E669.2 "Šestikolák"...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

E669.2 "Šestikolák" H0

17 Príspevky
2 Užívatelia
5 Likes
1,470 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Nakoľko som už zasklel svoju "Žehličku", tak idem začať s odliatkom Šesťkoláka... Pozerám si fotky náterov, uverejním tie, čo sa mi najviac páčia... Aj tak asi skončím pri nejakom tradičnom ČSD aby sa mi hodil do správy a epochy 🙂

 

 

 

Môj bude mať pravdepodobne jeden z týchto náterov:

 

 

 

 

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Vybrúsené nahrubo... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... nóóó ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Prvý a ešte čerstvý nástrek základnou farbou... Keď tak na to kukám, asi ešte vybrúsim stredné stĺpiky čelných skiel... 😉 ... vlaste uvidíme, nakoľko k tomu nemám interiér, tak možno ani nebude treba... 🙂 ... ešte si rozmyslím, keď nebude veľmi vidieť dnu 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Normálne problém zohnať úplne bledozelenú, skoro bielu farbu. Asi kasničku odložím, pokým nebudem mať kompresor... 🙂 Z modelárskych farieb sa to potom bude dať namiešať 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... ale zatiaľ to vyzerá famózne !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: ... ale zatiaľ to vyzerá famózne !!!

Ďakujem Samba. Normálne sa mi to páči aj takto s bielou 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Vďaka airbrushu sa model posunul zase kúsok ďalej. Streknuté bledo-zelenou namiesto bielej a vyzerá to podľa mňa celkom dobre... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... podľa mňa to vyzerá veľmi dobre a tvoje lokomotívy sú perfektne spracované. Len tak ďalej. Bude to jedinečne pekná lokomotíva. Vlastnoručne vyrobeným modelom sa nič nevyrovná !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ďakujem Samba. No ešte je dosť dlhá cesta predo mňou. Musím našetriť na BR151 na pojazd a pantografy. A samozrejme ju aj zohnať 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Po takmer dvoch mesiacoch som sa dostal znovu k mojej E669.2-ke. Síce iba s popismi, ale aj to sa ráta. Popisy od Martin-Model, ako som sa presvedčil už pri Žehličke, sú skvele spracované, netrhajú sa, krásne sa s nimi robí a čo je najlepšie, tak Martin ich robí tak, že napríklad nápis ČSD, ceduľka s číslom a podobne sú pri sebe v správnej vzdialenosti. Teda nie je nutné lepiť každý popis zvlášť, dajú sa krásne a sú presne tak, ako majú byť. Ďakujem Martin, Tvoje popisy sú super 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: tá kasňa vyzerá suprovo, je vidieť ako sa každým modelom poriadne zdokonaľuješ. No a čo dodať k Barkasu VB??!! Budeš možno prekvapený, ale tiež sa mi páči. Pohľady na modely mám proste rád.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Už je to rok, čo som pozeral a hľadal vhodný pojazd na túto lokomotívu, elektrická BR151. Je to dosť drahá lokomotíva, na ebay ide od 80€ smerom hore, za tú cenu je ale často s poškodenými pantografmi a podobne. Pár týždňov dozadu som našiel túto lokomotívu na ebay za 40€, nikdy však neprišla. Sklamalo ma to, ale peniaze mi vrátili. A minulý týždeň som kukol na inzerciu vlaky.net, len tak zo zvedavosti, a našiel som tam BR151 za 30€. Síce Lima, s pohonom iba jedného podvozku, kasňa vo veľmi zlom stave, ale pantografy v podstate bezchybné. Síce možno nie presne ten typ, ako má byť, ale to sa dá časom vymeniť, ak budem chcieť.

Samozrejme som ju hneď otestoval, pojazd funkčný, jazdí pekne. Preto sa teším, lebo budem môcť po roku dať dokopy tento model krásnej lokomotívy. Samba, dúfam, že sa nenahneváš, že som to kúpil inde ako u Teba, ale BR151 za takúto cenu sa málokedy vidí, ako určite vieš.

2020 05 25 17.35.34

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... niekedy je cesta za vytúženým modelom dlhá a tŕnistá. Nie každý si môže dovoliť ísť do modelárskeho obchodu a bez mihnutia oka vyplatiť za lokomotívu stovky eur. Kasničku si zvládol bravúrne, tú som videl aj naživo na stretnutí. Možno by si takáto pekná lokompotíva zaslúžila aj lepší pojazd, ale možnosti sú niekedy obmedzené a nie vždy je daný a dokonalý pojazd po ruke. Viem, že veľakrát hrajú hlavnú úlohu aj finančné možnosti. Veď aj ja na svoje stavby lokomotív v drvivej väčšine používam pojazdy BTTB, ktoré by do lokomotívy iný modelár nepoužil. Navyše LIMA je talianský výrobca, ktorý nemá až tak zlé pojazdy, hoci ich náhon je väčšinou na jeden podvozok, ale tak isto aj staršie pojazdy Fleischmann majú tak isto náhon na jeden podvozok. Firma LIMA vyrábala vúčšinou modely pre deti a tie naozaj museli dokázať vydržať aj nešetrné zaobchádzanie, čoho je dôkazom aj táto lokomotíva. Kasnička utrpela, ale pojazd stále jazdí dobre. My sa dobre poznáme a viem, že tvoje nároky vôbec nie sú na digitalizáciu a na nejaké predvádzanie sa na modulovom jazdení, ale že si robíš modely pre svoje domáce jazdenie a hlavne pre svoju radosť. Bude to veľmi pekná lokomotíva a ja sa nehnevám, že si pojazd kúpil inde, lebo ja teraz asi ani vhodnú lokomotívu s takým pojazdom v e-shope ani nemám. Tak hor sa do dokončenia modelu a nezabudni sa pochváliť, nech vidíme ako to dopadlo. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ďakujem Samba, to vieš, že budete všetci informovaní. Ja sa nesmierne teším, aj keď je to Lima pojazd, nakoľko elektriky mám veľmi rád, veď vieš, a toto je jedna z tých, ktoré som vždy chcel. (Ďalšie 2 mám u Teba, NS a tú rozostavanú) 😉 Takže pravdepodobne cez víkend sa do toho pustím. Mimochodom, aj tie pantografy nie sú, ako majú byť, ale to mi momentálne nevadí 🙂 Touto kúpou som zabil jednou ranou dve muchy 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Pantografy tomu pridali "na kráse". Hneď to vyzerá lepšie 🙂

2020 05 27 05.55.03
2020 05 27 05.54.55

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Skúšobne postavené na zatiaľ neupravený pojazd z BR151 od Lima, pasuje neskutočne dobre. Zatiaľ s pôvodnými maskami, bez akýchkoľvek úprav, akurát som zrezal asi 4mm plastu na každom čele, aby sa zmestil do kasničky.

Ináč, nech dávajú do telefónov akékoľvek fotoaparáty, nedá sa to porovnať s už 14 ročným mojim fotoaparátom... 😀

2020 05 27 17.55.33
2020 05 27 17.55.03

Práve som si všimol na jednom mieste osúpaný lak na fotke... 🙁

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá