T499 Kyklop z odlia...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

T499 Kyklop z odliatku v mierke H0

50 Príspevky
6 Užívatelia
3 Likes
7,115 Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Marek: síce tomu nerozumiem, ale vyzerá to fakt parádne, klobúk dolu!

Ďakujem dedo. 🙂
Ivor: nie

🙁

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Marek,nieco na inspiraciu,totok sa dnes objavilo na FB,neodolal som,a stiahol som si to.Nie je to moja praca.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Tak ten je pekný. Ďakujem za stiahnutie a pridanie 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Kyklop dostal nový motor...

https://youtu.be/pRAfWP6P3As

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: ... čo ten pôvodný odišiel??


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek: ... čo ten pôvodný odišiel??

Nie, funguje, ale nerozbieha sa dobre pri nízkom napätí. Potrebuje viac údržby, niekedy ho dám dokopy a bude ok. Tento, čo som použíl, ten ide skvele... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: ... čo ten pôvodný odišiel??

Nie, funguje, ale nerozbieha sa dobre pri nízkom napätí. Potrebuje viac údržby, niekedy ho dám dokopy a bude ok. Tento, čo som použíl, ten ide skvele... 🙂

OK, tie staré gudzoldy a piká nie sú také dobré, ako aj terajšie najlacnejšie Čínske motorčeky. Darmo technológia ide stále dopredu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek: ... čo ten pôvodný odišiel??

Nie, funguje, ale nerozbieha sa dobre pri nízkom napätí. Potrebuje viac údržby, niekedy ho dám dokopy a bude ok. Tento, čo som použíl, ten ide skvele... 🙂

OK, tie staré gudzoldy a piká nie sú také dobré, ako aj terajšie najlacnejšie Čínske motorčeky. Darmo technológia ide stále dopredu.

Tiež som použil Piko pôvodný motor, ale novší typ, ako je napríklad v gorile. Tento mal ale vývod na oboch stranách... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Marek,ide naozaj pekne,a vypada to ze budes mat perlu v zbierke.Inak k motorom nieco.Ja som sa rozhodol ze budem menit,kde to bude mozne,povodne motory za Mashimi,a pri novych stavbach,to bude samozrejmost.V pondelok mi pride 5 ks motorcekov Mashima a to konkretne MH1015D -4 ks a MH 1020-1 ks,no problemom je zeuz Mashima nedodava dalsie motory na trh,takze si kupujem motory do zasoby,este je tu moznost zohnat Maxony,ale tie su o dost drahsie nez Mashima


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Zabudol som napisat,ze je skoda,ze obchodnici,ktory este maju Mashimi,tak dvihaju ceny,ja som napr.MH1015D kupil po 460 Ceskych korun,a nie tak davno v lete,som ich kupil este za 380 korun


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ďakujem modeln za rady. No ja používam to, čo mám. A keďže som momentálne na maródke na neviem ako dlho, tak určite nebudem môcť kupovať motory z výplaty, ktorá bude kvôli maródke nižšia... 🙂 Ale nehovorím, že nikdy ich nebudem meniť 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Viem ze robis z toho co mas doma,a ide ti to super,no ja radsej utlmujem nakupy inych,tiez potrebnych veci,a kupim radsej motorceky,proste nechcem konkretne v N-ku pouzivat starsie,astare motory napr.Piko,i tak ich potom treba casom vymenit,aked je postaveny model,pojazd je horsie robit nejake zasahy.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Viem ze robis z toho co mas doma,a ide ti to super,no ja radsej utlmujem nakupy inych,tiez potrebnych veci,a kupim radsej motorceky,proste nechcem konkretne v N-ku pouzivat starsie,astare motory napr.Piko,i tak ich potom treba casom vymenit,aked je postaveny model,pojazd je horsie robit nejake zasahy.

S tým plne súhlasím. Ťažšie je motor vymeniť ako dať hneď nový. A v N-ku ešte viac. Ale momentálne som s týmto motorom spokojný, má málo najazdené a ide skvele 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Tento kyklop bude naozaj parádny model.. Raz si ho aj ja spravím v TTčku.. No najprv musím poskladať všetko čo mám nakúpené lebo som si povedal,že už nič nekúpim kým nedorobím všetko..Mám plné šuflíky a moc to nestavám.. Chcel som tento víkend streknut muvku no plány sa trochu zmenili a sedím od rána pri pc a robím web stránku ktorá nemá konca kraja..Hádam sa k tomu dostanem

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Tento kyklop bude naozaj parádny model.. Raz si ho aj ja spravím v TTčku.. No najprv musím poskladať všetko čo mám nakúpené lebo som si povedal,že už nič nekúpim kým nedorobím všetko..Mám plné šuflíky a moc to nestavám.. Chcel som tento víkend streknut muvku no plány sa trochu zmenili a sedím od rána pri pc a robím web stránku ktorá nemá konca kraja..Hádam sa k tomu dostanem

Ďakujem rzvlaky a prajem veľa zdaru pri stránke

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Tento kyklop bude naozaj parádny model.. Raz si ho aj ja spravím v TTčku.. No najprv musím poskladať všetko čo mám nakúpené lebo som si povedal,že už nič nekúpim kým nedorobím všetko..Mám plné šuflíky a moc to nestavám.. Chcel som tento víkend streknut muvku no plány sa trochu zmenili a sedím od rána pri pc a robím web stránku ktorá nemá konca kraja..Hádam sa k tomu dostanem

Ako keby som to napísal ja, rzvlaky. Len to že robím web-stránku nesedí, lebo makám nad e-shopom a dopĺňam samba-vlaky a nesedí ani to, že nič dokupovať nebudem, lebo sa poznám a viem, že dokupovať budem, aj keď si myslím, že to nikdy nestihnem poskladať. Ale ...., možno niekedy motyka vystrelí. Zatiaľ mám len poriadne nabité, už len stisknúť spúšť a potom to u mňa bude "kanonáda" !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: ... vidím, že po odmaskovaní už bude dvojfarebný. Som presvedčený, že Kyklop by nemal chýbať v žiadnej zbierke ČSD. Je to predsa naša super mašina.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Bude potreba opraviť zopár miest, kde mi to podfúklo...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Kyklop už začína vyzerať skvele... 🙂 Viem, že samochváľa nie je pekná, ale celkom som so sebou spokojný 🙂 Ešte zasklenie, interiér, nejaké drobnosti a keď som sa lepšie pozrel, tak spevniť podvozok v strede, lebo sa mi zdá, že sa mierne prehol pod váhou závaží... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: krásne poodhalenie tohoto jedinečného modelu. Pekná práca, ktorá je odvedená na ešte nedokončenom modeli.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek: krásne poodhalenie tohoto jedinečného modelu. Pekná práca, ktorá je odvedená na ešte nedokončenom modeli.

Ďakujem Samba 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Síce Kyklop a Kocúr ešte nie sú hotoví, ale vo vitríne im to pristane 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ešte som dofarbil niektoré drobné detaily na kabínach rušňovodičov a začal zasklievať Kyklopa po asi 1 a pol roku. Zatiaľ pridávam fotky kabín...

2020 04 19 10.04.26
2020 04 19 10.04.11
2020 04 19 10.03.56

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Čas v izolácii je naozaj prajný k nám modelárom a ponúka nám čas aj na vecičky, ktoré sme odkladali ad-acta. Ja sám som si dokončil už viacero začatých a nedokončených projektov. Držím palce so zasklievaním, stanovištia vyzerajú fajnovo. Až by sa hodilo stanovište vysvietiť, nech je to pekne vidieť. Ale to neber ako vyčítanie, ja tiež stanovištia neosvetľujem, dokonca ani niektoré (teda väčšina) z mojich modelov postavených lokomotív nesvieti a ani vagóniky nemajú vnútorné osvetlenie. Kyklop je symbol našej vyspelej techniky v čase totalitnom a tým, že bol vo všetkých parametroch lepší ako sovietske lokomotívy, tak sa stal "zašlapaným projektom" bývalej ČSSR. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá