Zberateľská vášeň
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Zberateľská vášeň

339 Príspevky
11 Užívatelia
76 Likes
39.7 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Krásne modely Samba. Poskladáš z toho ešte niečo? Mne momentálne nevychádza čas na modelovanie, navyše dochádzajú mi "šrotíky"... 😀 í

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Krásne modely Samba. Poskladáš z toho ešte niečo? Mne momentálne nevychádza čas na modelovanie, navyše dochádzajú mi "šrotíky"... 😀 í

... v poslednej dobe si čas na modelovanie hľadám stále ťažšie a ťažšie. Vonku je už super počasie a úpravy okolo domu mi zaberajú akýkoľvek voľný čas. Stavby záhradnej železnice aj nateraz tiež prerušená. Ale ako som si sľúbil na moju 50-tku, tak vždy si trochu času večer utrhnem aj pre modely. Keďže som toho na výstave v Blašských Ďarmotách nakúpil viac, tak ešte niečo určite poskladám. Fotky určite uverejním.
Pokiaľ ide o šrotíky v H0, tak aj mne už dochádzajú a prakticky už nič nemám. Asi by som mal navštíviť dodávateľa z Mostu 🙂 No asi radšej nie !!! Ale vidím, že v poslednej dobe sa ty s rodinkou venuješ niečomu inému ako modelárčeniu a to je naozaj dobre. Ja osobne Vám veľmi doprajem spoločne strávené chvíle. Len tak ďalej Marek a som za Vás rád. Modely počkajú, nie sú zajac, ale rodina si žiada svoje.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Znovu prinášam ďalšie tri modely vagónov skompletované z dielov TILLIG a komponentov PEHO. Búdky sú od SDV. Tieto vagóniky mi trvali trochu dlhšie, lebo bolo potrebné vyrábať horné zábradlie a lavičky na kotlových vozňoch. Jednohubka bol len voz Ks s klanicami. Samozrejme všetky vozne vo veľkosti TT.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Dnes som dokončil aj jeden špeciálny vagón. Tiež z dielov z výstavy. Korba s rámom TILLIG Dvojkolia a spriahadlá tak isto TILLIG a komponenty PEHO. Plachta BTTB a popisy hovoria samy za seba. Takýto vagón predsa nemôže chýbať v mojej zbierke.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Samba, krásne modely. Vidím, že balíčky s dielmi boli naozaj dobrá investícia.. A tento posledný vozeň je proste úžasný. Vidieť, že súdruhovia z ČSSR a ČSD predpokladali za minulého režimu vznik internetu a webových stránok. 😉 Ale nie, vyzerá to super, skvelá voľba na "reklamný" vozeň. Nie je to ani násilné ani prehnané a s logom to vyznie proste skvele :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Samba, krásne modely. Vidím, že balíčky s dielmi boli naozaj dobrá investícia.. A tento posledný vozeň je proste úžasný. Vidieť, že súdruhovia z ČSSR a ČSD predpokladali za minulého režimu vznik internetu a webových stránok. 😉 Ale nie, vyzerá to super, skvelá voľba na "reklamný" vozeň. Nie je to ani násilné ani prehnané a s logom to vyznie proste skvele :woohoo:

... aspoň vidíš ako to vyzerá keď si moja firma prenajme vozeň s minulej epochy. Je to ako z epochy do epochy. Nevadí, veď si modelujem pre radosť. Inak ten nízkostenný vagón som vôbec nemusel popisovať, ale keď nám pán Jíran vyrobil popis na nízkostenný vagón, tak som neodolal. Keď dám plachtu dole, tak je to super vagón. :-)))


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Samba, to nebola kritika, ale taký malý vtip 😉 a vozeň je fakt super 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lucipuk
(@lucipuk)
Eminentný člen Registered
Pripojený: pred 6 rokov
Príspevky: 14
 

Ahojte priatelia, v sobotu som sa zúčastnil X.ročníka Vasútmodell Balassagyarmat 2019, kde sa mi podarilo opäť získať niečo do mojej s(ú)kromnej zbierky. Ponúkali tam na predaj diely na vagóniky (skrine, rámy, ochozy, zábradlia, atď...) od firmy TILLIG. Balenia boli dosť filigransky pobalené tak, aby ste si nemohli postaviť ani jeden vagón, ak ste nekúpili viac balení, lebo komponenty k jednotlivým vagónom boli pobalené najmenej v troch baleniach. Bolo sa potrebné dosť prehrabovať v jednotlivých bedniach, ale kto je trpezlivý a trochu sa aj rozumie, čo k jednotlivým modelom vagónikov treba, tak si prišiel na svoje. Na moje prekvapenie sa jednalo o komponenty k vagónikom nie bežne dostupných v obchodoch, takže po skompletovaní vznikli celkom zaujímavé modely. Bolo však potrebné doplniť sústružené dvojkolia, púzdra PEHO, Kinematiky PEHO a spriahadielka. Kde tu nejaký rebrík, alebo madlo, alebo iné doplnky. No ale naozaj nič ťažké a náročné. Ja som za včerajší večer stihol postaviť tri celkom pekné modely, no veď posúďte sami. Pripomínam, že sa jedná o modelovú veľkosť TT (1:120).

Samba veľmi pekné vagóny. Dúfam že o chvíľu budú jazdiť v dajakej peknej súprave.:)


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
 

Nooooo čo dodať ani prsty mi nefunguju na klavesnici len čumím na vagoniky ,veru také som ešte veru nevidel.Super kamarátik moj ej veru krásne sa - jesto ta ni.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nooooo čo dodať ani prsty mi nefunguju na klavesnici len čumím na vagoniky ,veru také som ešte veru nevidel.Super kamarátik moj ej veru krásne sa - jesto ta ni.

Aké básnické črevo sa v Tebe prebudilo 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Pri mojich potulkách za modelmi narazím na všelijaké krásne modely. Samozrejme si nemôžem všetky dovoliť kúpiť, ale niekedy naozaj neodolám, aj keď je cena trochu vyššie ako by som predpokladal. No uznajte sami či som mohol odolať. Model je z dielne Aleša Pavlasa. Už nemusím ani pripomínať, že sa jedná o veľkosť TT.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Na mojich potulkách za modelmi sa čas od času podarí niečo nevídané. Tak tomu bolo aj tento predĺžený víkend s rodinou v Čechách a Nemecku. Okrem iného čo som mal možnosť za tento víkend zažiť, bola aj osobná návšteva u výrobcu odliatkov pre nás modelárov, konkrétne u pána Mášu. Dovolil mi uverejniť na našom malom fóre zopár obrázkov z jeho zbierky a jeho ručnej práci. Niektoré modely už majú desiatky rokov. Nemám slov, tak si radšej pozrite obrázky. Pre mňa to bola velikánska česť byť v jeho "kráľovstve". 🙂

Najskôr parné lokomotívy.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

... a aj iné ako parné lokomotívy z jeho zbierky.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Krásna zbierka, vidím, že si mal krásny a zaujímavý víkend 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Marek: ďakujem za uznanie krásneho víkendu, ale to nie je všetko. Určite v blízkej dobe (ako mi čas dovolí) pribudnú aj fotky z dňa otvorených dverí vo fabrike TILLIG v Sebnitz v Nemecku, ktorá už nerobí výhradne modely v zlatej veľkosti TT, ale robí aj modely v kráľovskej veľkosti H0.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek: ďakujem za uznanie krásneho víkendu, ale to nie je všetko. Určite v blízkej dobe (ako mi čas dovolí) pribudnú aj fotky z dňa otvorených dverí vo fabrike TILLIG v Sebnitz v Nemecku, ktorá už nerobí výhradne modely v zlatej veľkosti TT, ale robí aj modely v kráľovskej veľkosti H0.

Sa teším už vopred. Mimochodom, tie modely u pána Mášu sú predpokladám v mierke H0 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Na návšteve u pána TILLIGa v deň otvorených dverí sa mi podarilo ukoristiť zopár dielov na stavbu všelijakých vagónov. Na teraz sa mi podarilo dokončiť jeden pekný, osobný, štvorosý a osemdverový vagón. Je to ako stavať stavebnicu, len škoda, že nie je kompletná. Ale ja som si ju dokompletoval. Od TILLIGa som si doviezol len skriňu, strechu, rám a zasklenie. Dotvoril som interiér, zasklenie nepasovalo presne, tak bolo treba trochu improvizovať, podvozky od SDV, sústružené dvojkolia priemer 8mm, spriahadlá na strunku, nárazníčky od SDV. Vagónik obohatí moju s(ú)kromnú zbierku a fotky Vám viac napovedia. Jazdí to krásne, proste nový TILLIG.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Krásny vagónik Samba, fakt super prírastok do zbierky. Pevne verím, že nás ešte potešíš podobnými fotkami, čo sa Ti podarilo zohnať/poskladať :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Krásny vagónik Samba, fakt super prírastok do zbierky. Pevne verím, že nás ešte potešíš podobnými fotkami, čo sa Ti podarilo zohnať/poskladať :woohoo:

... určite poteším, seba aj Vás, naozajstných modelárov. Mám toho ešte v zálohe poriadne veľa. Len času je málo.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

To by človek ani neveril ako ten čas letí !!! Je tomu rok čo sme takto spoločne na Bratkovici na Látkach oslávili moju 50-tku. Takže moja s(ú)kromná zbierka sa aj tento rok pri príležitosti mojich 51. narodením rozrástla o pár nových modelov. Všetko je to z produkcie firmy TILLIG, kde som si tieto modely doprial pri návšteve dňa otvorených dverí. Ale ako darčeky som ich rozbalil až dnes. Ledva som sa dočkal. Posúďte sami.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Krásne darčeky Samba, teším sa s Tebou. A nakoľko som si nebol istý, či je to dnes alebo zajtra, tak už Ti môžem zapriať Všetko najlepšie od nás z Banskej Štiavnice 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Ahojte, minulý víkend na mojej rozostavanej trati v stanici zastavili takéto súpravy :

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Krásne modely Marian. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Marian: trochu veľký rozptyl v epochách, ale zberateľská vášeň je naozaj vášeň. Krásne súpravičky. Model parnej lokomotívy ma láka a určite sa postupom času k nemu dopracujem a model "Vectrona" je terajšia klasika, ktorá je tiež pre mňa lákavá. Vo farbách Náhorný, :-)... pardón Národný dopravca mu to naozaj pristane. Vidím, že prírastky u Vás pribúdajú ako huby po daždi. Teším sa s tebou a už sa neviem dočkať stretnutia. PARÁDA !!!!


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Marian: trochu veľký rozptyl v epochách, ale zberateľská vášeň je naozaj vášeň. Krásne súpravičky. Model parnej lokomotívy ma láka a určite sa postupom času k nemu dopracujem a model "Vectrona" je terajšia klasika, ktorá je tiež pre mňa lákavá. Vo farbách Náhorný, :-)... pardón Národný dopravca mu to naozaj pristane. Vidím, že prírastky u Vás pribúdajú ako huby po daždi. Teším sa s tebou a už sa neviem dočkať stretnutia. PARÁDA !!!!

Práve - to bol úmysel

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 11 / 14

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá