Marek-Vlaky.eu Novinky a články Historicky VII. modelárske stretnutie, tentokrát na Hriňovej pod Poľanou

Historicky VII. modelárske stretnutie, tentokrát na Hriňovej pod Poľanou

Historicky VII. modelárske stretnutie, tentokrát na Hriňovej pod Poľanou post thumbnail image

Rok utiekol ako voda a znovu je tu ďalšie stretnutie modelárov aj s rodinami. Tentokrát sa všetko odohrávalo na Hriňovej pod Poľanou. Musím povedať, že prostredie a príroda v tomto kraji Slovenska je naozaj krásna, ľudia sú milí a priateľskí, proste naozaj skvelý predĺžený víkend.

Ako každý rok, tak aj teraz sme sa nesmierne tešili na všetkých, ktorých sme už rok nevideli. Organizátorom stretnutia bol tentokrát Ohur s rodinou. A ako som už písal, vybrali naozaj krásne miesto.

Na chatu sme dorazili tentokrát ako úplne prvý. Chvíľu za nami dorazil aj Norbi s rodinou. Priznal sa, že nechcel byť prvý, tak sa cestou zastavili na neďalekej benzínovej pumpe na kávu. Takto nás dobehnúť :). Malo to ale aj jednu výhodu, mohli sme si ako prvý vybrať izbu. Ubytovanie bolo naozaj skvelé, išlo o Chatu Antonia (skrytá reklama), pani domáca bola naozaj milá, všetko nám pripravila, poukazovala. Po vybalení a ubytovaní začali prichádzať aj ďalší. Prišiel Ohur s rodinou, potom Marian s manželkou a nakoniec Ivor.

Toto stretnutie však bolo aj trochu smutné, lebo niektorí naši kamaráti sa nemohli dostaviť. Zbyňo a Roman s rodinami mali totiž iné povinnosti. Dali ale včas vopred vedieť že neprídu, takže sme s tým rátali. Taktiež aj Majo vedel dopredu, že nepríde, ale ukázal sa aspoň v piatok večer nás pozrieť. A priniesol so sebou aj ďalších troch modelárov, Roba, Robovho ocina a Peťa (resp. Peťo ich všetkých priviezol). Taktiež škoda, že neprišiel aj Radko, ten to ale zrušil zo dňa na deň, hádam sa mu nestalo nič vážne.

Keďže hneď v piatok sa nás modelárov nazbieralo viac než dosť, tak sme samozrejme jazdili a obdivovali modely v mierkach TT, H0 a O. Naozaj krásne modelárske umenie predviedol Robo s ocinom a taktiež nás ohúril svojimi modelmi budov aj Peťo. Krásne prepracovanie do posledného detailu, všetko robené ručne. Ten, čo si nikdy model nepostavil, iba kupuje, tak to nevie tak oceniť ako sme to tam ocenili my. Krása, ďakujem všetkým, ktorí nás potešili touto nádhernou tvorbou.

Ako to už na stretnutiach býva, nechýbal skvelý gulášik, tentokrát spod varešky Ohura, taktiež večerné grilovanie. Strava bola pestrá, rôzne marinády, rôzne koláče, proste každý niečo priniesol. Všetko bolo úplne úžasné, naše manželky (a samozrejme aj my chapi) vedia skvele variť. Na niektorých z nás to už aj je vidieť, hlavne keď sa postavíme z profilu… 🙂

Sobotný deň bol vyplnený krásnym programom. Deti a aj niektorí dospelí, sme sa vyšantili s rôznymi bublifukmi. Najpopulárnejšie boli asi špagátové, s ktorými sa dali robiť obrovské bubliny. Kto to vedel, urobil aj dvojmetrovú bublinu. Popri tom sa Ohur, ako som už písal zabával s gulášom a my ostatní sme stavali záhradnú železnicu. Tentokrát aj s výhybňou a vlečkou do depa. Fotky pod článkom určite napovedia viac. Norbi priniesol krásne modely v mierke G, poradili si aj s nerovným povrchom, ktorý bol v miernom svahu. No a popoludní sme krásnu sobotu využili aj na  turistiku. Vyšli sme až na Vodopád Bystrô, ktorý je síce na vrchu celkom dobrého stúpania, ale dalo sa to zvládnuť (určite pre mnohých bez námahy, keď ja som tam vyšiel s mojou pneumatikou). Vodopád je krásny, ale my sme ho navštívili v období sucha, teda veľa vody tam nebolo. Malo to ale jednu výhodu, mohli sme sa postaviť naozaj blízko k nemu pod skalu. Sobota nakoniec zavŕšená znovu grilovačkou, tentokrát pod vedením Norbiho.

Aby sme ukončili stretnutie ako sa patrí, tak sme v nedeľu po zbalení vecí ešte vyšli na Hotel Poľana, odkiaľ je krásny výhľad na okolie. Cestou je aj rozhľad Javorinky, naozaj nádherný výhľad naďaleko, vrele odporúčam. Odtiaľ som si urobil aj panoramatickú fotku. Určite odporúčam toto miesto navštíviť. Hriňová je naozaj jedno z miest na Slovensku, kam sa určite ešte vrátim.

A samozrejme to najdôležitejšie. Ďakujem všetkým zúčastneným za dokonalý 3-dňový víkend bolo naozaj skvele v super partičke ľudí. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným, hlavne usporiadateľskej rodine Ohurovi, Dáši a Kubkovi, ako aj všetkým zúčastneným, Norbimu, Lucke, Lucinke, Hanke, Paľkovi, Mariánovi, Zdenke, Ivorovi a samozrejme čestným hosťom Majovi, Peťovi, Robovi a Robovmu ocinovi pánovi Gyorovi (dúfam, že som to nenapísal nesprávne). Atmosféra bola skvelá, stretnutie bolo naozaj vynikajúce. Už teraz sa teším na budúcoročné, ktoré mám tú česť organizovať ja s Evkou, Adamom a Erikom. Tešíme sa na Vás v Banskej Štiavnici.

Marek Duda

Značky:

Podobné články