Zberateľská vášeň
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Zberateľská vášeň

339 Príspevky
11 Užívatelia
76 Likes
39.7 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Pozeral som sa znovu na fotky, ten Tvoj Kyklop nemá chybu. To je tiež jedna z tých lokomotív, po ktorej túžim :woohoo:

Apropó Kyklop, tiež lokomotíva ktorú ak si nevyrobíš tak nemáš a to aj v TT, H0 a aj v N-ku. Tanto som nestaval ja, ale je to model priamo od Molatu a je to jeho odliatok v jeho poňatí aj vypracovaný na pojazde od p.Pletichu. Samozrejme je osvetlenie podľa smeru jazdy. Ja som na stretnutí v Donovaloch, kde si bol prvý krát aj ty, predsa hovoril, že raz Kyklopa budem mať. A tu je dôkaz, že som nekecal. Je naozaj parádny, tak ako píšeš. Myslím, že z náš všetkých ty vieš najviac oceniť, čo je to ručne vypracovaný model.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Pozeral som sa znovu na fotky, ten Tvoj Kyklop nemá chybu. To je tiež jedna z tých lokomotív, po ktorej túžim :woohoo:

Apropó Kyklop, tiež lokomotíva ktorú ak si nevyrobíš tak nemáš a to aj v TT, H0 a aj v N-ku. Tanto som nestaval ja, ale je to model priamo od Molatu a je to jeho odliatok v jeho poňatí aj vypracovaný na pojazde od p.Pletichu. Samozrejme je osvetlenie podľa smeru jazdy. Ja som na stretnutí v Donovaloch, kde si bol prvý krát aj ty, predsa hovoril, že raz Kyklopa budem mať. A tu je dôkaz, že som nekecal. Je naozaj parádny, tak ako píšeš. Myslím, že z náš všetkých ty vieš najviac oceniť, čo je to ručne vypracovaný model.

Neviem, či najviac ja, lebo všetci, ktorí to skúsili a niečo postavili vedia, koľko je to práce. Mne sa síce moje modely páčia, ale na zazove nemám. Ani Tvojho Komarka netromfnem 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Marek: treba si uvedomiť, že ani, a ani ty so svojimi modelmi nechceme ísť nikde na výstavu, alebo súťaž. My staviame hlavne pre svoje potešenie. Tie naše modely nie sú žiadne výstavné kusy, ale rovnako potešia mňa a aj teba. Tak spĺňajú presne to čo od nich vyžadujeme. Inak mne sa tvoje modely páčia a viem, čo píšem, lebo som ich videl aj na fotkách a aj naživo., tiež aj ich postupnú stavbu. Nechcem hovoriť o tom, ktoré modely sú krajšie, tvoje, alebo model. Pravda je niekde uprostred. Nech si niekto vyskúša postaviť aspoň jeden model funkčnej lokomotívy a potom nech hovorí. Ja som na ručne robené modely viac zaťažený ako na fabrické. Aj keď som ich všetky nestaval ja v mojej s(ú)kromnej zbierke sa nachádza dosť veľa ručne robených modelov a každý je pre mňa svojim spôsobom krásny a chcem podotknúť aj funkčný !!!


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Norbi:
Veľmi pekne ďakujeme za včerajšie nádherné popoludnie hoci vonku pršalo hneď ako si zažal svetlo v tvojej modelgaráži akosi sa vyjasnilo.
Teplomer ukazoval príjemných 23°C a bolo fajn.
Len ti musím doporučiť do svojho kráľovstva nevpúšťaj nikoho kto má slabšie nohy...
Pýtaš sa prečo? Tie moje ma chvála pánu Bohu ešte celkom dobre držia ale musím sa ti priznať že som takmer spadol na R.Ť :cheer: :cheer:
Keby si mi chcel ukázať všetko čo máš vo svojej zbierke tak si musím zobrať v práci dovolenku 🙂 🙂
Ďakujeme aj Lucke za perfektnú spoločnosť a všetko čo s tým súvisí.
Už sa teším na budúce a ešte raz ĎAKUJEME. B)


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

A ešte za to meškanie
Veď vieš že aj autobusy občas v Lučenci meškajú.
Ešteže aspoň vlaky u nás jazdia PRESNE :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

majo: v pohode, ja som veľmi rád, že sa Vám u nás páčilo. A som rád, že sa ti páčili moje modely, aj keď sú v ZLATEJ STREDNEJ VEĽKOSTI TT. Škoda tej hodinovej straty (ale úplne chápem a nehnevám sa), možno by to stačilo aj na prejazdenie ešte nejakých súprav a lokomotív, Hlavne by si videl ešte dosť zbierkových vagónikov a tiež všelijaké aj zberateľské doplnky k modelovej železnici v mierke 1:120. ĎAKUJEME ZA NÁVŠTEVU.

P.S.: Ten odliatok Pomaranča na sklade už nemám, ale určite zoženiem.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Norbi: ... Len ti musím doporučiť do svojho kráľovstva nevpúšťaj nikoho kto má slabšie nohy...

Hmm, smola... takže pre mňa to už nie je 🙁

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Norbi: ... Len ti musím doporučiť do svojho kráľovstva nevpúšťaj nikoho kto má slabšie nohy...

Hmm, smola... takže pre mňa to už nie je 🙁

Ale Dedo, tvoje nohy ešte niečo znesú.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Norbi: ... Len ti musím doporučiť do svojho kráľovstva nevpúšťaj nikoho kto má slabšie nohy...

Hmm, smola... takže pre mňa to už nie je 🙁

Ale Dedo, tvoje nohy ešte niečo znesú.

Presne, trénovaný turista ako Ty, že by to nezvládol? 😉 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Samba..čo povedať? Tvoje perfektne spravené domáce koľajisko nadchne každého modelára ktorý vie čo je to modelárstvo v pravom slovazmysle 🙂 Rovnako ako ostatný nemám slov a len ticho pozerám na tvoj malý svet 🙂 Mal by som pre teba jednú malú radu 🙂 Ak chceš dosiahnuť ešte lepšie fotky a tým viac zdokonaliť pohľad na tvoj svet aj iným ľudom skús fotiť bez blesku.. Foták pekne na statív,manuálny mód..clona okolo 10,iso 100-400 a všetko kompenzovať časom..čas ti môže vychádzať okolo 10-15 sekúnd na fotku..záleži od svetla.. Takýmto nastavením dosiahneš pekne ostré fotky a celkom dobré farby a nemusíš používať pána súdruha bleska 😀
Minule som volal s Majom a bavili sme sa o vašom stretnutí a tak všeobecne..a vravel mi,že by som vás mal niekedy prísť pozrieť.. Určite sa budem musieť previezť na spodný kraj toho nášho slovenska a pozrieť si tie vaše skvosty na živo 🙂

p.s. Balíček si zajtra vezmem 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Keď som videl Tvoje koľajisko prvý krát naživo, myslím, že sme spolu strávili v Tvojej ModelGaráži cca 3 hodiny ... a to sme prehliadku ukončili, nakoľko sa tam vtedy nekúrilo a zima dávala najavo svoju prevahu ...
Prajem Ti, aby si vyhral v lotérii čas na dokončenie druhej časti Tvojho mikrosveta stodvadsaťkrát zmenšeného v ideálnej mierke pre bežne dostupné priestory, teda TT. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Samba..čo povedať? Tvoje perfektne spravené domáce koľajisko nadchne každého modelára ktorý vie čo je to modelárstvo v pravom slovazmysle 🙂 Rovnako ako ostatný nemám slov a len ticho pozerám na tvoj malý svet 🙂 Mal by som pre teba jednú malú radu 🙂 Ak chceš dosiahnuť ešte lepšie fotky a tým viac zdokonaliť pohľad na tvoj svet aj iným ľudom skús fotiť bez blesku.. Foták pekne na statív,manuálny mód..clona okolo 10,iso 100-400 a všetko kompenzovať časom..čas ti môže vychádzať okolo 10-15 sekúnd na fotku..záleži od svetla.. Takýmto nastavením dosiahneš pekne ostré fotky a celkom dobré farby a nemusíš používať pána súdruha bleska 😀
Minule som volal s Majom a bavili sme sa o vašom stretnutí a tak všeobecne..a vravel mi,že by som vás mal niekedy prísť pozrieť.. Určite sa budem musieť previezť na spodný kraj toho nášho slovenska a pozrieť si tie vaše skvosty na živo 🙂

p.s. Balíček si zajtra vezmem 🙂

Môj foťák už naozaj dosluhuje a má za sebou viac ako 130000 cvaknutí. Blesk odišiel úplne (určite sa dá opraviť) in ak je celkom v pohode. Ja ho už opravovať nebudem, lebo sa mi to neoplatí. Zajtra si idem pre Nikon D5100 so setovým objektívom 18-55. Ten mám aj teraz na mojej D3000. Určite tvoje rady využijem a vyskúšam to. Samozrejme pri statíve používam samospúšť, lebo aj sebalepšia opatrnosť pri stáčaní spúšte ho trochu rozhodí. Pokukujem tiež po diaľkovom ovládané spúšte. Priznám sa že zrkadlovku mám už 3 roky, ale stále som len amatér. Hoci mím za sebou poriadne veľa fotiek, len to cvakám na automate. Nemám nejako na nič čas a zaoberať sa ešte aj technikou fotenia, by mi zaberalo ohromne veľa času, čo si nijako nemôžem dovoliť.
Ďakujem za pochvalu môjho koľajiska, ale ubezpečujem, že to nie je žiadny zázrak, lebo je to moja prvotina a sú použité iba staré materiály BTTB. VERO. starý AUHAGEN, MAMOS, atď.... Ak prídeš sem na juh, tak daj včas vedieť aby som sa na tvoju velikánsku návštevu vedel aj pripraviť. Jediné čo neznášam sú prepadovky. To je prti mojej vôli. Ja tiež dám dopredu všetkým včas vedieť, kedy sa ku komu chystám.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

SAMBA:
Keď som videl Tvoje koľajisko prvý krát naživo, myslím, že sme spolu strávili v Tvojej ModelGaráži cca 3 hodiny ... a to sme prehliadku ukončili, nakoľko sa tam vtedy nekúrilo a zima dávala najavo svoju prevahu ...
Prajem Ti, aby si vyhral v lotérii čas na dokončenie druhej časti Tvojho mikrosveta stodvadsaťkrát zmenšeného v ideálnej mierke pre bežne dostupné priestory, teda TT. 😉

Ivor: my sa už nejaký ten piatok poznáme a som ti vďačný, že si v tej dobe so mnou v mojej "modelgaráži" toľko vydržal. Viem, že to nie je ideálne miesto pre modely, ale už som od vtedy trochu ďalej a v mojej "modelgaráťi" je už celkom príjemne a teplota nikdy neklesne pod +5 stupňov, aj keď tam dlho nič nerobím. Modely by nemali byť v extrémne nízkej teplote, tak sa tak o ne starám aby som sa toho pravidla držal. Tak ako preteká voda v Ipli, tak si aj ja viac uvedomujem, že asi pristúpim k radikálnemu riešeniu môjho s(ú)kromného koľajiska a stále sa pohrávam z celkovou asanáciou mojej doterajšej trate a na tom peknom priestore by som sa najradšej pustil do stavby úplne nového koľajiska a novými materiálmi, ku ktorým sa teraz viem pohodlnejšie a aj trochu ľahšie dostať ako pred pár rokmi, keď som sa v modeloch vôbec nevyznal. Ale zatiaľ mi to ešte ako tak jazdí, tak túto zimu to nehrozí. No uvidíme.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Keď som videl Tvoje koľajisko prvý krát naživo, myslím, že sme spolu strávili v Tvojej ModelGaráži cca 3 hodiny ... a to sme prehliadku ukončili, nakoľko sa tam vtedy nekúrilo a zima dávala najavo svoju prevahu ...
Prajem Ti, aby si vyhral v lotérii čas na dokončenie druhej časti Tvojho mikrosveta stodvadsaťkrát zmenšeného v ideálnej mierke pre bežne dostupné priestory, teda TT. 😉

Ivor: my sa už nejaký ten piatok poznáme a som ti vďačný, že si v tej dobe so mnou v mojej "modelgaráži" toľko vydržal. Viem, že to nie je ideálne miesto pre modely, ale už som od vtedy trochu ďalej a v mojej "modelgaráťi" je už celkom príjemne a teplota nikdy neklesne pod +5 stupňov, aj keď tam dlho nič nerobím. Modely by nemali byť v extrémne nízkej teplote, tak sa tak o ne starám aby som sa toho pravidla držal. Tak ako preteká voda v Ipli, tak si aj ja viac uvedomujem, že asi pristúpim k radikálnemu riešeniu môjho s(ú)kromného koľajiska a stále sa pohrávam z celkovou asanáciou mojej doterajšej trate a na tom peknom priestore by som sa najradšej pustil do stavby úplne nového koľajiska a novými materiálmi, ku ktorým sa teraz viem pohodlnejšie a aj trochu ľahšie dostať ako pred pár rokmi, keď som sa v modeloch vôbec nevyznal. Ale zatiaľ mi to ešte ako tak jazdí, tak túto zimu to nehrozí. No uvidíme.

... môžem kľudne povedať, že vtedy tie 3 hodinky prebehli ako 3 minúty a ja som sa vtedy cítil ako Alenka v Ríši divov. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

SAMBA:
Keď som videl Tvoje koľajisko prvý krát naživo, myslím, že sme spolu strávili v Tvojej ModelGaráži cca 3 hodiny ... a to sme prehliadku ukončili, nakoľko sa tam vtedy nekúrilo a zima dávala najavo svoju prevahu ...
Prajem Ti, aby si vyhral v lotérii čas na dokončenie druhej časti Tvojho mikrosveta stodvadsaťkrát zmenšeného v ideálnej mierke pre bežne dostupné priestory, teda TT. 😉

Ivor: my sa už nejaký ten piatok poznáme a som ti vďačný, že si v tej dobe so mnou v mojej "modelgaráži" toľko vydržal. Viem, že to nie je ideálne miesto pre modely, ale už som od vtedy trochu ďalej a v mojej "modelgaráťi" je už celkom príjemne a teplota nikdy neklesne pod +5 stupňov, aj keď tam dlho nič nerobím. Modely by nemali byť v extrémne nízkej teplote, tak sa tak o ne starám aby som sa toho pravidla držal. Tak ako preteká voda v Ipli, tak si aj ja viac uvedomujem, že asi pristúpim k radikálnemu riešeniu môjho s(ú)kromného koľajiska a stále sa pohrávam z celkovou asanáciou mojej doterajšej trate a na tom peknom priestore by som sa najradšej pustil do stavby úplne nového koľajiska a novými materiálmi, ku ktorým sa teraz viem pohodlnejšie a aj trochu ľahšie dostať ako pred pár rokmi, keď som sa v modeloch vôbec nevyznal. Ale zatiaľ mi to ešte ako tak jazdí, tak túto zimu to nehrozí. No uvidíme.

... môžem kľudne povedať, že vtedy tie 3 hodinky prebehli ako 3 minúty a ja som sa vtedy cítil ako Alenka v Ríši divov. 😉

Ivor: keď si porovnám tvoje modulové koľajisko s mojím začiatočníckym počinom, tak sa mi to ani nechce veriť čo píšeš. Viem o tebe, že si taktný človek, ale až takto taktný ??!!


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Keď som videl Tvoje koľajisko prvý krát naživo, myslím, že sme spolu strávili v Tvojej ModelGaráži cca 3 hodiny ... a to sme prehliadku ukončili, nakoľko sa tam vtedy nekúrilo a zima dávala najavo svoju prevahu ...
Prajem Ti, aby si vyhral v lotérii čas na dokončenie druhej časti Tvojho mikrosveta stodvadsaťkrát zmenšeného v ideálnej mierke pre bežne dostupné priestory, teda TT. 😉

Ivor: my sa už nejaký ten piatok poznáme a som ti vďačný, že si v tej dobe so mnou v mojej "modelgaráži" toľko vydržal. Viem, že to nie je ideálne miesto pre modely, ale už som od vtedy trochu ďalej a v mojej "modelgaráťi" je už celkom príjemne a teplota nikdy neklesne pod +5 stupňov, aj keď tam dlho nič nerobím. Modely by nemali byť v extrémne nízkej teplote, tak sa tak o ne starám aby som sa toho pravidla držal. Tak ako preteká voda v Ipli, tak si aj ja viac uvedomujem, že asi pristúpim k radikálnemu riešeniu môjho s(ú)kromného koľajiska a stále sa pohrávam z celkovou asanáciou mojej doterajšej trate a na tom peknom priestore by som sa najradšej pustil do stavby úplne nového koľajiska a novými materiálmi, ku ktorým sa teraz viem pohodlnejšie a aj trochu ľahšie dostať ako pred pár rokmi, keď som sa v modeloch vôbec nevyznal. Ale zatiaľ mi to ešte ako tak jazdí, tak túto zimu to nehrozí. No uvidíme.

... môžem kľudne povedať, že vtedy tie 3 hodinky prebehli ako 3 minúty a ja som sa vtedy cítil ako Alenka v Ríši divov. 😉

Ivor: keď si porovnám tvoje modulové koľajisko s mojím začiatočníckym počinom, tak sa mi to ani nechce veriť čo píšeš. Viem o tebe, že si taktný človek, ale až takto taktný ??!!

Píšem to tak,ako to naozaj bolo. Ja som sa až pol roka potom rozhodol pre stavbu malej diorámky, kde som si chcel odskúšať nové technologické postupy pri stavbe krajinky. Ale tá návšteva u teba ma nakopla ...
A takto to začalo začiatkom apríla 2015:

... a po dvoch týždňoch to vypadalo takto:

... a súčasný stav toho asi 35 cm dlhého úseku je takýto:

... kvapka ku kvapke a ... 🙂 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

...kvapka ku kvapke a... Ja si dovolím doplniť tie tri bodky za výrokom. ... a krásna premena, ako keď sa so špatnej húsenice vykľuje krásny motýľ.

A ešte niečo... ospravedlňujem sa za také nakopnutie, snáď nebolel ??!! Dúfam, že po nedeľnej návšteve Maja u mňa tiež u neho dôjde k nejakému podobnému nakopnutiu a potom sa nebudeme prestávať diviť.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

...kvapka ku kvapke a... Ja si dovolím doplniť tie tri bodky za výrokom. ... a krásna premena, ako keď sa so špatnej húsenice vykľuje krásny motýľ.

A ešte niečo... ospravedlňujem sa za také nakopnutie, snáď nebolel ??!! Dúfam, že po nedeľnej návšteve Maja u mňa tiež u neho dôjde k nejakému podobnému nakopnutiu a potom sa nebudeme prestávať diviť.

asi ťa aj ja čoskoro navštívim, aby si ma nakopol ... 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

...kvapka ku kvapke a... Ja si dovolím doplniť tie tri bodky za výrokom. ... a krásna premena, ako keď sa so špatnej húsenice vykľuje krásny motýľ.

A ešte niečo... ospravedlňujem sa za také nakopnutie, snáď nebolel ??!! Dúfam, že po nedeľnej návšteve Maja u mňa tiež u neho dôjde k nejakému podobnému nakopnutiu a potom sa nebudeme prestávať diviť.

asi ťa aj ja čoskoro navštívim, aby si ma nakopol ... 😆

Dedo: vidím, že ty so nakopnutý dosť. Ale aj keď nakopnutie nepotrebuješ, navšteve by sme sa určite potešili. Hlavne keď je teraz kolajisko poupratované a dokonca sú ešte stále rozostavené aj autíčka a iné doplnky na kolajisku.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Tento týždeň mi pán Hronec zavolal, že má na predaj ďalšie modely, ktoré vytriedil zo svojej zbierky. Tieto sa mu vraj tak veľmi nepáčia a navyše sa mu nezmestia do jeho vitríny, tak sa rozhodol ich posunúť ďalej. Som mu veľmi vďačný, že si spomenul na mňa a tak sa dostali do mojej zbierky. Jedná sa o modely v modelárskej veľkosti TT (1:120).

Ako prvý Vám predstavím model TATRA 138 ČSĽA - vojenský valník s oblúkmi na plachtu, zvýšenými bočnicami a lavičkami pre vojakov. Stavebnica je od pána ing.Štěpničku. Kabínu má vymenenú za dutú a dodetailovanú leptanými doplnkami. Celkový obraz o modeli si už môžete urobiť u obrázkov. Zachytil som aj spodok modelu, lebo by bolo škoda ho neukázať, keď aj ten je detailne spracovaný.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

No a do páru, aby tej Tatrovke nebolo smutno so vykúpil aj ďalší vojenský automobil a tám je PRAGA V3S ČSĽA - vojenský valník s plachtou. Základom tohoto modelu bol model od pána Pavlasa, ktorý prešiel "upravárenskou dielňou" pána Hronca. Zaujímavosťou je zrolovanie zadnej plachty a leptané doplnky na kabíne modelu. Znovu pripománam, že model je vo veľkosti TT (1:120)


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nádhera Samba, gratulujem k rozšíreniu zbierky :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Napĺňanie mojej zberateľskej vášni pokračuje aj naďalej. Pán Hronec mi ešte doniesol aj drevenú maringotku, ktorú zhotovil zo stavebnice Miniatur (p.Šafár). Stavebnica je z leptaného plechu doplnená odliatkovými dielmi. Pod šikovnými rukami pána Hronca vznikol tento model, ktorý teraz zakotvil v mojej s(ú)kromnej zbierke. Opäť pripomínam modelovú veľkosť TT (1:120).


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Mal toho na predaj viac, tak som neodmietol ani kultový traktor ZETOR 25 zo stavebnice Miniatur (p.Šafár). Jeden traktor (červeno-biely) z jeho dielne už v zbierke mám, ale tento je v typickej zelenej farbe, ako "agrárnik".


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

No a nakoniec som spoločne nafotil autíčka, ktoré pán Hronec vyrobil zo stavebníc od p.Navrátila. Jedná sa o ŠKODA Octavia (1962) takú istú má pán Hronec aj ako veterána vo svojej garáži, MOSKVIČ 408 "Verejná Bezpečnosť", IFA Multicar 22 a nakoniec VOLGA GAZ 24.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 14

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá