Marek-Vlaky.eu Modelovanie Vozeň Pa v mierke H0 z odliatku

Vozeň Pa v mierke H0 z odliatku

Vozeň Pa v mierke H0 z odliatku post thumbnail image

Keďže som sa rozhodol urobiť vlak – vojenský transport, tak som chcel skúsiť urobiť vozeň Pa z odliatku od p.Číža. Odliatok spolu s ďalšími doplnkami, ako napríklad podvozky Bramos, dvojkolia a podobne, som si kúpil už tradične v eshope NFmodely.sk. Všetko prišlo v poriadku, ako vždy dokonale zabalené. Náklad som už mal doma, ide o malé obrnené pásové prieskumné vozy ČKD Praga AH-IV-R, tiež kúpené na NFmodely.sk. Ďakujem Norbi.

Odliatok je veľmi kvalitný, všetky detaily sú dobre urobené a nie je potrebné nič dorábať. Hrubé obrúsenie, jemné dočistenie a v podstate hotovo. Nesmiem zabudnúť na vlepenie zapichávacích nárazníčkov. Základná biela farba, následne vrchná čierna matná a dofarbenie podlahy a detailov a vozeň je prakticky hotový.

Podvozky Bramos som uchytil pomocou 3mm hrubej HPS dosky, z ktorej som si vyrobil kruh s 9mm priemerom. V strede som vyvŕtal otvor 3mm a z vrchnej strany asi do polovice som urobil 5mm vrtákom zapustenie západiek podvozku. Prilepil som to pomocou epoxidového lepidla k odliatku a nechal dôkladne zaschnúť. Do týchto “uchytení” krásne zapasovali podvozky, ktoré držia správne a voľne sa hýbu.

Nie som si istý, či tento vozeň bol niekedy súčasťou vlakov na transport vojska, ale ja som ho takto použil. Teda, pokiaľ sa to niekomu nevidí, tak nech nekuká… 😉 Dúfam, že sa Vám model páči, osobne si myslím, že sa mi celkom podaril.

Marek Duda

 

Podobné články