T478.1 z odliatku, ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

T478.1 z odliatku, mierka H0

137 Príspevky
6 Užívatelia
50 Likes
5,693 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

@jozef na rátačov nitov sa vykašli, tu je nás väčšina takých, čo nity nerátame. Pre nich je určené iné a známejšie fórum 🙂 Bude to veľmi pekný model

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 40
 

@marek uvidim čo este s náterom.Najprv bola myšlienka  že zelený s krémovými pruhmi, klasika čmeliak, ale bojim sa toho.Podfúknute farby..... nemám striekaciu pištoľ.A len tak zo sprejmi....to neni dobre.Skúsim nastriekať krémovou a vymaskavať s páskou a streknuť zelenou.Ked sa nevydarí tak dam dole riedidlom a streknem na cerveno.

T 669.0001 Lužná u R. foto©Petr Matoušek 27.6.2009 2

   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

@jozef Toto je ťažký náter pre spreje. Odporúčam celočervený, ten je tiež pekný a tam by podfúknutie nemalo byť. Tento náter a štruktúra kasne lokomotívy dajú zabrať aj pri striekaní airbrushom.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 40
 

@marek dnes som skratil kardany.Vošlo mi to do tuhy od pera.Fakt to bolo tenučke.Napajkoval drotiky a oživili sme loko.Trošku sa jej nechcelo.Bol prach na zberných kontaktoch.Šak od toho brúsenia.Ale nepači sa mi na zákrutach.budem musiet odbrusit z masiek a schodikov.Vela náprav.Je to take robustné.

IMG 20240321 154301 HDR
IMG 20240321 152343 HDR
IMG 20240321 145858 HDR

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

@jozef vyzerá to skvele, povedal by som až profesionálne. Krásna práca. 

Čo sa týka robustnosti a zákrut, tak ako píšeš, obrúsenie by mohlo pomôcť. Niektoré tieto dlhšie lokomotívy a hlavne z odliatkov však nemajú radi malé polomery zákrut. Záleží, ako máš robené koľajisko, hádam zbrúsenie pomôže. Držím palce, sa mi páči Tvoj postup aj vyhotovenie 👍 👍 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 40
 

@marek ďakujem Marek.Ale bola dobra lokomotiva od Mehano.Bolo čo vyberať z nej😂Akurat ešte musim Sambu popýtať nejake lepty CSD alebo dekaly na čmeliaka.Ma ale Čd.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 40
 

Dnes trošku sviatočne, ale našiel som si čas.Vybrúsil som tie závesky podvozkov na tenko.Navrtal dierky s 0.3 mm vrtakom a dal kúsok drotiku a vyvrtal dirky aj na rám a prilepil sekundovým lepidlom.Nech to poriadne drží.Akurát riešim zábradlie z akého drôtu.Medeny drot 0,5 je velmi mäkký.Mám ocelový s zinkovou upravou 0,65mm len musím to pajkovať

IMG 20240331 215143 HDR
IMG 20240331 215105 HDR

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 40
 

Ahojte....a nedal som si povedať a skúsil som zeleno kremovy náter.Marek mal si pravdu.... ťažký náter Všimol som si aj tovarensky vyrobené čmeliaky majú podfuknuté pásy.Tak ideme od znova😕ale bohužial aj k tomu to patrí.Ja som s tým rátal.Chcel som vyskúšať.

IMG 20240403 102136 HDR
IMG 20240403 102127 HDR
IMG 20240403 092453 HDR
IMG 20240402 112238 HDR

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 40
 

Ostal mi už len rám, ale musím urobiť zábradlie.

IMG 20240405 093009 HDR

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

@jozef nooo, vyzerá to veľmi dobre. Škoda, že ten zelený náter je zložitejší, dá sa urobiť, ak má človek dobrý airbrush a skúsenosti. Vie to pekne podfúknuť, lebo tieto tvary sa horšie maskujú. Ale tento červený sa Ti podaril pekne. Teším sa na výsledok a nech sa Ti to podarí podľa predstáv 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Jozef: ... veľkosť modelára je aj v tom, že ukáže aj svoje chyby. Vidím, že ten klasický náter ťa potrápil, ale tento bordový ti  vyšiel na jednotku. Máš pekného čmeliaka vlastnej výroby. 

Tento príspevok bol zmenený pred 3 týždne užívateľom Samba

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 40
 

@samba Ďakujem Samba.Ale mám malo skúseností....Škoda hnevá ma ten zelený náter.Mal som možnosť dať nastriekať jednemu pánovi.Ale nechcel som aby to bol moj model.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 6 / 6

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá