T478.1 z odliatku, ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

T478.1 z odliatku, mierka H0

131 Príspevky
6 Užívatelia
45 Likes
5,422 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

@jozef ja som ich nechal, lebo sú dobre odliate. Na Okuliarnikovi som ich musel nahradiť, lebo ten odliatok bol "šrotový" a mal ich zlomené, takže tam som nemal na výber. No keď Ti mám pravdu povedať, na svoju Bardotku zatiaľ nemám pojazd a dúfam, že nebudú robiť problémy a teda ich nebudem musieť nahradiť 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Jozef: vitaj na našom malom, ale milom fóre. Som rád, že si nám ukázal svoju "Bardotku - Zamračenú". Dnes keď si vieš kúpiť tento model od fabrických výrobcov, je veľmi sympatické, že si sa rozhodol pre svoju stavbu. Pojazd si použil z BR 110 GUTZOLD a kasňa z odliatku, predpokladám pán Číž. Vypracoval so ju pekne a vidím, že ladíš aj jazdné vlastnosti. Zvládaš pekne jej zákutia, ako sú prejazdy zákrutami, atď... To je už osud vlastnej stavby, málokedy to vyjde na prvý pokus bez dolaďovania. Ja sa tiež veľakrát rozhodnem pre stavbu modelu, ktorý už vyrába výrobca, ale vlastná stavba je vlastná stavba. To pochopí len ten, kto už nejakú vlastnú lokomotívu postavil. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

@samba myslím, že je od pána Číža, lebo Jozef je zákazník NFmodely, takže predpokladám, že ju, ako aj Rosničku, ktorú tiež postavil, kúpil tam - inšpiroval sa mojou stavbou Rosničky, na čo som veľmi hrdý, taktiež použil rovnako ako ja pojazd - jeden behúň z Ragulina. Ale to asi musí potvrdiť sám 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 35
 

Ahoj Samba,dík za privítanie. 😀 Ano kupujem od NF modely.Rosničku som kúpil od nich.Tak ma to chytilo, že som pokračoval ďalej.Rosničku som robil podľa Mareka,ako prvý model.Použil pojazd z Ragulina a pod motor Marek dával podložku plastovú aby vyrovnal výšku motora s ozubeným prevodom.Ja som použil kus mosadze.Slúži hneď aj ako závažie.Kedže Bardotka bola moj sen od detstva,tak som išiel do toho.Už ju mám na 90%A už som si objednal motorový vozeň M131. 🤣 Takže pokračujem....Manželka sa smeje, že ani koľajisko nemám urobené,ale mašinky pribúdajú...

IMG 20211121 232901
IMG 20201125 153511 HDR

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

@jozef motorový vozeň M131 je super voľba. Je to nádherný motorák. Majú na NFmodely aj pojazd: https://www.nfmodely.sk/index.php?route=product/product&path=76_170&product_id=9790 - ja osobne som s týmito pojazdami ešte nerobil, ale mám to v pláne. Videl som naživo, ako to krásne jazdí, konkrétne u Sambu na jeho bývalom koľajisku. Niekomu sa zdajú byť trochu hlučné, teda pokiaľ chcú robiť model v digitále a so zvukom, ale podľa mňa to nie je až tak hlučné, ako odporcovia mosadzných pojazdov vravia. Navyše mosadzný pojazd od pána Pletichu by mal presne pasovať do odliatku M131, ale o tom Ti asi viac poradí Samba. On má s nimi skúsenosti, navyše ich pozná viac, než dobre, keďže NFmodely vlastní jeho pani manželka Lucka 🙂 Sorry Samba, musel som to Jozefovi prezradiť 😀

Tvoja Rosnička sa Ti podarila lepšie, ako mne moja 🙂 - tá je momentálne na stole, kde som začal robiť na nej patinu (zatiaľ aplikovaný čierny wash)

IMG 20220109 172134

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Jozef: ... tak už to Marek prezradil. Píše pravdu, e-shop NF Modely vlastní a prevádzkujem moja manželka a ja sa jej snažím pomáhať pri výbere modelov, nákupoch, opravách, čistení. Takže ja s modelmi veľkostí H0 a TT prichádzam každodenne do styku. Týmto ti chcem poďakovať, že nákupmi nám pomáhaš prevádzkovať tento malý e-shop. Veď bez zákazníkov by sme nemohli existovať.

Ale poďme k podstatnejším veciam. Som rád, že si sa pridal na toto fórum, kde sa radi rozprávame a vymieňame si skúsenosti s modelovaním. Väčšinou sme tu amatéri, ale mne osobne to vôbec nevadí. Rád sledujem modelárov pri práci a sám aj prispievam postupmi mojich stavieb. Myslím, že tým pomáhame modelárom hlavne nápadmi z čoho a ako si vyrobiť model, ktorý by museli inak draho kupovať v obchode.  Ty si naozaj zručný modelár a z tvojich modelov je vidieť, že modeluješ pre zábavu a máš to rád. To je hlavný predpoklad k tomu aby ťa toto hobby bavilo. 

Pozrel som si aj tvoju "Rosničku", je to pekný model a viem, že vo veľkosti H0 nie je tak rozšírený. Kto si rosničku nepostavil, tak ju asi nemá. Tvoja "rosnička" ja podarená a myslím, že sa úplne vyrovná Marekovej. Ver, že Marek je prehnane skromný, ja som jeho "Rosničku" videl osobne a videl som ju aj jazdiť a môžem ti povedať, že sa mu veľmi podarila. Pán Číž má perfektne zvládnuté odliatky a z jeho polotovarov je radosť stavať. S Marekom si veľa radíme, stavby konzultujeme aj mimo fóra (telefonicky). Vždy mi vie dobre poradiť, ale to aj iní aktívny členovia na tomto fóre. "Zamračenú" si tiež pekne zvládol a verím, že aj ďalšie stavby tu budeš prezentovať. To, že nemáš domáce koľajisko nech ťa netrápi. Raz ho možno postavíš, ak budeš chcieť. Možno len nejakú funkčnú diorámu. 

Marek: ... no nič, keď si to už prezradil. Aj tak by si to o chvíľu dal dokopy a vedel by kto vlastní NF Modely. Nevadí, ja sa za to vôbec nehanbím a hrdo priznávam, že pre našich modelárov viem niečím dobrým prispieť, aby si vedeli splniť svoje sny. 

Tak modelovaniu zdar, priatelia!


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 35
 

@marek Tak Samba má potom pozná 🤣 Pretože písal som na stránku nf modely že chcem kúpiť T 478.2.Aj sme sa spolu bavili,že mi objedná odliatok.Len prišiel covid a je to tažké.Ale ja som si sám objednal z odlitky.cz.Ale aj tak som veľmi rád,že existuje tento obchod a venuje sa niekto tomu.Na tú M131 pojazd už mám v hlave 😀.Bude to zase pojazd z ragulina BR130.Aj ho mám,len nemám kolesá.Ale písal som do modelárskej predajne v KE,že ešte sa vraj dá objednať tie staré od Gutzoldu.Je pravda že za akú sumu....


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

@jozef To je pravda, Covid veľmi zamiešal karty, a nielen v modelárstve. Ja osobne mám približne 300 modelov a z toho minimálne 2/3 z NFmodely eshopu. Presne ako píšeš, ja som tiež veľmi rád tomuto obchodu a nepíšem to iba preto, lebo sa poznáme aj osobne a sme rodinní priatelia. Keby nebolo NFmodely.sk, tak by som nemal takú zbierku ako mám a nepoznal by som Sambu. A na základe toho by som bol modelársky niekde úplne inde, ešte väčší amatér, ako som 🙂

Tie staré pojazdy od Gutzgold sa dajú zohnať, aj keď ako píšeme ťažšie kvôli covidu. Mne osobne ich zháňa práve Samba, len občas sa dlhšie čaká na tovar (covid) a občas zase Samba čaká s tovarom na mňa (financie - niekoľko mojich klientov tiež kvôli covidu skrachovalo - reštiky a tak, tak nie vždy mám peniaze a nechcem narúšať rodinný rozpočet) - ďakujem Samba 🙂 Inde neviem, kto ich vie zohnať, možno na nejakých inzerátoch, ale to už ani nečítam, nakoľko Samba je macher na tieto veci. Takže ja kupujem takéto veci už iba tam, ale to je na každom, ako si to vie zabezpečiť. Držím palce 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 35
 
  • Marek, možeš byť šťastný že máš Sambu 😀  Ja som všetko zháňal sám a je to problém...Skúšal som ebay v nemecku.Ale kde máš záruku že Ti to odošlú?Dokonca aj z čiech som niečo objednal a doteraz mi to neprišlo.Takže už viem koho možem otravovať, keď budem niečo potrebovať 🤣 🤣 
  • Samba otázka na Teba.Máte odliatok loko T435,ale pojazd na T458.Sedí ten pojazd zhruba na odliatok?Viem že rozdiel je v  nadrži a aj kasňa je väčšia pri 458.Som tiež rozmýšľal nad tým modelom.Ďakujem

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 35
 

Ahoj Marek, mám jednu otázku.Prišiel mi odliatok od Sambu M131(perfekne odliaty)aj dekály.Nemáš nejaký plánik,ako idú dekaly na model?Pri rosničke bol.Ako napozerám si to z fotiek.Len ma tak napadlo.Ináč ďakujem Samba za ten odliatok.Nechcelo sa mi veľmi do toho,ale teraz nebanujem.


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ahoj Jozef, nemám plánik, ale ujo google mi našiel niečo takéto, hádam to pomôže. Ak nie, skús to pohľadať, je možné, že to nie sú presne také obtisky, ale malo by to byť tak isto...

M131 1 ČSD III epocha ph=0f816097f0

zdroj: https://obtisky-marfdknl.webnode.cz/p/m131-1-csd-iii-epocha/

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Jozef: ... som rád, že sa ti odliatok páči. Pán Číž to má perfektne zvládnuté a jeho odliatky sú najlepšie čo poznám. Viem, že teraz ide do popredia 3D tlač, ale ceny sa nedajú porovnať. 3D tlač je niekoľkonásobne drahšia. Rozmiestnenie obtiskov je možné zistiť aj s fotografií na internete. Pán Jíran ku svojim popisom neposkytuje schému umiestnenia. Ak je obtisk od Rosenauera, alebo od Prostroj, tak tam sú aj schémy umiestnenia. Som presvedčený, že umiestnenie jednotlivých popisov nebude žiaden problém. Veď M131 je na internete uverejnený v množstve fotografií a z každej strany. Tak prajem veľa zdaru pri modelovaní a nech ti model robí radosť.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 35
 

Ahojte Kamaráti,po dlhšej odmlke sa znova hlásim.Bardotka má nový motor 😀 😀 😀 Konečne som dokončil osvetlenie aj nafarbil kabinu ,,mašinfíra". Mám aj lepty, tabúľky.Takže ideme do finále 😉 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 35
 
IMG 20220514 162736
IMG 20220514 194544

   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ahoj Jozef. No, musím povedať, že náter interiéru je naozaj veľmi krásne prevedený. Mám pocit, že aj tú zelenú si trafil úplne presne a aj tie detaily si namaľoval úplne nádherne. Len dúfam, že bude vidno do kabín, lebo to vyzerá fakt super. A nový motor je riadny macek, určite dosť silný a ťažký, takže bude jazdiť bez problémov aj s dlhými súpravami. Pekná práca 👍

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Jozef: ... super-paráda !!! Zamračená je jedna z mojich obľúbených mašiniek. Presne takúto "plomáčanú" s bielymi štanovištiami si práve dávam ozvučovať v modelovej veľkosti TT. Vyzerá veľmi dobre a verím, že ti bude robiť radosť. Len tak ďalej a som rád, že patríš medzi tých ozaj modelárov, ktorý stavajú vlastné modely. Viem, že stavba modelu je náročná a tŕnistá, ale výsledok vždy poteší. Tak nech sa darí. 


   
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 35
 

@marek Poznam nater....chodil som do železničnej školy do Ke.Tam sme praxovali v depe okolo mašiniek.Tak pamatam ešte...Moja obľúbená lokomotíva.A hej ten motor z Číny je nakoniec mehano,ktory montujú do modelov.A poviem Ti, ze 5 polovy s gulôčkovými ložiskami.Ale riadnu má silu.Kebyže zozenie Sergeja od Pika,hneď ho tam dám.Myslim že Samba má na stranke Sergeja.


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Jozef: ... určite sa tam nejaký "Seržo" nájde. Neváhaj, ak chceš, lebo ceny letia stále vyššie a vyššie. Ak sa tieto predajú, budú už len drahšie a otázne je či aj budú?!  


   
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 35
 
IMG 20220515 213308
IMG 20220515 213300

Takže kabínu rušňovodiča máme.Napadlo ma že mi ostali závažia z Br 110,trocha som ich upravil a natrel a použil ako ,,kulisu"stanovišta. 😀 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 35
 

A všetko poskladané a skúšame osvetlenie.... 😀 Ešte trúby na strechu a ročná práca hotová

IMG 20220515 224158
IMG 20220515 224223

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

@jozef pozrel som si Tvoje fotky a musím napísať, že model sa Ti naozaj podaril. Vyzerá skvele, zaujali ma aj tie dva plošné spoje na osvetlenie. Veľmi precízne a profesionálne to vyzerá. Páči sa mi aj aké vodiče si použil a ako si ich dobre vyriešil, takto Ti nebudú zavadzať pri prevádzke a rozhodne sa nezachytia ani do prevodov. Skvelá práca, klobúk dole a palec hore 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 35
 

@marek Plošáčiky som objednával zo stránka pojezdy.eu.Ako nerobím im reklamu, ale vybavenie odoslanie je veľká katastrofa.Asi pol roka som sa s tým Čechom naťahoval a nakoniec to aj tak nesedelo.Takže smd ledky som musel odpajkovať a dať na drôtiky.Drotiky sú kábliky zo sluchátok 🤣 Ale čo ma trápy najviac že včera ked som skúšal tak ten zdroj čo mám k start setu od Pika, vypínal počas jazdy.Nechápem,ked som pridal rýchlo, vypol sa.Akoby bol v skrate.Hmm asi budem musiet zohnať iný zdroj a robí mi to aj pri sériovej lokomotíve.Nechápem


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

@jozef Možno má nízky výstupný prúd, pri tom silnejšom motore to môže robiť. Na analógové koľajisko je podľa mňa najlepší starý piko zdroj FZ1, len sa ťažko zháňajú a keď sú občas na predaj, tak za ne chcú aj 20-30€... Model vyzerá fakt dobre

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Jozef: ... myslím, tak isto ako Marek. Slabé trafo. 


   
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 35
 

@samba Asi máte pravdu, pri Rosničke mi to nerobí,tam je maličký motor.A hlavne že v manuály je napísané, že zvládne aj tri lokomotívy.Určite.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 4 / 6

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá