Zberateľská vášeň
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Zberateľská vášeň

339 Príspevky
11 Užívatelia
76 Likes
39.2 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Dovolil som si založiť novú tému, lebo nikde sa mi to nehodilo.

Ako viete v poslednej dobe (asi tak tri roky :pinch: ) sa modelárstvu ako takému poriadne nevenujem a poriadne to flákam. Nebudem opisovať dôvody, lebo kto chce na modelovanie a svoje hobby si vie nájsť čas. Len mne sa to nejako stále nedarí. Ale na cestách za modelmi do svojho e-shopu občas narazím aj na pekné raritné modely v mojej obľúbenej modelovej veľkosti TT. Vtedy sa u mňa prejaví moja modelárska vášeň (takzvané škrečkovanie) a do mojej s(ú)kromnej zbierky (poznáte zo samba-vlaky.eu) pribudnú zaujímavé modely. Keďže už z bežne dostupných modelov BTTB/ZEUKE mám takmer všetko a možno aj niečo navyše, obzerám sa už aj po iných ale samozrejme raritných, zberateľských lahôdkach.

Nedávno sa v mojej zbierke objavil zaujímavý model. Viem, že malosériovom výrobcovi BUBI z Čiech sa už toho nahovorilo veľa (BUBI - hlúpy kto to kúpi... atď...), napriek tomu som neodolal kúpe ich najlepšieho modelu, ktorý vyrobili. Jedná sa o Motorový vozeň M290.0 "Slovenská strela" . Model je zhotovený z odliatku (aj začiatočník by lepšie dokázal vybrúsiť odliatok a nastriekať) a pojazd je z komponentov TILLIG (no urobiť len jeden hnaný podvozok a ten istý podvozok slúži aj na zber prúdu a ešte jedno dvojkolie je v ňom bandážované, takže zber báječní). Sám výrobca uvádza nedostatky v jazdných vlastnostiach, ale o tom tu písať nechcem. Čo je na tomto modely zaujímavé a čím je raritný je fakt, že ich bolo vyrobených len 70ks a ja mám v poradí 12-ty vyrobený kus (potvrdené výrobcom v pribalenom certifikáte). Nedalo mi a model som po príchode domov vyskúšal a predstavte si aj jazdil a celkom v pohode, dokonca má aj vnútorné osvetlenie LED. U mňa sa jedná naozaj len o odel do zbierky.
No čo dodať nakoniec, mne osobne urobil tento prírastok v zbierke veľkú radosť. Posúdte sami z priložených fotiek.


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Napriek všetkému, čo si písal, je to veľmi pekný model. Teším sa s Tebou. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Gratulujem k rozšíreniu zbierky, 😉
dali by sa tam pridať aj masky podvozkov ?

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

SAMBA:
Gratulujem k rozšíreniu zbierky, 😉
dali by sa tam pridať aj masky podvozkov ?

Nebol by to už originál, čo je pre mňa ako zberateľa pri týchto limitkách veľmi podstatné. Ale masky podvozkov by sa tam určite prilepiť dali. Myslím, že je tam na to aj miesto, ale čo už, keď to výrobca takto dodal. Možno iné kusy mali masky, možno práve 12-ty kus nemal. Neviem u tohoto výrobcu aj tak nikto nevie presne a možno už ani sám výrobca. 🙂 😆 :silly: 😆 🙂 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Možno ich stratil predchádzajúci majiteľ 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Možno ich stratil predchádzajúci majiteľ 😉

... ten by ich nestratil určite, bol veľmi dôsledný .... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Tak aby som ukončil špokulácie o tom či tento model od BuBi mal masly podvozkov, alebo nemal, prehlayujem že daný model ani v jenom zo 70-tich exemplárov nemal výrobcom nasadené, ani v nijakých doplnkoch (neboli predsa žiadne doplnky) pribalené masky podvozkov. Tento model je jedna vlikánska nedokonalosť sama o sebe a vďaka tomu, že je taký aký je, je pre mňa ako zberatela zaujímavý. Hoci ako som na začietku napísal, jedná sa o najlepšie zvládnutý model od toboto Českého melosériového výrobcu. Hold "zlatý český ručičky", ako sa zvykne hovoriť. Výnimka predsa potvrdzuje pravidlo.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

No nieje to najhoršie,pozerať sa na to dá v pohode..ale za tú cenu by som očakával viac

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

norbi gratulujem, pre mňa je to proste úžasný model... tatrováci to u nás na morave proste vedeli už pred vojnou... keby bol ešte aj v štandartných farbách - asi by ma omyli
:woohoo: a tíško závidím ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

v hánulke to nevieš zohnať ?

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

v hánulke to nevieš zohnať ?

Dedo, za tú cenu, čo to predávajú Ti vyrobím aj 3 a lepšie 😉 (obrazne povedané)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

... http://m.modely-vlacku.webnode.cz/products/motorovy-vuz-m290/

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Dedo: ďakujem za uznanie, naozaj je tento model oživením mojej zbierky (ale to naozaj vie oceniť len zberateľ). Cena tohoto modelu sa teraz na trhu, burzách pohybuje okolo 220€ čo je závratná suma. Mne sa to podarilo zohnať dosť podstatne lacnejšie, ale aj tak ma tento model dosť stál (140€ :woohoo: ).

V H0 som sa ešte s týmto modelom na voľnom predaji nestretol. Určite by sa jeho cena v analógu pohybovala rádove okolo 200€.

Marek: no neviem ako by si ich vyrobil (obrazne) keď na trhu som sa nestretol ani z odliatkom tejto strely. To je také isté ako keby si chcel Komárka. V TT dostupný a v celkom dobrom prevedení a v H0 nezohnateľný.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

páni ďakujem, ja o tejto stránke vôbec nevedel, som proste 100 rokov za opičkama 🙂 táto krásavica totiž svojho času jazdila cez Břeclav, preto ma tak oslovila... asi budem musieť nadviazať kontakt s výrobcom (keď budem veľký 😉 )

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

páni ďakujem, ja o tejto stránke vôbec nevedel, som proste 100 rokov za opičkama 🙂 táto krásavica totiž svojho času jazdila cez Břeclav, preto ma tak oslovila... asi budem musieť nadviazať kontakt s výrobcom (keď budem veľký 😉 )

Len si to dobre premysli dedo, lebo kvalita ich modelov nezodpovedá cene... Viac by vedel povedať o kvalite Samba, on to má doma... Ale on je nielen modelár ale aj zberateľ, teda pre neho je tento model naozaj jedinečný prírastok do zbierky 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

páni ďakujem, ja o tejto stránke vôbec nevedel, som proste 100 rokov za opičkama 🙂 táto krásavica totiž svojho času jazdila cez Břeclav, preto ma tak oslovila... asi budem musieť nadviazať kontakt s výrobcom (keď budem veľký 😉 )

Len si to dobre premysli dedo, lebo kvalita ich modelov nezodpovedá cene... Viac by vedel povedať o kvalite Samba, on to má doma... Ale on je nielen modelár ale aj zberateľ, teda pre neho je tento model naozaj jedinečný prírastok do zbierky 🙂

neboj, premyslím ......

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

v hánulke to nevieš zohnať ?

Dedo, za tú cenu, čo to predávajú Ti vyrobím aj 3 a lepšie 😉 (obrazne povedané)

... no Marek, ak platí táto veta, tak si jeden exemplár u Teba objednávam... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

v hánulke to nevieš zohnať ?

Dedo, za tú cenu, čo to predávajú Ti vyrobím aj 3 a lepšie 😉 (obrazne povedané)

... no Marek, ak platí táto veta, tak si jeden exemplár u Teba objednávam... 🙂

Síce som to myslel obrazne, ale vieš, že by to možno aj šlo? Len musíš počkať pár mesiacov/rokov, kým budem mať technológiu... 😉 😛 😆

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

v hánulke to nevieš zohnať ?

Dedo, za tú cenu, čo to predávajú Ti vyrobím aj 3 a lepšie 😉 (obrazne povedané)

... no Marek, ak platí táto veta, tak si jeden exemplár u Teba objednávam... 🙂

Síce som to myslel obrazne, ale vieš, že by to možno aj šlo? Len musíš počkať pár mesiacov/rokov, kým budem mať technológiu... 😉 😛 😆

.. ja si kľudne počkám... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Zberateľská vášeň je u mňa asi priorita. Onedlho v mňa v mojom loko-parku pribudne ďalšia krásna mašinka. Jedná sa o malú trojosú parnú lokomotívu 312.8500 "ČSD" výrobca TILLIG. Ale lepšie posúdite z obrázkov.

Originálna fotky z katalógu, ktorou ju propagoval výrobca.

A už je naozaj na svete a čaká na dodanie do obchodov. Vďaka Ivorovi mám túto fotku, ktorá ma naozaj potešila, že model už uzrel svetlo sveta.

No a nakoniec ešte link na Trainmaniaka, ktorý ju testoval na svojom okruhu v označení BR 89 v správe "DR". Neuveriteľné, čo utiahne ten trojosý pojazd. Že by v TILLIGu už svitlo na lepšie časy?!
https://www.youtube.com/watch?v=xrzvbzmOqEY

Neviem sa už dočkať !!! 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Dnes má ku nám prísť Majo, samozrejme mešká, tak mám trochu času. Preto som sa na jeho návštevu pripravil a povysával koľajisko, vyskúšal trať a prejazdil nejaké súpravy. Tak isto som na koľajisko osadil aj nejaké tie autíčka, nech to nejako vyzerá. Som hlavne zberatel, ale vlastním aj malé koľaisko o rozmere 5.10x2.20m. Aj Vám chcem priniesť zopár záberov z koľajisko, ako som to pre Maja pripravil.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

A ešte čo sa nevošlo do predchádzajúceho príspevku.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Super fotky Samba, ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Pozeral som sa znovu na fotky, ten Tvoj Kyklop nemá chybu. To je tiež jedna z tých lokomotív, po ktorej túžim :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Marek: trochu som pracoval na mojej zrkadlovke. Odišiel mi blesk, tak som ho nahradil externým bleskom (výroba CCCP, ešte za hlbokej totality). Dal som do neho tri tuškové baterky a predstavte si je úplne funkčný a spolupracuje aj s novodobým Nikonom. Neuveriteľné. Trochu trvalo, kým som prišiel na to aký režím zvoliť. Nakoniec som tieto zábery dosiahol na manuálnom režíme s nastavovaním ISO, clony, vyváženie bielej, atď... Pomohla mi pri tom literatúra. To som už môj foták odpisoval a hľa ako fotky ešte vystrúhal!
Majo s rodinkou na návštevu dorazil trochu pozdejšie, ale predsa. Tak sme sa v mojej "modelgaráži" zdržali viac ako hodinu a pol a trochu sme si aj pojazdili. No posúdenie všetkého čo videl nechám na ňom samom, ale ja si osobne myslím, že bol celkom spokojný. Koľajisko jazdilo celkom v pohode, aj keď nám to niekde trochu zadrhlo, ale to sa práve pri predvádzaní stáva. Samozrejme nové mašinky ROCO a TILLIG však nesklamali a fungovali bezvadne aj na mojej staručkej trati. Tak nakoniec chcem poďakovať za pochválenie fotiek. Snáď ešte zopár záberov tá moja zrkadlovka zvládne.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 14

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá