Zberateľská vášeň
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Zberateľská vášeň

339 Príspevky
11 Užívatelia
76 Likes
39.7 K Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
 

Musím se také pochlubit posledním přírůstkem do sbírky. Nějak se mi zastesklo po jihu moravy, tak si navzdory tematu dolů pořizuji některá vozidla, která jsem v Břeclavi potkával. Tak jsem si pořídil princeznu Sissi od ROCO

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Keď tu rzvlaky ukázal svoj model remorkéra, tak si dovolím jeden link na krásne video, ako nemeckí majstri modelári dokázali do koľajiska zakomponovať ozajstnú vodu a plne funkčné lode v modelovej veľkosti H0 (ak sa nemýlim).
https://www.youtube.com/watch?v=UcWNYWYl3U


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Tak pridám aj ja jeden obrázok, ako inšpiráciu na stvárnenie vody v statickej forme....

.... mimochodom je to v mierke TT ...

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

V roku 1968 to bolo v Československu dosť napäté a neradostné. No napriek tomu mali moji rodičia aj v tieto pohnuté časy dôvod na úsmev. 4.7. v spomínanom roku som sa im totiž narodil ja. Je tomu už takmer 50 rokov. Čas nikto nezastaví, tak tento rok ani mňa neminú oslavy mojej 50-tky. Keďže som modelár a hlavne zberateľ dovolil som si k tejto príležitosti dopriať zopár darčekov, ktoré obohatia moju s(ú)kromnú zbierku.
1. Špeciálny vagón na prepravu slonov METZELER rady Uks v železničnej správe "DB" od firmy DELTAX.

2. Set štyroch krytých vagónov rady T-v v železničnej správe "DR" od firmy HERIS.

3. Dieselová lokomotíva T211.001 ČKD (1953) v železničnej správe "ŠD" od malovýrobcu z Čiech.

4. Dieselová lokomotíva V180 v správe súkromného prepravcu "D&D" ep.V od firmy TILLIG (digitál)

5 No a nakoniec to najlepšie a najvzácnejšie. Kto sa vo veľkosti TT trochu orientuje, tak tomu nemusím pripomínať o akú raritku sa jedná. Pre tých menej zbehlých v tejto veľkosti objasním, že sa jedná o parnú lokomotívu BR56 v prevedení "FOTO" pod označením BR31.672 v železničnej správe "DR" ep.II a tento model bol vyrobený firmou ZEUKE v obmedzenej sérii 1000 kusov. Ja som hrdým vlastníkom 691 kusa z tejto série.

🙂 😆 :silly: 😆 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Gratulujem, vidím, že Ti do Tvojej zbierky pribudli naozaj nevšedné modely.
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Samba, dostal som balík, ďakujem veľmi krásne. A mal si pravdu, tú lokomotívu nejdem rozoberať na pojazd. Za prvé je fakt skvelá v super stave (ten jeden podvozok rozbehám, vyzerá to iba na kontakty) a za druhé, rozteč náprav je o pol centimetra väčšia, ako má laminátka a teda nepasuje to. Ale teším sa novej, neplánovanej lokomotíve v zbierke 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Marek: som rád, že nájde využitie a verím, že oprava nebude nijako ťažká. Sám si sa na vlastné oči presvedčil, že je ako nová. Pojazd do laminátky vieme určite riešiť, aj keď cenou bude vyššie ako tento pojazd z Piko mašinky. Dúfam, že všetko ostatné je v poriadku a budete si vedieť dať rady.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek: som rád, že nájde využitie a verím, že oprava nebude nijako ťažká. Sám si sa na vlastné oči presvedčil, že je ako nová. Pojazd do laminátky vieme určite riešiť, aj keď cenou bude vyššie ako tento pojazd z Piko mašinky. Dúfam, že všetko ostatné je v poriadku a budete si vedieť dať rady.

Jasné Samba. Ďakujeme, aj Adam sa teší. Určite aj on kadečo opraví, porobí a bude mať. Ja sa tiež teším z tej laminátky, veď vieš, že je to jedna z tých lokomotív, ktoré som vždy chcel. Rebríky sú super, ako aj ostatné veci. Už som pozeral aj v krabici so šrotíkmi, tak určite si postavím aj vozne Obilniny 🙂
ešte raz ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Samba, raz si mi spomínal sanitku Škoda 1200. Myslel si takúto? 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Zatiaľ najväčšia a najkrajšia zbierka modelov v mierke H0, akú som kedy videl na vlastné oči. Proste krása, pastva pre oči. Ďakujem Marian, za umožnenie vidieť túto nádhernú zbierku... 🙂
Mimochodom, fotené iba mobilom, navyše všade sklá a okná, takže kvalita nie veľká. Bolo na čo pozerať, fotil som iba to, čo ma najviac zaujalo. Nedalo sa všetko, boli tam stovky modelov 🙂

https://marek-vlaky.eu/index.php/fotogaleria/prace-inych-modelarov/category/111-zbierka-modelov-h0-nie-moja

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Samba, raz si mi spomínal sanitku Škoda 1200. Myslel si takúto? 😉 B)

Nóó niečo podobné. ja som už uverejňoval v chuťovkách sanitku ŠKODA 1200, ako prestavbu od pána Hronca (viď obrázok). Ale aj táto tvoja je pekná !!!


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Zatiaľ najväčšia a najkrajšia zbierka modelov v mierke H0, akú som kedy videl na vlastné oči. Proste krása, pastva pre oči. Ďakujem Marian, za umožnenie vidieť túto nádhernú zbierku... 🙂
Mimochodom, fotené iba mobilom, navyše všade sklá a okná, takže kvalita nie veľká. Bolo na čo pozerať, fotil som iba to, čo ma najviac zaujalo. Nedalo sa všetko, boli tam stovky modelov 🙂

https://marek-vlaky.eu/index.php/fotogaleria/prace-inych-modelarov/category/111-zbierka-modelov-h0-nie-moja

Medzi modelmi tohoto zberateľa som videl aj jednu mašinu, ktorú máš v zbierke aj ty (no on ich tam mal 2ks) veľkého krokodíla od ROCa.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Tá moja sanitka je originál od Igri, rarita, kúpená dnes v Prievidzi za cenu, ktorú som nikdy nemyslel, že dám za takéto vozidlo... Ale hneď mi padla do oka a proste som ju musel kúpiť 🙂

Ten zberateľ tam mal dvoch Krokodílov, ale jeden bol trochu iný. 😉 Ale mal tam krásne modely. Cez to sklo sa to ale hrozne zle fotilo 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Prinášam a predstavujem Vám ďalšie dva kúsky, ako prírastok do mojej s(ú)kromnej zbierky. Po dlhom uvažovaní som sa rozhodol obohatiť moju zbierku aj o veľmi moderné mašinky. Zatiaľ som sa sústredil len na staršie kúsky, ale prečo nie aj novšie? Veď zberateľská vášeň nemá hranice!

1. Elektrická lokomotíva BR 128 025-7 (Taurus), správa: DB-AG, epocha: V. Výrobca PIKO, katalógové číslo: 47410

2. Dieselová lokomotíva ER 20 "270081" (digi aj analóg), správa: súkromný prepravca "OHE" m.KS-Logo, epocha: V. Výrobca KUEHN, katalógové číslo: 32105

🙂 🙂 😉


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Dovoľte mi aby som sa aj ja pochválil dvomi kúskami zo staršej éry ako Samba.
Celkom ma potešili
455 224 ešte musí na logopédiu nech sa naučí pekne rozprávať
a Ciy jej bude robiť spoločnosť aby

[attachment=5839] jej nebolo smutno


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Toto som tam chcel ale nedal


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

A aby ani mne nezaostávala súčasná era tam mi pribudla Dášenka


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nádhera Majo, gratulujem k rozšíreniu zbierky :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nejak je tu ticho, čo nikto nič nerobí? 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Ach Marek, nič nerobím a pri tom makám ako kôň. Neustále teraz pracujem na dvore nášho rodinného domu. Úprava a prestavba skaliek a záhonov (obrubníkovanie, fóliovanie a skalkovanie). Oprava oplotenia (bambusovanie). Všetko je prípravou na začatie stavby veľkej skalky s koľajiskom vo veľkosti G mierka 1:22,5 LGB. Ale priznám sa, že pomaly madlujem a zábradľujem "Karcoolku". Fotky potom pred nástrekom základom, keď bude madlovanie a zábradľovanie kompletné. Je to makačka lebo je to prispôsobovanie leptu od DH loko, čo nesedí s leptom, ale je to aršík pre odliatik T444.0. Nevadí nejako to zvládnem.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ach Marek, nič nerobím a pri tom makám ako kôň. Neustále teraz pracujem na dvore nášho rodinného domu. Úprava a prestavba skaliek a záhonov (obrubníkovanie, fóliovanie a skalkovanie). Oprava oplotenia (bambusovanie). Všetko je prípravou na začatie stavby veľkej skalky s koľajiskom vo veľkosti G mierka 1:22,5 LGB. Ale priznám sa, že pomaly madlujem a zábradľujem "Karcoolku". Fotky potom pred nástrekom základom, keď bude madlovanie a zábradľovanie kompletné. Je to makačka lebo je to prispôsobovanie leptu od DH loko, čo nesedí s leptom, ale je to aršík pre odliatik T444.0. Nevadí nejako to zvládnem.

Poznám Tvoje veľké plány a teším sa s Tebou. Určite to bude bomba, lebo si to po poslednej návšteve u Teba viem predstaviť. Len dúfam, že aj nás potešíš priebežnými fotkami so stavby 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Ach Marek, nič nerobím a pri tom makám ako kôň. Neustále teraz pracujem na dvore nášho rodinného domu. Úprava a prestavba skaliek a záhonov (obrubníkovanie, fóliovanie a skalkovanie). Oprava oplotenia (bambusovanie). Všetko je prípravou na začatie stavby veľkej skalky s koľajiskom vo veľkosti G mierka 1:22,5 LGB. Ale priznám sa, že pomaly madlujem a zábradľujem "Karcoolku". Fotky potom pred nástrekom základom, keď bude madlovanie a zábradľovanie kompletné. Je to makačka lebo je to prispôsobovanie leptu od DH loko, čo nesedí s leptom, ale je to aršík pre odliatik T444.0. Nevadí nejako to zvládnem.

Poznám Tvoje veľké plány a teším sa s Tebou. Určite to bude bomba, lebo si to po poslednej návšteve u Teba viem predstaviť. Len dúfam, že aj nás potešíš priebežnými fotkami so stavby 🙂

Určite áno, len teraz ešte nemám čo fotiť. Fotky "Karcoolky" budú, ale v téme, kde som o nej už začal písať.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Mierna reorganizácia vitríny, lokomotívy pokope vyzerajú lepšie 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Marek? ... teda ak dobre počítam, tak už máš 30 funkčných HDV. Gratulujem. Ak ma oči neklamú, tak tam vidím aj niečo nové ( v poslednom rade ten oranžový "somár") ?


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek? ... teda ak dobre počítam, tak už máš 30 funkčných HDV. Gratulujem. Ak ma oči neklamú, tak tam vidím aj niečo nové ( v poslednom rade ten oranžový "somár") ?

Ďakujem Samba. Počítaš dobre, ešte tam ale nie sú britské lokomotívy, ktoré sa mi nezmestia... To oranžové je nejaká loko, ktorú som si raz kúpil na pojazd, ale bola tak pekná, že som ju nerozoberal. Nie je to asi priamo somár, ale odliatok somára by sa jej iste hodil.... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 9 / 14

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá