Zberateľská vášeň
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Zberateľská vášeň

339 Príspevky
11 Užívatelia
76 Likes
39.7 K Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Starú klasiku si pamätám veľmi dobre, pretože môj prvý vláčik v TT mi ocino kúpil,keď som mal tri roky, t.j. v cca 1970 roku.
Ale som rád, že technologie postupujú dopredu a je to éra digitálu.
Myslím, že keby si mal doma aspoň jednu ozvučenú lokomotívu, v akejkoľvek mierke, zmenil by si svoj názor.....
viď DEDO ...
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Starú klasiku si pamätám veľmi dobre, pretože môj prvý vláčik v TT mi ocino kúpil,keď som mal tri roky, t.j. v cca 1970 roku.
Ale som rád, že technologie postupujú dopredu a je to éra digitálu.
Myslím, že keby si mal doma aspoň jednu ozvučenú lokomotívu, v akejkoľvek mierke, zmenil by si svoj názor.....
viď DEDO ...
😉

... je to úplne niečo iné, keď prídem z práce ( nie tak ako dnes, t.j. 21.40 ) a môžem si aspoň naštartovať a rozosvietiť nejakú lokomotívu, ktorá práve stojí v stanici Katarínska Huta, či Breznička a trošku si s ňou zaposunovať, bez dlhých jazdení po "dlhom" koľajisku.... to na analógu proste nejde. Svietiť len za jazdy a počúvať len motorček lokomotívy .... takže digitál má svoje čaro a myslím, že keby som jedného dňa postavil niečo "malé" pre svoje H0 modely, bolo by to práve z tohto dôvodu.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Marek: parádny záber na krásne spracované kolajisko v dobe hlboko totalitnej. Vidím a ak dobre počítam, tak tvoja kolegyňa Ivka je moja rovesníčka, čím ju cez teba pozdravujem.
Len tak.na okraj analóg vs. Digitál. Marek a aj ostatní učite velmi dobre viete, že som otodoxným uznávačom analógu ako takého. Marek to aby si v tom.nebol sám!!! Viem, že pokrok ide stále dopredu a nikto ho nedokáže zastaviť. Veď načo by sme to aj robili. Nie každy sa musí nechať strhhúť dobou. Ja sa určite strhnúť nenechám, aj napriek tomu, že vlasním nejaké mašinky aj v digitále a vlasnil som aj mašinky so zvukom. Napriek tomu sa mne osobne páči jazda starých mašiniek, ktorá je zväčša typická "kačacím" chodom za hlučného chodu dvojpólového motorčeka a hlučným pojazdom. Keď si predstavím, že tiieto (pre niekoho bezcenné) "modely" majú rádovo už viac rokov ako niektorí dnešní modelári, tak smekám pred nimi a nikdy ich neprestanem obdivovať. Je to len vecou vkusu. Som nepriek všetkým argumentom, ktoré digitál má, presvedčený že je na Slovensku stále viac, modelárov a zberatelov, ktorí sa rozhodli pre analóg a nie digitál. Prečo asi ??!!
Napriek tomu všetkému čo som napísal chcem zdôrazniť, že nijako nechcem spochybňovať rozhodnutie tých, ktorí sa rozhodli pre digitál. Sú to tak isto skvelí modelári ako my dvaja (Marek a ja) analógový "hrajkáči".
MODELOVANIU ZDAR !!!


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Marek: parádny záber na krásne spracované kolajisko v dobe hlboko totalitnej. Vidím a ak dobre počítam, tak tvoja kolegyňa Ivka je moja rovesníčka, čím ju cez teba pozdravujem.
Len tak.na okraj analóg vs. Digitál. Marek a aj ostatní učite velmi dobre viete, že som otodoxným uznávačom analógu ako takého. Marek to aby si v tom.nebol sám!!! Viem, že pokrok ide stále dopredu a nikto ho nedokáže zastaviť. Veď načo by sme to aj robili. Nie každy sa musí nechať strhhúť dobou. Ja sa určite strhnúť nenechám, aj napriek tomu, že vlasním nejaké mašinky aj v digitále a vlasnil som aj mašinky so zvukom. Napriek tomu sa mne osobne páči jazda starých mašiniek, ktorá je zväčša typická "kačacím" chodom za hlučného chodu dvojpólového motorčeka a hlučným pojazdom. Keď si predstavím, že tiieto (pre niekoho bezcenné) "modely" majú rádovo už viac rokov ako niektorí dnešní modelári, tak smekám pred nimi a nikdy ich neprestanem obdivovať. Je to len vecou vkusu. Som nepriek všetkým argumentom, ktoré digitál má, presvedčený že je na Slovensku stále viac, modelárov a zberatelov, ktorí sa rozhodli pre analóg a nie digitál. Prečo asi ??!!
Napriek tomu všetkému čo som napísal chcem zdôrazniť, že nijako nechcem spochybňovať rozhodnutie tých, ktorí sa rozhodli pre digitál. Sú to tak isto skvelí modelári ako my dvaja (Marek a ja) analógový "hrajkáči".
MODELOVANIU ZDAR !!!

MAREK A NORBI:
Cítim potrebu dať veci na pravú mieru!

Ako som už v minulosti písal hoci ako všetci dobre viete, radšej čítam.
Nezatracujem zástancov analógu a dokonca ani tých ortodoxných. Veď koľko času je za tým postaviť akékoľvek koľajisko...
Myslel som skôr na to že porovnávať statickú trávu a farbené piliny sa nedá rovnako, ako plastové lisované stromčeky a tie nádherné realistické čo má Norbi v obchode...:) 🙂 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Marek: parádny záber na krásne spracované kolajisko v dobe hlboko totalitnej. Vidím a ak dobre počítam, tak tvoja kolegyňa Ivka je moja rovesníčka, čím ju cez teba pozdravujem.
Len tak.na okraj analóg vs. Digitál. Marek a aj ostatní učite velmi dobre viete, že som otodoxným uznávačom analógu ako takého. Marek to aby si v tom.nebol sám!!! Viem, že pokrok ide stále dopredu a nikto ho nedokáže zastaviť. Veď načo by sme to aj robili. Nie každy sa musí nechať strhhúť dobou. Ja sa určite strhnúť nenechám, aj napriek tomu, že vlasním nejaké mašinky aj v digitále a vlasnil som aj mašinky so zvukom. Napriek tomu sa mne osobne páči jazda starých mašiniek, ktorá je zväčša typická "kačacím" chodom za hlučného chodu dvojpólového motorčeka a hlučným pojazdom. Keď si predstavím, že tiieto (pre niekoho bezcenné) "modely" majú rádovo už viac rokov ako niektorí dnešní modelári, tak smekám pred nimi a nikdy ich neprestanem obdivovať. Je to len vecou vkusu. Som nepriek všetkým argumentom, ktoré digitál má, presvedčený že je na Slovensku stále viac, modelárov a zberatelov, ktorí sa rozhodli pre analóg a nie digitál. Prečo asi ??!!
Napriek tomu všetkému čo som napísal chcem zdôrazniť, že nijako nechcem spochybňovať rozhodnutie tých, ktorí sa rozhodli pre digitál. Sú to tak isto skvelí modelári ako my dvaja (Marek a ja) analógový "hrajkáči".
MODELOVANIU ZDAR !!!

MAREK A NORBI:
Cítim potrebu dať veci na pravú mieru!

Ako som už v minulosti písal hoci ako všetci dobre viete, radšej čítam.
Nezatracujem zástancov analógu a dokonca ani tých ortodoxných. Veď koľko času je za tým postaviť akékoľvek koľajisko...
Myslel som skôr na to že porovnávať statickú trávu a farbené piliny sa nedá rovnako, ako plastové lisované stromčeky a tie nádherné realistické čo má Norbi v obchode...:) 🙂 🙂

Áno, beriem Tvoj názor, nedá sa to porovnávať, ale v tej dobe nebolo na výber a vtedy vznikali naozaj krásne koľajiská aj použitím takých bežných materiálov ako piliny alebo sušený čaj... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek: parádny záber na krásne spracované kolajisko v dobe hlboko totalitnej. Vidím a ak dobre počítam, tak tvoja kolegyňa Ivka je moja rovesníčka, čím ju cez teba pozdravujem.
Len tak.na okraj analóg vs. Digitál. Marek a aj ostatní učite velmi dobre viete, že som otodoxným uznávačom analógu ako takého. Marek to aby si v tom.nebol sám!!! Viem, že pokrok ide stále dopredu a nikto ho nedokáže zastaviť. Veď načo by sme to aj robili. Nie každy sa musí nechať strhhúť dobou. Ja sa určite strhnúť nenechám, aj napriek tomu, že vlasním nejaké mašinky aj v digitále a vlasnil som aj mašinky so zvukom. Napriek tomu sa mne osobne páči jazda starých mašiniek, ktorá je zväčša typická "kačacím" chodom za hlučného chodu dvojpólového motorčeka a hlučným pojazdom. Keď si predstavím, že tiieto (pre niekoho bezcenné) "modely" majú rádovo už viac rokov ako niektorí dnešní modelári, tak smekám pred nimi a nikdy ich neprestanem obdivovať. Je to len vecou vkusu. Som nepriek všetkým argumentom, ktoré digitál má, presvedčený že je na Slovensku stále viac, modelárov a zberatelov, ktorí sa rozhodli pre analóg a nie digitál. Prečo asi ??!!
Napriek tomu všetkému čo som napísal chcem zdôrazniť, že nijako nechcem spochybňovať rozhodnutie tých, ktorí sa rozhodli pre digitál. Sú to tak isto skvelí modelári ako my dvaja (Marek a ja) analógový "hrajkáči".
MODELOVANIU ZDAR !!!

MAREK A NORBI:
Cítim potrebu dať veci na pravú mieru!

Ako som už v minulosti písal hoci ako všetci dobre viete, radšej čítam.
Nezatracujem zástancov analógu a dokonca ani tých ortodoxných. Veď koľko času je za tým postaviť akékoľvek koľajisko...
Myslel som skôr na to že porovnávať statickú trávu a farbené piliny sa nedá rovnako, ako plastové lisované stromčeky a tie nádherné realistické čo má Norbi v obchode...:) 🙂 🙂

Áno, beriem Tvoj názor, nedá sa to porovnávať, ale v tej dobe nebolo na výber a vtedy vznikali naozaj krásne koľajiská aj použitím takých bežných materiálov ako piliny alebo sušený čaj... 🙂

MAREK:
Máš pravdu, moje predošlé koľajisko ( stále ešte funkčné) , je postavené tiež podobným spôsobom....
Ale dnes sme už niekde inde.
Stačí sa opýtať napríklad DEDA, či by staval jeho súčasné depo v analógu s tým, že tam bude prevádzkovať lokomotívy na analógu ....
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

kedysi dávno boli krásne farebné piliny a sypané čaje, ale dnes by ma to asi už nenapĺňalo... vtedy to malo čaro, bolo to vzácne a bolo to krásne... dnes ale žijeme inú dobu a aj možnosti sú iné... pravda je to drahšie a zrejme si toho nebudem môcť dovoliť toľko, koľko by som si dovolil v analogu... ale verte že jedna hovoriaca lokomotíva je za desať nemých... zajtra sa vrátim po štyroch dňoch z KE domov a ač nemám depo zďaleka dokončené, mám sa na čo tešiť (okrem veroniky teda 😉 )... stači položiť lokomotívu na koľaje a stlačiť f1 alebo f8 a ste vyliečený... v analogu by som potreboval celé koľajisko aby som sa mohol kochať... v digitále mi stačí väčšia dioráma a užijem si to až až...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Nejako je tu v poslednej dobe pusto, nikto nemodeluje? Mimochodom, už len 10 príspevkov chýba k hranici 10000 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

To bude asi tou jarnou únavou 😀 Pre seba som už dosť dlho nič nerobil. Pracujem teraz pre pána Balúšika ktorý vlastní CBone railway kde chodí Marián vypomáhať a zapojil aj mňa takže momentálne pracujem na metrovej prepravnej lodi pre železnicu plus k tomu nakladaciu rampu a remorkér. Bude to súčastou výstavy a bude to funkčný pohyblivý model

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

To bude asi tou jarnou únavou 😀 Pre seba som už dosť dlho nič nerobil. Pracujem teraz pre pána Balúšika ktorý vlastní CBone railway kde chodí Marián vypomáhať a zapojil aj mňa takže momentálne pracujem na metrovej prepravnej lodi pre železnicu plus k tomu nakladaciu rampu a remorkér. Bude to súčastou výstavy a bude to funkčný pohyblivý model

Vau, super. A môžeš aj uverejniť nejaké foto? 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Foto môžem,mám teraz na stole remorkér ktorý je súčastou prepravnej lode. Dnes bol pán majiteľ u mňa a doniesol mi koľajové prúty pre nakladaciu rampu a samotnu loď. Stavba stále práve na prútoch ktoré sú tam najpodstatnejšou častou. Nemám teraz toho viac odfoteného. Ale časom určite bude viac fotiek. Pri realizácii som dostal voľnú takže sa hrám 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Vyzerá to na veľmi zaujímavý projekt.. Držím palce, nech sa dielo podarí :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

V poslednej dobe mám toho voľného času čím ďalej, tým menej a ak nejaký je, spravidla robím pre druhých modelárov.
Paradoxne v poslednej dobe dosť pre modelárov v mierke H0, pre ktorých osvetľujem vagóniky, či ozvučujem rôzne lokomotívy ....
napr.

atď. .... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Krásne modely Ivor, ten lôžkový vozeň nemá chybu :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Ivor: ver, že to dôverne poznám, že ak máš trochu času, tak nerobíš svoje modely, ale cudzie. To dokážu len dobrosrdeční ľudia, ktorí myslia viac na iných ako na seba. Trochu ťa už poznám a viem že si presne taký človek. Pod tvojimi rukami sa modely dostávajú do úplnej dokonalosti. Toto Hobby je náš úlet pred realitou a je dobrí, že ho máme, aj keď to robíme zväčša pre iných dobrých ľudí. Vtedy to nevadí. Krásne modely. Zberateľská vášeň je niekedy väčšia ako tá modelárska. Viď mňa !!!


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ďakujem SAMBA. Viem, že je nás podobných viacej.....
a pritom... ako sa hovorí, obuvníkove deti chodia bosé ....
... moje vlastné spacie vagóny ( a nielen tie ) sú stále neosvetlené, tých osvetlených je len zopár ...

... ale raz príde rada určite aj na ne .... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Ivor, obdivujem Tvoje modelárske umenie, Tvoja krajina s týmito krásnymi modelmi je niečo úžasné :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Modelárska vášeň je naozaj vášeň. Keď nemám čas niečo si vyrobiť sám, tak z času na čas si kúpim niečo z dielne niekoho iného. Tak Vám prinášam fotky dvoch lokomotív, ktoré znovu dopĺňajú môj s(ú)kromný loko-park.

1. Dieselová lokomotíva 750 236-2 (okuliarnik) v železničnej správe "ČD". Výrobca ROCO. Lokomotíva bola len súčasťou digitálneho setu K.č.: 350 11A.

2. Dieselová lokomotíva T669.0085 (čmeliak) v železničnej správe "ČSD". Ručná práca. Kasnička lept DK-model, doplnená leptanými tabuľkami, pojazd TILLIG - Nohab, osvetlenie prepína v smere jazdy a model je celý patinovaný. Samozrejme nie tak pekný ako robí rzvlaky, ale mňa potešil aj tento. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Samba smiem vedieť za koľko si toho čmelda kúpil? Lebo práve tento je z mojej dielne no ako pozerám už si niečo prežil

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Samba smiem vedieť za koľko si toho čmelda kúpil? Lebo práve tento je z mojej dielne no ako pozerám už si niečo prežil

To nie je podstatné, len poraď ako zapojiť svetlá. Sú tam červené a čierne drôtiky a dva odpory. Tie sú zospájkované dokopy.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

bola by vhodná fotka

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Aj u mňa doma sa nachádza krabica s modelmi, ktoré čakajú na opravy, alebo dokončenie. Osud ďalšieho môjho prírastku do môjho loko-parku je už našťastie zavŕšený a môže byť zaradený do mojej zbierky. Jedná sa o model elektrickej lokomotívy 350 001-4 s prezývkou "Gorila" od Rubikonu (Český malovýrobca) v modelovej veľkosti TT (1:120). Model sa mi podarilo zohnať na inzerát, ale prišiel v poškodenom stave, tak u mňa v krabici ležal viac ako rok, až som si tento týždeň naň našiel čas, urobil potrebné opravy a jeho terajší stav môžete posúdiť z obrázkov. Je v analógovom prevedená, ale vďaka päť pólovému motoru Mashima je možná jeho digitalizácia. Jazdné vlastnosti dobré, až veľmi dobré a svetlá (Led) prepína v smere jazdy žlté/červené. Tak takto vyzerajú, tak kritizované modely od RUBIKONu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Krásny model Samba, som rád, že Ti pribudla moja obľúbená lokomotíva do zbierky :woohoo: krása

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Dávnejšie som tu dával fotky remorkera na ktorom som pracoval. Dnes som ho konečne dokončil, ale myslím že ešte pôjdem kúpiť nejaké postavičky a tie tam ešte doplním.. Patina len jemná, nechcel som tam robiť nejaký extrém

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Paráda, rzvlaky. Hoci to nie je vláčik,predsa ma to zaujalo. Každý úlet od železnice je dobrý pre modelára. Hoci aj keď ako doplnok k železnici. Viem, že táto loď bude súčasťou veľkého koľajiska na , ktorom sa neustále pracuje, tak jej prajem šťastnú plavbu.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 8 / 14

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá