj zvládnem. Ale neboj, zima sa blíži a to by mal byť čas na modelovanie. Tak som sám zvedaví, čo stihnem. Ty to máš naozaj super. Toľko obrazoviek, skoro ako v Bajkonure. Ale viem, že na tvoju prácu je to potrebné. Tabuľka má svoje výsostné miesto. Veľmi dobre si ju očistil a pekne osadil na kus dreva. Pristane jej to. Tak aj dodatočne všetko naj k tvojim narodkám. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@samba Ešte raz ďakujem 🙂 Tie monitory sú pre prácu veľmi dobré, nakoľko nemusím prepínať okná, čo potrebujem často - prepínanie je otravné..

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@samba náhodou som si všimol na Tvojej stránke článok o stavbe Tvojej zašivárne http://samba-vlaky.eu/nova-modelarska-miestnost/

Celý som si ho prečítal, pozorne pozrel fotky aj s popismi a musím povedať, že keď sa na to takto pozerám a čítam to zaradom, ako to išlo, tak krásne vidieť postup a hlavne tú obrovskú zmenu oproti pôvodným starým chlievom. Naozaj krásna modelárska miestnosť, ktorú Ti môže závidieť nejeden modelár (samozrejme závidieť v dobrom). Želám pevnú ruku pri modelovaní v tomto nádhernom priestore 🙂

Mimochodom, naschváľ sa Ti to tam nedá komentovať?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ďakujem za prečítanie článku o stavbe mojej novej modelárskej miestnosti. Bola to tŕnistá cesta, niekedy ako na húsenkovej dráhe a niekedy ako v lete na saniach. Ale nakoniec to moji majstri pekne zvládli a posledné úpravy a zariadenie miestnosti som dotiahol do maximálnej dokonalosti podľa mojich možností a schopností. Teraz je to pekné reprezentačné miesto, nie ako tie špatné a nepotrebné chlievy. Čo sa týka komentárov, tak neviem čo sa stalo, nebol to môj zámer. Na iné články idú pridať komentáre, len nejako na tento nový článok to nejako nefunguje. Možno sa mi na to pozrie môj švagor, keď ho pekne poprosím. Ale pre mňa tie komentáre nie sú nejako dôležité, lebo ten kto sa ocitne v tejto miestnosti to komentuje naživo o 106. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá