Zberateľská vášeň
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Zberateľská vášeň

339 Príspevky
11 Užívatelia
76 Likes
39.7 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Nádhera Samba, je ozaj krásny. A aj všetky pokope vyzerajú super. Nedivím sa, že to je Tvoja obľúbená lokomotíva a bola to aj obľúbená lokomotíva môjho ocina.. :woohoo:

... je mi cťou, že sme mali rovnaký vkus s tvojim ocinom. Inak v logu NF-MODELY je tiež Sergej. Inak kto sa pozrie lepšie na záber všetkých sergejov, tak zistí aký je velikánsky rozdiel medzi prevedením ROCO a TILLIG. Ale mene to nevadí, lebo mne sa páči aj ROCO aj TILLIG. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Jeden oznam pre všetkých zberateľov a záujemcov nie len o modely železničné. V Bratislave v kultúrnom dome RUŽINOV sa bude konať 18.3.2018 v čase od 8:00 do 14.00 1.ročník burzy zberateľov "HOBBY BRATISLAVA 2018". Burza bude zameraná na automodely, angličáky, RC modely, plastové modely, LEGO, figurky, staré hračky a vláčiky. Medzi predajcami na tejto burze nebudem chýbať ani ja so svojim sortimentom. Tak kto by mal záujem, bude vítaný. Vstupné je dobrovoľné. Ja osobne si myslím, že to bude dobrá akcia a je možné že sa v Bratislave konečne rozhýbu a budú tak konečne poriadne burzy na ktoré sa oplatí prísť. Ja osobne usporiadateľom držím palce a sám sa rozhodol ich v tomto zámere podporiť. Ešte oficiálny plagátik z propagácie tejto akcie.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Gratulujem k prírastku do Tvojej zbierky. Model Sergeja od firmy ROCO v tomto prevedení Ti úprimne závidím, nakoľko sa jedná naozaj o vydarený model.
Tak prajem veľa príjemných turnusov po Tvojom koľajisku.
P.S.
Čisto vláčiková burza bude v Blave aj túto sobotu v Klube Valčík neďaleko železničnej stanice.... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

SAMBA:
Gratulujem k prírastku do Tvojej zbierky. Model Sergeja od firmy ROCO v tomto prevedení Ti úprimne závidím, nakoľko sa jedná naozaj o vydarený model.
Tak prajem veľa príjemných turnusov po Tvojom koľajisku.
P.S.
Čisto vláčiková burza bude v Blave aj túto sobotu v Klube Valčík neďaleko železničnej stanice.... 🙂

IVOR:
kto to poriada prosím a je niekde prehľad, kedy tieto burzy bývajú?

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

SAMBA:
Gratulujem k prírastku do Tvojej zbierky. Model Sergeja od firmy ROCO v tomto prevedení Ti úprimne závidím, nakoľko sa jedná naozaj o vydarený model.
Tak prajem veľa príjemných turnusov po Tvojom koľajisku.
P.S.
Čisto vláčiková burza bude v Blave aj túto sobotu v Klube Valčík neďaleko železničnej stanice.... 🙂

Ďakujem Ivor za uznanie. Ten Sergej je naozaj parádny model. ROCO to naozaj vie a ja som mu tiež rád. Navyše cena bola rozprávková. Takže dvojnásobné potešenie.
Pokiaľ ide o burzu vo Valčíku na Podkolibskej v BA, tak som už mal tú česť, ale táto burza nie je to pravé orechové. Je tam poriadne komorná návštevnosť (asi tak 12 kupujúcich za celý deň. Predajcov, tieťž tak do tucta. HOBBY BRATISLAVA by mala byť podľa mňa lepšia akcia, no uvidíme.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Pre všetkých, nie len pre Deda:
Prehľadný kalendár akcií pre zberateľov a modelárov v blízkom okolí (Slovensko a blízka Európa)

POZOR !!! 1. ročník HOBBY BRATISLAVA, tam ešte nie je uvedený, lebo je to nová akcia. Tak nech sa páči.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Vďaka za skopírovanie zoznamu výmenných stretnutí, myslím, že zo stránky vlaky.net ....
Toho parádneho Sergeja v zlatej mierke , myslím, že viem odkiaľ máš, a cena bola naozaj rozprávková...
Bol v inzerátoch len asi 15 minút na vlaky.net..... takže predpokladám, že stránku vlaky.net sleduješ veľmi pozorne.... 🙂
Máš pravdu, že burzy vo Valčíku bývajú komornejšieho charakteru, dosť pravidelne sa ich zúčastňujem.... no 12 kupujúcich ??? no to si trošku prestrelil, ale máš pravdu, že žiadne veľké davy ľudí tam nie sú... ale našťastie tam bývajú aj naši západní susedia, ktorí burzu predsa len trošku oživia o modely, ktoré u nás nie sú tak bežné ( ako napríklad aj špeciálny vagón na mojom poslednom videu, ktorý pochádza práve odtiaľ ) .
Držím palce tejto novej akcii, nech sa z nej stane pekná tradícia, aj keď podľa sortimentu to bude asi taká "všehochuť", a keď mi to okolnosti dovolia, určite si tam vybehnem pozdraviť kamaráta .... 🙂
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Dnes zvonila u mna pani poštarovie,a hla co vytiahla z brašni,sice musel som jej cvaknut 90 eur,ale co narobis,ked musis,tak musis.Nevadi ze su DR,ale su nadherne.Poviem ze su od Minitrix-u


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

ModelN:

Myslím, že investícia sa vyplatila, nakoľko sa jedná o skutočne pekné modely. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Páni, chcem Vám predstaviť raritný, historický, zbierkový vagónik od firmy PIKO z roku 1953. Jedná sa o dvojvagón krytý s posuvnými dverami s nápismi Stuckgut - Schnellverkehr. Vagónik už nesie známky opotrebenia farby, na jednom vagóniku je odlupené trochu zo strechy a na druhom je malá prasklina na streche, ale to myslím neodmysliteľne patrí k týmto raritkám. Ešte musím poznamenať, že tento model je vo veľkosti najviac obľúbenej medzi modelármi, teda vo veľkosti H0. Sám neviem, čo s ním urobím ďalej, keďže nie je v mojej srdcublízkej veľkosti TT. Ale keď mám vo svojej zbierke aj model Sxonie vo veľkosti H0, tak myslím, že svoje miesto si nájde aj tento dvojvagón. 🙂 🙂 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nádhera. Ani som nevedel, že aj takéto boli. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Nádhera. Ani som nevedel, že aj takéto boli. :woohoo:

... boli aj iné dvojvagóny, ale tento s posuvnými dverami je TOP !!! Uvediem aj cenu 50€. Neuveriteľné však??!! Ale tomuto sa hovorí "ZBERATEĽSKÁ VÁŠEŇ" !!!


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Dovolím si len pripomenúť, aby sa nezabudlo, že v blízkej dobe sa konajú dve krásne akcie pre všetkých nadšencov, zaoberajúcich sa modelmi.

1. Už zajtra 18. marca 2018 sa bude konať burza modelov (nie len železničných) I.ročník HOBBY Bratislava v DK Ružinov na Ružinovskej 28 v BA. Bližšie informácie na plagátiku.

2. O týždeň v dňoch 23.-25. marca sa bude u našich južných susedov konať už IX.ročník Výstava - železničný model. Miesto konania: Kultúrny dom Balassagyarmat (HU). Bližšie informácie na plagátiku. !!! Je treba si zameniť eurá za forinty !!!

🙂 🙂 🙂 Organizátori sa tešia na Vašu návštevu. Ste všetci pozvaní. 🙂 🙂 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Tak,dnes sa u mna objavila tato prekrasna suprava v N,od Roco.Dalsie rozsirenie,mojej skromnej zbierky.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

O svojich modelových prírastkoch v zbierke spravidla neinformujem, avšak dnes mi pribudla kniha,
ktorú som hľadal v predajniach už dávnejšie.
Jedná sa o knižku od Radka Frimla o parnej lokomotíve rady 399, nazývanej aj Litevka, ....
V knihe som zbadal aj fotku modelu tejto lokomotívy v mierke 1:120, teda TT od skvelého modelára Richarda Andrášika z Veľkého Krtíša.
Kniha je spracovaná na veľmi vysokej úrovni, rozhodne pre prípadných záujemcov doporučujem. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Prinášam krátke informácie o I.ročníku burzy Hobby Bratislava 2018, ktorá sa konala v priestoroch DK Ružinov. Osobne som sa tejto burzy zúčastnil ako predajca. Môžem povedať, že I.ročník sa určite vydaril. Obsadených okolo 90 stolov. Väčšinou predaj automobilových modelov od výmyslu sveta. Bolo zastúpenie aj vojenskej techniky, predvádzali sa RC modely a v malom zastúpení aj železničné modely. Mojím odhadom sa na tejto burze "premlelo" viac ako 200 návštevníkov, čo na novú akciu nebolo rozhodne málo. Za seba môžem povedať, že sa mi cesta na burzu oplatila. Verím, že táto akcia sa ujme a bude sa pravidelne opakovať. Podla toho čo som počul z úst usporiadateľov, aj oni boli s I.ročníkom nadmieru spokojní. Prezradili mi, že by chceli túto predajnú akciu rozšíriť aj na druhé poschodie DK a obohatiť ju aj ukážkami (predvádzaním) modelov RC, chceli by dotiahnuť aj modulovkárov so železničnými modelmi. No uvidíme.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Prinášam krátke informácie o I.ročníku burzy Hobby Bratislava 2018, ktorá sa konala v priestoroch DK Ružinov. Osobne som sa tejto burzy zúčastnil ako predajca. Môžem povedať, že I.ročník sa určite vydaril. Obsadených okolo 90 stolov. Väčšinou predaj automobilových modelov od výmyslu sveta. Bolo zastúpenie aj vojenskej techniky, predvádzali sa RC modely a v malom zastúpení aj železničné modely. Mojím odhadom sa na tejto burze "premlelo" viac ako 200 návštevníkov, čo na novú akciu nebolo rozhodne málo. Za seba môžem povedať, že sa mi cesta na burzu oplatila. Verím, že táto akcia sa ujme a bude sa pravidelne opakovať. Podla toho čo som počul z úst usporiadateľov, aj oni boli s I.ročníkom nadmieru spokojní. Prezradili mi, že by chceli túto predajnú akciu rozšíriť aj na druhé poschodie DK a obohatiť ju aj ukážkami (predvádzaním) modelov RC, chceli by dotiahnuť aj modulovkárov so železničnými modelmi. No uvidíme.

Tak to som naozaj rád, že sa akcia podarila. Na prvý ročník naozaj veľmi dobré čísla. Dúfam teda, že to bude takýmto smerom pokračovať aj ďalej, lebo dobrých modelarskych akcií nikdy nie je dosť. Kiež by to prilákalo do radov modelárov aj nových mladých ľudí 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Prinášam krátke informácie o I.ročníku burzy Hobby Bratislava 2018, ktorá sa konala v priestoroch DK Ružinov. Osobne som sa tejto burzy zúčastnil ako predajca. Môžem povedať, že I.ročník sa určite vydaril. Obsadených okolo 90 stolov. Väčšinou predaj automobilových modelov od výmyslu sveta. Bolo zastúpenie aj vojenskej techniky, predvádzali sa RC modely a v malom zastúpení aj železničné modely. Mojím odhadom sa na tejto burze "premlelo" viac ako 200 návštevníkov, čo na novú akciu nebolo rozhodne málo. Za seba môžem povedať, že sa mi cesta na burzu oplatila. Verím, že táto akcia sa ujme a bude sa pravidelne opakovať. Podla toho čo som počul z úst usporiadateľov, aj oni boli s I.ročníkom nadmieru spokojní. Prezradili mi, že by chceli túto predajnú akciu rozšíriť aj na druhé poschodie DK a obohatiť ju aj ukážkami (predvádzaním) modelov RC, chceli by dotiahnuť aj modulovkárov so železničnými modelmi. No uvidíme.

Tak to som naozaj rád, že sa akcia podarila. Na prvý ročník naozaj veľmi dobré čísla. Dúfam teda, že to bude takýmto smerom pokračovať aj ďalej, lebo dobrých modelarskych akcií nikdy nie je dosť. Kiež by to prilákalo do radov modelárov aj nových mladých ľudí 🙂

... bolo tam veľa detí, čo prišli aj s rodičmi. Snáď sa z niektorých naozaj stanú modelári. Určite však viem, že si odo mňa jeden mladík (nie však dieťa) kúpil Štart set FLEISCHMANN s tým, že chce začať s modelovaním železnice. Tak snáď ho to naozaj chytí ako nás, čo nevieme bez tohoto pekného hobby žiť.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Dovolím si trochu postrehov z akcii v Balassagyarmat v Maďarsku. Jednalo sa výstavu železničných modelov. Výstavu som navštívil aj minulý rok, tak trochu som aj porovnával. Tento rok bolo vystavených koľajísk a modulových jazdení trochu menej, ale aj napriek tomu sa bolo načo pozerať. Zastúpenie mali aj domáce (súkromné) koľajiská. Zastúpené modelové veľkosti H0, H0e, TT. Vo vitrínke sa hrdo pýšili aj modely z dielne otca a syna Gyorgyovcov z Lučenca. Nesmiem zabudnúť spomenúť aj stoly s burzovým tovarom. Myslím, že fotky napovedia omnoho viac ako môj opis. Tak tu ich máte:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Krásne a niektoré aj netradičné modely :woohoo: Tú prvú paru robil Robo?
Ďakujem za fotky, strávil si sobotu príjemnejšie ako ja - upratoval som záhradu po vypileni smrekov 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Krásne a niektoré aj netradičné modely :woohoo: Tú prvú paru robil Robo?
Ďakujem za fotky, strávil si sobotu príjemnejšie ako ja - upratoval som záhradu po vypileni smrekov 🙂

... mašinky, ktoré modelovali Robo s otcom boli vo vitrínke. Tie nejazdili. Tie prvé obrázky sú z koľajiska v modelovej veľkosti TT. Modelované sú z odliatkov na fabrických, ale upravených pojazdoch. Inak tiež pekná modelárska práca.
Inak po vrátení sa z výstavy som poobede strávil tiež v záhrade, kde som strihal všetky stromky, kríky a tiež vinič. Takže ako si písal, naozaj pekne strávená sobota. To sa mi už dávno nepodarilo. Ale zajtra znovu realita, fotenie, balenie, opravovanie, čistenie, proste kolobeh okolo e-shopu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nie som si istý, či toto patrí sem, ale asi hej, nakoľko toto je fotka, ktorú mi dnes priniesla kolegyňa ukázať. Je z roku 1972, keď modelovanie bolo naozaj vášňou pre omnoho viac ľudí ako teraz. Na fotke je kolegyňa s bratom, ktorý staval koľajisko pravdepodobne v TT mierke (nepamätá si mierku ale vyzerá to tak). Táto fotka ma ale veľmi potešila, nakoľko sa jedná o naozaj pekne vypracované koľajisko použitím starých materiálov. Ďakujem kolegyni Ivke za fotku a za povolenie zverejniť.

Mimochodom, koľajisko bolo asi 10 rokov neskôr predané a nevie sa, či ešte existuje. Toto je jediná fotka, ktorá sa zachovala 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

stará dobrá klasika... fantastická fotka... niekedy vtedy som sa začínal zoznamovať s mašinkama 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

stará dobrá klasika... fantastická fotka... niekedy vtedy som sa začínal zoznamovať s mašinkama 😆

Presne, stará dobrá klasika. Žiadna statika, žiadny digital, iba poctivý analóg, piliny a podobne. Niektorí "modelári" z určitého fóra by sa z toho zbláznili 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Marek nerád Ti protirečím hoci fotky zo starých čias mám rád, ale predsa je dobre že sú aj novšie technológie,
neviem si predstaviť písanie na nete morseovkou...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 7 / 14

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá